Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Sapijev engem nem gyõzött meg. Nem azért nem fog jó profi szerzõdést kapni, mert kazah, hanem mert nem lenne jó profi. Igazi amatõr stílusra termett a boksza. Be-beugrál és maszatol. A beugrásoknál sok ütést benyel.
Kovaljov ellen igencsak túlpontozták, nem mondom, hogy nem nyert, de közel sem annyival, amennyit kihoztak. Kovaljov a szépen, zártan bokszolt és sokszor jól kontrázott, bár vagy 20cmvel alacsonyabb a kazahnál. A súlyosabb pofonokat egyértelmûen õ osztotta ki.

Az eddigi döntõk közül amit láttam a legjobban a 75kg-s Matvej Korobov tetszett. Nagyon látványos a stílusa, nem tipikus szovjet iskola. Gyors, kombinatív és játékos (!), laza (!). Ha én egy profi istálló menedzsere lennék, a neve bekerült volna a noteszembe, az tuti.
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Serik Sapijev nagyon elkent mindenkit, a döntõben is egy menet alatt világossá tette a dolgot. Viszont kazahként nincs valami nagy esély arra hogy jó profi szerzõdést kapjon.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Serik Sapiyev, 64kg...ő is elég meggyőzően jutott el az aranyig - a döntőben épp a Kátét simán verő Kovalevet rendezte el még simábban [mármint a pontozás alapján]...előtte meg az első kör szintén fölényes pontozása kivételével nem mentek végig a meccsei...

http://www.worldboxingchicago.org/files ... C75W64.pdf
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Edge írta:
Feltettem ftpre a chichagoi amatőr vb-n váltósúlyban aranyérmes Demetrius Andrade [USA] egyik mérkőzését, érdemes odafigyelni a fickóra. Erwin linkeld majd ki légszives.

Ebben a topicban volt az idézet :Információk...

Szóval szerintem is érdemes lesz figyelni rá, én is őrá figyeltem fel, az eredményei alapján.

Andrade

A másik fickó, akire talán szintén érdemes lesz emlékezni: Matvey Korobov

Korobov
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

ecstasy999 írtaCOLONLegintább Csötönyi szokta sikerágazatnak emlegetni, amikor fel van háborodva hogy nem kapnak elég állami támogatást.
Szerintem ráadásul a boksz amatőr ágazata szinte csak szakmai kérdés. Itt Moszkvában minden főiskolán és egyetemen van bokszedzés, de érdekes módon az orosz bunyósok legjobbjai rendszerint abszolut vidékiek, általában nem a gazdagabb régiókból. Povetkin mondjuk kivétel, de rengeteg a kaukázusi és a szibériai gyerek. Meg hát gondolom Kubában, Kazahsztánban, Thaiföldön, Mongóliában, csak hogy pár sikeres amatőr nemzetet említsek, sincs olyan hatalmas anyagi háttere ennek a sportnak.
Ja, igen! Hát Csötönyi S. bá megnyilvánulásaival kapcsolatban legalábbis (minimum) ambivalens érzéseim szoktak támadni. :lol:
És így akkor jobban nem is kell belebonyolódnunk... :wink:
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Legintább Csötönyi szokta sikerágazatnak emlegetni, amikor fel van háborodva hogy nem kapnak elég állami támogatást.
Szerintem ráadásul a boksz amatõr ágazata szinte csak szakmai kérdés. Itt Moszkvában minden fõiskolán és egyetemen van bokszedzés, de érdekes módon az orosz bunyósok legjobbjai rendszerint abszolut vidékiek, általában nem a gazdagabb régiókból. Povetkin mondjuk kivétel, de rengeteg a kaukázusi és a szibériai gyerek. Meg hát gondolom Kubában, Kazahsztánban, Thaiföldön, Mongóliában, csak hogy pár sikeres amatõr nemzetet említsek, sincs olyan hatalmas anyagi háttere ennek a sportnak.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

