Félnehézsúly

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
magicheads
Reménység
HozzászólásokCOLON 61
CsatlakozottCOLON 2005-03-01 08:12:50
Tartózkodási helyCOLON Dombóvár

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: magicheads »

Mielõtt félreértenétek:Én is nagyon szeretem Dariust a vereségétõl függetlenül.<br>Ez csak olyan okoskodás.......
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: dp »

Lehet bármit mondani Dariusra, de a bokszot kedvelők körében rá MINDIG fognak emlékezni.Ő már most a boksztörténelem része.<br><br>Sajnos csak itthonról tudtam nézni a legutóbbi (sajnos vesztes) meccsét, amikor megjelent Darek, akkor az én hátam is libabőrös lett, és láttam a Hamburgi közönségen is az extázist!<br><br>Úgy őszintén?Kit érdekel már ilyenkor az, hogy milyen kombinációkat üt vagy nem üt?!Engem nem!  :P<br>
magicheads
Reménység
HozzászólásokCOLON 61
CsatlakozottCOLON 2005-03-01 08:12:50
Tartózkodási helyCOLON Dombóvár

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: magicheads »

PTM:<br>OK.<br>A richard Hall elleni meccsen nagyon jól védekezett,de legtöbbször nem ez igaz.Éa nekem is feltûnt már hogy kevés felütést üt,nincsenek begyakorolt kombinációi...<br>MEGKÖVETLEK :P
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=magicheads link=board=profiboksz;num=1110064603;start=0#3 date=03/06/05 ť 17:45:18]PTM:<br>Darekről nem állítanám ilyen magabiztosan hogy ügyetlen.<br>Amatőr EB érmes volt(nem tudom már hányadik is lett,3?)Amúgy a tömmivel teljesen egyetértek.[/quote]<br><br>Magicheads, nincs harag, de azért tisztázni szeretnék pár dolgot...<br><br>1. Dariusz amatőrben Európa-bajnok volt. Az egy évvel későbbi olimpián is eélyes volt az éremre, de nem várta meg, mert pénz kellett neki.<br><br>2. SOHA nem neveztem ügyetlennek Dariusz Michalczewskit! Sem magabiztosan, sem bizonytalanul. Ez a te csúsztatásod... Csupán azt mondtam, hogy nem túl ügyes. Őrült nagy különbség. Kábé akkora, mint ha mondjuk azt mondom valakiről, hogy nem valami bőbeszédű, erre te azt mondod, hogy szerintem "nincs mondanivalója az illetőnek", holott nem ezt mondtam.<br><br>Szóval, a pontosság kedvéért, én azt mondtam, hogy Dariusz nem túl ügyes bokszoló. Ez nem annyit jelent, hogy eldobnivaló bunyós... Csupán azt, hogy nem olyan ügyes, mint a többi ökölvívó, aki eljut a profi világbajnoki címig. Ilyen volt Rocky Marciano is. Akaraterővel, szívvel és erővel ért el mindent, ami másoknál valahogy természetesebben jött.<br><br>Miért mondom, hogy nem túl ügyes? Nos, beszéljünk az utolsó meccséről, mert azt írtad, hogy azt láttad. Talán észrevetted, hogy Darek időnként szellősen, rosszul védekezik (ezt sok meccsén láthattuk), ha megakasztják, nem tud mit kezdeni (lásd Tiozzo-meccs) és a technikai repertoárja is hagy némi kívánnivalót maga után.<br><br>Mindezt leszámítva sok helyen elmondtam már, hogy a kedvenc bokszolóm, így ezután sem nevezem ügyetlen bokszolónak - ahogy eddig sem. Nagy bajnok, élő legenda és a súlycsoport egyik legjobbjaként jegyeztük.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
magicheads
Reménység
HozzászólásokCOLON 61
CsatlakozottCOLON 2005-03-01 08:12:50
Tartózkodási helyCOLON Dombóvár

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: magicheads »

PTM:<br>Darekrõl nem állítanám ilyen magabiztosan hogy ügyetlen.<br>Amatõr EB érmes volt(nem tudom már hányadik is lett,3?)Amúgy a tömmivel teljesen egyetértek.
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

