Félnehézsúly

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Bosco »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1110064603;start=75#86 date=06/17/05 ť 10:18:41]Ami az eélyeket illeti. Adamek bebizonyította, hogy kemény bunyós, de valahogy az az érzésem, hogy Ulrich meg fogja őt verni.[/quote]<br><br>Ja, ha meg nem betegszik a nyula...  :D
Bosco
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Máshol mindenki kész tényként kezeli az Adamek vs Ulrich meccs augusztus 13-i chicagoi megrendezését. Nem tudom milyen alapon, erről még sehol nem lehetett olvasni. Ráadásul abban a gálában már 5 komoly mérkőzés is van (Rahman, Garcia, Collazo, Golota, Owen Beck). Szerintem ez a meccs Németországban lesz megrendezve ősszel. Ami az eélyeket illeti. Adamek bebizonyította, hogy kemény bunyós, de valahogy az az érzésem, hogy Ulrich meg fogja őt verni.
"Mindenki a napra tör..."
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Romsy »

[quote author=Darien link=board=profiboksz;num=1110064603;start=75#82 date=05/29/05 ť 18:02:05]<br>Na ezt a mondatot nem teljesen értem. Hogy lehet valaki képtelen a a tudatosan megtervezett táplálkozásra? Lopva csokit eszik amikor senki nem néz oda? Vagy kényszeresen nem tartja be az előírt diétát, és akkor eszik pörköltet amikor tökfőzeléket kellene és fordítva? [/quote]<br><br>Valami interjúban olvastam, hogy nem szeret egyhangúan táplálkozni. <br><br>Amikor diétázni kell, akkor lehetnek változatosak az ízek, de mégis egyhangú egy diéta, lehet hogy ezt nem bírja elviselni. Évi 2-3 meccs mellett, ez körülbelül 6 hónap a 12-ből... de már csak 2-3 évig tervezi a bokszolást. Az már igazán nem sok. <br><br>A "lopva csokit eszik" az nagyon amatőr hiba lenne, minőségi zsírra van szükség, de ami a csokiban van, az nem minőségi zsír. Pörköltekkel alapvetően nincs semmi baj, abból lehet jókat csinálni könnyen, amik jók az előírásoknak. A fehérje-szénhidát arányt 2:1 körül kell tartani diétánál, de fontos, hogy mindkettő minőségi legyen és ne "szemét".<br>A csoki-hiba helyett inkább pl. a kenyérre gondoltam, ami diéta alatt kerülendő, mert hiába van benne sok ch, ha rossz a minősége.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: greg »

Ott van például Tiozzo. Én anno a Lewis - Holyfield meccs elõtt láttam, akkor cirkálósúlyú volt, és nem túlzás azt mondani, hogy egy kövér disznónak látszott. <br><br>Mikor láttam a Darek elleni meccs mérlegelésének a képeit, nem tudtam elhinni, hogy Tiozzo-t látom. Szerintem õ sokkal zsírosabb (volt) mint Madár, mégis szemmel láthatóan elbírt a felesleggel.
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Szerintem azért van háj, mert Erdei közép-nagyközépsúlyú bunyós. Ha Mormeck 98 kilóról lefogyaszt 90-re a mérlegelésre (sõt, korábban 86-ra), akkor az miért van hogy Madár minden fogyasztás nélkül 78 kiló ha igazán  jól edz? Lehetne fogyasztással 76, de szerintem 72 is ha nagyon akarnák. Egyébként szerintem azért nem fogyasztották le, mert mire sikerült egyátalán cirkálóból félnehézbe hozni már volt ranglistás helyezése, és tuti visszaesett volna súlycsoport váltás esetén...nemhiába vált a legtöbb bunyós vereség után súlycsoportot.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Darien »

