Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Minden, ami profiboksz!
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: supras »

Talán ha nagyon belelovalja magát a KO dologba talán Ő rohan bele egybe. Talűn nem, is baj hogy nincs sok KO-ja mert az nagyon sztároiltank tűnne, egyébként, én azthiszem egy meccsét láttam Blain-nek, aztmondtátok tól gizda de szerintem az a jó bunyós:)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Megnéztem az Eurosporton Blain 7. profi meccsét. A véleményem változatlan. Ügyes bunyós nagyon, de nem elég kemény és ütőereje egyáltalán nincs. Ez a mostani test KO szép volt viszont. Remélem végre elhiszi a francia, hogy ki is tud ütni valakit. Látszott, hogy nagyon örült az idő előtti sikernek.
"Mindenki a napra tör..."
lark
Újonc
HozzászólásokCOLON 27
CsatlakozottCOLON 2005-04-27 18:24:31

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: lark »

  Megnéztem Amir Khan meccseit Kindelan és Evans ellen, és persze a korához képest nagyon tehetséges, de azt hiszem nagyon túl van sztárolva és értékelve. Nagyon sokat kell még fejlődnie. Ahogy elnéztem azért elég rendesen lejtett a hazai pálya, nem volt annyival jobb bunyós mint Evans. Viszont figyelemreméltó, hogy már ilyen zsenge korban is mennyi piszkos trükköt bevetett, a bíró meg persze mindig Evansnek magyarázott. Azt hiszem volt annyival jobb bunyós mint Evans, hogy tisztességesen bunyózva is nagyon megverje.     <br>Azzal pedig maximálisan egyetértek, hogy egy felkészültebb, motiváltabb Kindelan pedig simán verné, főleg ha nem Angliában bunyóznának.<br>   Mindezektől függetlenül tényleg nagy reménység a srác.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: edge »

Povetkin õszintén szólva engem nem kápráztatott el. Gyakorlatilag egy Jirov 2 a fickó. Méreteiben és megjelenésében is hasonló (valamint alapból is tud úgy nézni mint Golota a Lewis elleni padlója után :)), mozgásában meg annyia különbség, hogy villámgyorsan képes ritmustváltani, de ugynaaz az elorearaszolás jellemzi õt is. Az ütõereje - elsõsorbana kézgyorsasága miatt - talán meghaladja Jirovét, de szerintem jelentõs karriert nem fog befutni a nehézsúlyban. Persze van még ideje fejlõdni (nõni már nemnagyon) és lehet korai az "ítélet", de szerintem biztosan nem õ lesz az "új Tyson". A nehézsúly megváltójára továbbra is várnunk kell, fõleg mivel a másik hétvégén ringbe lépõ "örökifjú" titán, Audley Harrison is nagyon gyengén bunyózott. Jelen pillanatban Samuel Peter maradt nálam ebben a kategóriában a last standing man, de õ is nagyon vékonyan.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Nekem is sikerült megnézni Povetkin meccsét. Érdekes, de nekem teljesen mások a benyomásaim róla. Elég gyors kezú, jó mozgáskordinációjú, kifejezetten ügyes nehézsúlyúnak látszik. Az ellenfele nem volt annyira rossz első meccsre, igaz a győzelemre egy percig sem gondolt. Povetkin kicsit amatőr stílusban bunyózik még és illene majd egy kis izmot is magára szednie. A legnagyobb kérdés, hogy ezzel a fizikummal érvényesülni tud e egy 110 kg-os 2 méteres bunyós ellen, bírni foja-e az ütéseket és bekeményedik e még. Ha igen akkor szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy világbajnok lesz ezzel a technikai képzettséggel. <br><br>Egyébként elkezdtem feltolni a meccset az ftp-re jöhetnek majd a vélemények az oroszról.
"Mindenki a napra tör..."
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Csoki!<br><br>Povetkin: hát nem tudtam sok következtetést levonni abból a valamivel több, mint egy menetből, de nekem nem tűnik valami veszélyesnek a srác. Elég lassú és az alkatán is lehetne javítani, elég papamackó benyomása van. Szerintem ilyen Ruslan Chagaev, Kengiz Koc féle szintre fog eljutni maximum. Amatőrnek jobban volt való szerintem, de majd meglátjuk.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Darien »

Szerintem is szép jövő előtt áll. Az öreg Wilfried jól járt vele!  :D
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

