Boksz témájú könyvek

Minden, ami profiboksz!
monczattila
Újságíró
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2004-03-05 00:46:09

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: monczattila »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1117735288;start=0#14 date=09/26/05 ť 15:30:07]Nekem van két viszonylag nagy box könyvem Angliából ezekben boxolókról írnak általában 1 oldalban és nagyobb csatákról bár igazából kb. 3-4 éve nem vettem elő őket.[/quote]<br><br>Na, ha minden jól megy, ezek közül az egyik fog megjelenni magyarul egy hónap múlva, lefordítva, meg némileg kiegészítve. Remélem, nem lesz túl sok szakmai hiányossága, a fordításért viszont nem engem terhel a felelősség.<br>Kiegészítés pedig annyi, hogy lehetett bele írni két magyar bokszolót, illetve egy nagy meccset. Papp Laci bácsi eredetileg is benne volt, igazából a nagy meccsen volt töprengés. Azért kíváncsi lennék, Ti mit választottatok volna.<br>
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Camo »

Én sem vettem meg. Igazából nem akartam feszültséget kelteni azzal, hogy leírom, miért nem kellett, de kíváncsi voltam, valakinek felkeltette-e az érdeklődését. Szóval belenéztem, lapozgattam, s nekem is az internet jutott eszembe. Hát ennyi.
Camo
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Camo link=board=profiboksz;num=1117735288;start=0#12 date=09/26/05 ť 10:45:53]Kálló László: A profi boksz nagyjainak lexikona<br><br>http://www.animakonyv.hu/index.php?BODY ... 80&VISIT=1[/quote]<br><br>Kép<br><br>Nekem pár hónapja került a kezembe ez a könyv. Ami legelőszőr feltűnt, az az ára volt. Ez a majdnem 4500 Ft azért egy kicsit húzós volt számomra, pedig én nagy (boksz) könyv gyűjtő vagyok. Nem is vettem meg (és nem csak az ára miatt), hanem pontosan azért, amit Leibi is írt. Ez igazából egy adat gyűjtemény, olyan adatokal, amiket pl. az internetről könnyűszerrel be lehet szerezni. Persze akinek nincs lehetsége netezni, annak egy elfogadható lexikon (a Leibi által felsorolt hibákat leszámítva), bár szerintem az igazán laikus olvasókat ez egyáltalán nem fogja zavarni.<br>A történethez hozzátartozik, hogy azért vaciláltam rajta rendesen, hogy megvegyem-e, de aztán a józan ész és az anyagi megfontolás győzött a gyűjtőszenvedély felett ;).
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: supras »

Nekem van két viszonylag nagy box könyvem Angliából ezekben boxolókról írnak általában 1 oldalban és nagyobb csatákról bár igazából kb. 3-4 éve nem vettem elő őket.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=Camo link=board=profiboksz;num=1117735288;start=0#12 date=09/26/05 ť 10:45:53]Kálló László: A profi boksz nagyjainak lexikona<br><br>http://www.animakonyv.hu/index.php?BODY ... 80&VISIT=1[/quote]<br><br><br>Volt szerencsém látni ezt a könyvet. Tulajdonképpen az ökölvívás bajnokairól egy statisztikai könyv. (Szervezetek bajnokai, az ökölvívóról egy kis arckép, majd felsorolva, hogy mettől meddig volt bajnok, legnagyobb ellenfelei, recordja és sokukról egy néhány szavas jellemzés, hogy mi volt az erőssége ill. mi a gyengéje. Tehát igazából túl sok olvasmány nincs benne. Az elemzésekre egyik-másiknál pedig ráfért volna egy kis lektorálás, hisz amikor olyat ír valaki, hogy pl. " Dwight Muhammad Qawi: magasság: 188 CM erénye: Technikás, vívó-ellenütő, gyors mozgású, szívós harcos  gyengéje: KÖZEPES ÜTŐERŐ, A BELHARCOT TÚLZOTTAN KERÜLTE<br>vagy Gene Fullmer: erénye: CSISZOLT TECHNIKA vagy Hearns: RENGETEG PONTATLAN ÜTÉS vagy Basilio  erénye: TECHNIKÁS gyengéje: FÁRADÉKONYSÁG vagy éppen Jose Luis Castillonál azt említeni gyengeségének, hogy NEM ÜTÉSÁLLÓ, arra vall, hogy a szerző ezeket az öklőzőket nem nagyon látta még és a kutató munka során az infókat rossz helyről szerezte be! :) )<br><br>(Természetesen nem lehúzni akartam, mert biztos nagy meló összeállítani egy ilyen könyvet, de azért valakivel átnézethették volna!)
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Camo »

