Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Menyus<br><br>A pehelysúly Hamed, de még inkább Salvador Sanchez óta komoly látványos sőlycsoportnak számít. Amit mondtam az mondjuk harmatsúlyis bezárólag általánosítható. Ott kapnak a bunyósok kevés pénzt elsősorban.
"Mindenki a napra tör..."
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: menyus »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1036456423;start=240#245 date=11/22/05 ť 20:15:03]Marquez, aki a súlycsoport legjobbja 50.000 USD-t kap. A pacquiao elleni visszavágóért azt hiszem 800.000 USD-t kapott volna és ez volt torony magasan pályafutása legnagyobb bevétele. És ő egy p4p TOP bunyós nem holmi ugri-bugri túl hypolt kezdő. Gondolj bele ezek alapján az indonéz IBF szalmasúlyú bajnok Muhammad Rachman mennyiért bokszolhat? Mert őt a kutya sem ismeri a HC rajongókon kívül. Max 10.000-et, de akkor mrá nagyon örülhet.[/quote]<br><br>Azért ez nagyon durva, pláne hogy Hamed idejében vaszleg mindegyik nevesebb bunyós a súlycsoportban többért lépett sztem ringbe mint Marquez John ellen, mert akkor a pehelysúlyra vetődött a fél világ szeme. Vagy tévedek? Ugyan nem tudom, de van rá egy tippem hogy mondjuk pl. Gainer ennél azért többet keresett még egy szar meccsével is.<br>Pacmannak is a Barrera elleni meccsel ugrott meg ennyire az ára, tehát minden a lehetséges ellenfelektől függ, csak az nem fér a fejembe, hogy míg pl nehézsúlyban alig lehet összehozni egy épkézláb meccset, mégis százezrekre(vagy többre) taksálják a bérüket, addig a "kicsiknél" mindig találni izgalmas párosításokat...<br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[table][tr][td]Csötönyi Sándor szerint rosszul nyomtak a pontozóbírók<br>2005. november 22. 16:10<br><br>Ha valaki előzetesen azt mondja, a magyar ökölvívó-válogatott egy ezüstérmet szerez a mianjangi vb-n, a magyar szakvezetés bizonyára közli: oké, akkor ki sem utazunk Kínába.<br><br>Bedák Pál (48 kg) második lett, de a Cou Si-ming elleni döntője után - 31-13-ra kikapott a hazai bunyóstól - többen berzenkedtek.<br><br>Csötönyi Sándor, a Magyar Ökölvívó Szövetség elnöke szerint már a bíróküldésnél eldőlt, hogy Cou nyer.<br><br>- Kevés volt az európai bíró - így Csötönyi -, a más kontinensről küldöttek pedig a kínainak dolgoztak. Úgy érzem, sok gond lesz a pekingi olimpián is. Ráadásul olyan helyi pontozógépet alkalmaztak, amelynél nem két, hanem öt másodpercig kell a találat után lenyomva tartani a gombot. Ellenőriztem: a pontozók nyomták a gombot Bedák ütései után, de nem kellő ideig.<br><br>Csötönyi elégedett az év eredményeivel, hiszen - mint aláhúzta - a profik 2005-ös vb-címeihez is van köze az amatőrszövetségnek.<br><br>Bedák az ezüstéremért 3500 dollárt kasszírozott, itthon félmillió forinttal jutalmazzák bravúrjáért. Megtudtuk, a profiktól még nem kapott ajánlatot, de hiába is csalogatnák, mert gőzerővel készül a pekingi olimpiára.<br><br>http://www.hirado.hu/cikk.php?id=75951[/td][/tr][/table]<br>
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Menyus<br><br>Szerintem Arce kb ilyen 50.000 dolláros bunyós, de ő már nagyon nagy sztárnak számít az ilyen kisebb súlycsoportokban. Hussein max a felét kapta ennek. Ahol igazán jól tudnak keresni az ilyen kis súlyú bunyósok az Japán. Ott kereslet is van az ilyen meccsekre és fizetőképest piac is. Az USA max undercardba mennek el az ilyen meccsek.<br>Hussein kb 20 ezret kaphatott max az Arce elleni meccsért.<br>Egyébként a Marquez vs John meccset 150.00 dolláros rendezési díjalappal nyerte meg az indonéz promoter, pedig ez a pehelysúly talán legjobb párosítása. Marquez, aki a súlycsoport legjobbja 50.000 USD-t kap. A pacquiao elleni visszavágóért azt hiszem 800.000 USD-t kapott volna és ez volt torony magasan pályafutása legnagyobb bevétele. És ő egy p4p TOP bunyós nem holmi ugri-bugri túl hypolt kezdő. Gondolj bele ezek alapján az indonéz IBF szalmasúlyú bajnok Muhammad Rachman mennyiért bokszolhat? Mert őt a kutya sem ismeri a HC rajongókon kívül. Max 10.000-et, de akkor mrá nagyon örülhet.
"Mindenki a napra tör..."
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: menyus »

