Floyd Mayweather

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
manchester

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: manchester »

Sztem Mayweather csúnyán végezheti, ha így folytatja. Nagyon nem tesz jót egy bokszolónak ez a folyamatos fellépegetés. Remélem visszamegy kisváltóba. Mosley is hatalmas ígéret volt, aztán Forrest ellen bizony nagyon megjárta. Én pl. egy csúcsformában levõ Forrest ellen nem mernék komoly összegben Mayweatherre tenni, mert egy nagy terpeszben álló, nagy ütõtávû, jabelõs bokszoló jelentheti a véget May számára monnyuk nagyváltóban. Mayweather páratlan bokszoló, tökéletes képzettséggel, tehetséggel, de Winky ellen én esélytelennek tartanám. Ugyanígy Forrest ellen is óvatosan nyilatkoznék. Mayweather egy kis ember, és a kis emberek között a mennybe juthat és történelmet írhat. De ha meccsenként lép fel egy súlycsoportot, akkor csúnyán fogja végezni.
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: dp »

Még csak múlt héten volt Floyd meccse, de már mindenki azon gondolkozik, hogy ki lesz a következő (Who is the next?!  ;D )<br>Természetesen nekem is megfordult a fejemben jópár név, de belenéztem a boxrecbe is (csak tájékoztatásul, és a nevek miatt) és csináltam egy bővebb listát.<br><br>A listában súlycsoportonként vannak az ellenfelek felsorolva, könnyűsúlytól középsúlyig.<br>Hogy miért ezekben a dimenziókban gondolkoztam? Úgy gondolom, hogy mivel Floyd legutóbb 66 kilósan bokszolt, könnyen le vagy fel tud menni egy - két súlycsoportot, éppúgy, mint a felsorolt versenyzők.<br><br>Szerintem 61 és 72 kiló között mindenki számításba jöhet nála. Már csak az a kérdés, hogy ki (és mennyiért...) fogja bevállalni a P4P lista éllovasát.<br><br>Most peddig jöjjenek a nevek: <br>/Néhány helyre befűztem megjegyzéseket is, illetve 5-től 1-ig pontoztam. 5 - legvalószínűbb, 1 - a legvalószínűtlenebb/<br><br>Floyd Mayweather szóba jöhető ellenfelei:<br><br>Középsúly:<br><br>Winky Wright - már szóbakerült /5/<br>Félix Sturm - jó pénzért ő is vállalná /2/<br>Andre Ward - egyszer létrejöhet /3/ <br><br>Nagyváltósúly:<br><br>Mosley - abszolút esélyes /5/<br>Karmazin - ha nincs más /1/<br>Mayorga - közepes valószínűségű /3/<br>Vargas - lehet...lehet... /4/<br>Martinez - ha nincs más /1/<br>Ouma - érdekes meccs lenne /3/<br>Forrest - csemege, és esélyes lehet :) /5/<br>Powell - újabb fiatal /3/<br><br>Váltósúly<br><br>Zab Judah - a legesélyesebb szerintem /5/<br>Margarito - "drága kaland" lenne szerintem /2/<br>Cintron - ha nincs más /1/<br><br>Kisváltósúly<br><br>Hatton - pénz kérdése, Hattont érdekelné /4/<br>Freitas - a legkisebb a valószínűsége /0,5/<br>Tszyu - ha Kosztya folytatja még 1,5 évig akkor megeshet, hogy találkoznak /2/<br><br>Könnyűsúly<br><br>Corrales - /2/<br>Castillo - /2/<br>Két korábbi ellenfél, de ha nincs más, akár ismételhetnek is. A súlyokkal biztos nem lenne gond  ;D .<br>
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Margarito ellen nem vagyok olyan biztos Floyd sikerében. Az a srác nagyon brutál...  :D<br>Zab Judah szerintem pont ezért könnyebb lenne számára. Judah álla nem annyira tökéletes, viszont nagyon gyors és látványos bunyós - igazi bokszcsemege lenne.<br>
Bosco
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Nem vagyok benne biztos, hogy Gatti erősebb ellenfél, mint Mitchell. Főleg azért, mert multkor pont ezért figyelmeztetett egy szaktekintély a cikkem véglegesítése előtt. De így utólag belegondolva van is benne valami.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
capture
Bajnok
HozzászólásokCOLON 325
CsatlakozottCOLON 2005-03-30 15:21:07

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: capture »

