Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Minden, ami profiboksz!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Az biztos, hogy a nehézsúly helyzete enyhén szólva is siralmas  :-/ :'(. Szerintem a jelenlegi mezőnyben közel s távol nincs egy igazán kiemelkedő klasszis. Én még abban láttam volna esélyt a fellendülésre a közelmúltban, ha cirkálósúlyból sikerült volna feljebb jönni valami komoly bunyósnak. Nem mintha ott tolonganának a sztárok, de hátha... Erre senki mást nem láttam igazán alkalmasnak, mint Jirovot. Aztán láthatjuk mi történt vele. Jött Toney, aztán vége is lett a dalnak. Azóta csak szenved. Persze az a meccs még az eredeti súlyában volt, de a folytatás sem volt valami fényes, a súlycsoportváltás után. Ő a tipikus példája, hogy milyen nehéz is fellépni a királykategóriába. Sokkal nehezebb dolog, mint a relatívan alacsonyabb súlycsoportokban "ugrálni". Cirkálóban még egy egész jó kis bunyós volt jó kondival és ütőerővel. Most pedig meg lehet nézni, hogy ütötte ki saját magát Moorer ellen. Gyötrelem volt még nézni is. Pedig az amerikait (most már) nem lehet valami acélos ellenfélnek nevezni. A Mesi meccsről meg ne is beszéljünk. Háromszor leüti, mégsem tudja megnyerni a meccset. Pedig én személy szerint Baby Joe-t egy jól menedzselt, de enyhén szólva is túlértékelt bokszolónak tartok.<br>Ha pedig egyel lejjebbről nem sikerül feljönni és maradandót alkotni, akkor pedig félnehézsúlyból... inkább felejtsük el. Roy Jones a kivétel, aki erősíti a szabályt. Az még talán hozna valami fellendülést, ha Don Kingnek sikerülne itt is megcsinálni azt, amit középsúlyban, hogy egyesíti a négy nagy szervezet világbajnoki öveit, és így csak egy világbajnok maradna. Többet jelenleg úgy sem nagyon érdemel meg a súycsoport. Aztán hogy ez pozitívan befolyásolná-e a színvonalt, az nehéz kérdés. De legalább tisztább viszonyok lennének  :P.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Harrison súlyosan megsérült korábban, de lassan már újra bokszolnia kellene. Ha az angol most 25 éves lenne akkor azt mondanám, hogy igen ez az az ember akire várt a súlycsoport, de 33 évesen nem látok benne akkora perspektívát én se.
"Mindenki a napra tör..."
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Szerintem Harrison nem olyan rossz bunyós...a mérete és a technikája is megvan hozzá, hogy a legjobbak között lehessen, de már 33 éves és még mindig nincs kipróbálva. Saját maga menedzselésével (ha nem húz bele) mire odaér egy komolyabb bajnoki szervezet VB övéért, addigra öreg ember lesz. Kár érte. Hiába lett WBF bajnok, lassan 2 éve egyhelyben toporog.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: greg »

Audley Harrisonról még el tudom képzelni, hogy mutat valami extrát, de mostanság nagyon csend van körülötte...<br><br>Tényleg, Oquendo-ról nem hallottatok mostanság?
KriZS
Bajnok
HozzászólásokCOLON 259
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:14:56
Tartózkodási helyCOLON Bp

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: KriZS »

Csepi ! ! !
Az erő legyen Velem!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Ááá, Samuel Peter nagyon gyenge bunyós. Lomha, lassú, nem is elég technikás. Mindössze a termete és az ütőereje az amiben felveszi a versenyt a jelenlegi klasszis nehézsúlyúakkal. Minden világbajnoktól kikapna, plusz még a mögöttük lévő 7-8 bunyóstól is.
"Mindenki a napra tör..."
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

Kozi,<br><br>Szerintem Samuel Peter odaerhet egy par ev mulva. Szerintem Brewstert mar most is kicsapna, Bird es Ruiz ellen meg adnek neki 30% eselyt. Tudom, hogy szerinted nem egy nagy durranas, de nekem vagy egy olyan erzesem, hogy meg fog valakit lepni hamarosan.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: Romsy »

[quote author=kozi link=board=profiboksz;num=1105299071;start=0#2 date=01/10/05 ť 19:41:56]habár ha Rahman kiütné Klitschkot akkor Ruiz lehetne a nehézsúlyú Nr.1 és akkor még nincs minden veszve  ;)[/quote]<br><br><br>Ezzel egyetértek!
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: kozi »

Elég reménytelen a helyzet, senki olyan nincs akiben bizhatunk. Igaz 88-ban is azt mondták, hogy aki majd legyőzi Tysont az most 10 éves....habár ha Rahman kiütné Klitschkot akkor Ruiz lehetne a nehézsúlyú Nr.1 és akkor még nincs minden veszve  ;)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Egyenlőre senki olyat nem látok, aki felvirágoztatná a nehézsúlyt :) <br><br>Lehet, hogy az még meg sem született :), de akikre talán érdemes  figyelni: Audley Harrison...Samuel Peter...Malik Scott...Leo Nolan...Faruq Saleem...Owen Beck (ha legközelebbi meccsén túllép Monte Barrett-en)...Calvin Brock...Tony Thompson...Jason Estrada (ezek közül Nolan/Saleem/Harrison és Thompson is már túl van a 30-on.)
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Kik lesznek a nehézsúly felvirágoztatói?

Hozzászólás Szerző: dp »

Azt hiszem nem kell mondani, hogy a nehézsúly válságban van.Szeretném ha elmondanátok  a véleményeteket arról, hogy kik azok a bokszolók akikben megvan a lehetőség, hogy elismertséget fog szerezni ebben a súlycsoportban.<br><br>Természetesen elsősorban feltörekvő bunyósokra gondolok, de ha lesz olyan aki sikeresen visszatér és a középpontba tud kerülni jó meccsekkel akkor nyugodtan meg lehet említeni őket.<br><br>Persze nem a Holyfiledhez hasonló figurákra és Clay-Beyekre gondolok!
BUTTON_POST_REPLY