Félnehézsúly

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

[quote author=D-guy link=board=profiboksz;num=1110064603;start=60#66 date=05/28/05 ť 21:44:58]1. Tiozzo nagyon kemény bunyós, de sokkal-sokkal lassabb Zsoltinál, sőt Garaynál is. Nem hiszem, hogy meg tudná bontani Zsolt fedezékét azzal a bunyóval, amit Darek ellen csinált.<br>[/quote]<br>Tiozzo tényleg nem túl gyors, de nagyon jó az ütemérzéke, meglepően hatékonyan ki tudja használni a kínálkozó lehetőségeket. Nem szabad lebecsülni, Judah is sokkal gyorsabb volt Kosztyánál, és mire ment vele...
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Romsy<br><br>Az okfejtéseddel nagyjából egyetértek a súlycsoport elitjével kapcsolatban, de azért néhány kiegészítést tennék.<br><br>Először is - Tarver és Johnson jelenleg mindenképpen magas esélyesek lennének Zsolt ellen. Előbbi rendkívül kellemetlen stílusa miatt, utóbbi pedig azért, mert fizikailag erősebb. Ebben tehát egyetértünk.<br><br>Ugyanakkor azt említed, hogy Tiozzo, Briggs Johnsonhoz hasonlóan azt csinálják, mint Garay, csak magasabb szinten. Erről nem vagyok meggyőződve, két okból nem:<br>1. Tiozzo nagyon kemény bunyós, de sokkal-sokkal lassabb Zsoltinál, sőt Garaynál is. Nem hiszem, hogy meg tudná bontani Zsolt fedezékét azzal a bunyóval, amit Darek ellen csinált.<br>2. Briggsre mindez fokozottan igaz - nagy érdeklődéssel figyeltem a Briggs-Adamek meccset. Mindkettő nagyszívű, veszélyes bunyós, de képességeiket tekintve szerintem elmaradnak Garaytól, mert egyszerűen lassabbak, sőt még a védekezésük sem olyan minőségi (itt az Erdei-Garay II-re gondolok). Zsolt bizonytalan kondija miatt veszélyt jelentenek, de nem akkorát, mint korábban gondoltam volna (mikor Briggset csak a mérlege alapján ítéltem meg). Másrészt pedig én továbbra is bízom abban, hogy Sahnoune ellen rácáfol Zsolt erre a kondi-dologra.<br><br>Jones kérdőjel számomra, én jobban örülnék, ha nem térne vissza, nem látok komoly esélyt Erdei-Jonesra (esetleg ha Zsolt megveri Tiozzot).
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Edgegod link=board=profiboksz;num=1110064603;start=60#63 date=05/27/05 ť 22:48:30] Castro nem egy mai darab, régóta űzi az ipart. Te is láthattad akár az RTL-en a Dariusz vs Ka-dy King mérkőzés előmeccsén, ahol Juan Carlos Gomezzel bokszolt. Az volt élete első (és amai napig utolsó) idő előtti veresége. A 38 éves kora ellenére szívós, kemény fickó. Védekezésére a törzsből hajolgatás jellemző (az eltáncoláshoz már kissé koros :)), de az nagyon jól csinálja - bennem a Gomez ellen meccsből főleg ez maradt meg. Ütőerejét jól jellemzi a 89 KO-ja, de azért meglepő, hogy Harmont kiütötte. Szerintem Zsoltira elsősorban a kora miatt veszélytelen már, ő az egyetlen a mezőnyből aki a 12 menet alatt biztosan hamarabb fáradna ki mint Madár.[/quote]<br><br>Castro esetében szerintem már az is nagy szám, hogy újra (és talán utoljára) világbajnoki mérkőzés közelébe került. De hogy nem egy feladós típus, az tuti. Én a Gomez meccs után azt gondoltam, többet nem is hallunk róla. Aztán tessék, azóta is volt pár komoly meccse. A hajviselete viszont brutális, ha jól emlékszem, Jirov ellen is rózsaszín hajkoronával lépett ringbe   :).<br><br>Kép
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: dp »

