Boksz témájú könyvek

Minden, ami profiboksz!
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: supras »

Gondolom észrevették hogy mosolyogva ülsz éjjelente a Ruiz meccsek előtt mikor élőben nézed:)<br><br>egyébként szerintem az angolnak jobb a borítója annyiból hogy ott még nem a tata Holy van.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Most kaptam tesómtól két könyvet karácsonyra:<br><br>- Kálló László : A profi boksz nagyjainak lexikona<br><br>illetve,<br><br>- Jakab József: Tizenkét menet<br><br>Első az egy egész jó gyűjtőmunkát tükröz, a második meg elég olvasmányosnak tűnik, de még nincs időm beleolvasni. Egyébként külön kuriózum, hogy egy könyvjelzőt is kaptam bele és épp John Ruízhoz volt behelyezve :D Micsoda kutatómunka lehet mögötte, senkinek sem szoktam itthon bokszról beszélni, mégis kiderítették  :o
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1117735288;start=30#34 date=12/25/05 ť 18:36:02]Ez már az öregedő Holyfield a képen nem?[/quote]<br><br><br>Igen, és ha jól látom, akkor a 2004. novemberi, Larry Donald elleni - mindmáig utolsó - meccsén...
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: supras »

Ez már az öregedő Holyfield a képen nem?
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Erwin link=board=profiboksz;num=1117735288;start=30#32 date=12/23/05 ť 18:15:51]Azt kell hogy mondjam, ha jót akartok, akkor gyorsan intézkedtek, hogy ti is kapjatok ajándékba karácsonyra, mert nagyon jó könyv :)....<br>Kép[/quote]<br><br><br>Szerinem hamarosan én is beszerzem. Az angol nyelvűből láttam már régebben egy példányt egy brüsszeli antikváriumban - akkor nem hittem, hogy lesz, aki magyarul is megjelenteti...  :D
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Pár hete (amúgy előkarácsonyi ajándék gyanánt :D) sikerült hozzájutnom a topikban már korábban említett Nagy Bokszkönyvhöz:<br><br>[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1117735288;start=0#14 date=09/26/05 ť 15:30:07]Nekem van két viszonylag nagy box könyvem Angliából ezekben boxolókról írnak általában 1 oldalban és nagyobb csatákról bár igazából kb. 3-4 éve nem vettem elő őket.[/quote]<br><br><br>[quote author=monczattila link=board=profiboksz;num=1117735288;start=15#17 date=09/26/05 ť 23:23:09]<br><br>Na, ha minden jól megy, ezek közül az egyik fog megjelenni magyarul egy hónap múlva, lefordítva, meg némileg kiegészítve. Remélem, nem lesz túl sok szakmai hiányossága, a fordításért viszont nem engem terhel a felelősség.<br>Kiegészítés pedig annyi, hogy lehetett bele írni két magyar bokszolót, illetve egy nagy meccset. Papp Laci bácsi eredetileg is benne volt, igazából a nagy meccsen volt töprengés. Azért kíváncsi lennék, Ti mit választottatok volna.<br>[/quote]<br><br>[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1117735288;start=15#25 date=09/27/05 ť 19:28:36]Bob Mee: Heroes and Champions<br><br>Kép<br>[/quote] <br><br>Azt kell hogy mondjam, ha jót akartok, akkor gyorsan intézkedtek, hogy ti is kapjatok ajándékba karácsonyra, mert nagyon jó könyv :). Már a méretei is tiszteletet parancsolóak, ugyanis 30,5 x 23 cm és közel 2 kg. Már ránézésre is nagyon esztétikus a könyv, és a tartalomban sem kell csalódni. A szerző Bob Mee, aki ha minden igaz, akkor a KO Magazin főszerkesztője, tehát már ez is garancia a minőségre. <br>És akkor nézzük meg belülről is a kiadványt. A könyv elején található egy rövid bevezető az ökölvívás történelméről, szabályairól, és olvashatunk a szerző ökölvíváshoz fűződő viszonyáról is. Aztán tovább lapozva megismerkedhetünk 250 nagyon híres ökölvívóval, köztük Papp Lászlóval is (plusz a magyar kiadásba beleszerkesztett Kovács Istvánnal és Erdei Zsolttal). Ezek az ismertetők egy-egy oldalon mutatják be az adott sportoló életútját, eredményeit. Ezek a leírások szinte kivétel nélkül nagyon olvasmányosak, és nagyon szép fotókkal van illusztrálva. De ami szerintem a legjobban sikerült a könyvben, az a nagy meccsekről készült beszámolók (szám szerint 45), amelyeket olvasva az embernek az a késztetése támad, hogy bármi áron, de látni kell ezeket az összecsapásokat :).<br>Összefoglalva, ez egy nagyon jó kiadvány, és bár nem éppen olcsó (5980 Ft), de boksz rajongóknak ideális karácsonyi ajándék :).<br><br>http://www.arena2000.hu/termekek/147.ht ... agy.jpg<br>[/img]
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Camo »