Egyetértek Holy-val,viszont azzal nem hogy Jones nyomdokaiba lépne én éppen ellenkezőleg látom Mayweathert és megmerem kockáztatni hogy veretlenül fog visszavonulni bár még azért kell bizonyítania ebben a súlycsoportban is,és Szerintem új súlycsoportbeli debütálására jó ellenfél volt Sharmba. De az biztos hogy neki se fog jót tenni ha állandóan súlycsoportot vált és remélem nem fog ebbe a hibába esni ;)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Manchester<br><br>Számomra is értékesebb a Gatti ellen mutatott győzelem, hiszen a kanadai jóval jegyzetebb és erősebb ellenfél mint Mitchell. Ez igazából egy kisváltósúlyú címvédés volt a szememben még akkor is ha váltósúlyban ment a meccs, mivel Sharmba majdnem egész karrierje alatt kisváltósúlyú volt. A Tszyu elleni második meccsnél azt gondolom sokkal jobb ez a Mitchell. Ott nagyon beledzaladt a késbe, előtet kifejezetetten jó meccsei voltak és megbízhatóan bunyószott. Tehát Floyd mostani teljesítményéről azt akartam mondnai, hogy számomra kiváló volt. Tökeletes vert meg egy elsővonalbeli bunyóst, aki közvetlenül a klaszsisok mögött van.<br>Ami Floydot illeti. Technikailag és a gyorsaságában verhetetlen az biztos. olyan ütemérzéke van, ami a mai mezőnyből szinte senkinek. Viszont, hogy valós képet kapjunk róla váltósúlyban ahhot össze kellene hozni Margarito vagy Judah ellen. Érzésem szerint Margarito könynebben verné, mert nála sokkal gyorsabb és mozgékonyabb. Judahnál már más a helyzet, hiszen Zab egy nagyon erős és gyors bokszoló. Itt is hajszálnyival Mayt érzem jobbnak az ütésállóság miatt amit már számtalanszor bizonyított. Corrales, Castillo, Gatti mind mind kategóriájuk legnagyobb ütői voltak és még csak zavarba se nagyon todták hozni Floydot.<br>Nagyváltósúlyban Mayorga, Karmazin, De La Hoya szerintem nem lehetne probléma Mayweathernek. talán WRight az aki gondot okozhat a kellemetlen stílusa és a tökéletes taktikai érzéke miatt, de ő már szerintem inkább középsúlyban képzeli el a jövőt.
"Mindenki a napra tör..."
manchester

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: manchester »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1119346000;start=60#71 date=11/21/05 » 20:31:48]Floyd megint nagyszerû volt. Bár a második menet végén Mitchell egy gyönyörû kombóval eltalálta, de összeségében véve nem sok esélye volt. Mayweather nagyon nagyon kimagaslik a mai mezõnybõl. Szerintem nagyváltósúlyig bezárólag verhetetlen.[/quote]<br><br>Azért azt se feledjük, hogy Tszyu ellen mennyi esélye volt Mitchellnek a visszavágón. Ráadásul Tszyu már akkor sem lehetett igazán csúcsformában, hisz Sharmba elõtt hosszú kihagyása volt és ez Hatton ellen be is bizonyosodott (birkózás ide vagy oda).<br><br>Vagyis egy 2 éves kihagyás utáni, leszállóágban levõ Tszyu verte szét Sharmbát 3 menet alatt, 4-szer padlóra küldve. Sztem óvatosan kezeljük ezt a Mayweather sikert, számomra a Gatti elleni gyõzelem a mutatok játék, és az ellenfél minõsége terén is értékesebbnek tûnt. <br>
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Nem tudom, mennyire kerüli Floyd a kihívásokat. Nekem inkább úgy tűnik, mintha őt kerülnék el a nagyobb nevek.<br>De tény, hogy jó lenne már egy izgibb összecsapáson látni, én egy Mayweather - Judah párosításra lennék vevő.
Bosco
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Mindenki verhetetlennek tűnik gyengébb ellenfelekkel szemben. Floyd is kezd Roy Jones nyomdokain lépdelni, a kezdeti bevállalósabb ellenfélválasztás után kerülni kezdte a nagyobb kihívásokat, Castillo óta (ami majd 3 éve volt) nem volt egyetlen élvonalbeli ellenfele sem. Nem tudhatjuk biztosan, mit tud váltóban (sőt kisváltóban), amíg nem áll ki a legjobbak ellen.
capture
Bajnok
HozzászólásokCOLON 325
CsatlakozottCOLON 2005-03-30 15:21:07

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: capture »

Igen ott kapott egy-kettöt de már azt is tudjuk hogy Mayweather ála is verhetetlen ;)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Floyd megint nagyszerű volt. Bár a második menet végén Mitchell egy gyönyörű kombóval eltalálta, de összeségében véve nem sok esélye volt. Mayweather nagyon nagyon kimagaslik a mai mezőnyből. Szerintem nagyváltósúlyig bezárólag verhetetlen.
"Mindenki a napra tör..."
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