Köszi szépen Edgegod!<br><br>Pont erre gondoltam !  ;)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: edge »

dp<br><br>Boxreces linket nem akarok betolni, mert azt Te is megtalálod. Castro nem egy mai darab, régóta ûzi az ipart. Te is láthattad akár az RTL-en a Dariusz vs Ka-dy King mérkõzés elõmeccsén, ahol Juan Carlos Gomezzel bokszolt. Az volt élete elsõ (és amai napig utolsó) idõ elõtti veresége. A 38 éves kora ellenére szívós, kemény fickó. Védekezésére a törzsbõl hajolgatás jellemzõ (az eltáncoláshoz már kissé koros :)), de az nagyon jól csinálja - bennem a Gomez ellen meccsbõl fõleg ez maradt meg. Ütõerejét jól jellemzi a 89 KO-ja, de azért meglepõ, hogy Harmont kiütötte. Szerintem Zsoltira elsõsorban a kora miatt veszélytelen már, õ az egyetlen a mezõnybõl aki a 12 menet alatt biztosan hamarabb fáradna ki mint Madár.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: dp »

Erről a Jorge Fernando Castroról, aki kiütötte Derrick Harmont mit tudtok?<br>A győzelmével könnyen kihívói pozícióba kerülhet, akár Zsolti ellenfele is lehet egyszer.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Erdei nem is olyan régen azt nyilatkozta, hogy úgy érzi, akár Tarver ellen is lehet esélye.<br>Csak az a gond, hogy a JCG elleni meccs óta nem mutatott olyan formát, amivel hihetővé tenné ezt a kijelentését.<br>Szerintem Tarver kiütné!
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Erdei vs. Tarver...<br><br>...szerintem Tarver a leginkább olyan stílusú bokszoló, akivel Madár nem nagyon tudna mit kezdeni. Én nem tudom Erdei figyelemmel kiséri-e a súlycsoport élvonalának mérkőzéseit, van-e rá lehetősége, de én valahogy a többieket sokkal meggyőzőbbnek tartom. Persze Erdei is benne van a legjobb 10-ben képességei alapján, de valahogy a többieken jobban érzem a győzni akarást és a rizikó felvállalását, amikor be lehet fejezni. Erdei meg bármit csinál, úgyis elfárad úgy néz ki  :-/ Igazából nem is tudom a közvetlen élvonalból kinek a stílusa feküdne neki. Talán Woods az. <br><br>- Briggs, Johnson, Tiozzo ugyanazt csinálják mint Garay, csak magasabb szinten.<br>- Tarver, Hoye magasak és ezt általában ki is használják. Hoye teljesítménye értehetetlen volt Angliában. Bár Griffin is megviccelte, igazából Hoye nem is közvetlen élvonal, csak kellett valaki a felsorolásba :D<br>- Adamek, hát nem is tudom, jól hangzik a WBC öv, de ő is bebizonyította, hogy nem kell félteni. <br>Na ki van még? <br>- Jones, kiütni Erdeinek nincs meg az ütőereje, ez egy sakkparty lenne és azért Jones csak jobb abban mindenkinél.<br>- Griffin, technikás de már kezd öregedni, őt meg lehetne csípni, de már nagyon kifelé megy a korból.<br><br>Szerintem el is fogytak az érdekes nevek. Jó, azt kiemelem, hogy Erdeinél talán csak Jones, esetleg Griffin technikásabb, de ha csak a technikáról szólna, Kokó még mindig világbajnok lenne.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=dp link=board=profiboksz;num=1110064603;start=45#57 date=05/24/05 ť 17:46:47]Mi a fene?! Zsolti egy utazási iroda ellen fog bokszolni?!  ;D[/quote]<br><br><br>Dp rulez!!!  ;D
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Darien »

Ez az Adamek gyerek engem egy kicsit Brancora emlékeztet. Szoros meccs volt, de szerintem megérdemelten nyert a lengyel.
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: dp »

Mi a fene?! Zsolti egy utazási iroda ellen fog bokszolni?!  ;D
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: HIE »

Szerintem kiállna Zsolt Travel ellen, ha arra kerülne a sor. Én egyébként örülnék neki. Itt bizonyíhatna igazán nagyot.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: greg »

Pedig tök' elképzelhetõ a jelenet, ahogy Kohl leteszi Madár elé a szerzõdést, amin õcsekélysége Antonio Tarver neve, egy "fõmérkõzés, egy Egyesült Államokban megrendezésre kerülõ gálán, HBO közvetítéssel" - titulus, meg mondjuk szerény mértékû, 200-300 ezer dolláros anyagi hozzájárulás szerepel.<br><br>Madár csóválja a fejét, vakargatja a tarkóját, lógatott fejjel sétál 1-2 kört az irodában, izzadt tenyerét dörzsölgeti, miközben a falióra mutatói idegesen kopogják a másodperceket, mintha csak õk is - Madár idegszálaival telepatikus kapcsolatot létesítve - a döntést sürgetnék. Kohl feszült arccal figyeli védence minden léptét, ujjai a telefonzsinóron, és - a számára kedvezõ választ remélve - egy töltõtollon matatnak, aztán egyszercsak Erdei felkapja a kontraktust, és kijelenti: "Vissza a feladónak, nem érdekel!" <br><br>Biztosan így lenne ;)!
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: Darien »