Biztosan jó sok bokszrajongó hozzá tud jutni...<br><br>Ekkora összeg még egy nagy könyvtárnak is komoly tételnek számít.
Camo
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Azt hiszem, sikerült megtalálnom minden idők egyik legdrágább (boksz) könyvét, ami megjelent hazánkban. A címe: GOAT - hódolat Muhammad Alinak. Először a tavaly júliusi CKM magazinban láttam, de azt hittem, hülyéskednek az árával. A méretei sem éppen hétköznapiak, 50 x 50 cm ( :o), és 34 kg ( :o). A könyvet a német Taschen kiadó 4 éven át készítette, és 10 ezer példányban jelent meg világszerte, amelyeket egytől egyig sajátkezüleg aláírt Ali. És akkor most kapaszkodjatok meg: a 792 oldalas és 3000 képet tartalmazó könyv ára 3 ezer euró, sőt, az úgynevezett bajnok változat 7,5 ezer euróba kerül!<br><br>http://www.vincekiado.hu/titles/tgoat.h ... u/goat.gif[/img]<br><br>Kép<br><br>És még egy korábbi hozzászólásomban sokaltam a 4500 Ft-ot...  :) Viszont azt hiszem megvan, hogy mit kérek karácsonyra  ;).
monczattila
Újságíró
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2004-03-05 00:46:09

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: monczattila »

gondolom, nem lesz nagy meglepetés:)<br>A helyes megoldás elhangzott a csatára, két WBO-világbajnokot meg nehéz megkerülni.
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: supras »

Biztos remek kis könyv lesz. kíváncsi vagyok a nagy magyar csatára. Meg hogy ki került bele de tippem lenne.
monczattila
Újságíró
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2004-03-05 00:46:09

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: monczattila »

pontosan ez:)
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: supras »

Gondolom ez lesz az mert a boritó ring magazinos.
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: supras »

Bob Mee: Heroes and Champions<br><br>Kép<br><br>Ez a másik ami nekem megvan.( a vastag)
monczattila
Újságíró
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2004-03-05 00:46:09

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: monczattila »

A másik lesz szerintem.
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: supras »

Harry Mullan: RIng Wars <br><br>Ez a vékonyabb<br>Kép<br><br>A vastag eléggé alul van de majd kiderítem a címet most nem pakolok le róla de az durván kétszer ilyen vastag
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: supras »

Mjad megnzézem mika szerzők és a címek de abból amit attila mond valszeg a fekete boritós fogg ithhon megjelenni.
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Boniek »

[quote author=leibigab link=board=profiboksz;num=1117735288;start=0#13 date=09/26/05 ť 13:03:33]<br>Az elemzésekre egyik-másiknál pedig ráfért volna egy kis lektorálás, hisz amikor olyat ír valaki, hogy pl. " Dwight Muhammad Qawi: magasság: 188 CM erénye: Technikás, vívó-ellenütő, gyors mozgású, szívós harcos  gyengéje: KÖZEPES ÜTŐERŐ, A BELHARCOT TÚLZOTTAN KERÜLTE[/quote]<br><br>Összekeverte Michael Spinks-szel, WBC-nél ui. ő követte a trónon félnehézben. Ismeritek a Holló Színházas fény és fenyő esetét... :)
monczattila
Újságíró
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2004-03-05 00:46:09

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: monczattila »

Ha minden igaz, akkor a cím: Nagy bokszkönyv, az alcím meg: Bajnokok és legendák.<br>De bevallom, a borítót nem néztem. Ha jól tudom, vagy a K. O. vagy a Ring magazin egyik munkatársa készítette, van benne már csupasz öklű bajnok is, csak mivel nálunk sokkal később jelenik meg, mint ott, a jelen nagyjai közül többen hiányoznak. Barrera még benne van pl., de ha jól tudom, Morales nincs.
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Camo »

[quote author=monczattila link=board=profiboksz;num=1117735288;start=15#17 date=09/26/05 ť 23:23:09]<br><br>Na, ha minden jól megy, ezek közül az egyik fog megjelenni magyarul egy hónap múlva, lefordítva, meg némileg kiegészítve. [/quote]<br><br>Címet tudsz mondani?
Camo
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: kozi »

Szerintem a magyar profi bunyó legnagyobb sikere/meccse egyértelmüen az Erdei v Gonzales.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
BUTTON_POST_REPLY