Ringsarok, avagy a cutmenek és a segédek világa.

Minden, ami profiboksz!
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: miszter »

Nagypapi bahátos! Már vártam ezt a kérdést, ami igen logikusnak is tűnik. Valóban, gyakorlatilag nem túl sokat lehet hallani a mérkőzéseken beszerzett sérülések elfertőződéséről. De gondolj bele, valóban az van, hogy nincs ilyen? Valóban az, hogy nem lehet erről hallani, azt feltételezné, hogy nem történnek ilyen esetek? <br>Vagy inkább arról van szó, hogy mindent megtesznek egy ilyen ügy burokban tartásáért? Mi volna akkor, ha egyszer nyilvánosságra hoznák, hogy x-y milyen fertőzést kapott egy mérkőzésen? <br>Senki az ég világon nem törődik a mérkőzés után a versenyzővel, vagy a sérültekkel. Én a mai napig soha egyetlen írást sem olvastam egyetlen sérült versenyző kezelésének a módjairól. Max olyasmit, hogy a sérültet kórházba vitték. Ennyi. Ott kapják az antibiotikumokat, meg összevarrják a sebet. Ha megkérdezel versenyzőt, hogy volt e láza a sérülése után, akkor az a nosocomiális fertőzés egyik tünete is lehet. Minden idegen agyag a sebbe kerülve fertőzést okoz.  <br>Nem akarok bolhából elefántot csinálni, de ebben a tekintetben akkor a kórházakban is felesleges a fertőtlenítés, és a sterilizálás. <br>A mikroorganizmusok világa mindenhol jelen van, tévedés azt feltételezni, hogy boksz mérkő alatt a a bacik is a meccset nézik, és elfelejtenek fertőzni.<br><br>Egyébként vannak előírások a versenyzőkre vonatkozólag, mint pölö a fogvédő, a szuszpenzor, és a magasszárú cipő, ami nélkül nem léphet kötelek közé. A gumikesztyű teljesen ugyanez az egészségügyben. Nem lehet nélküle sérülthöz érni.<br><br>És végezetűl néhány konkrét adat Magyarországról:<br><br>Évi 200 000 ember fertőződik meg kórházakban nem megfelelő fertőtlenítés, és a sterilizálás hiánya miatt, pedig ott figyelnek a körülményekre.<br>Ebből évi 4000 ember meg is hal, (amúgy egészséges volta ellenére). <br>Tehát napi 11 ember körül. Ezért a fertőzésveszély nem játék, és nem szabad a fontossága alatt kezelni. <br><br>A ringben tapasztalható körülmények semmivel sem másabbak, mint a rossz kórházi körülmények, ott is a vér, és a váladék, és a nem tiszta kéz az, ami fertőzhet.<br><br>Az idézett adatok forrása a Reader 's Digest 2003 évi, januári száma, 2001-es adatok alapján.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