[quote author=Sztrego link=board=profiboksz;num=1110064603;start=45#49 date=05/22/05 ť 11:13:29]Madárnak a legjobb félnehézsúlyúakkal kéne bokszolnia!<br>Egy Tarver elleni meccset megnéznék.<br>Csak az a gond, hogy madár nem állna ki ellene.<br>[/quote]<br> ??? ??? ???<br>És ezt mégis miből gondolod? Szerinted Madár kihagyná azt a meccset, amivel nagy valószínűség szerint mind anyagilag, mind szakmailag a legnagyobbat tudná szakítani? Tarvert jelenleg a kettes számú félnehézsúlyúnak tartják, és Johnson mellett ő az egyetlen akit Amerikában elismernek a jelenlegi mezőnyből. Szerintem ha ez a meccs nem jön létre, ami egyébként nagyon valószínű, akkor annak nem az lesz az oka, hogy Zsolt nem akarna kiállni Tarverrel, hanem hogy Tarver inkább még tízszer megmérkőzik Johnsonnal, minthogy egy fiatal, ismeretlen, Európai bajnokkal bunyózzon, egy olyan meccsen, ahol neki csak veszetnivalója van. Azt ugyanis már bebizonyította, hogy csak az övért nem bunyózik.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: kozi »

Adamek vs Briggs<br><br>Tényleg jo meccs volt, főleg a 8-9. és 12. menetek. Padlózás nem volt a mérkőzésen, nálam Adamek 117-111-re nyert (116-112 ha a szoros menetet Briggsnek adom). A másodikban csunyán összefejeltek Briggs nagyon felszakadt, de a végére Adamek is elég komolyan nézett ki. Adamek jobbegyenese nagyon kemény viszont az eredményhirdetésnél nem tünt valami nagy fejjátékosnak, mert amikor kimondták hogy az új bajnok "from Poland" fingja nem volt miröl van szo :). Én valamiért nem nagyon szeretnék Erdei vs Adamek meccsek. Briggs meg hasonló mint Garay ugyhogy ö sem biztos, hogy túl jó megoldás lenne (amugy szerintem mindkettőt kínkeservesen de megverné).<br>A meccs kb éjfél körül már fenn lesz az ftp-n. Ja és én nagyon élveztem Bob Sheridan kommentálását:).
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: PTM »

Az összes nagy szervezet világbajnoki címét európai ökövívó birtokolja. Ritka eset és szerintem Erdei Zsolt szempontjából jelentősen megkönnyíti egy esetleges címegyesítő mérkőzés tető alá hozását.<br><br><br>A legnagyobb világszervezetek bajnokai (2005-05-22)<br><br><br>WBA (Bokszvilágszövetség): Fabrice Tiozzo (47-2-0; 31 KOs) FRA<br>Címe korábbi birtokosa: Silvio Branco<br>Címét szerezte: 2004-03-20 - Silvio Branco TP12<br>Címét megvédte: 2005-02-26 - Dariusz Michalczewski TKO6<br> <br>[Az első WBA félnehézsúlyú címmeccs: 1963-06-01 - Willie Pastrano vs Harold Johnson]<br> <br> <br>WBC (Bokszvilágtanács): Tomasz Adamek (29-0-0; 20 KOs) POL<br>Címe korábbi birtokosa: -<br>Címét szerezte: 2005-05-21 - Paul Briggs TP12<br>Címét megvédte: -<br> <br>[Az első WBC félnehézsúlyú címmeccs: 1963-06-01 - Willie Pastrano vs Harold Johnson]<br> <br> <br>WBO (Bokszvilágszervezet): Erdei Zsolt (22-0-0; 13 KOs) HUN<br>Címe korábbi birtokosa: Julio Cesar Gonzalez<br>Címét szerezte: 2004-01-17 - Julio Cesar Gonzalez EP12<br>Címét megvédte: 2004-05-08 - Hugo Hernan Garay TP12; 2004-09-11 - Alejandro Lakatus EP12; 2005-02-26 - Hugo Hernan Garay MP12.<br> <br>[Az első WBO félnehézsúlyú címmeccs: 1988-12-03 - Michael Moorer vs Ramzi Hassan]<br> <br> <br>IBF ( Nemzetközi Bokszföderáció): Clinton Woods (37-3-1; 23 KOs) UK<br>Címe korábbi birtokosa: -<br>Címét szerezte: 2005-03-04 - Rico Hoye<br>Címét megvédte: -<br> <br>[Az első IBF félnehézsúlyú címmeccs: 1984-02-25 - Michael Spinks vs Eddie Davis]<br> <br> <br> <br>TP: többségi pontozás<br>EP: egyhangú pontozás<br>MP: megosztott pontozás<br>KO: kiütés<br>TKO: technikai kiütés
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: Boniek »