Kálló László: A profi boksz nagyjainak lexikona<br><br>http://www.animakonyv.hu/index.php?BODY ... 80&VISIT=1
Camo
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Hollywood link=board=offtopic;num=1037265535;start=60#74 date=09/11/05 ť 20:13:47]Megnéztem a Cinderella Man című filmet mely James Braddock életéről szól (életrajz a profiboksz.hu-n: http://www.profiboksz.hu/cikk.php?id=167 ). Mindenkinek csak ajánlani tudom, remek film.[/quote]<br><br>Pár hete kaptam ajándékba a film forgatókönyve alapján készült azonos című könyvet. Őszintén szólva, ha összehasonlítom a filmmel, akkor azt kell, hogy mondjam, egy jó erős közepes szintet üt meg az én mércémmel mérve. Gyakorlatilag szóról-szóra követi a film történéseit, de ez inkább kicsit hátrány, mint előny. Összességében azért érdemes elolvasni, bokszrajongóknak pedig természetesen kötelező olvasmány :).<br><br>Kép<br>
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: edge »

Vagy akár itt is..<br><br>http://www.konyv.lap.hu/
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Camo »

Könyvtárakban is érdemes próbálkozni...
Camo
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Ezek a könyvek tényleg érdekesek , de a miskolci boltokban nem sűrűn akadnak. :'(
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Camo »

Derek O'Dell: A boksz aranykönyve<br><br>Dobránszky István és Énekes Árpád: A kezdő ökölvívók módszeres oktatása
Camo
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Hein »

Én már nagyon várok egy esetleges Csisztu Zsuzsa: Életem a boksz! című könyvet is  :)<br><br>Bocs...
Hein
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: justy »

John Cottrell: A végzet embere<br><br>Talán a legjobb könyv Aliról annak ellenére, hogy csak 1971-ig követi Ali életet.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Nekem most pillanatnyilag a már egy másik topikban is említett és bemutatott F.X. Toole: Millió Dolláros Bébi a kedvencem.<br><br>Kép<br><br>Nem régen olvastam az Édesapám, Papp Laci című könyvet:<br><br>Kép<br><br>Ez is nagyon jó könyv, szerintem  :). A szerző az ifjabbik Papp László, és nekem pl. jobban tetszik, mint a Kő András féle Laci bácsiról szóló könyv.<br><br>Kép<br><br>Aztán egy másik kedvencem Phil Berger: Véres korszak (Blood Season) című könyve. Tyson szurkolóknak kötelező olvasmány  ;)!<br><br>Kép<br><br>[quote author=nikike9 link=board=profiboksz;num=1117735288;start=0#2 date=06/02/05 ť 20:32:40]Az előbb említett "12.menet"-en kívül a Turányi József-Pesty László:A Klicsko fiúk c.könyv a kedvencem.<br><br>Bár biztosan olvastátok már( :)),a két Klicsko izgalmas,fordulatokban gazdag pályafutását mutatja be,egészen a kezdetektől.[/quote]<br><br>Megmondom őszintén, nekem annyira nem tetszett a Klicskokról szóló könyv, de persze azért olvasható. Viszont a Kokóról szóló könyvek (Török Ferenc: Kokó, a Király, Pataky-Kövesdi: 12. menet) azok tényleg nagyon jók.<br><br>A végén majdnem sikerült kifelejtettem a kedvenceim közül a Deák - L. Pap - Moncz: Madár - című könyvet. Ez is nagyon jó kis szerzemény. Én az ilyen típusú sport könyveket szeretem, ami nem csak száraz statisztikai adatokat tartalmaz, hanem tényleg olvasmányos.<br><br>Kép<br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: PTM »

Kedvenc bunyós könyvem "Füzesy-Peterdi: GONG". Egyszerűen zseniális.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
nikike9
Reménység
HozzászólásokCOLON 51
CsatlakozottCOLON 2002-11-30 11:51:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: nikike9 »

Az előbb említett "12.menet"-en kívül a Turányi József-Pesty László:A Klicsko fiúk c.könyv a kedvencem.<br><br>Bár biztosan olvastátok már( :)),a két Klicsko izgalmas,fordulatokban gazdag pályafutását mutatja be,egészen a kezdetektől.
capture
Bajnok
HozzászólásokCOLON 325
CsatlakozottCOLON 2005-03-30 15:21:07

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: capture »

Kedvenc könyvem talán a "12.menet" nagyjából Ko-ko-ról szól de a két Klicskok is szerepelnek, Dáriusz is sőt még Hamedről is van néhány oldal és persze az Universum-ról is ejtenek szót és a felsorolt bokszolók mérlege is benne van tehát egy nagyon érdekes könyv mely minden boxfan-nak kötelező.
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Camo »

Ebben a topicban mindenki megemlíthetné kedvenc könyveit, ha csak szerző és cím szerint is, de az lenne a legjobb, ha a véleményét is csatolná, vagy a könyv tartalmáról ejtene néhány szót.
Camo
BUTTON_POST_REPLY