Kisváltósúly

Minden, ami profiboksz!
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: menyus »

Ez a Malignaggi gyerek mostanában nagyon kóstolgatja Cotto-t.<br>Én eddig csak pár szösszenetet láttam belőle, de annak alapján a puertorico-i nagy zakót fogy szabni rá sztem.<br><br>Mit gondoltok?
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Hát ige, Sdunek elégg a bal-jobbegyeneses óvatos bunyó híve. Minden bokszolójába ezt próbálja beleneveleni, de ennek ellenére én jó edzőnek tartom. Abdullaev ott rontotta el, hogy nem állt fel Clottley ellen pár másodperccel a meccs vége előtt. Ott nagyon sok pénztől esett el, hiszen DiBella dollármilliós szerződést kötött volna vele. Én úgy vélem elsősorban fejben volt gyenge Abdullaev. Technika, erő és ütésállóság megvolt nála. Nem véletlenül volt amatőrként olimpiia- és világbajnok. Kár érte, ez egy olyan karrier volt ami nem futotta ki magát. Nagyon nem.
"Mindenki a napra tör..."
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1106309621;start=45#48 date=11/26/05 » 22:13:17]Na Abdullaev profi karrierjének is búcsút mondhatunk. Kotelnik sima pontozással verte a leverkuseni bokszgálán. Így elcseszni egy olimpiai bajnokot, ahogy Abdullaev elvágta a saját karrierjét. Nem értem, komolyan mondom... [/quote]<br><br>Én amikor Sdunek keze alá került már leírtam, hogy nagyon nem való hozzá. Ezek a közép-ázsiai bunyósok a szovjet stílus teljesen más ágát képviselik mint mondjuk az ukrán Klicskók. Kb a széles alapállás ugyanaz csak, márpedig Sdunek és társai most már látványosan képtelenek a saját bevett egyetlen stílusukon kívül mást edzeni. Chagaev is egyértelmûen rosszabbul bokszol most, kb 20 meccsel a háta mögött mint tette még Amerikában 5-6 meccsesen, pedig ilyenkor 10-bõl 10 bunyós még rengeteget fejlõdik. Egyébként Abdullaev már Godoy ellen annyira szar volt, hogy nem is értem Kohlt, miért nem látta hogy más edzõ kell neki.<br>Még annyit, hogy Samil Sam-Maskaev esetében úgy tûnik, nemcsak tanitani ezt, hanem tenni ez ellen a stílus ellen se tudnak sokat.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: menyus »

Én azért még nem kiabálnám el a Hatton vs Gatti-t. Egyrészt Gatti asszem tartósan váltósúlyban marad, másrészt ha Floydnak mégsem jön össze a Judah elleni meccs, sztem neki a Hatton elleni meccs kézenfekvő lenne, pláne címegyesítésként...
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Hatton vs Gatti lesz májusban a Madison Square Gardenben Dennis Hobson promoter szerint. Jó kis párosítás, két nagyütővel, de Gatti nagyon sebezhető testen és ezt Hatton ki fogja szerintem használni könyörtelenül. A látványos győzelemmel pedig meglesz szerintem az áttörés a hőn áhított amerikai piacon és jöhet a Cotto vagy Mayweather elleni szupermeccs az év végén.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Na Abdullaev profi karrierjének is búcsút mondhatunk. Kotelnik sima pontozással verte a leverkuseni bokszgálán. Így elcseszni egy olimpiai bajnokot, ahogy Abdullaev elvágta a saját karrierjét. Nem értem, komolyan mondom...
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Boniek<br><br>Nekem az volt a legfurcsább, hogy az első öt menetben miért adta át teljesen a kezdeményezést Cotto. Gyorsabb és technikásabb bunyós is mint Abdullaev és ahogy te mondtad sokrétűbb is. Szerintem több mozgással és aktívabb kontrabunyóval nagyon el lehetett volna verni Abdullaevet. <br>A HBO szinte istenként kezelte a puerto ricoi, a jövő Trinidadját látják benne, de ahhoz azért még sokat kell fejlődni.<br><br>Nemsokára elkezdem feltolni a meccset, délután már szerintem szedhető lesz.
"Mindenki a napra tör..."
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Boniek »