ecstasy999 írtaCOLONAz egyesek szerint sikereket szállító magyar amatőr box újabb nulla eredményes világversenyt zárt. Úgy hogy a legjobb kubaiak ott sem voltak.
Ebben elég tájékozatlan vagyok, azaz fogalmam sincs, hogy kik az "egyesek".
Nos, ha vannak ilyenek, akkor ők tényleg nem figyelik túlságosan a nemzetközi sportéletet. A magyar sikereket pl. a kajak-kenu, a vívás szinte összes fegyverneme, az öttusa, úszás, vizilabda (mikor melyik) stb. szállítja.
Az tény, hogy a boksz vb-re kitűzött cél a két kvóta és (esetleg) egy érmes helyezés, az jókora távolságban maradt. Pontosan 1 kvótányi és 1 éremnyi távolban. Ennek ellenére, szerintem nincs meglepetés a szereplésben, (még Kuba távollétében sem) mert nagyon sok nemzet volt jelen, nemcsak a versenyben, hanem a végjátékban is. 7 ország nyert aranyat. Nekem meglepetés Olaszország előkelő helyezése.


Meglehetős igyekezettel létrehozták...
Wiki...
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Az egyesek szerint sikereket szállító magyar amatõr box újabb nulla eredményes világversenyt zárt. Úgy hogy a legjobb kubaiak ott sem voltak.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

WNB írtaCOLON( PTM, az "utóbbi idők leginkább insider hozzászólása - P4P" listán ezzel most komoly előnyre tettél szert...szerintem...minden vicc nélkül. Mert: Pisti vs. WBO kongresszus...ő lényegében jó időben van jó helyen...Frei Tamás: A Riporter. ;) Itt viszont összefüggések, logika, satöbbi... )
Na, ne aljaskodj, az nem szép dolog! :wink: Egyébként nem vagyok túlzottan insider, már legalább egy éve nem működtem bíróként, csak nézőként járok ki meccsekre, ha ráérek. Szinte sose érek rá (ezért nem hívnak bíráskodni). Amit írtam (ahogy említettem is), csupán egy teória... Azok alapján, amit személyesen láttam-megéltem és amit másoktól tanultam-hallottam.

Ha már ő is szóba került... Minden puncsolás nélkül: Pisti tudása kábé harmincszor annyi, mint amit én valaha meg fogok tanulni a bokszról és kábé százszor annyit tett már eddig is a bunyóért, mint én valaha is fogok. A párhuzam tehát akár sértő is lehet rá nézve. :lol:

Ja és Frei Tamás beckuphatja.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

( PTM, az "utóbbi idők leginkább insider hozzászólása - P4P" listán ezzel most komoly előnyre tettél szert...szerintem...minden vicc nélkül. Mert: Pisti vs. WBO kongresszus...ő lényegében jó időben van jó helyen...Frei Tamás: A Riporter. ;) Itt viszont összefüggések, logika, satöbbi... )
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

harward írtaCOLONSajnos Darmos éppen most kapott ki 28:11-re
http://www.aiba.org/documents/site1/wch ... 65B489.pdf
De az 5. pontozó, a mexikói mit láthatott?
Az ötödik pontozó valószínűleg kezdő bíró és túlizgulta, vagy rutinos és nem akart alulmaradni. Megpróbálom leegyszerűsítve (hogy ne legyen uncsi) felvázolni a teóriámat.

A bíró kolléga azért nyomott ilyen sokat, mert nem akart az elfogadott arány alá kerülni, vagy fosott a többi pontozótól, hogy megszívatják. Az elfogadott arány abból jön ki, hogy hányszor nyomtak a bíró sporik egyszerre. Ha jól emlékszem, az ötből háromnak kell 1 mp-en belül nyomni ahhoz, hogy azt elfogadja a gép találatnak.

Tehát ha nyomsz 10 ütést a pirosnak, de abból csupán 3 alkalommal "találkozol" a többi bíróval, akkor a Te egyénid 10:0 lesz a piros versenyzőnek, míg a gép által elfogadott csupán 3:0.

Innentől kezd érdekessé válni a dolog, ugyanis ha a meccs végéig sokkal kevesebbet nyomsz, mint az elfogadott arány (pl az elfogadott arány végül 27:21, és Te mondjuk 19:4-et nyomsz), akkor intést kapsz a géptől. Sok intéssel végül kipontozódsz a tornáról és nem pontozhatsz tovább. Ez tragédia az országod és a kontinensed versenyzői számára, akik hátrányba kerülhetnek, ha Te kiesel.

Viszont ha többet nyomsz, akkor csak figyelmeztetést kapsz, ami senkit sem zavar. Betudnak lelkesnek, azt jól van.

