Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

64kg-ban is nagyon jó kis meccsek lesznek. (jó lenne, ha az MTV adná legalább a negyeddöntõktõl az összes meccset).<br>Ott van Willy Blain a higanymozgású francia, akinek meccsét csúnyán elcsalták a bírók az ukrán Paschuk ellen. (Blain a Bankogi VBn lealázta a Pulában elsõ Maletyint)<br>Azért persze Maletyin is odateszi majd magát.<br>A kubaiak a bankogi kudarc után (a 64kg-ban), újoncot vetnek be, Yudel Johnsont, aki meggyõzõ fölénnyel nyerte a selejtezõt. <br><br>Szóval a 64kg is viharos meccseket fog hozni.<br><br>
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Greg<br><br>Willy Blainnek hívják, de én még nem hallottam, hogy Joneshoz hasonlították volna. Nagyon jó bunyós, de például a legutóbbi EB-n is kikapott az elődöntőben.<br><br><br>Chagaev<br><br>Kindelan 100%, hogy aranyérmet nyer. 5 éve nem kapott ki az egyik legnehezebb súlycsoportban (60kg). Az egész tornán ő a legnagyobb esélyes súlycsoportoktól függetlenül. Nagy kár, hogy Káté pont vele van egy súlycsoportban.<br>Willy Blain is esélyes az aranyra bár ő 64 kg-ban van azt hiszem. Igaz az EB-t nem tudta megnyerni, de nagyon jó kis bunyós.<br>Az 54 kg pedig a kubai Ortizé őt is régen verték már meg.<br><br>Én Kindelant és Blaint nézném meg legjobban a profik között.<br>Az amerikaiak szerintem ezúttal se nyernek aranyat, a kubaiak és az oroszok viszik majd szokás szerint a pálmát.
"Mindenki a napra tör..."
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: greg »