A nehézsúly legújabb reménysége Alexander Povetkin a Sauerlandhoz szerződött. Nemrégiben még Frank Warrenről volt szó, amit meg is írtunk, de úgy látszik meggondolta magát. Amatőrként évek óta uralta a nehézsúlyt nyert eb-t, vb-t és olimpiát is. Megjegyzem olvastam olyan véleményeket, hogy Povetkin nem igazán profinak való alkat. Lelkileg nem elég stabil és a kudarcok nagyon meg tudják viselni. majd meglátjuk, de a fiatal kora miatt szerintem nagy jövő előtt állhat.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Camo link=board=profiboksz;num=1113045402;start=0#10 date=05/24/05 ť 22:49:40]Nem voltam benne egészen biztos, hogy Khan legyőzi Kindelant. Attól tartottam, hogy Amir még túl fiatal, s máris akkora nyomás nehezedik rá a közvélemény részéről, hogy félő, ha gyengébb egyéniség lenne, alulmaradna ezen a - szerintem - sorsdöntő meccsen.[/quote]<br><br>Sajnos még mindig nem láttam a meccset, de szerintem egy fiatal, egészséges élsportolónak el kell tudnia viselni a lélektani terhet és a pszichés nyomást.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Camo »

Nem voltam benne egészen biztos, hogy Khan legyőzi Kindelant. Attól tartottam, hogy Amir még túl fiatal, s máris akkora nyomás nehezedik rá a közvélemény részéről, hogy félő, ha gyengébb egyéniség lenne, alulmaradna ezen a - szerintem - sorsdöntő meccsen.
Camo
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Camo »

Andre Ward meccseit figyelemmel kísértem az olimpián. Profi mérkőzései közül azonban csak a legelsőt láttam, amit Chris Molina ellen vívott. Számomra nagyon meggyőző volt Ward teljesítménye. A jövő egyik nagy reménysége, bár ezzel nem sok újat mondtam.
Camo
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1113045402;start=0#7 date=05/19/05 ť 09:21:31]PTM<br><br>2-3 napon belül felteszem a meccset. [/quote]<br><br>Köszönm szépen. ;)
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

PTM<br><br>2-3 napon belül felteszem a meccset.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1113045402;start=0#4 date=05/18/05 ť 20:43:12]Megnéztem az Amir Khan vs Mario Kindelan meccset...[/quote]<br><br>Holly,<br><br>ha tudod, akkor légyszi tedd fel ftp-re... Nagyon-nagyon örülnék neki!
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Andre Ward és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: ringsider »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1113045402;start=0#3 date=05/11/05 ť 18:19:40]Megnéztem a tegnapi Willy Blain meccset. Határozottan fejlődött a srác. Ez a francia srác iszonyat módon tud bokszolni. Olyan ritmusváltásokat csinál, olyan  kombókat üt, hogy élvezet nézni. Nagyon nagy kár az ütőerőért. Az semmi nincs neki szerintem. Ennyiszer tisztán eltalálni valakit és az mégsem megy le. Ott valami gond lehet. Látszik is a rekordján különben ez Blainnek (6-0, 0 KO). Pontozással ezt a Blaint szerintem nem lehet majd megverni a hosszabb meccseken se és ha az ütés jól bírja (az első meccse alapján ez nem igaz, mert ott egy ürge majdnem kicsapta) akkor nagyon kell rá figyelni. Gyönyörűen bunyózik a srác.[/quote]<br><br>Amennyit én láttam a meccsből, az alapján úgy érzetem, hogy nem igazán áll bele az ütésekbe...<br>Kicsit Ouma-ra emlékeztetett ebből a szempontból...<br>
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Andre Ward, Amir Khan és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Megnéztem az Amir Khan vs Mario Kindelan meccset. Nagyon jól meg volt csinálva az egész, olyan volt teljesen mint egy komoly profi gála. A meccsnek a sportértéke nem tudom igazából mennyi volt, mivel szerintem nagyon látszott az egészen, hogy Kindelant iszonyúan nem érdekli ez az egész, öreg volt és fásult. Ráadásul a bírók is kicsit Khannak nyomtak szerintem, hogy meglegyen a nagy revans. Ettől függetlenül Khan igazán kiváló bunyós, főleg annak tükrében, hogy még csak 18 éves. Nagyon jó lábmunkája van, kiváló jobbegyenese, nagyon gyors és bátor kis bunyós. Nagy kérdés az ütőereje, azt nem lehetett igazából lemérni, bár egyszer a 4. menetben kicsit megfogta Kindelant. Mindent összevetve szerintem egy jól felkészült motivált Kinadelan simán megverte volna, de Khanra ettől függetlenül nagyon kell figyelni mert ha továbbfejlődik akkor nagyon komoly eredményeket érhet el.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Andre Ward és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Megnéztem a tegnapi Willy Blain meccset. Határozottan fejlődött a srác. Ez a francia srác iszonyat módon tud bokszolni. Olyan ritmusváltásokat csinál, olyan  kombókat üt, hogy élvezet nézni. Nagyon nagy kár az ütőerőért. Az semmi nincs neki szerintem. Ennyiszer tisztán eltalálni valakit és az mégsem megy le. Ott valami gond lehet. Látszik is a rekordján különben ez Blainnek (6-0, 0 KO). Pontozással ezt a Blaint szerintem nem lehet majd megverni a hosszabb meccseken se és ha az ütés jól bírja (az első meccse alapján ez nem igaz, mert ott egy ürge majdnem kicsapta) akkor nagyon kell rá figyelni. Gyönyörűen bunyózik a srác.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Andre Ward és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