[quote author=Tyll Vietta link=board=profiboksz;num=1142276310;start=0#6 date=03/14/06 ť 08:54:25]<br>Ha az illetőnek, aki a sebet ellátja, bárminemű sérülés van az ujjain, akkor már tény a fertőzés átvitel. De ha nem is ilyen jellegű, hanem simán koszos a körme, vagy nem tiszta a keze, így is fertőz kesztyű nélkül. <br>[/quote]<br><br>Egészen ésszerűnek tűnik, amit írsz a gumikesztyűkről, vattadarabokról, egyebekről.<br>De vajon miért van az, hogy soha semmilyen betegségről, fertőzésről nem hallani, amit ez okoz? Borzasztó sérüléseket látni néha, vannak versenyzők, akik szinte minden meccsükön megsérülnek, mégsem hallottam még senkiről, aki bokszmeccsen szedett volna össze hepatitiszt, hiv-et, de akár egy egyszerű gennyedző fertőzést. Ti igen?<br>Ez vajon azért van, mert mind borzasztó szerencsések, vagy...?<br><br>A másik dolog, hogy a cutmanek az egyszerű kis vasalójukkal egészen döbbenetes csodákat művelnek néha (hirtelen nem jut eszembe már, csak a Hatton - Maussa). Ebből azt gondolnám, hogy azért csak értenek hozzá.<br>
Öregember nem gyorsvonat.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=leibigab link=board=profiboksz;num=1142276310;start=0#7 date=03/14/06 ť 09:06:55]Azt, hogy kényelmetlen, arra értem, hogy ha valamihez hozzá kell nyúlni, az ember már nem szívesen használ semmilyen kesztyűt, mert kényelmetlen...szokatlan. Te pl. nyilván jobban hozzá vagy szokva egy gumikesztyűhöz, hisz mindennap használod...de egy cutman (hacsak nem civilben sebész, vagy valami kutatólaboratóriumba dolgozik) vagy egy átlagember már nem.[/quote]<br><br>Ez nyilván igaz. Ezért mondom, hogy érdemes lenne szakemberre bízni a ringsarok munkákat, vagy valamilyen végzettséghez kötni. Mint a vezetést, ahhoz is kell jogosultság. Én félnék attól, hogy engem úgy lássanak el, hogy közben tudom, hogy nem jól csinálják. Tudod,,,a tudat!  ;D Van ember, akinek ha nem mondják meg mit eszik, akkor gond nélkül megeszi, de ha tudja...<br>Éppen ezért vinnék magammal olyat, akiben megbíznék.<br>
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Azt, hogy kényelmetlen, arra értem, hogy ha valamihez hozzá kell nyúlni, az ember már nem szívesen használ semmilyen kesztyűt, mert kényelmetlen...szokatlan. Te pl. nyilván jobban hozzá vagy szokva egy gumikesztyűhöz, hisz mindennap használod...de egy cutman (hacsak nem civilben sebész, vagy valami kutatólaboratóriumba dolgozik) vagy egy átlagember már nem.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=leibigab link=board=profiboksz;num=1142276310;start=0#5 date=03/14/06 ť 08:31:57]Hát a ring is egy egyfajta hadszintér :)A Cutmanek valószínűleg azért nem igazán használják a gumikesztyűt, mert kényelmetlen, akadályozná őket. Az 50-55 másodperc elég kevés arra, hogy betartsanak mindenféle közegészségügyi előírást...(Úgyhogy szerintem itt inkább erről van szó, mint a hozzánemértésről.)<br>Ha pedig olyan a sérülés azt a meccs után korházban ugyis szakszerűen ellátják.  [/quote]<br><br>Lebigab bahátos!  :)<br><br>Értem én, és igazad is van, abban, hogy a ring is egy hadszintér! De ellent kell mondjak, ugyanis bő tizenkét éve dolgozom gumikesztyűben vérben, és azt kell, hogy mondjam, akár kényelmetlen, akár nem, akkor is meg kell szokni, mellesleg kötelező is. De egyébként egyáltalán nem kényelmetlen, sőt, sokkal higénikusabb érzés bármilyen véres dologhoz nyúlkálni vele. A lényeg mindig a megfelelő méret, tehát ne legyen nagyobb, mint az ember keze, és akkor minden oké, nem akadályozza a munkavégzést. A cutmenek munkája egyébként sem igényel semmiféle kézügyességet, ami feltételezhetné azt, hogy zavarja őket a munkájukban. Az 55 másodperc nem a kesztyűről kell, hogy szóljon, ugyanis a cutmennek három perce van arra, hogy felkészüljön a szünetben való munkájára, tehát neki az első másodpercben már készen kell állnia, és azt is tudnia kell, hogy mit mivel fog kezelni, tehát ha csak krémezni, orrot fujatni, meg fület hűteni kell, akkor arra készül, ha szemöldök repedést ellátni, akkor meg arra. Nem akkor kell kapkodnia, meg a vasalót keresgélnie. Köbö mint a forma1-es kerékcseréknél. Amúgy pedig nagyon egyszerűek a vonatkozó eü. szabályok. Nyilt sebnél steril latex kesztyű, sima felületnél pedig normál kell. Az pedig természetes, hogy ha felveszik a streril kesztyűt, akkor a kéz fenntart, semmihez sem ér hozzá, még a ring köteleihez sem amikor belép, csak a sérüléshez.<br><br>Ha az illetőnek, aki a sebet ellátja, bárminemű sérülés van az ujjain, akkor már tény a fertőzés átvitel. De ha nem is ilyen jellegű, hanem csak simán koszos a körme, vagy nem tiszta a keze, így is fertőz, kesztyű nélkül. <br>A kórházban max ellátni tudják később, gyógyítani nem. <br><br>De a "legviccesebb" dolog amit mindig látok, a fülpiszka! Sokkal jobb inox fémeszközök léteznek erre a munkára, mégis azt használják, holott a sebbe nem igazán szabadna belenyúlni vele. A fülpiszka feltekert vattaszálakból van, amit ha valahová belenyomak, akkor abból ott maradnak nyomok. Olyasmi ez, mintha egy műtét után bennehagynák az eszközöket az illetőben. A későbbiekben komoly problémákat okozhatnak ezek. A fülpiszka esetében is igaz ez, persze kissebben. Tudom, hogy szőrszálhasogatónak tűnik, de ha van jobb megoldás, akkor azt kellene csinálni. Szerintem.  ;)<br><br>
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=Tyll Vietta link=board=profiboksz;num=1142276310;start=0#4 date=03/14/06 ť 07:13:48]Ezt én sem értem. Pedig törvényi előírás az egészségügyben.   :-/<br><br><br><br>Mert azért ez a csupasz kézzel való felcserkedés a hadszintérre való, nem a ringbe. De még oda sem, mert nemrég láttam valami frissebb ami filmet az egyik műholdas adón, ahol a dzsungelben megsérült Jhont-t, szakszerűen látták el, tehát a felcser felszerelésének a része volt a gumikesztyű, a morfium injekció mellet. <br>Mellesleg jegyzem meg, az egészségügyi dolgozóknak a munkájuk során saját magukat is védeniük kell a gumikesztyű használatával.[/quote]<br><br><br>Hát a ring is egy egyfajta hadszintér :)<br><br>A Cutmanek valószínűleg azért nem igazán használják a gumikesztyűt, mert kényelmetlen, akadályozná őket. Az 50-55 másodperc elég kevés arra, hogy betartsanak mindenféle közegészségügyi előírást...(Úgyhogy szerintem itt inkább erről van szó, mint a hozzánemértésről.)<br>Ha pedig olyan a sérülés azt a meccs után korházban ugyis szakszerűen ellátják.  <br><br>"A bunyó közben néha komolyan összevérezik egymást a versenyzők. Ha esetleg mindkét fél sérült, akkor nagyon komoly fertőzést kaphatnak egymástól, aminek a nem jól való kezelése elég súlyos szeptikus tüneteket produkálhat. Sőt, ha a fertőzés megtörténik, akkor ásó-kapa, mert van amit az életben nem lehet meggyógyítíni. "<br><br>Persze, vannak kockázati tényezők...de szerintem ennek az esélye minimális.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: miszter »

