Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Minden, ami profiboksz!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Vitali Tajbert a Spotlight Boxinghoz igazol a kínai világbajnokság után. Érzésem szerint kiváló döntés volt ez az Universum részéről, hiszen Tajbert az egyik legmeggyőzőbb bunyósnak tűnt nekem az amatőr mezőnyből. És még csak 23 éves. Debütálás december 3-án Magdeburgban, részletesebb hír holnap a profiboksz.hu-n.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Az egyik kedvenc topikomban régóta nem volt beírás, így gondoltam felhozom egy kicsit.<br><br>Alexander Povetkin tegnapi meccséről lesz szó Stephane Tessier ellen. Eddig az első meccsét láttam az orosznak, aki az utóbbi években minden nehézsúlyú amatőr aranyat begyüjtött ami lehetséges. hatalmasat fejlődött meglátásom szerint. Technikailag az egyik legjobb nehézsúlyú bunyós az egyértelmű és kiváló a mozgása is. Emelett szerintem nagyon jól védi le az ütéseket blokkolással és elhajlásokkal egyaránt. Kifejezetten ügyes és dinamikus kombináció voltak testre-fejre egyaránt ezen a meccsen és kézgyorsasága is rendben van. Teljesen más stílusban bokszolt mint az első meccsén, már messze nem olyan darálós. Fizikálisan teljesen egyértelmű, hogy erősíteni kella  srácot és a kondija még amire oda kell figyelni. A negyedik menetben is dolgozott rendesen, de látszott, hogy fáradt már.<br><br>Sauerland szerintem jó vételt csinált evvel a Povetkinnel nagyon.
"Mindenki a napra tör..."
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Szerintem jó ajánlólevél az olimpiai érem.<br>Azt jelenti, hogy a boxoló megérett profi karierre.<br>Ward, Khan, Potevkin ezek közül bárki nagy sikert érhet el a profik közt is.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Érdemes elolvasni ezt az Andre Ward portrét (nem azért mert én írtam:-)). Nagyon sok érdekesség van erről a srácról benne, amin én is megdöbbentem amikor szereztem az információkat. Az, hogy bőven a sjaát természetes súlya felett nyert olimpiai aranyat, mert az unokatesóját nem akarta kiütni a válogatón, valamint, hogy 15 éves kora óta nem verték meg tétmeccsen sokat elmond egy bunyósról. Wardot jelenleg kb Jones és Mayweather tehetségű bunyósnak tartom, az elmúlt 7-8 évben a legnagyobb reménysége a p4p listáknak.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Jól bunyózott tegnap Khan. Gyors, képzett bokszoló, aki kiválóan variálja az ütéseit. A feje miatt kicsit azért aggódom, de remélem ebben sem lesz gond.
"Mindenki a napra tör..."
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: WNB »

Te már akkor is tudtad-érezted...hogy nem Tapia az anyja neve. ;) :)<br><br>Találtam még hirtelen pár képet róla, ahonnan jobban megítélhető az alkata:<br><br>Kép<br>Kép<br><br>http://www.chemiepokal.de/cp04/cp05/con ... l<br><br>A háttértörténetről annyit találtam (uccsó link), hogy a 2005. áprilisi német ChemiePokal amatőrtorna után (ahol a kubai a 91kg-os döntőben esélyesként tképp meglepetésre végül pontozással (24:15) kikapott az inkább védekezve nyerő német Alexander Povernow-tól - aki lehet (~blikkes találgatás - így 4 kubai és 1 német helyett 3 kubai és 2 német győztes tudott lenni), hogy egy kicsit nem nélkülözte a hazai pálya előnyét sem; ezek után valahogy hirtelen a torna legjobb bokszolójának is megválasztották) már nem tért haza a kubai csapattal, helyette inkább politikai menedékjogot kért (~és aztán nyilván tök véletlenül rátalált a Sauerland :))...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

WNB<br><br>Az érdekes, hogy annyire alúlról jött. Ward már középsúlyban van, ez a gyerek nehézsúlyban.:-))) Persze lehet első címmeccsre lemegy cirkálóba majd.<br><br>Jó lenne ha pár kubai gyerek még eljönne profinak. A Sauerland jó választás volt sztem a sráctól, Povetkinnel együtt menetelhet.<br><br>Egyébként részlet az általam írt, de még közölt Ward portréból:<br>"A negyeddöntőben aztán már robbant a Ward bomba. Andre 23-16-os pontozással győzte le a súlycsoport legjobbjának tartott Jevgenyij Makarenkot. Az balkezes orosz bunyós 1999 óta volt veretlen, a 2001-es és a 2003-as világbajnokságon egyaránt győzni tudott, így toronymagas esélyesként érkezett Athénba is. Az előző fordulóban ráadásul Makarenko a súlycsoport másik ászát, a kubai Suarezt ütötte ki magabiztos bunyóval, így megnyílt az arany felé vezető út Andre előtt."<br> ;D
"Mindenki a napra tör..."
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: WNB »

Holly,<br><br>Keresés...<br><br>Yoan Pablo Hernandez adatlapja Athénból - akkor még a 20-at sem töltötte be, 190cm körül van, és akkor még csak 81kg-ban indult; 2003-ban PanAm Játékokon ugyanebben a súlyban ezüstérmes - 81 kg: Ramiro Reducindo, MEX, dec. Yoan Pablo Hernandez, CUB, 37-20...<br><br>http://sports.yahoo.com/oly/cub/Yoan+Pa ... ><br>...az első meccsén a 16 közt verte az orosz Makarenko, aki aztán a következő körben Wardtól kikapott.<br><br>2003-ban és 2005-ben 91kg-ban is vitézkedett...<br><br>Kép<br><br>jobbról az első... :)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Povetkinnek és Wardnak is két meccs lesz rövid időn belül, de bokszol majd a közeljövőben a Dirrell testvérpár és Amir Khan is.<br><br>A Sauerland pedig leigazolta a 2005-ös kubai amatőr nehézsúlyú bajnokság győztesét Yoan Pablo Hernandezt. Kiváncsi leszek mit tud a srác, meg, hogy mennyi idős.
"Mindenki a napra tör..."
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: menyus »