Holly ez komoly? Lopez ilyen "aprópénzért" bunyózott??<br>Vajon mennyit kaphatott Arce és Hussein azért a "horrorfilmért" amit elsőnek leforgattak?<br><br>Amúgy én úgy gondolom hogy egyre menőbbek lesznek a kisebb súlyú bunyósok, ugyanis a "nagyok" táborában épp dögunalom van...<br><br>Nehézsúly - nulla, ennyire gagyi régen volt, egyedül Toney tehet oda valamit<br><br>Félnehéz - Jones kiszállt, Mihalczewski szintén. hol vannak az izgi bunyósok?<br><br>Nagyközép - Calzaghe vs Laczy.... még valami?<br><br>Közép - Wright és Hopkins miatt én lehet csak az ismétléseket nézném, de mellette fél szemmel a Ponyvaregényt :)<br><br>Nagyváltó, váltó, kisváltó - na itt már gyülekeznek a viharvelhők<br><br>Könnyű - kispehely : itt is lehetnek majd nagy meccsek, de lám!, meg is érkeztünk a kisemberekhez.<br><br>Egyszóval az alsóbb súlyok egyre inkább előtérbe kerülnek, mert ott általában a nagy meccseken mindig bődületes tüzijáték van, és Pimpa szerintem egy ilyen bunyóssá válhat majd szvsz..
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Santos »

Pimpa szerintem nem baj, hogy vár még Pekingig. A 12. VB előtt ezt írták róla:<br><br>"A legkisebbeknél a kadett és junior Európa-bajnok Bedák Pál, a Vasas „zsebcirkálója" hatalmas tehetség, balhorga tankönyvbe kívánkozik, már most, 18 évesen berobbanhat a felnôtt elitbe."<br><br>Két év eltelt, és berobbant, tényleg berobbant. Akkoriban a legjobb nyolc közé jutásért egy hazai bokszolóval, Suban Pannonnal (1999-es VK győztes) került szembe, akitől kilenc pontos vereséget szenvedett (jogosan). Pimpa akkor még junior korú volt, és most sincs jóval felette. Ettől a sráctól akarjon a magyar amatőr ökölvívás még érmeket, mert benne van még pár a kezeiben. Most kezd még igazán beérni, nem szabad a profikhoz még áthozni! Nagy hiba lenne. Ahogy Khan-t is nagy hiba volt szerintem áthozni.... Hagyni kell őt még élvezni az ökölvívást, hiszen most kezdi majd csak el learatni annak a sok munkának a gyümölcsét. Ha átjön a profikhoz, megint kezdhet mindent előről és még kb. 3-4 év mire egy normálisabb címmérkőzéshez eljutna. Ha nem több. Nem ez kell egy ilyen fiatal srácnak. Félixnek meg egy elővásárlási jogot kell bebiztosítania a Pali klubjánál, amelyben azért kikötnek egy olimpiai legalább x. helyezést!
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Menyus<br><br>A tengerentúli piac nem igazán járható (maximum a japán), mert az USA-ban nem sok ilyen kis súlyú bunyós van, azok inkább dél-amerikaiak és ázsiaiak. Nincs is nagyon érdeklődés a szalma- és a kislégsúlyú meccsekre. Itt egy 50.000 dolláros fellépti díj már iszonyat nagy pénznek számít. Ricardo Lopez például 25.000 USD-t kapott pályafutása legnagyobb pénzdíjaként és egy halhatatlan, korszakos bajnok volt. A Miguel Barrera vs Roverto Leyva háború győztese 5000, a vesztese 3000 USD-t kapott azért a meccsért. Szóval itt ami gond lehet Bedákéknál, hogy már az első meccsekre ázsiából és dél-amerikából kell ellenfelet hozni mert itthon nem nagyon vannak ilyen kissúlyú emberek. Viszont ezt kompenzálja, hogy 15 meccs alatt könnyedén el lehet jutni egy vb meccsig és ott az ellnfél sokkal olcsóbb és könnyebben megszerezhető, mint mondjuk Nagy Jani esetében egy Barrios, aki egy közepes világbajnoknak számít anyagi értelembe véve. Szerintem ha mindent összevetünt egy ilyen kis bunyóssal nincs több kiadás mint egy Nagy Jani kaliberűvel, úgyhogy van ráció a szerződtetésükben.<br>Arról nem is beszélve, hogy ha Magyarországon sztár lenne nagyszerű meccseket lehetne öszsehozni japánokkal, akiknek a tv minden meccsét közvetítené így jöhetne jogdíj abból is jócskán be. <br>A magyar közönségnek pedig megítélésem szerint mindegy, hogy szalma- vagy félnehézsúlyú egy bunyós a lényeg, hogy magyar legyen, sikeres és adja a meccseit a tv. Ráaádul Bedákékban mivel testvérek még ezt a rokoni dolgot is ki lehetne aknázni.
"Mindenki a napra tör..."
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: menyus »