Hogy hívják azt a francia bunyóst, akit már sokan Jones-hoz hasonlítgattak? Sajnos a súlycsoportját nem tudom, de a legutóbbi VB-n óriási fölénnyel vert mindenkit...
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Az athéni elõolimpia végeztével, ami az utolsó nagyobb állomás volt az olimpiai verseny elõtt, már körvonalazhatók az erõviszonyok az érdekesebb súlycsoportokban:<br>+91: egyértelmûen az Estrada (USA), Povetkin(RUS), Cammarelle (ITA) trióból kerül majd ki a gyõztes.<br>91kg: a kubai Solis verhetetlennek tûnik....<br>81kg: Makarenko-t(RUS) nehéz lesz megszorítani<br>75kg: ez szerintem szenzációs lesz, itt van Andre Direll (USA), aki könnyedén verte most Athénban Despaigne-t(CUB), aztán a 2000-ben Erdeit verõ Gajdarbekov(RUS), az amerikai selejtezõkben szintén a Despaigne-t fölénnyel verõ dominikai Ubaldo, na meg a sötét ló, Balzsay Karesz is.<br>A további mezõnyben is van jó pár nagytudású arc, akiket jó lenne látni a profi mezõnyben (Kindelan, Saitov, Kazakov; Aragon; Káté; Bedák, Agassi Mamedov)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Chagaev<br><br>Povetkinnek már szerződése van az Universummal, amit a legutóbbi európa-bajnokság után kötöttek meg.<br>Az amerikai Estrada pedig a hírek szerint vagy Kinghez vagy Dibellához ír alá az olimpia után. Estrada legnagyobb amatőr ellenfele Matt Godfrey volt, aki májusban vívja majd első profimecsét cirkálósúlyban.<br>A olasz nehézsúlyú szerintem az OPI2000 nevű olasz promoteri cégnél lesz profi.<br><br><br>Én amire leginkább kiváncsi vagyok az olimpia után, hogy sikerül e Európában tartani néhány emigráns kubait. Van az a Rigodeux nevű kubai bunyós, aki könnyűsúlyban van ha jól emlékszem. Tuti világbajnok profiként is. Ha valakinek sikerülne rábírni a "szabad" életre akkor azzal sokat nyerhetne.<br><br>A francia bokszsport is fejlődni fog a következő időkben mert Willy Blain, Jerome Thomas és ifj Asloum is profinak megy vélhetően az olimpia után.<br><br>Remélem Félixnek sikerül megszereznie a Balogh, Káté, Bedák hármasból legalább egy magyart, mert akkor lehetne Nagy Janinak utánpótlása.<br><br>Egyébként szerintem a Sydney bunyósok nagyon leégtek profiként. Alig van világbajnok közölük. Narvaez, Sturm, Erdei és Calderon mindössze aki profiként világbajnoki címet szerzett. Mind a WBO-nál. Az amerikai bunyósok közül még senki nem ért el számottevő eredményt 4 év alatt. Tayloron és Navarron kívül erre nincs is sok esélye egyiküknek se. Cotton kívül pedig olyan igazi szuperbunyós nem is jött ki ebből a generációból. Atlanta után teljesen más volt a helyzet azért. Onnan 4 év alatt legalább 10-15 számotetvő világbajnok bunyós kikerült.
"Mindenki a napra tör..."
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Az olimpia után nyilván sok amatõr folytatja a profik közt. Körülnéztem a nehézsúlyban (+91 kg), kik jöhetnek számításba, hogy felfrissítsék a jelenlegi állóvíz jellegû nehézsúlyú profi mezõnyt.<br>A helyzet nem túl bíztató:<br>A jelenlegi amatõr nehézsúlyú uralkodó (világbajnok, európa bajnok): <br>- az orosz Alexander Povetkin (õserõ, leszegett fejjel megy és ellenállhatatlannak tûnik, jó lenne látni a profik közt mire megy)<br>akik megszoríthatják:<br>- Cammarelle (olasz) Povetkin legerõsebb európai ellenfele, technikás arc, <br>- Jason Estrada USA, aki az amerikai selejtezõkön és tornákon sorra legyõzte a korábbi és jelenlegi kubai indulókat (Carrion és Lopez) - amerikai szokás szerint tuti profinak áll az olimpia után, szerintem top 10-es lehet majd.<br>- Ázsiában az üzbég Saidov a bajnok, õt Povetkin korábban mindig legyõzte már az elõzõ olimpiám is harcolt (negyeddöntõ), kétlem, hogy profinak állna<br>- az Afrikai bajnok pedig a nigéria Gbenga, róla nem sokat tudhatunk, majd meglátjuk...<br>
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Örülök Balzsay sikerének. Nagyon jónak tartom, hogy 5 kvótát sikerült szerezni Athénra. Szerintem ez kiváló eredmény a magyar ökölvívástól. Annak még jobban örülnék ha Balzsay mellett, Káté és Balog profinak állna mondjuk Félixnél. A kis Bedák nem hiszem, hogy elmegy még a profik közé, de ha mégis így döntene akkor neki inkább az Universumot ajánlanám mert ott sokkal szélesebbek a lehetőségei és egy ilyen jó képességű bokszoló egy komoly menedzsmenttel a háta mögött még szebb dolgokra is képes lehet mint Koko vagy Madár. Arról nem is bszélve, hogy még nagyon fiatal is és hosszú hosszú profi évek várhatnának rá.
"Mindenki a napra tör..."
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Balzsai megszerezte az olimpia kvótát! Kertésznek sajnos nem sikerült.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: greg »

Hé, azért ne nézz tökhülyének, ha lehet. Nem gondolom, hogy egybõl az elsõ meccsén 12 menetes világbajnoki címmeccset fog vívni Balzsay. De ha sokra fogja vinni, akkor ez a menetszám lesz jellemzõ, nem gondolod?!
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: supras »

[quote author=greg link=board=profiboksz;num=1036456423;start=30#38 date=04/06/04 ť 11:54:02]Szerintem Balzsay inkább való profinak, mint amatőrnek. Én úgy vélem, sokkal jobban fekszik neki, ha 12 menetben bizonyíthatja tudását, mint a 4 menetes meccsek. Az ütőereje sem elhanyagolható...kíváncsian várom, mit fog nyújtani.[/quote]<br><br>Na azért a 8menet különbség hatalmas. inkább írtál volna 6-8at.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: greg »