[quote author=Romsy link=board=profiboksz;num=1110064603;start=60#74 date=05/29/05 ť 16:20:16]Köztudott, hogy Zsolt képtelen tudatosan, megtervezve táplálkozni, ezért ez a probléma egész életében fenn fog állni. [/quote]<br>Na ezt a mondatot nem teljesen értem. Hogy lehet valaki képtelen a a tudatosan megtervezett táplálkozásra? Lopva csokit eszik amikor senki nem néz oda? Vagy kényszeresen nem tartja be az előírt diétát, és akkor eszik pörköltet amikor tökfőzeléket kellene és fordítva?
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Én mindössze annyit szeretnék, ha sem Zsolt, sem Kokó nem kellene hogy szavakban győzzön meg bennünket, hanem Erdei teljesítménye önmagáért beszélne. Akkor szavak nélkül is elhinném, hogy nem lehet többet edzeni.<br>És azzal, hogy most nem hiszem el, nem Erdei vagy Kokó szavát vonom kétségbe, lehet hogy Erdei mindent megtesz, amit előírnak neki, de valahol valami hiba akkor is kell hogy legyen. <br>Ha valaki tökéletesen felkészül, akkor az utolsó menetekre nem fárad el ennyire.
Bosco
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Az a háj egyértelműen táplálkozási "problémák" miatt van. Ha Erdei a felkészülése elején 2-3 hétig figyelne az étkezésre és igénybe venné egy komoly táplálkozási tanácsadó segítségét akkor le lehetne ezt dolgozni. Egyébként az alkata valóban ilyen így a mindennapi életben biztos folyamatosan jelen maradna ez a kis háj, de meccskre szerintem el lehetne tüntetni azt a kis zsírréteget.
"Mindenki a napra tör..."
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Ez a háj-téma már kicsit túl van tárgyalva, de azért egy rövid észrevételem volna:<br>˝ én egész egyszerűen nem hiszek az "ennél többet már nem lehet edzeni" kijelentésben˝.<br>Én meg abban nem hiszek, hogy ezt pont mi fogjuk innen eldönteni kényelmesen a számítógép előtt ücsörögve. Semmi okát nem látom annak, hogy Zsolt szavát megkérdőjelezzük - mindenkinek figyelmébe ajánlom Pisti szavait a legutóbbi meccs közvetítése során, amikor ő is hangsúlyozta, hogy Zsolt bőven elegendő mennyiséget készül egy-egy meccsre.<br>Sdunek majd pont hagyni fogja, hogy ne hajtson eleget... ugyanmár, nem erről van szó. Nem az alkatán fog ez múlni, nézzétek meg Toneyt - kevés kövérebb bunyóst láttam nála, de brilliáns amit művel.<br>Zsolt pedig igen-igen messze van attól, hogy kövér legyen.
capture
Bajnok
HozzászólásokCOLON 325
CsatlakozottCOLON 2005-03-30 15:21:07

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: capture »

Erdei egy ilyen alkatu bunyos azért mindig lefogy a meccsig ugy hogy szerintem nem lesz gond bár a kondijára kiváncsi leszek remélhetőleg megoldja ezt a feladatot.A hájra csak annyit hogy Zsolt szeret enni :)szerintem :D
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Akármi is okozza, a kappanháj és a rossz kondi között meggyőződésem hogy van összefüggés.
<br><br>Ezt tartom, van összefüggés, de fordítva már nincs.<br><br>Tehát, a sok deréktáji zsír, ami Erdein van, kihatással van a kondira, DE a sok kondizás a derékzáji zsírra, ami Erdein van, nincs nagy kihatással. Az ennél összetettebb kérdés.<br><br>
Ha a lefogyás semelyik másik világbajnoknak nem okoz gondot, nem értem, hogy miért pont Erdei képtelen rá.
<br>Én sem értem... annak pedig a legnagyobb része fejben dől el.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