Ezt én sem értem. Pedig törvényi előírás az egészségügyben.   :-/<br><br>Ráadásul egy csomó másik orvosi jellegű előírást viszont keményen betartanak, legalábbis úgy tűnik, mint pölö a versenyengedélyek orvosi vizsgálathoz való kötése. Ott vérvizsgálat is van, HIV és Hepetitisz teszt. Ennek speciel én most örülök! <br>A bunyó közben néha komolyan összevérezik egymást a versenyzők. Ha esetleg mindkét fél sérült, akkor nagyon komoly fertőzést kaphatnak egymástól, aminek a nem jól való kezelése elég súlyos szeptikus tüneteket produkálhat. Sőt, ha a fertőzés megtörténik, akkor ásó-kapa, mert van amit az életben nem lehet meggyógyítíni.<br><br>Ha a szürés során nem derült ki valamilyen probléma, akkor sajnos komoly a baj. <br>Persze nem mellékesen, az sem semmi, ha valakinek a vére simán csak egy másik ember sebébe kerül, akár "tiszta", akár nem. De ez a ringben történik, és ott nics mit tenni.<br>De a sarokban van rá talán mód, hogy a fertőzést a versenyző elkerülje. Vannak antibakteriális krémek, vagy filmbevonatú spray-k, csak nem tudom ezeket használhatják-e. Ha jól tom, van egy három napos aids szürés pesten, csak azt nem tudom, hogy csak a profi liszenszkor kell megcsinálni, vagy minden verseny előtt. Ugye az lenne a logikus, hogy minden verseny előtt köbö egy-két nappal.<br><br>Szerintem veseny alatt kötelezőnek kellene lennie az általánosan érvényes közegészségügyi előírásoknak, és a cutmeneknek is be kellene ezeket tartaniuk, főleg, ha tudnák miről van szó. Nem feltételezek rosszindulatot részükről, csak egyszerű hozzánemértést. Jó volna erre is valamilyen végzettségi korlát, vagy minimum egy tanfolyam. Mert azért ez a csupasz kézzel való felcserkedés a hadszintérre való, nem a ringbe. De még oda sem, mert nemrég láttam valami frissebb ami filmet az egyik műholdas adón, ahol a dzsungelben megsérült John-t, szakszerűen látták el, tehát a felcser felszerelésének a része volt a gumikesztyű, a morfium injekció mellet. <br>Mellesleg jegyzem meg, az egészségügyi dolgozóknak a munkájuk során saját magukat is védeniük kell a gumikesztyű használatával.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: Camo »

