1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Én ugyan nem tartom meglepőnek h a kick.box+ a kiegészítői<br>a másodikok, de sztem egyáltalán nem ilyen hatékony a sportág. az esetek 70 %-ba a t.boxolók vmi féle olyan ellenfelet kapnak akik olyan sportágból jönnek ahol tilos ütni (ha ez most elég idiótán írom is le :D) pl:jiu jitsu birkózás judo submission fighting sambo akkor kikapnak.                              <br>sztem ez egyáltalán nem véletlen. (persze ebben a témában én is elfogult vagyok)
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: faceload »

Nálam (valamennyire MMA eredmények is igazolják) a Sambo és a Jiu-Jitsu a nyerő<br>Éljen Emelianenko és a Gracie klán
You will never walk alone!
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Tudjátok melyik bunyó az ami nagyon hasznosítható az utcán? Hoki bunyó! Nagyon durva . Abba van birkózás könyöklés hajhúzás harapás ütés, Tehát minden amit az ember a felsőtestével old meg.(logikus, hogy a lábukat nem használhatják ügye ?;))<br><br>Itt van 1 rövid klipp:<br><br><br>http://youtube.com/watch?v=-HsBUZN8a-g& ... 20knockout
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Ja akkor valszeg Judo-zol vagy Judo-Ztál. ;D
egyenes

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: egyenes »

[quote author=Miskolci link=board=MMA_forumok;num=1091646777;start=30#35 date=05/10/06 » 19:36:56]még 1 kérdésem lenne: Submission fighting/wrestling mi a JUDO-n kívül. ;)<br><br><br><br>Ja és kösz a segítséget mindkettõtöknek.<br>Supras értelmes mondatából kiderül, hogy ez valami koreai harcmûvészet, az egyenesébõl pedig, hogy valami földharcos bunyó. :D[/quote]<br>Félreértettél, én a topik kérdésére válaszoltam. ;)<br>
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

még 1 kérdésem lenne: Submission fighting/wrestling mi a JUDO-n kívül. ;)<br><br><br><br>Ja és kösz a segítséget mindkettőtöknek.<br>Supras értelmes mondatából kiderül, hogy ez valami koreai harcművészet, az egyeneséből pedig, hogy valami földharcos bunyó. :D
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: supras »

Koreai katonai közelharc technikák, a Koreai hadseregben csak akkor kezdheted tanulni ha már vlaami másból van fekete öved.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

A sherdog.com-on keresgetve ilyen technikát találtam Gary Goodridge neve mellet: Kuk Soo Won :o :o :o :o<br>Nem tud valaki valamit erről a technikáról? ???
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=trendyrobee link=board=MMA_forumok;num=1091646777;start=15#29 date=01/26/06 ť 10:57:23]...Szerintem nem stilusokban kell gondolkodni, hanem az Emberben...[/quote]<br><br>Oké, de ez a szavazás a stílusokról szól....
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Camo »

Gracie-n kívül még "egy páran" egészen sikeresen alkalmazzák...
Camo
trendyrobee
Újonc
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2005-02-07 13:22:16

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: trendyrobee »

Nekem kicsit furcsa, hogy BJJ ennyivel vezet, mivel szerintem önmagában nem elég egy csata megnyeréséhez.<br>Tény, hogy Gracie 3-szoros UFC bajnok, de ez erösen függött az UFC szabályrendszerétöl.<br>Szerintem nem stilusokban kell gondolkodni, hanem az Emberben.<br>Össze kell gyúrni több stilusból magadnak egy használhatót.<br>Lásd Bruce Lee.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Edzés előtt mindig szoktuk egymást szivatni.<br>Egyszer egy 96 kg-ós srác (68 kg vagyok) rámfeküdt és elkezdett szorítani. Azokba a pillanatokba az életemért harcoltam. :D Alig kaptam levegőt a, csontjaim ropogtak<br>az izmaim begörcsöltek tehát nem volt semmi" élmény".
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: miszter »

Ha azt látom, hogy az ellenfél füle kissé gyűrött, rongyolódott, akkor ziher, hogy nem mennék a karjai közelébe. <br><br>Ezek akit megfognak, mint az óriáskígyó megszorítják, és kipaszírozzák belőle még a szuszot is, mielőtt belecsomagolják a fiókba.  ;D
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Jó ezt hallani, mert ezt nem sokan tartják így.<br>Meg aztán a TV nem adja vissza az erejét. A laikusok azt gondolják, hogy azok csak ölelkeznek. Pedig már láttam edzésen olyat is amikor félkómásan vittek le a szönyegről gyerekeket úgy megszorongatják egymást. Aki meg melegesnek tartja menjen el 1 edzésre és garantáltan megváltozik a véleménye.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=Miskolci link=board=MMA_forumok;num=1091646777;start=15#24 date=11/03/05 ť 12:52:21]Vágtak már úgy szőnyeghez engem is, hogy azt hittem beszarok. .[/quote]<br><br> ;D ;D<br><br>A csípődobás és gáncsolás volt az első amit megtanultam az iskolai szünetek ádáz küzdelmei alatt. <br>A bírkózás nagyon is hasznos, majd mindennek az alapja.<br>
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

