Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: edge »

Nagyon jó meccset láttam az imént at mtv2-n. A brit szinekben versenyzõ Amir Khan verte meggyõzõen a bolgár Stilianovot. A fightworld fórumán néhány napja már új Hamedként aposztrofálták Khant a külsejének (talán õ is jemeni?) és a mozgásának köszönhetõen. Kiváncsi vagyok meddig jut... a végsõ gyõzelemhez a döntõben valószínûleg Kindelant kellene megvernie.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: ringsider »

[quote author=Chagaev link=board=profiboksz;num=1036456423;start=105#107 date=08/20/04 ť 15:44:33]A<br>Holnap szorítsunk Balzsaynak a kubai ellen, kőkemény meccs lesz remélem![/quote]<br><br>És ne feledkezzünk el ma este fél 7 körül Bedák Zsoltról se. Ő nyújtotta eddig  a legmeggyőzőbb teljesítményt a mieink közül...<br>
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

A magyar srácokon kívül mi a véleményetek a tornáról? Szerintem tök jó mérkõzések vannak, meglepõ számomra, hogy az észak afrikaiak mennyire jönnek fel, például az egyiptomi Hikal is csak 1 ponttal kapott ki a nagy Saitovtól (akinek antiboksza nagyon nem tetszik, bár eredményes). Az azeriak is nagyon összekapták magukat (sajnos Pimpa ellen is, pedig az EBn, hogy elverte..).<br>Willy Blain tegnap meggyõzõen verte az egyik legnagyobb ellenfelét at orosz Maletint. Tényleg nagyon emlékeztet a stílusa Roy Jones-ra, kíváncsi leszek, hogy mi lesz belõle profiként.<br>Káté Gyuszi veresége után az európa bajnok Stilianov is kiesett,  most már semlegesként figyelhetjük, hogy 60 kilóban meg tudja-e valaki fogni Kindelant. <br>Holnap szorítsunk Balzsaynak a kubai ellen, kõkemény meccs lesz remélem!<br>Hétfõn este fél tíz után meg a nehézsúlyban Lopez Nunez(Kuba) - Estrada (USA), valamint Cammarelle (Olasz) - Mashkin (ukrán) meccsek lesznek többek közt,  kötelezõ lesz nézni!
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=netchan link=board=profiboksz;num=1036456423;start=105#105 date=08/20/04 ť 13:36:59]Ez a lelki teher dolog ugyanugy all az ellenfelre is, nem?<br>Miert a mieink "szivnak" vele?[/quote]<br><br><br>Ugyanúgy áll, de azért nem csak a mieink szívnak vele. (hisz nem csak a mi versenyzőink estek ki az első körben...)<br>Itt most készakarva nem az ökölvívásból merítek példát, hanem a judo-ból. A japán judosok nagy reménnyel mentek ki az olimpiára (mint mindig), a nehézsúlyú Inou-ét (olimpiai bajnok, 3 éve veretlen) a japán  szaklapok "szerényen" az universum legjobb judo-sának nevezték. (biztos aranyérmes) Erre mi történt? A japánok taroltak Athén-ban, de Inoue nem hogy aranyat, de érmet sem nyert...(a szülei "potyára" utaztak...illetve, mégsem, mert láthatták a fiúkat élőben ipponal (ez mint a bokszban a KO) veszíteni a negyeddöntőben!) (Legyőzője is "csak" 5. lett)
netchan
Reménység
HozzászólásokCOLON 98
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 04:48:03

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: netchan »

Ez a lelki teher dolog ugyanugy all az ellenfelre is, nem?<br>Miert a mieink "szivnak" vele?
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: leibigab »

szt68<br><br>"Lehet, hogy a tét miatt görcsösebb a versenyző, esetleg olyan ütéseket is bekap, amit edzésen nem kapna be. Azt viszont nem értem, hogy a követendő taktikát miért befolyásolja a nagy tét."<br><br>Hogy pontosak legyünk, nem a nagy tét, hanem a nagy téttel járó lelki teher befolyásolja...és ettől görcsösebb, lassabb, tompább, dekoncentrált...és ebből következik, hogy a követendő taktikát sem tudja maradéktalanul végrehajtani, egyszerűen az történik amit a másik bunyós akar...(de, még a "legjobb" bokszolók között is van olyan, akinek ilyenkor az edző már mondhat akármit ...)
szt68
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 2003-07-11 08:43:34