[quote author=Romsy link=board=profiboksz;num=1110064603;start=45#47 date=05/22/05 ť 03:32:38]Srácok, aki unalmas meccsre számított, azt el kell hogy keserítsem...<br>[/quote]<br><br>Célozgatunk, célozgatunk... :) Egyébként meg: keserítsél el, még  :)!<br><br>Persze, hogy meglepődtem az eredményen, mint azon is, hogy jó meccs volt. Valószínűnek tartom, hogy a lengyel közönség belehajszolta egy jó kis adok-kapokba Adameket, nos ez az amiből úgy gondoltam rosszul jön ki. Aztán mégsem, vagy ha az ábrázatát nézem, mégis  ??? :)<br><br>Kép
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Nem gondoltam volna hogy Adamek elintézi Briggset. ..számomra elég nagy meglepetés. Én láttam élőben Adameket németországi fellépésen, elég közel ültem a ringhez, akkor is úgy gondoltam hogy nem veszélytelen...<br><br>Amúgy elég tisztán látszik hogy mi várható félnehézben.<br><br>Madár vs Sxxx<br><br>Woodsnak találnak valami könnyebb de Angliában ismert boxolót.<br><br>Tiozzo ki fogjy ütni Ulrichot<br><br>Tarver VS Johnson: Ha Tarver nyer jöhet Episode III-közben Adamaek elintéz egy könnyebb ellenfelet-, ha Johnson akkor jöhet Adamek vs Johnson.  <br><br>Az élet furcsa fintora az hogy Adamek pillanatok alatt közel került egy nagy meccshez.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Madárnak a legjobb félnehézsúlyúakkal kéne bokszolnia!<br>Egy Tarver elleni meccset megnéznék.<br>Csak az a gond, hogy madár nem állna ki ellene.<br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amit megnéznék félnehézben

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Romsy link=board=profiboksz;num=1110064603;start=45#47 date=05/22/05 ť 03:32:38]...Adamek nyert többségi döntéssel! <br><br>ui.: lehet, hogy nem lenne ám olyan könnyű ellenfél Erdeinek...[/quote]<br><br><br>Igazad van, de szerintem nem fognak már bokszolni egymás ellen. Így is Európába került az összes nagy világbajnoki öv, azért az szinte kivitelezhetetlen lenne, hogy Tiozzo után Adamekkel is összemérje az erejét Madár.<br><br><br>[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1114256405;start=60#65 date=05/07/05 ť 11:03:56]Romsy, én azért most még nem sorolnám egy szintre Adameket és Drewset. A jó öreg Sztipics elég jó bunyós és már bőven bizonyította, hogy európai szinten az élvonalba tartozik, de azért nem egy klasszis bunyós. Adamek (akit egyébként tehetséges és jó bunyósnak tartok) még nem tette le a névjegyét úgy, mint Drews. Sokat ígér a mérlege és az eredményei, de hiányoznak belőle az igazi "töréstesztek", a komoly megmérettetések.<br><br>Épp ezért azt mondom, hogy nem tudom eldönteni, Adameket hogyan értékeljem Drewshez képest.<br><br>...Igazi fekete ló... míg Sztipics elég jól megítélhető és besorolható bunyós. Ilyen formán tehát nem érzem stabil alapokon nyugvó véleménynek kettejük egy szintre "degradálását" - ha szabad így fogalmaznom.<br><br>[/quote]<br><br>Teccikérteni Romsy? Az ellen nem véd... a Maaalvin.<br>
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_POST_REPLY