A nehézsúlyú Devon Vargas második profi mérkőzését is megnyerte tegnap este, miután az első menetben egy pontos jobbegyenessel kiütötte Chucky Brownt. Vargas a 2004-es olmipián az amerikai csapat kapitánya volt.
"Mindenki a napra tör..."
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Andre Ward és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Benitez - Alvarez<br><br>A kispehelysúlyú Roberto Benitez debütáns meccse, egy 0-2-es mérlegű 19 éves srác ellen.  Közvetlenül a gongszó után bemennek középre és indítják a kemény egyeneseket és horgokat. Mindketten 100 indított ütés körül járnak a menetben, Benitez 21%-kal üt, Alvarez 15 körül. Inkább egy amatőr meccsre emlékeztetnek a történések, semmi komolyabb ütés, csak kisebb találatok. A második menetben is ez a lefolyás, valamivel kevesebb ütéssel, és már be-be csúsznak a találatok is nagyobb százalékkal. Következő menetben is ez a tendencia, valamivel kevesebb ütés, valamivel nagyobb találati hatékonyság. A menet végefelé a fáradtság jelei mutatkoznak mindkét harcoson. A negyedikben mégjobban mérséklődik az indított ütések száma, de már szinte nem is védekeznek. Látszólag komoly találatokat is visznek be, de semmi hatást nem érnek el vele. 40:36 reálisnak mondható pontozás, Benitez mind a négy menetben egy hajszállal aktívabb és pontosabb volt, de van még hova fejlődni. Összegezve, ezt a meccset sokkal magabiztosabban kellett volna nyernie, és itt nem a pontozás arányára, hanem a teljesítményre gondolok.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Úgy gondoltam érdemes egy saját topikot szentelni Andre Wardnak, az amerikai csapat egyetlen 2004-es olimpiai bajnok ökölvívójának és a többi olimpikonnak.<br><br>Ward vs Answorth<br>Ez Ward 3. profi meccse. Az első kettőn egy 2-0 és egy 8-0-ás ellenfele volt. Answorth rekordja 3-1 volt a meccs előtt. Az összecsapás egy fogással kezdődött az 5 mp-ben, ahol Answorth nagyon keményen beszól Andrenak. Gondolom a bőrszíbét, meg az anyukáját jellemzi. Utána az egész menet feszült hangulatú. Ez az Answort folyamatosan fog ha közel kerül, de Ward igyekszik kibokszolni. Sokkal gyorsabb és technikásabb. A menet végén még van egy kis kakaskodás. A második menet hasonló mint az első. meg is intik Answorthot. Ward iszonyú gyors és kiváló lábmunkája van. A meccs előtt azt hiszem 163 fonton mérlegelt, azaz címmeccsre biztos lemegy középsúlyba (160 fonta  súlyhatár), sőt olvastam olyat is, hogy akár nagyváltósúlyig is le tudna menni ha úgy alakul. Ilyen hoszsú kezű bunyós esetében nagyváltóban jó kis fizikai fölénnyel lépne ringbe a legtöbb bunyós ellen. Ward egyébként a bal kezét fantasztikusan használja. Nagyon kemény jabeket üt és kiválóan üt testre is egyeneseket ballal. A harmadik menetben üti le ezt az Answorthöt egy kiváló felütés komboval, ami nagyon kemény. Az ellenfélen látszik, hogy készen van Ward már játszik vele. Egy fogás után ezt követően Ward a földre kerül az elelnfél meg ráugrik és elkezdi ütni!!! Megintik, majd a menet végén egy tarkós miatt leléptetik. Ez egy nagyon kemény meccs volt egy 3. meccses fiatalnak, mert ez az ellenfél iszonyat bunkó módon, végig szabálytalankodva bokszolt. Nagyon jó tanulólecke volt az amerikainak, akiben egy igazi klasszist tisztelhetünk az már most látszik.<br><br>A meccs letölthető az FTP-ről Kozi jóvoltából!<br>
"Mindenki a napra tör..."
BUTTON_POST_REPLY