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: szt68 »

Sziasztok!<br><br>Valóban speciális lelki (versenyzői) alkatra van szükség ahhoz, hogy a bokszolót ne nyomja agyon az a teher, hogy olimpián lép a kötelek közé, pláne akkor, ha elvárások is vannak vele szemben.<br><br>Balog Vilinek sajnos régi problémája, hogy virtuóz technikáját nemzetközi porondon már nem tudja csillogtatni. Azt azonban nem értem, hogy ez a teher az eredményes taktika végrehajtásában is hátráltatja. Nem hiszem ugyanis, hogy azt az utasítást kapta, álljon meg a köteleknél és hagyja, hogy az ellenfél sorozza őt. OK, a kettősfedezék megóvja a tiszta találatoktól, de a négy ütésből egyet biztosan benyomnak a bírók az ellenfélnek.<br><br>Magassági fölényéből adódóan folyamatosan mozognia kellett volna lábon, az adott pillanatban ütni egy bal-jobb egyenest és utána ellépni.<br><br>Lehet, hogy a tét miatt görcsösebb a versenyző, esetleg olyan ütéseket is bekap, amit edzésen nem kapna be. Azt viszont nem értem, hogy a követendő taktikát miért befolyásolja a nagy tét.<br><br>Minden esetre szurkoljunk Bedáknak és Balzsaynak! Biztos vagyok benne, hogy a jövőben Káté és Pimpa is fog még örömet szerezni a szurkolóknak.<br>
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: ringsider »

Álmatalnul telt az éjszakám, annyira bántott ez a dolog :-/<br>Nagyon szurkoltam/szurkolok a fiúknak, élőben nyomonkövettem minden meccset, és amikor tudtam rögtön a meccs végekor felírtam az eredményt a fórumra.<br>A hozzászólásommal senkit nem akartam megbántani, sajnálom, hogy pontatlanul fogalmaztam... Valami olyat próbáltam megfogalmazni, amit Pisti is jelzett, hogy valamiért nem valósulnak meg a sarokban adott tanácsok...<br><br>HAJRÁ MAGYAROK!
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Alien »

Pisti!<br><br>Asszem egy kicsit elhamarkodottan és ingerülten válaszoltál ringsider "kollégának".........<br>Ez mind ok, amit leírtál és senki sem vonja kétségbe ..de<br>Próbálj elvonatkoztatni egy kicsit és ne szakmai, hanem "mezei" szurkolói szemmel  nézd az eseményeket.  Akkor tényleg ez jön le sajnos, hogy a kiesett magyar srácok  alulteljesítettek a vártnál .<br>Nekem,nekünk ez legalább annyira fáj mint nektek hiszen nem véletlenül vagyunk itt a fórumon, ebben a topicban. Pimpát és fõleg  TE-s  csoporttársamat Káté Gyuszit nagyon ajnároztam mindenkinek, hogy na most majd villantanak.Mert nagyon éreztem bennük a lehetõséget De aztán az lett amit mindenki látott........... :'(<br>Ezt ne számonkérésnek vegyétek hanem az utca hangjának...<br>Alien<br><br>
Fight....
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: ringsider »