Az a baj(bár lehet hogy nem baj), hogy Pimpa a pekingi olimpiáig biztos nem megy profinak (legalább is legutóbb még ezt hallottam). Pedig jó lenne egy extraklasszis hazai amatőr tehetséget húszéves korától végigkövetni profiként.<br>Amúgy Hollynak igaza van, Félixnek kéne rámenni a dologra, Európában nemigen népszerűek a kis súlycsoportok, viszont itthon lehetne rá építeni, és ha felfut, akkor jöhetne a tengerentúli piac.... bár úgy lenne, addigra talán Félix is latba tudna vetni ezt-azt.
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: HIE »

Nagyon nagy tehetség. Világbajnoki címig eljut majd profiként sztem. Legalábbis nagyon remélem. Tehetsége megvan hozzá. Már 20 évesen is milyen nagy sikereket ér el. Akkor később...
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Darien »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1036456423;start=225#236 date=11/20/05 ť 18:55:02]<br><br>Gyönyörű eredmény![/quote]<br>Teljesen egyetértek. Hatalmas eredmény ért el Pimpa. Szívből gratulálok!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Igen sajnos nagyon nagy baj, hogy ezeket a dolgokat a sajtó jelentős része nem a helyén kezeli...
"Mindenki a napra tör..."
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Romsy »

k*va híradó.<br>Bemondták az ezüstöt, aztán utána egyből, hogy Matolcsi profi világbajnoki döntőt vív Hinteregger ellen...........
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Miskolci link=board=profiboksz;num=1036456423;start=225#235 date=11/20/05 ť 15:43:03]Azért jó az az ezüst.<br>Én nagyon örülök neki.[/quote]<br><br>Gyönyörű eredmény!
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Azért jó az az ezüst.<br>Én nagyon örülök neki.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cik ... ><br>Bedák Pál ezzel a magyar férfi ökölvívás első ezüstérmese lett. <br>"Sajnos Pimpa nem tudott úgy bokszolni, mint korábban. Az elején ugyan egy kicsit a pontozók is elnyomták, de összességében megérdemelten nyert a kínai bokszoló" - mondta Balzsay Károly szövetségi kapitány.<br><br>"Ugyanaz történt Palival, mint az olimpián, az elején hátrányba került és utána begörcsölt" - nyilatkozta a pontozókra láthatóan nagyon dühös Csötönyi Sándor szövetségi elnök.
"Mindenki a napra tör..."
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: HIE »

Bedák tényleg fantasztikusan bokszolt az elődöntőben. Nagy bunyós lesz belőle, ha majd egyszer profi lesz, (Remélem, hogy lesz).<br>
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

A döntő remélhetőleg ma este már letölthető lesz vagy maximum holnap délelőtt. Szerintem tutira lejtett a hazai pálya.<br><br>Megnéztem Bedák elődöntőjét és azt kell mondanom fantasztikus volt. A kazah jelentős fizikai fölényben volt, de semmit nem tudott kezdeni a magyar jobbkezével, aminek minden találalata megrendítő volt. Iszonyat meggyőző bunyó volt. Ez a kis Bedák gyors, erősnek tűnik, nagyon jó lábon és látványosan harcol. Nem azért mondom, de szerintem nagyon jó profi lenne belőle. Jobban fekszik a stílusa. Ezt a gyereket már az első menetben kiütötet volna fejvédő nélkül.<br>Mindenkinek ajánlom ezt a meccset!
"Mindenki a napra tör..."
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: HIE »

Bedák Pál ezüstérmes. 31-13-ra kikapott. Nagy kár  :-[<br>Reménykedtem benne, hogy megszerzi az aranyérmet. De azért mindenképp nagy gratula, hogy idáig eljutott.<br><br>U.I: Bár ki tudja, lehet, hogy csak elcsalták a meccset a Kínaiak. Bár ez tényleg elég nagy különbség.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Előbb megnéztem Bedák Pál mérkőzését a világelső (legalábbis ezt mondták) Zhakypov Birzhan ellen és hát meg kell mondani egész szép munka volt ez. 26-6-ra radírozta le, de még így is talán a kazahnak kedveztek a pontozók, a 6 pontjából kb 3 ha az volt, míg Bedáknál csak a megrendítő erejű ütéseket nyomták be (gyorsan tegyük hozzá, 4-5 kivételével mind az volt :D).<br>Elindítottam az ftp-re.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Darien »

Hajrá Pimpa! Bárcsak NE Kínai lenne az ellenfele...
BUTTON_POST_REPLY