A furcsa az, hogy az HBO stáb nem győzte eléggé fényezni Cottot. Pontosabban nem is furcsa... Pontozásoddal teljesen egyetértek, nem értem miért csak a nagyon egyértelmű meneteket kapta Abdu Ledermantól.<br>Ami Cottoból pozítívumként kiemelhető szvsz az a sokrétűsége. Most pl. nyoma sem volt annak a gőzhengernek amit bunyózni szokott, most táncolt, kombókat ütött, táncolt stb.<br>Az elmúlt napok alapján nálam Hatton egyértelmű favorit lenne Cottoval szemben.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Megnéztem az Cotto vs Abdullaev meccset. Érdekes volt. A meccs első felében Cotto nem igazán tudott mit kezdeni a végig folyamatosan támadó üzbéggel, aki jó horgaival rendre eltalálta a köteleknél Cottot. A meccs félidejében Cotto aktívabb lett és remekül előzgette meg Abdullaevet. A 8 menetben már kezdett bedagadni a kihívó szeme, de ez nem szegte harci kedvét. A 9. menetre nálam 76-76-os eredménnyel jöttek ki, míg az HBO pontozójánál Harold Ledermannál 78-74-re vezetett Cotto, ami egyértelmű túlzás. Szoros menetek voltak végig nagyon, Abdullaev nyerni jött, míg Cotto kicsit indiszponált volt ezen az estén az eddig tőle látottakhoz képest. A 9. menet elején aztán Abdullaev behívta a doktort és az egézsége megóvása érdekében feladta a meccset. Kiváncsi vagyok a hivatalos pontozásra, mert ha Abdullaev nem sérült volna meg akkor nálam még meg is nyerhette volna ezt a meccse. Cottonak meg a jövőben jobb teljesítményt kell nyújtania, mert a legjobbak ellen ez kevés lesz. Abdullaev viszont pozitív meglepetés, aki ha 2-3 évvel fiatalabb lenne akkor világbajnok is lehetne. Így nagy kérdés, hogy hova jut majd.
"Mindenki a napra tör..."
B-Real
Reménység
HozzászólásokCOLON 61
CsatlakozottCOLON 2005-02-07 09:20:22
Tartózkodási helyCOLON Cegléd

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: B-Real »

Szerintem is jó bokszoló Gatti, de nagyon szellős a védekezése, így Mayweather megoldja a feladatot, és ugyan ezt érzem a Tszyu-Hatton meccsnél is. Hattonnek is lenne mit a védekezésén csiszolni, utána meg jöhet a Tszyu-Mayweather ;)
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: menyus »

Úgy látom, Gattit nagyon leírjátok, de sztem koránt sem lesz olyan sima a meccs mint sokan hiszik (bár a Tito-Wright-ra is totál mást tippeltem :P)..<br><br>Gatti WTko10  ;D
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Van egy olyan érzésem hogy Mayweather úgy fogja végezni mint anno Roy jr.
<br><br>Itt pontosan mire gondolsz?<br>Nem hiszem, hogy még 10 évig bokszolna... vagy 29 évesen fogják cserben hagyni a reflexei?
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1106309621;start=30#40 date=05/31/05 » 17:52:12]Most van egy olyan érzésem, hogy Abdullaev elkapja Cottot (tudom korábban írtam, hogy erre nem sok eélye van, de most mégis ezt érzem) Ezek csak megérzések, nem pedig hidegfejû tippek.[/quote]<br><br>Szerintem a Sdunek vezette edzõbrigád nem a megfelelõ Abdullaevnek. Az olimpián is figyeltem, hogy a közép-ázsiai bunyósok, bár a technikai alapokat nézve (széles terpesz, inkább elõre-hátra mint oldalra mozgás stb.) a szovjet boksziskolát követik, sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a hajlított karú ütésekre, inkább közelebb szeretnek menni és verekedni mint a szlávok. Talán azért alakult így mert átlagosan alacsonyabbak és kötöttebbek, bár lehet hogy nem ezért. Sdunek viszont ezt minden tanítványából igyekszik kiirtani. Legutóbb azt éreztem Abdullaevnél, Chagaevnél pedig rendszeresen, hogy menne õ, menne beverni a másik fejét, de visszafogja magát mert azt az utasítást kapta hogy ne menjen bele adok-kapokba. De ez a távolsági jabelõs, másodszándékú bunyó nem fekszik nekik. Eddig megoldották valahogy, mert mégiscsak vb meg olimpiai bajnokok, de szerintem ez egy igazi klasszis ellen vereséghez fog vezetni. Abdullaevnél éppen most. Pedig a régi motorosok pl. Jirov és Maskaev példája mutatja hogy mûködik ugyanaz profiban is mint amatõrben. Mindketten be tudták futni a tehetségükhöz méltó karriert. (Maskaev sokkal többet is elérhetett volna ha nem borulna fel egy légyfingtól).<br>De remélem majd elragadja a hév Abdullaevet és egy igazi vérengzést fognak ketten csapni.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Én személy szerint nem is bánnám, ha Mayweather kikapna, ráférne egy jó kis verés..  :P De ettől függetlenül szerintem simán hozni fogja a meccset. Tszyu-ban viszont bízom, remélem meggyőzően veri majd Hatton-t.<br><br>Bár már tippelni sem nagyon merek, mostanában rendesen melléfogok..  :) <br>Tito  :'(, Golota........
Bosco
capture
Bajnok
HozzászólásokCOLON 325
CsatlakozottCOLON 2005-03-30 15:21:07