A Krav Maga, a Systema, a Jakab vagy a Sambo szerintem is a legeffektívebb stílus. Bár azt jó tudni, hogy nagyon sok birkózó elemet vettek át, mégis ha beszélek emberekkel sokszor a birkót lenézik mert abba nem ütnek meg ilyesmik.<br>De azért szerintem ha 1 csípődobást, vagy lefordítást jókor jó időbe alkalmaznak akkor hasznos lehet.Vágtak már úgy szőnyeghez engem is, hogy azt hittem beszarok. Ha ezt betonon csinálták volna velem akkor valószínű nem itt írogatnék. :-/ És ilyen trükkök alkalmazása nagyon gyors nem igazán lehet ellene védekezni.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=oyabun link=board=MMA_forumok;num=1091646777;start=15#22 date=11/02/05 ť 22:57:14]<br>http://jakab.atw.hu/<br><br><br>Kép<br><br><br>[/quote]<br><br><br>Róla beszéltem!<br><br>Jakab György, akit csak a vad magyarként aposztofálnak, a világ sok országában oktatta a saját maga által kialakított, és roppant hatásos MÓDSZERÉT.<br><br>A seciális elfogók, testőrök, különleges alakulatok mind ezeket a módszereket alkalmazzák. <br><br>Ezt a dolgot idősebb korban is lehet művelni. <br><br>Én a bátyám révén kerültem kapcsolatba az ehhez hasonló dolgokkal, mert ő a fegyveres erőknél oktatta a desszantos egységeket. Azonnal felcseréltem a lószőrtömött bőrt.<br>Persze ez másik világ,,nem sport.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
oyabun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 235
CsatlakozottCOLON 2005-07-06 20:15:29

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: oyabun »

<br>http://jakab.atw.hu/<br><br><br>Kép<br><br><br>
"A Föld IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk rá!
Sose vitatkozz idiótákkal, lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal!"
ezekiel_GB
Újonc
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2005-11-02 23:03:40

Re: 1 vs 1 : Melyik stílus a legeffektivebb ?

Hozzászólás Szerző: ezekiel_GB »

Hat a brazil jitsu nem csak a ringben fejlodot, hanem foleg az utcan.  Es akkoriban meg nagyon brutaliring mecsek voltak, ahol egymas szemet kapartak meg tarkojat terdeltek.  Vannak elorol felvetelek is, es nem semmik.  Vannak persze ojjan emberek akik utcai harcosok, nincs semmi hateruk csak siman piszkos harcosok, elovesznek egy darab uveget es azzal akarnak meg vagni vagy akar kessel.  Es persze ijjen helyzetben lehet hogy a legjobb stilus a marathon futas.  De normal utcai harcban ahol neki megy ket srac egymasnak, vagy ketto egy sracnak, en szerintem nagyon jol tud jonni egy kis brazil jiu jitsu, krav maga, thaibox avagy karate kevereke.  Mivel hogy en brazil jitsus vagyok nem fogom tul spirazni, ezert a tobbi stilusbol oszinten krav magat es a thai boxot kell valasztanom.  krav maga nagyon jo fegyveres tamadasok ellen, thai box meg az allo harchoz ha nincs fegyver.  Ezzeken a stilusokon van meg egy csomo fajta, es biztos sok hasznos technika.  De van egy csomo ijjen rendszer es ojjan rendszer ami szart sem er.  Ijjen szarok mint a Dim Mak, meg kung fu nem ernek sokat egy utcai verekedesben, de a ringben sem.  Van egy nagyon jo harc muveszeti magazin, ugy hivjak Grappler es austriaban lehet venni.  Ha ezt a magazint at nezzuk, meg talalhato egy csomo ijjen uj harci rendszer meg mi egymas.  Es oszinten nem hiszem el a legtobbet.  Maradok annal amire  a Navy Seals eket kepzik ki, meg az ijjen elite csapatokat.  Amely egy nagy resze krav maga, jitsu/brazil jitsu, kali.  Ezzeket tudom hogy hasznaljak, meg persze tanulnak egy kis anatomiat, de ezt csak azert hogy tudjak hova szurjak a kest.<br><br>Bence
BUTTON_POST_REPLY