[quote author=Pisti link=board=profiboksz;num=1036456423;start=90#97 date=08/19/04 ť 20:33:43](nincs a gorog klavin ekezet, sorry.)<br><br>Kedves ringsider, nincs email cimed es kulonben sem akarom privatban...<br><br>A szoritosarokban a magyar amator okolvivas legeredmenyesebb edzoje ul(1 olimpia, 2 VB, 4 EB, 2juniorEB, 2juniorVB arany es szamtalan ezust es bronz edzoje.)<br>En ulok mellette es lattom a lila kodot a gong megszolalasa pillanatatol a lefujasig a versenyzok szemen. Valoszinuleg eletedben nem vettel meg reszt olimpian ezert ennek a lelektani vonzatat nem ismerheted. Mi mindent megteszunk a teher csokkenteseben, de ez is egy versenyzoi kepesseg, a teher elviselese, ezt az edzo egyedul nem tudja megoldani. <br>Minden este, minden nap atbeszeljuk az olimpia fogalmat es hatalmas nevetesek kozepette, ugytunik a sracok kepesek jateknak tekinteni a jatekokat. Ezutan jon a mecs amit mar ti is lattok. A meccsen meg a bemelegitesnel is minden rendben, de a meccs elso masodperceben bekattan nekik az eletuk elso es egyben legnagyobb lehetosege. Mminden szunetben megprobaljuk eszhez teriteni a sracokat de remenytelen valalkozas...<br>A versenyzok es az edzoparos kozti hangulat kiegyensulyozott es a veresegek ellenere vidam...<br> <br><br>Pisti[/quote]<br><br>Sajnálom, ha megbántottalak benneteket, természetesen nem látok bele a munkátokba! Nem Szántó Imre és nem a Te munkádat akartam kétségeb vonni, és nem a fiúk elszántságát kérdőjeleztem meg!<br>Úgy érztem, hogy valmai nem stimmel a fiúkkal és nem tudják hozni a formájukat. Mégegyszer elnézést...
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Pisti link=board=profiboksz;num=1036456423;start=90#97 date=08/19/04 ť 20:33:43] Mi mindent megteszunk a teher csokkenteseben, de ez is egy versenyzoi kepesseg, a teher elviselese, ezt az edzo egyedul nem tudja megoldani. <br>Minden este, minden nap atbeszeljuk az olimpia fogalmat es hatalmas nevetesek kozepette, ugytunik a sracok kepesek jateknak tekinteni a jatekokat. Ezutan jon a mecs amit mar ti is lattok. A meccsen meg a bemelegitesnel is minden rendben, de a meccs elso masodperceben bekattan nekik az eletuk elso es egyben legnagyobb lehetosege. Mminden szunetben megprobaljuk eszhez teriteni a sracokat de remenytelen valalkozas...<br>[/quote]<br><br>Szerintem sem Öcsi bácsival van a gond,a régebbi eredményei önmagukért beszélnek...<br>Én úgy látom (a mezei rajongó szemével),hogy a fiúk a tipikus (?) magyar sportoló betegségben szenvednek,és idegileg nem tudnak mit kezdeni az olimpiai hanglattal (tisztelet a kivételnek!).És talán az elvárásaink is nagyobbak voltak,mint ami a realitás.<br>Egy pár hétel ezelőtti szavazáson,ahol a lehetséges olimpiai szereplés volt a kérdés, meglepve láttam,hogy a második legtöbb szavaztot az a lehetőség kapta,hogy újra lesz aranyérmesünk.Ez,valjuk meg,tényleg túlzott optimizmus és elvárás.<br>Szvsz,reálisan Káténak és Pimpának lehettek volna érmes és vérmes reményeik.Azért remélem Karcsi rám cáfol. :) ;)<br><br>HAJRÁ MAGYAROK!<br>
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Pisti »

(nincs a gorog klavin ekezet, sorry.)<br><br>Kedves ringsider, nincs email cimed es kulonben sem akarom privatban...<br><br>A szoritosarokban a magyar amator okolvivas legeredmenyesebb edzoje ul(1 olimpia, 2 VB, 4 EB, 2juniorEB, 2juniorVB arany es szamtalan ezust es bronz edzoje.)<br>En ulok mellette es lattom a lila kodot a gong megszolalasa pillanatatol a lefujasig a versenyzok szemen. Valoszinuleg eletedben nem vettel meg reszt olimpian ezert ennek a lelektani vonzatat nem ismerheted. Mi mindent megteszunk a teher csokkenteseben, de ez is egy versenyzoi kepesseg, a teher elviselese, ezt az edzo egyedul nem tudja megoldani. <br>Minden este, minden nap atbeszeljuk az olimpia fogalmat es hatalmas nevetesek kozepette, ugytunik a sracok kepesek jateknak tekinteni a jatekokat. Ezutan jon a mecs amit mar ti is lattok. A meccsen meg a bemelegitesnel is minden rendben, de a meccs elso masodperceben bekattan nekik az eletuk elso es egyben legnagyobb lehetosege. Mminden szunetben megprobaljuk eszhez teriteni a sracokat de remenytelen valalkozas...<br>A versenyzok es az edzoparos kozti hangulat kiegyensulyozott es a veresegek ellenere vidam...<br><br>Pisti
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Úgy látom,Pisti is a "vonalban" van,ezért megragadnám a lehetőséget,és megkérdezném az Ő véleményét a magyar fiúk szerepléséről.<br>Te hogy látod a dolgot testközelből,tényleg ilyen rossz a helyzet,ahogy sokan látják? ???<br>Kátétól és Pimpától én is (jóval) többet vártam. :'(
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: ringsider »