Tud valaki valamit Vitalij Tajbertről?<br><br>Emlékeim szerint sinen volt a srác az UBP felé, de hónapok óta semmit nem hallottam róla.<br>Nekem az olimpián ő volt az egyik legmeggyőzőbb, kíváncsi leszek mire viszi a profik közt...
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=kozi link=board=profiboksz;num=1113045402;start=15#27 date=07/16/05 ť 23:51:49]Megtörtént Amir Khan debütálása. Egy 2 perces háború volt de igazán csak Khan volt az aki talált is, ellenfele csak nagyon vehemens volt:). 3-szor került padlora a srác(Khan is egyszer letette a kezét és ugy tünt nem csuszástól, lehet egy számolást megért volna) de egy olyan dolog is történt amit még sose láttam. Az ellenfél edzöje bedobta a törülközöt, de még kb egy percet ment a meccs. Amikor arra jártak a fiuk jópárszor meg is taposták :)[/quote]<br><br>OFF<br><br>Kozi,<br><br>egyszer magam is szemtanúja voltam egy ilyen esetnek egy amatőr versenyen: bedobták a törülközőt és a mérkőzésvezető spori nem vette észre jó 30 mp-ig. Amikor arra sétált, rá is taposott...  ;D Egy idő után, nagy nehezen észrevette, megállította a meccset és a közönség vastapsától kísérve visszaadta a törülközőt az edzőnek. Az egész szitu olyan mókás volt (mert addig szerintem a 300 néző sem látott ilyet), hogy senki sem tudott haragudni a sporttársra. Olyan volt, mint a zongorista, aki még akkor is játszik, mikor már kilőtték a szájából a szivart és a segge alól a széket... Azóta is ezen a sztorin röhögünk Jollyval.<br><br>ON<br><br>Szerintem nem nagy baj, hogy Khan most még ilyen "ész nélkül" reagál a rohamra. Még csak 18 éves és megszokta, hogy amatőrben minden ellenfele tiszteli és már az öltözőben bekakil tőle. Időbe telik majd, mire profiban is kiépíti a hírnevét és addigra szerintem le is higgadhat. A nyilatkozatain látszik, hogy még gyerek. Én ezért nem is vonnék le messzemenő következtetéseket ebből a két menetből.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Khan kemény meg minden, de ha ilyen stílusban próbál válaszolni a lerohanásban a jövőben is, akkor nagyon ki fogják ütni. Még ez a noname is leütötte, mi lesz az igazi ellenfeleknél? De ezen túl fog lépni biztos.<br>A bíró ténykedése egyszerűen pocsék volt. Sőt, szar! :D Nem volt olyan gyors a gondolkodása, mint a két srác ütései, az még rendben van, de egy törölközőt a ring közepén 40-45 mp alatt sem észrevenni, ahoz már kell tehetség. <br>Hajrá Khan :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: kozi »

Megtörtént Amir Khan debütálása. Egy 2 perces háború volt de igazán csak Khan volt az aki talált is, ellenfele csak nagyon vehemens volt:). 3-szor került padlora a srác(Khan is egyszer letette a kezét és ugy tünt nem csuszástól, lehet egy számolást megért volna) de egy olyan dolog is történt amit még sose láttam. Az ellenfél edzöje bedobta a törülközöt, de még kb egy percet ment a meccs. Amikor arra jártak a fiuk jópárszor meg is taposták :)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Camo »

Ebben is igazad van. Biztos onnan jobban látszott (mármint a bíró helyzetéből). Számomra nem volt annyira nyilvánvaló, hogy Aragon nem tudja folytatni a meccset. Tényleg nagy volt Ward fölénye - ezt sem vitatom.
Camo
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Hát igen a közönségnek vér kell. De van az a mondás, hogy jobb ha a bíró egy ütéssel előbb avatkozik be, mint ha egy ütéssel később tenné ugyanezt.
"Mindenki a napra tör..."
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Camo »

Nem kétlem. Csak még néztem volna. A bíró egy kissé elsiette a dolgot.
Camo
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Ja nem ment le, de nagyon megvolt. Szerintem a következő ütésre nagyot borult volna.
"Mindenki a napra tör..."
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Camo »

Nem lett egy kicsit túl korán leállítva ez a meccs? Aragon azért még állt a lábán...
Camo
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Megnéztem Ward utolsó meccsét. Zseniális ez a srác. Hihetetlenül jó bokszoló, szerintem az utóbbi 10 évben nem jött ki ennyire tehetséges bunyós, mint Ward. Ahogy az utolsó negy ütés előtt alapállást vált Aragon ellen az valami fantasztikus. Érdemes mindenkinek leszdeni a meccseit.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Ward, Khan, Povetkin és a 2004-es olimpikonok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Khan elég verhető ellenfelet kapott. Azt hittem legalább pozitív mérlegű srácot hoznak neki, mint Andre Warddal tették.<br><br>Erről jut eszembe. Andre Ward portré hamarosan a profiboksz.hu -n!
"Mindenki a napra tör..."
BUTTON_POST_REPLY