Szerintem Balzsay inkább való profinak, mint amatõrnek. Én úgy vélem, sokkal jobban fekszik neki, ha 12 menetben bizonyíthatja tudását, mint a 4 menetes meccsek. Az ütõereje sem elhanyagolható...kíváncsian várom, mit fog nyújtani.
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: justy »

chubba,<br>"Úgy látszik Balzsay Karcsit már csak mint profit láthatjuk viszont?"<br>Ez egyaltalan nem biztos, hisz van meg egy utolso kvalifikacios torna. Madar is csak a legutolso versenyen szerezte meg sydney-i indulas jogat.
chubba
Kihívó
HozzászólásokCOLON 237
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 14:40:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: chubba »

Úgy látszik Balzsay Karcsit már csak mint profit láthatjuk viszont? :( kár lenne. Már vártam mit nyújt az olimpián!
Főtápász
egyenes

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: egyenes »

A román sportsajtó fölényes Marian Simion gyõzelemrõl számolt be Balzsay ellenében. A negyedik menetben a magyar edzõk (a cikk szerint) látva a román ökölvivó fölényét feladták a mérkõzést. ???<br>Az eb utáni román bukás után( egy érmes helyezés sem született) visszatért Rudel Obreja lobbizhatott ebben az esetben.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: edge »

Balzsay kiesése után végre egy jó hír: <br><br>Bedák Zsolt és Balog Vilmos is olimpiai kvótát szerzett<br> <br>Nagyszerûen szerepeltek a magyar ökölvívók a plovdivi olimpiai selejtezõn: az 53 kg-os Bedák Zsolt után a 69 kg-os Balog Vilmos is athéni kvótát szerzett, miután bejutott a döntõbe. <br> <br>http://www.origo.hu/athen2004/20040403bedak.html
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: greg »

Most nem azért, de Balzsay meccseit mindig elcsalják???
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: ringsider »

Balzsay kiesett! :'(<br>Karcsi a 3. menet után, -miután egy álítólag csúnyán elcsalt meccsen 10 pontos hátrányt szedett össze- elhagyta a szorítót, és nagy valószínűséggel az amatőr ökölvívást is. <br>Az utolsó kvalifikációs tornáról csak a győztes(!!!) jut ki Athénba!
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: edge »

Csötönyi: Aranyat vettek el tõlünk<br><br>A bokszelnök a pulai Európa-bajnokságról <br><br>A magyar amatõr ökölvívók a 48 kilós Bedák Pál és a 60 kilós Káté Gyula révén két bronzérmet szereztek a pulai Európa-bajnokságon. Teljesítményük egyúttal két olimpiai kvótát is ért, ám a tervekben több szerepelt. A szövetség elnöke, Csötönyi Sándor azonban mégsem elégedetlen, bár az Indexnek azt is elmondta: néhány dolog bosszantotta a verseny alatt.<br><br>http://index.hu/sport/box/cstonyi/
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
egyenes

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: egyenes »

Taibert úgynevezett volksdeutsch, õseit még Nagy Katalin idejében telepitették a Volga mellé ahonnan Sztálin Kazahsztánba számûzte õket, majd a hetvenes években az akkori német politikának köszönhetõen tömegesen telepedhettek haza.<br>Taibert pesten junior vb. cimet nyert. Egy szimpatikus német vállalkozó szponzorizálta aki feleségével együtt ide is elkisérte.<br>A német ifi válogatott edzõje a dicsõszentmártoni Lunka Zoltán, a felnõtteknél pedig a kolozsvári Valentin Szilágyi a vezetõedzõ. ;)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: edge »

A gyõztesek közül Vitali Taibert német, Dimitar Stilianov pedig bolgár színekben indult.   <br>  
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BUTTON_POST_REPLY