[quote author=D-guy link=board=profiboksz;num=1119346000;start=60#65 date=07/24/05 ť 12:19:51]Én erre a jelenetre azért kicsit másként emléxem... Wright leengedi a kezeit, Mosley bever neki három akkorát, hogy utána már nem volt több kedve bohóckodni, mert rájött, hogy még egy hármas sorozattal már nem járna jól...<br><br>Persze Mayweather nem üt akkorát, mint Mosley. De azért ne írjuk le :) A magasságbeli különbség egyébként nem olyan vészes köztük a boxrec szerint.<br>[/quote]<br><br>Mosley baromi nagyot üt, csak elfelejtett kombinációkat ütni... Mayweather meg Judah az egy nagyon tuti párosítás lenne, talán Judah az az ember, aki gyorsaságban partyban lehet Pretty Boy-jal. Szegény Gattinál tuti gyorsabb :)
bandi
-----------------
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Azért a Casamayor elleni mérkőzést én mindenképp komoly meccsnek tekinteném, ha létrejönne. Sem Castillo, sem Ki Diamond ellen nem vesztett, élete egyetlen igazi veresége Corralestől származik (akit viszont előtte elvert), és az sem volt egy fölényes győzelem Corrales számára. Hihetetlen klasszis szerintem a kubai és megérdemelné ezt a lehetőséget.<br>Pechére sosem szerették a pontozók. Nem szerették Freitas ellen, nem szerették Castillo ellen és a legutóbbi ˝döntetlenről˝ már inkább ne is szóljunk semmit...
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Kid Diamond, Casamayor vagy Sharmba Mitchell lesz a következő ellenfele Floydnak.<br><br>Hát őszintén szólva jobbra számítottam, ez nem lesz giga fight az tuti. Talán Casamayor még veszélyes lehet rá, de már a kubai is eléggé megöregedett. Kid Diamon állítólag egyszer edzésen jól bokszolt Floyd ellen de nem hinném, hogy meg tudná szorítani. Mitchell meg hagyjuk inkább. Remélem azért jövőre Mayweather legalább Margaritoval kezdi az évet, de még jobb lenne Judahval.<br><br>Most olvatsam a hírt, hogy állítólag oscar De La Hoyát mégis érdekli egy Mayweather elleni meccs. Ez lenne az igazi csemege.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Na alakul a Mayweather vs Judah mérkőzés. A főoldali hírekből minden kiderül. A két bunyós egyelőre hazugságokkal vádolja a másikat, de szerintem november végén össze fog jönni ez a mérkőzés.<br>
"Mindenki a napra tör..."
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Camo »

Szerintem Mosley néhány pillanatig fel sem fogta, hogy milyen lehetőséget kapott. Ráadásul még azután sem tudta még csak megrendíteni sem Wrightot, hogy észrevette: ellenfele nem is védekezik.
Camo
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

[quote author=Camo link=board=profiboksz;num=1119346000;start=60#62 date=07/23/05 ť 23:04:43]Nekem rögtön az a jelenet jutott eszembe, amikor az első Wright-Mosley meccsen Winky néhány másodpercig leengedett karokkal állt, s hagyta, hogy az ellenfele üsse, így mutatva, hogy az nem tud kárt tenni benne. [/quote]<br><br>Én erre a jelenetre azért kicsit másként emléxem... Wright leengedi a kezeit, Mosley bever neki három akkorát, hogy utána már nem volt több kedve bohóckodni, mert rájött, hogy még egy hármas sorozattal már nem járna jól...<br><br>Persze Mayweather nem üt akkorát, mint Mosley. De azért ne írjuk le :) A magasságbeli különbség egyébként nem olyan vészes köztük a boxrec szerint.<br>
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Wright előtt szerintem igazán kipróbálhatná, váltósúlyban mire elég az ereje. Főleg így, hogy Wright még föntről is jön, simán lesz annyi a meccsen, mint Trinidad ellen. Mayweather ne így veszítse már el a veretlenségét, inkább Margarito verje bucira :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Darien »

Egyetértek, Wright akkora fizikai fölényben van, hogy simán bedarálná Mayweathert. Én sokkal inkább egy Hatton elleni meccsre lennék kíváncsi, vagy a váltósúlyból Judah esetleg Margarito ellen látnám szívesen.
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Floyd Mayweather

Hozzászólás Szerző: Camo »

Nekem rögtön az a jelenet jutott eszembe, amikor az első Wright-Mosley meccsen Winky néhány másodpercig leengedett karokkal állt, s hagyta, hogy az ellenfele üsse, így mutatva, hogy az nem tud kárt tenni benne. Túl nagy volt közöttük az erőbeli különbség.
Camo
BUTTON_POST_REPLY