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: capture »

Én inkább pont forditva érzem sajnos :(ugyanis én inkább azt érzem hogy Gattti meg fogja szorongatni nagyon Mayweathert  :( és Tszyu fogja simán legyőzni Hattont.Van egy olyan érzésem hogy Mayweather úgy fogja végezni mint anno Roy jr.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

A kisváltósúly reneszánszát éli és ez a fiatalokat elnézve még így is fog maradni valószínűleg jó ideig. Érdemes megfigyelni a párosítások komolyságát is, hiszen a Harris vs Maussa meccsen kívül mindegyik éles, kétesélyes mérkőzésnek ígérkezik. Most van egy olyan érzésem, hogy Abdullaev elkapja Cottot (tudom korábban írtam, hogy erre nem sok eélye van, de most mégis ezt érzem) és Hatton is megszorongatja Tszyut rendesen. mayweather pedig simán győz. Ezek csak megérzések, nem pedig hidegfejű tippek.
"Mindenki a napra tör..."
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: dp »

A jelenlegi legerősebb súlycsoportban mind a négy jelentős szervezet világbajnoki címe terítékre fog kerülni egy hónapon belül.<br><br>[center]A meccsek időpontjai, nevek, helyszínek:<br><br>2005. június 4. szombat, M.E.N. Arena, Manchester, England:<br><br>Kosztya Tszyu - Ricky Hatton<br>IBF világbajnoki címmérkőzés<br><br>2005. június 11. szombat, Madison Square Garden, New York, New York, USA:<br><br>Miguel Angel Cotto - Mohamad Abdulaev <br>WBO világbajnoki címmérkőzés<br><br>2005. június 25. szombat, Boardwalk Hall, Atlantic City, New Jersey, USA:<br><br>Arturo Gatti - Floyd Mayweather Jr <br>WBC világbajnoki címmérkőzés<br><br>Vivian Harris - Carlos Maussa <br>WBA világbajnoki címmérkőzés[/center]
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: menyus »

Üdv!<br><br>Kicsit befagyott a Gatti vs Mayweather téma...<br>Lehet hogy most sokan megköveztek, de sztem Gatti meg fogja verni a szépfiút, és ezt nem azért gondolom mert Gatti nagy kedvencem.<br>Ez amolyan megérzés, Gatti elmúlt meccsein már azt látni, hogy Mayw ellen készül, igaz ez ugyan a látványosság rovására megy, de bőven eredményesebb lehet körábbi önmagánál. Floyd azt hiszi, hogy egy Bruseles után bárkit kiüt, de Gatti azért más kategória, és Floyd ugyan gyorsabb és pontosabb, Arturo barátunk ha valakit komolyan eltalál(és erre megvan az esély, hiszen gatti sem oly lassú), akkor ott bármi megtörténhet, hiába Floyd ütésbírása, itt azért a kisváltó egyik legnagyobb bombázójával áll majd szemben...<br><br>Mindenesetre nagyon már várom.<br>
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Re: Kisváltósúly

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Supras,<br><br>Egyetértek, szerintem is Cotto lett a jobb profi. Sokoldalúbb bunyós mint Abdullaev. Ennek ellenére nem értem az ellenfélválasztást. Abdullaevnél a sokkal nagyobb a kockázat, mint a várható nyereség. Most van az a pillanat, mikor Cotto bevállalhatna egy könnyebb kihívót, senki nem kérné rajta számon. Utána bokszolhatna valamilyen nagyobb név ellen.
BUTTON_POST_REPLY