PROBLÉMA: volt már példa arra, hogy Ajtai Peti (a világ egyik legjobb, ha nem a legjobb amatőr bírája) csaknem megszívta a többi bíró hülyeségét. Összerakták kongói, meg ghánai meg mittudoménmilyen bírókkal egy világversenyen (olimpián?), akik egész életükben annyi meccsen működtek közre, mint mondjuk én egy fél év alatt. Tehát nulla rutinjuk volt, de a kontinens kiküldte őket a versenyre. Peti nyomta a tiszta találatokat korrektül, a négusok meg össze-vissza morzéztak a géppel (értsd: benyomták még védett ütéseket is és mivel minden akciót együtt nyomtak, a gép minden nyomásukat elfogadta, még a tenyereseket és a védetteket is). A második menet végére a számok alapján Peti elmaradt a többiekhez képest, holott egyértelműen azok szálltak el és fennállt a veszélye, hogy intést kap miattuk. A történet jól mutatja, hogy 4 rossz bíró milyen könnyen megfingathat 1 jó bírót. Nos, lehet, hogy a mexikói spori azért nyomkodott ilyen aktívan Darmos meccsén, mert tartott a többiektől.

U.i.: aki most ezen kiakad, az már kezdi kapizsgálni, miért gyűlölöm a pontozógépet és a gépi pontozás teljes szisztémáját... A 20:19-es pontozás az egyetlen korrekt szisztéma.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Sajnos Darmos éppen most kapott ki 28:11-re
http://www.aiba.org/documents/site1/wch ... 65B489.pdf
De az 5. pontozó, a mexikói mit láthatott?
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

A pontozással kapcsolatban ismét megemlíteném, hogy a gépi pontozással nem mindig a győztes nyeri meg a meccset!
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Ööö...igazad van...lehetett volna még durvább a sorsolás...ha Kuba nem marad távol (+ Ian Barthelemy nem lécel le), és Bedák mondjuk a kubaival kezd...és csak aztán jött volna Ayrapetyan és Zou a kvótaszerzésért...a sorrend ekkor talán már mindegy is lett volna. :)

Acropolis kupa / 2004: Barthelemy-Bedák 17-16
EB / 2006 / : Ayrapetyan-Bedák: 34-25
VB / 2005 / döntő: Zou Shiming-Bedák 31-13

Nem tudom hirtelen, hogy találkoztak-e már máskor és volt-e már fordított eredmény valaha egyáltalán...Bedák a második fordulós 4-esből Zhakipovot tudta már legyőzni (VB / 2005 / elődöntő)...akit most Zou búcsúztatott a második körben.

(VB / 2005 / negyeddöntő, Zou hazai pályán: Zou S.-Barthelemy 12:10;
Olimpia / 2004 / elődöntő: Barthelemy-Zou 29-17)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Hááááát...a Bedák Palit kiejtõ örmény nevû oroszt éppen most alázta szét 23-6-ra egy kínai. Annyira nem balszerencsés a sorsolás hogy nem Palkó találkozott Zao Shiminggel.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Darien írtaCOLONElég csúfos eddig a válogatott szereplése a vb-n. A fő esélyesek mind kiestek, csak Szellő és Darmos van még versenyben. Darmos szereplése viszont nagyon kellemes meglepetés. Nem gondoltam volna, hogy esélye lehet akár az első körből továbbjutni.
A fő esélyesek belefutottak egy szerencsétlen sorsolásba, és ezzel nagyjából el is dőlt minden - tképp nem az a csoda, hogy kiestek, hanem inkább az lenne csoda, ha még versenyben lennének. Csúfos vs. fényes szereplés érmes helyezésekkel: egy ilyen sorsolás itt sajnos lényegesen nagyobb befolyással bírhat a számszerű végkifejletre, mint mondjuk az edzésteljesítmény...kb. ennyi.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Elég csúfos eddig a válogatott szereplése a vb-n. A fő esélyesek mind kiestek, csak Szellő és Darmos van még versenyben. Darmos szereplése viszont nagyon kellemes meglepetés. Nem gondoltam volna, hogy esélye lehet akár az első körből továbbjutni.
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Csötönyi hatalomátvétel van Európában!
http://www.origo.hu/sport/boksz/2007102 ... solas.html
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Mint azt tudjuk, Chichago lett a "Moszkvai" VB színhelye.

http://www.dunatv.hu/sport/balzsay_chic ... t_fel.html
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: supras »

BUTTON_POST_REPLY