[quote author=cezi link=board=profiboksz;num=1142276310;start=0#2 date=03/13/06 ť 21:36:08]<br><br>ez tyllnek is vesszoparipaja (hozzateszem jogosan). viszont azt lattam, hogy a szigorunak mondott angol meccseken sem viselnek kesztyut (pl lacy - calzaghe meccsen sem!). <br><br>nem is ertettem a dolgot, csak a biron volt kesztyu.[/quote]<br><br>Ezért is jutott eszembe. Még eléggé bennem van ez a meccs, de a fantasztikus élmény mellett nekem is feltűnt a kesztyű hiánya.<br>
Camo
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: cezi »

[quote author=Camo link=board=profiboksz;num=1142276310;start=0#1 date=03/13/06 ť 20:30:48]égnek áll a hajam attól, amikor azt látom, hogy néhányan közülük nem viselnek gumikesztyűt és úgy nyúlkálnak bele a nyílt sebekbe.  >:([/quote]<br><br>ez tyllnek is vesszoparipaja (hozzateszem jogosan). viszont azt lattam, hogy a szigorunak mondott angol meccseken sem viselnek kesztyut (pl lacy - calzaghe meccsen sem!). <br><br>nem is ertettem a dolgot, csak a biron volt kesztyu.
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Ringsarok, avagy a cutmenek és segédek világa.

Hozzászólás Szerző: Camo »

Bár leírtad, hogy tudod, mit csinálnak rosszul, de meg kell jegyeznem: égnek áll a hajam attól, amikor azt látom, hogy néhányan közülük nem viselnek gumikesztyűt és úgy nyúlkálnak bele a nyílt sebekbe.  >:(
Camo
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Ringsarok, avagy a cutmenek és a segédek világa.

Hozzászólás Szerző: miszter »

Üdv Mindenkinek! <br><br>Bátorkodnék ismét topikot nyitni, és megint egy olyan témát választanék, amely számomra is érdekességgel bír, továbbá kiváncsi volnék a többiek véleményére is, szakmabeliekére, és drukkolókéra egyaránt. <br><br>Arra volnék kiváncsi, hogy kik a jó cutmenek manapság, és mitől? Mivel dolgoznak a vasalón és az adrenalinon kívül, mit csinálnak jól, mert azt már magamtól is tudom, hogy mit csinálnak rosszul.<br>Mik a rájuk vonatkozó konkrét szabályzások, előírások?
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
BUTTON_POST_REPLY