Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1036456423;start=60#67 date=08/15/04 ť 11:28:27]<br><br>Emlékszem, annak idején Madárral kapcsolatban is elég sokan pesszimistán álltak a profi-kérdéshez. Mégis világbajnok lett. ;)[/quote]<br><br>Igen,bevallom férfiasan,én is ebbe a csoportba tartoztam  :-[.<br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Erwin link=board=profiboksz;num=1036456423;start=60#66 date=08/15/04 ť 09:57:46]<br><br>Jó lenne,a neked lenne igazad  :).Nem vagyok ellendruker,csak próbálok nem elfogult lenni,csak azért,mert magyar sportolóról van szó.<br>Tényleg örülnék,ha rám cáfolna,és szerezne valami szép érmet. :) ::) :D<br>[/quote]<br><br>Emlékszem, annak idején Madárral kapcsolatban is elég sokan pesszimistán álltak a profi-kérdéshez. Mégis világbajnok lett. ;)
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1036456423;start=60#65 date=08/14/04 ť 23:34:56]<br><br>Erwin: marha nehéz sorsolást kapott Balzsay, de azért bízom benne, hogy sikerül dobogós helyen végeznie. Ez az "örök ígéret" dolog elég rosszul hangzik. Noha túlzottan fatalista megközelítés  ;) , azért láttunk már példát ilyesmire (Alesi - Forma-1).<br><br>Szerintem Karesz többre viheti profiban, mint amit eddig elért amatőrben. Van ütőereje és elég jó az idegrendszere. Technikás és elég tapasztalt, jó "alapanyag" lenne Timminek.[/quote]<br><br>Jó lenne,a neked lenne igazad  :).Nem vagyok ellendruker,csak próbálok nem elfogult lenni,csak azért,mert magyar sportolóról van szó.<br>Tényleg örülnék,ha rám cáfolna,és szerezne valami szép érmet. :) ::) :D<br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Erwin link=board=profiboksz;num=1036456423;start=60#64 date=08/14/04 ť 22:40:55]Én bevallom őszintén,mindíg is pesszimistán álltam Balzsaihoz.A mai meccset nem láttam,de a reakciókból ítélve nem sok remény van a dobogóra.<br>Kíváncsi leszek,egy esetleges rossz olimpiai szereplés után mit fog tudni mutatni a profik között?Van egy olyan érzésem,hogy csak örök ígéret marad.<br>Örülnék,ha a következő napokban rám cáfolna. ;)[/quote]<br><br>Erwin: marha nehéz sorsolást kapott Balzsay, de azért bízom benne, hogy sikerül dobogós helyen végeznie. Ez az "örök ígéret" dolog elég rosszul hangzik. Noha túlzottan fatalista megközelítés  ;) , azért láttunk már példát ilyesmire (Alesi - Forma-1).<br><br>Szerintem Karesz többre viheti profiban, mint amit eddig elért amatőrben. Van ütőereje és elég jó az idegrendszere. Technikás és elég tapasztalt, jó "alapanyag" lenne Timminek.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Én bevallom őszintén,mindíg is pesszimistán álltam Balzsaihoz.A mai meccset nem láttam,de a reakciókból ítélve nem sok remény van a dobogóra.<br>Kíváncsi leszek,egy esetleges rossz olimpiai szereplés után mit fog tudni mutatni a profik között?Van egy olyan érzésem,hogy csak örök ígéret marad.<br>Örülnék,ha a következő napokban rám cáfolna. ;)
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Ptm: 3. 4. menetben a tunéziáinak nem adtak meg csomó jó találatot, karesznak meg nyomkodtak elég rendesen. de ettől még jogos a győzelme, csak mondom nem kéne bírókra fogni hogy csak ennyire :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: supras »

Én a 4.menetet láttam összefoglalóban. Szerintem a következő meccsen pápá Balzsay de ne legyen igazam!
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Én sajnos még nem láttam a meccset, de mikor meghallottam a sorsolást, hogy a 2. ellenfele már a kubai lesz, nem az ugrott be hogy Balzsay érmes lesz, ráadásul az első meccséről a hozzászólások sem túl bíztatóak...
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: PTM »

Valóban nem bokszolt jól Balzsay Karesz (kivéve a negyedik menetet - ahol a hatalmas szívével fordítani tudott), de szerintem a pontozás sem volt teljesen korrekt. Sokszor még a sportriporter is meglátott egy-egy szabályos találatot, amit a pontozók nem nyomtak be Karesznak.<br><br>Tisztelem azokat az AIBA bírákat, akik kijutnak az olimpiára (és nem is hiszem, hogy náluk jobban értenék a pontozáshoz), de itt 2-3 tiszta pontot azért elvettek Karesztól és volt olyan, hogy egy tenyerest megítéltek a tunéziainak...<br><br>Hozzáteszem: lehet, hogy csak én láttam így.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hein »