Ahelyett, hogy mindenki a saját bunyóját csinálná megpróbálja "kimacsóskodni" az ebben sokkal tehetségesebb és tapasztaltabb ellenfeleket. Mintha senki nem lenne a ringsarokba. A kis Bedák kibukott, Vili  kibukott, idegileg nincsenek rendben, és nem túl harmónikus a sarokkal a kapcsolat ???<br><br>MI LEHET A BAJ?
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Alien »

Ami nekem feltünt ezen az olimpián az a magyar srácok PONTATLANsága....Rengeteg ütés ment veszendôbe elôkészítés nélkül és sok esetben kapkodtak  ahelyett, hogy  megfontoltan, okosan bunyóztak volna...<br>Maradt reménynek Karesz.....<br>
Fight....
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Pasu link=board=profiboksz;num=1036456423;start=75#88 date=08/19/04 ť 08:21:00]Hol tudjátok nézni az athéni boxmeccseket?<br>[/quote]<br><br>Én ezen a címen "lövöm" be az időpontokat,és bízom a szerencsében,hogy valahol épp adják az eseményt:<br><br>http://www.nemzetisport.hu/athen_progra ... ><br>Egész jó,még az eredményhírdetések időpontját is megadják,magyar idő szerint.<br>
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: ringsider »

Vilinek is annyi!  :'(<br>Azért ez már nem lehet véletlen, hogy senki nem tudja hozni  a formáját! Valami baj lehet...
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Santos »

Leibi & Pasu & többiek:<br><br>Az ott szereplő idők, görög helyi idők, ami azt jelenti, hogy egy órát ki kell vonni belőle, ha CET-ben gondolkozol. Én is beleestem ebbe a hibába a nagy izgalom közepette (Gyurta Dani káprázatos teljesítménye). Egyébként ha a fentiek alapján nézed az MTV1et, akkor szinte minden jelentős eseményt élőben közvetítenek. Este összefoglalót adnak az egész nap eseményéből, igaz, nem adják le a teljes meccset...
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
szt68
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 2003-07-11 08:43:34

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: szt68 »

Az elmúlt időszak eredményei alapján a kisebbik Bedák fiútól sokan érmet vártak. Sajnos a tegnapi vesztes meccs utá ez a remény elszállt.<br><br>A rutinos ellenfél jól kihasználta magassági fölényét és remek lábmunkával sikerült Pimpa ütőtávján kívül maradnia és elbizonytalanítani őt.<br><br>Egyet nem értek: Az első menet után nyilvánvalóvá vált, hogy az űzöm-hajtom-a kötelekhez szorítom-megsorozom taktika nem fog működni. Miért nem váltottak taktikát az első menet után? Ha a második menettől másodszándékból bokszol (az egyébként remek tempóérzékére hagyatkozva), megvárja, hogy az ellenfél kezdjen és abba ver bele, akkor talán eredményesebb lett volna. Az EB-n nagyon bejött ez a taktika, amikor a négy közé jutásért bokszolt (ha jól emlékszem). Az elődöntőben az orosz ellen is ezt a stílust alkalmazta (tehát nem rohant előre és dobálta el a horgokat). Igaz nem nyert, de egy szoros meccset csinált és ez a klasszis orosz ellen nem volt kis teljesítmény!<br><br>Mi a véleményetek?
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Pasu<br><br>Santos pár nappal ezelőtt beírt egy linket, ott írják, hogy ki, hány órakor bunyózik. (Magyaroknál ezt az időtájt, vagy utána valamivel közvetiti a magyar tv) De, én is leginkább kapcsolgatok és ha szerencséje van az embernek, akkor elcsíphet valahol valami meccset... :)
BUTTON_POST_REPLY