[quote author=Romsy link=board=profiboksz;num=1110064603;start=60#74 date=05/29/05 ť 16:20:16]A dagadtságot nem a kondizás függvényében lehet leküzdeni, hanem a helyes táplálkozás és a testedzés _együttesével_. Köztudott, hogy Zsolt képtelen tudatosan, megtervezve táplálkozni, ezért ez a probléma egész életében fenn fog állni. [/quote]<br>Akármi is okozza, a kappanháj és a rossz kondi között meggyőződésem hogy van összefüggés. Ha a lefogyás semelyik másik világbajnoknak nem okoz gondot, nem értem, hogy miért pont Erdei képtelen rá.
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Gallien,<br><br>osztom Tommy_Carrot véleményét. Sokkal szálkásabbnak kellene lennie a sok konditól. Tudom, hogy az izomzat alkat kérdése is, de én egész egyszerűen nem hiszek az "ennél többet már nem lehet edzeni" kijelentésben. Ha tényleg annyit edzel, akkor bírnod kell a meccsen is. Lelkileg el lehet veszíteni egy meccset, ha mondjuk félsz és nem hiszed el, hogy le tudod győzni a másikat, de hogy a kondid fogyjon el..
Bosco
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Romsy »

A dagadtságot nem a kondizás függvényében lehet leküzdeni, hanem a helyes táplálkozás és a testedzés _együttesével_. Köztudott, hogy Zsolt képtelen tudatosan, megtervezve táplálkozni, ezért ez a probléma egész életében fenn fog állni.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

De ha Zsolt olyan sokat kondizik, miért nem tudja eltüntetni a kappanhájat a derekáról? Nehézsúlyon kívül nem ismerek még egy élvonalbeli bokszolót akinek ez problémát okozott volna.
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: gallien »

Bosco, aki Zsoltnál többet kondizik, azt bányalónak használják kevésbé fejlett országokban!  ;)
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Szerintem meg már mi is kezdünk túl sokat foglalkozni Zsolt lelkével.. lehet, hogy nem kellene.<br>Még több kondi edzés és akkor úgy lehet ringbe lépni, hogy szóba sem jöhet a fáradtság.
Bosco
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Darien »

Szerintem Zsolt tipikusan az a bunyós, aki a súlycsoportban bárkit simán meg tudna verni, ugyanakkor bárkitől simán ki tudna kapni. Gyorsasága, kitűnő védekezése báki ellen elég lenne, de ezt egyszerűen nem hiszi el magáról. Ha pedig úgy megy be a ringbe, hogy nem bízik eléggé magában, akkor Sahnounetól ugyanúgy kikaphat mint Tarvertől, Johnsontól, vagy Tiozzotól.
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: gallien »

Szerintem Tarver az egyetlen, aki komoly gondot tudna Madárnak okozni. Jelen heylzetben viszont azt mondanám, hogy amíg Madár nem úgy megy be a ringbe, hogy letépi a másik fejét, hanem az agyturkáló mondatai keringenek a fejében, addig bármi, bármikor előfordulhat. <br><br>Madár elképesztő tehetségű bunyos hihetetlen fanatizmussal. A erős mentális felkészültség hiányzik, nem tudom, hogy tanulható-e...
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Félnehézsúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Romsy<br><br>Tiozzo szerintem teljesen más kategória mint Garay. Sokkal lassab, sokkal kevesebbet üt, megfontoltabb, rutinosabb és sokkal profibb bunyós. Nem tudja annyira nyomás alatt tartani az ellenfelet, mint Garay, nem folyamatosan előre jön. <br>Briggs hasonló mint Garay, de ő is jóval lassabb, igaz erősebb viszont. Én soha nem taretottam egy nagy számnak az ausztrált, szerintem Madár simán hülyét csinálna belőle, ha nem szaladna bele egy ütésbe.<br>Johnson se olyan hatalmas munkatempóban bokszoló bunyós. Viszont nagyon kemény és jó ütőereje van.
"Mindenki a napra tör..."
BUTTON_POST_REPLY