Nagyon rosszul kezdett Balzsay.<br><br>Cséphadarás volt, egy nyögvenyelős győzelem (és nálam egy "majdnem szívroham")
Hein
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Balzsay nagy nehezen továbbment. Az utolós menetig hátrányban volt, de a végén nagy szívvel megfordította a mecset. Izgalmas kis kezdés volt. Legközelebb a kubai jön.
"Mindenki a napra tör..."
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Santos »

Holnap kezdődnek az olimpiai bokszmérkőzések. Magyar szempontból az alábbi sorsolást kaptuk:<br><br>Augusztus 14.<br>BALZSAY Karoly vs SAHRAOUI Mohamed (75kg) 14:15-14:26<br><br>Augusztus 16.<br>KATE Gyula - BAIK Jong Sub (60kg) 15:30-15:41<br><br>Augusztus 17.<br>MARES MARTINEZ Abner - BEDAK Zsolt (54kg) 21:15-21:26<br><br>Augusztus 18.<br>BEDAK Pal - ABIYEV Jeyhun (48kg) 14:30-14:41<br>(ALI Najah - KWAK Hyok Ju (48kg) 19:30-19:41 tudjátok, ő az iraki bokszoló!)<br><br>Az eredményeket a következő oldalon lehet majd figyelemmel követni:<br><br>http://www.athens2004.com/en/resultsBox ... 0<br><br>A Magyar Olimpiai Bizottság honlapja:<br><br>www.mob.hu<br><br>HAJRÁ MAGYAROK!!!<br><br>Egyéb olimpiai boksz:<br>Már folynak a találgatások, hogy úgy ahogyan eddig már (ha jól emlékszem) 4x, most is találkozik-e a nehézsúlyú döntőben az orosz Povetkin az olasz Cammaralleval. Amennyiben igen, úgy a szakértők (?) ismét Povetkin győzelmére esküsznek. Jómagam úgy gondolom, hogy ez alkalommal nagyon nagy teher nehezedik majd Povetkinre, hiszen az utóbbi 14 tornából 13-at megnyert, és mindenki őt várja aranyérmesnek. Cammarallenak ismét adódhat egy lehetőség a visszavágásra, melyet szerintem most könyörtelenül ki fog használni. Pulában ha nem lett volna az a fránya 4. menet, akár még győzhetett is volna. Most nagyon éghet benne a bizonyítási vágy, és most a tét is sokkal nagyobb, ami csak Povetkinnek lehet kellemetlen. Hajrá Cammaralle!!!
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: ringsider »

Az egyik legtekintélyesebb sportlap, a SportsIllustrated megtippelte az olimpia valamennyi számának érmeseit.<br>Az ökölvívásban szerintük nem lesz magyar érem! :-[ <br><br>A részletek:<br>48 kg (106 lbs.) <br> Gold  Russia Sergei Kazakov <br> Silver  Cuba Yan Bartelemy <br> Bronze  Philippines Harry Tanamor <br> Bronze  China Zou Shiming <br>This would be China's first medal in boxing. <br>51 kg (112 lbs.) <br> Gold  Russia Georgi Balakshin <br> Silver  France Jerome Thomas <br> Bronze  Cuba Yuriolkis Gamboa <br> Bronze  Thailand Somjigt Jongjohor <br>Two-time European champion Balakshin is making his Olympic debut. <br>54 kg (119 lbs.) <br> Gold  Cuba Guillermo Rigondeaux <br> Silver  Azerbaijan Agassi Mamedov <br> Bronze  Russia Gennady Kovalev <br> Bronze  France Ali Hallab <br>Mamedov represented Turkey at the 2000 Games. <br>57 kg (126 lbs.) <br> Gold  Kazakhstan Galib Jafarov <br> Silver  Germany Vitaly Tajbert <br> Bronze  South Korea Jo Seok Hwan <br> Bronze  Tajikistan Abdusaalom Khasanov <br>Sydney champ Bekzat Sattarkhanov, a Kazakh, died in a 2000 car crash. <br>60 kg (132 lbs.)<br> Gold  Cuba Mario Kindelan <br> Silver  Bulgaria Dimitar Stilianov <br> Bronze  Thailand Pichai Sayotha <br> Bronze  Turkey Aydyn Selcuk <br>Mario's cousin is Orestes Kindelan, Cuba's alltime home run king. <br>64 kg (141 lbs.) <br> Gold  Russia Alexander Maletin <br> Silver  France Willy Blain <br> Bronze  U.S. Rock Allen <br> Bronze  Mexico Juan de Dios Navarro <br>Allen was DQ'd at the 2000 trials after his brother Tiger weighed in for him. <br>69 kg (152 lbs.) <br> Gold  Russia Oleg Saitov <br> Silver  Cuba Lorenzo Aragon <br> Bronze  Uzbekistan Sherzod Husanov <br> Bronze  South Korea Kim Jung Joo <br>Saitov could become the fourth boxer to win three Olympic titles. <br>75 kg (165 lbs.) <br> Gold  Kazakhstan Gennady Golovkin <br> Silver  Cuba Yordanis Despaigne <br> Bronze  U.S. Andre Dirrell <br> Bronze  Russia Gaiderbek Gaiderbekov <br>Thanks to his upbringing, Dirrell rarely has a meal without milk. <br>81 kg (178 lbs.) <br> Gold  Russia Yevgeny Makarenko <br> Silver  U.S. Andre Ward <br> Bronze  Azerbaijan Ali Ismailov <br> Bronze  Kazakhstan Beibut Shumenov <br>Ward has tattooed the name of his late father, Frank, on his forearms. <br>91 kg (201 lbs.) <br> Gold  Cuba Odlanier Solis <br> Silver  Russia Alexander Alekseyev <br> Bronze  Azerbaijan Vugar Alakparov <br> Bronze  Belarus Viktor Zuyev <br>Solis replaces three-time champ Felix Savon, 34, who is a year over the age limit. <br>91+ kg (201+ lbs.) <br> Gold  Russia Alexander Povetkin <br> Silver  Italy Roberto Cammarelle <br> Bronze  U.S. Jason Estrada <br> Bronze  Uzbekistan Rustam Saidov <br>
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: berti »

Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Ja és Hollywood,<br><br>Ortiz, szerintem 54kg-ban nem biztos, hogy nyer, hiszen ott van a zseniális Agassi Mamedov, aki 2003-ban is elverte õt.<br>MIndenesetre az 54kg sem lesz unalmas....
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Re: Amatõr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Egyébként 2003-ban a bankogi VBn, Blain megsemmisítette Diogenes Luna-t, akit jó kubai szokás szerint ki is vontak a nemzetközi vérkeringésbõl és helyette hozták Yudel Johnsont, aki mindenkit (köztük az amerikai reménységet, Rock Allent is) elverve kvalifikálta magát az olimpiára.<br><br>Amit sajnálok, hogy Blain korábbi nemezise, a bolgár Dimitar Sthiljanov fogyasztott 60 kilóra és abban a súlycsoportban indul.<br>Sajnálom, mert nem jöhet létre a Shtiljanov-Blain meccs, másrészt meg Kátét megállíthatja (mint tette azt a pulai EBn), de kicsit örülök is, mert talán összekerül Kindelannal és vívnak majd egy remek kis meccset.<br>(Sthiljanov volt a kettõbõl az egyik nem orosz, aki aranyat tudott nyerni az EBn)
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=WNB link=board=profiboksz;num=1036456423;start=45#51 date=06/07/04 ť 14:21:03]Ha pontosak prof. dr. Netzwerk jegyzetei... ;)<br><br>...akkor Blain a negyeddöntőbe már nem jutott be...<br><br>Az első körben - a legjobb 16 közé jutásért - nem kellett boxolnia, a 16 között került össze Diogenes(! :)) Luna-val (neki sem kellett az első körben boxolnia)...a többi ok... :)<br><br>http://sportsillustrated.cnn.com/olympi ... nt=BXM0634[/quote]<br><br>Ó, bocsánat! Tévedtem, köszönöm a helyreigazítást. ;)<br>De vígasztal, hogy legalább félig tudtam... Ezzel az információ-pontossággal simán leköröztem az MTI-t.  ;D<br>
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: WNB »

Ha pontosak prof. dr. Netzwerk jegyzetei... ;)<br><br>...akkor Blain a negyeddöntőbe már nem jutott be...<br><br>Az első körben - a legjobb 16 közé jutásért - nem kellett boxolnia, a 16 között került össze Diogenes(! :)) Luna-val (neki sem kellett az első körben boxolnia)...a többi ok... :)<br><br>http://sportsillustrated.cnn.com/olympi ... nt=BXM0634
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: PTM »

Holly!<br><br>Ha pontosak a jegyzeteim, akkor Blain a negyeddöntőig jutott Sydney-ben a 63,5 kg-os súlycsoportban. A kubai Diagones Luna volt az ellenfele, akitől 25-14 arányban szenvedett el pontozásos vereséget.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Amatőr ökölvívás - és ezzel kapcsolatos dolgok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Chagaev <br><br>Nem tudod véletlenül, hogy Blain milyen eredményt ért el a 2000-es olimpián? Ki verte ki?<br><br>Köszi:<br><br>Hollywood
"Mindenki a napra tör..."
BUTTON_POST_REPLY