PTM jól beszélt!<br>Egyébként is egy Jones-Darek meccs után, bármi is lenne a végeredmény, senki nem tudná igazán, hogy milyen színvonalú volt a meccs. Még ha egy parázs, szuperizgalmas találkozó is lenne, ott maradna a kétely az emberben, hogy jó..jó, de mire lenne ez elég Johnson, Tarver vagy Tiozzo ellen.<br>És a szuperizgalmas meccs más bokszolók esetében elég lenne, de nem ennél a két legendánál.
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=KriZS link=board=profiboksz;num=1110064603;start=0#0 date=03/06/05 ť 00:16:43]Most eléggé összefolytak a dolgok félnehézben. Vessetek meg érte, én most néznék csak meg igazán egy Darius-Jones meccset. "A fogatlan oroszlánok háborúja". ;D <br>Tényleg jó lenne látni, hogy ezek a nagy boxolók, hogyan küzdik le a saját árnyékukat. [/quote]<br><br>A világért sem vetlek meg, de azért elgondolkodtat a fogatlan oroszlános gondolatod...  ;) Egyrészt kiábrándító lenne a mérkőzés, másrészt az ökölvívás nem a nagy visszatérések sportja (a kivétel erősíti a szabályt - Cju és Trinidad).<br><br>Szerintem minden embernek megvan a maga életpályája, ahol a szellemi-, testi-, szakmai-, érzelmi mutatók jelentősen befolyásolják az eredményeket. Az általad említett két legenda már messze nincs a maga életpályájának csúcsán. :'(<br><br>Ez nem is lenne gond, ha két (közönségszempontból) semleges bunyós meccséről beszélnénk... De ez nem így van! Nekünk fontos ez a két bokszoló: Jones korszakos klasszis, akin bokszoló-generációk nőttek fel és egyfajta etalonnak számít szakmailag, Michalczewski pedig az a bajnoktípus, aki hátrányos helyzetből indulva (hiszen nem túl ügyes bokszoló és ráadásul európai) is eljutott a csúcsra és '97-ben vitathatatlan bajnoki címet szerzett egy ragyogó Hill legyőzésével.<br><br>Szóval számomra ez a két ember egy-egy élő legenda, akiknek a fejemben élő képét gyaláznánk meg egy közös meccsel, bárki is győzne és bármilyen is lenne az a meccs. Az ökölvívás nem az öregfiúk sportja, itt (jó esetben) arról szól a történet, hogy odamegyek és beleverek egyet a másik szájába és persze próbálom kivédeni az ő támadásait. Ehhez két összeszedett, kemény harcos kell, akikben ég a győzni akarás és egyfajta teljesítési kényszer űzi-hajtja őket menetről menetre.<br><br>Miért lenne érdekes két kifutó bajnok vásári szenzációknak kijáró körítéssel tálalt összecsapása? Hisz itt vannak a huszonéves, feltörekvő tehetségek, csak figyelni kell... Sahnoune, Briggs, Kurzawa és így tovább! Egyik sem mérhető Joneshoz vagy a Tigrishez, de azért  2005-ben inkább őket nézném meg egymás ellen, mint a két zsenit.<br><br>De nem csak a bokszolók érdekeivel érzem ellentétesnek az elképzelést... Jones és Michalczewski inkább pihenjen és élvezze a vagyonát. Mi nézők is jobban járunk, hiszen a kettejük meccsét '97-ben vagy '98-ban kellett volna tető alá hozni. Az élsportban pedig hatalmas idő az azóta eltelt 7-8 év (lásd Lewis vs Tyson). Ezek a késve megrendezett derbik általában nem hozzák azt a képet, amit az idejében összehozott nagy meccsek.<br><br>A másik két meccs (Tiozzo vs Johnson és Erdei vs Woods) jó ötletnek tűnik.  ;)
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
KriZS
Bajnok
HozzászólásokCOLON 259
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:14:56
Tartózkodási helyCOLON Bp

Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: KriZS »

Most eléggé összefolytak a dolgok félnehézben. Vessetek meg érte, én most néznék csak meg igazán egy Darius-Jones meccset. "A fogatlan oroszlánok háborúja". ;D <br>Tényleg jó lenne látni, hogy ezek a nagy boxolók, hogyan küzdik le a saját árnyékukat.<br><br>Aztán meg ami nagyon érdekelne, az egy Tiozzo Johnson meccs. Na azt megint csak megnézném. A két őrült mozdony mihez kezdene egymással. Mivel Johnson mindig a legjobbal akar meccselni, részéről talán nem is elképzelhetetlen. Valjuk meg Darek kiütése itt Európában kb akkora tény, mint az USA-ban Tarver után Jones 2. KO-ja Glen ellen.<br><br>Végül egy pszichésen összerakott Madarat Woods ellen. Bár még mindig nem láttam a meccset, nem hiszem, hogy Woods hirtelen csoda lett. Biztos nagyon felkészült és jól boxolt, de őt szerintem elkapná Madár.
Az erő legyen Velem!
BUTTON_POST_REPLY