Boksz témájú könyvek

Minden, ami profiboksz!
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

monczattila írtaCOLON
Nikike írtaCOLON Annyi személyeset kérdezhetek ezek után, hogy egyébként te a nemzeti sportos Moncz Attila vagy, igaz?
Kérdezhetsz annyi személyeset:) és igen, az vagyok:)
Az jó, mert a te tolladból származó, boksszal kapcsolatos írásokat szoktam szeretni. Ezt őszintén írom, nem "bevágódásból".
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
monczattila
Újságíró
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2004-03-05 00:46:09

Hozzászólás Szerző: monczattila »

Nikike írtaCOLON Annyi személyeset kérdezhetek ezek után, hogy egyébként te a nemzeti sportos Moncz Attila vagy, igaz?
Kérdezhetsz annyi személyeset:) és igen, az vagyok:)
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

monczattila írtaCOLON
Nikike írtaCOLON
karika írtaCOLONNagyon jó kis könyv!!! Csak ajánlani tudom én is mindenkinek. 8)

Miért, te ismered őket?
Ha kell infó a kiadóról, abban tudok segíteni. Lassan egy évtizede "maszekolok" oda.
A bokszkönyv meg kapható bent a kiadóban, akit érdekel még. Aki dicsérte, annak köszönet érte, ezek szerint megérte bajlódni a "magyarítással" pár embernek:)
Köszi, de ezek az "infók" csak pletyi szintjén jöttek anno fel, a már előzőkben is említett fehérnemű könyv kapcsán. De igazából eszemben sincs "csámcsogni" sem rossz, sem jó értelemben egy olyan kiadón, amit nem is ismerek. Annak ellenére, hogy én hoztam fel a témát - bocs érte. Meg nem kimondottan a területem a történet. :wink:
De a könyvre kíváncsi vagyok.
Annyi személyeset kérdezhetek ezek után, hogy egyébként te a nemzeti sportos Moncz Attila vagy, igaz?
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

monczattila írtaCOLON
Nikike írtaCOLON
karika írtaCOLONNagyon jó kis könyv!!! Csak ajánlani tudom én is mindenkinek. 8)

Miért, te ismered őket?
Ha kell infó a kiadóról, abban tudok segíteni. Lassan egy évtizede "maszekolok" oda.
A bokszkönyv meg kapható bent a kiadóban, akit érdekel még. Aki dicsérte, annak köszönet érte, ezek szerint megérte bajlódni a "magyarítással" pár embernek:)
Megérte bajlódni... :lol:

És ha már itt tartunk, akkor én megtehetem, hogy megemlítsem a "MADÁR" c. könyvet. (is)
A benne foglaltak jó része ugyan mostanára már sporttörténelem, de akinek nincs meg, érdemes pótolni az elmaradást...

Kép
monczattila
Újságíró
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2004-03-05 00:46:09

Hozzászólás Szerző: monczattila »

Nikike írtaCOLON
karika írtaCOLONNagyon jó kis könyv!!! Csak ajánlani tudom én is mindenkinek. 8)

Miért, te ismered őket?
Ha kell infó a kiadóról, abban tudok segíteni. Lassan egy évtizede "maszekolok" oda.
A bokszkönyv meg kapható bent a kiadóban, akit érdekel még. Aki dicsérte, annak köszönet érte, ezek szerint megérte bajlódni a "magyarítással" pár embernek:)
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

karika írtaCOLONNagyon jó kis könyv!!! Csak ajánlani tudom én is mindenkinek. 8)
Lehet, hogy a könyv jó, még nem láttam.
Carlsson írtaCOLONMit hallottál a kiadóról?

Amúgy a borítóján a Holy-Bowe meccs látható, ugye? :)
Azért nem szeretnék írni semmit, mert csak olyan buta, sablonos (de igaz) közhellyel tudnék jönni, hogy egy ismerősöm ismerőse dolgozott nekik. De megmondom őszintén, hogy azt sem tudom, hogy az illettő fiú-e vagy lány, alkalmazott volt-e, vagy külsős?
Egy általuk kiadott fehérneműs könyv jött szóba és ekkor kezdett el mesélni az ismerősöm. De onnantól kezdve, hogy a "forrás" nem a "legtestközelibb", nem feltétlenül szeretném ezen történeteket megosztani. Nem tudom, mennyire legendás a történet és mennyi a valós alap...
Miért, te ismered őket?
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Chico
Uploader
HozzászólásokCOLON 787
CsatlakozottCOLON 2008-01-29 15:49:57
Tartózkodási helyCOLON Pécs

Hozzászólás Szerző: Chico »

Nagyon jó kis könyv!!! Csak ajánlani tudom én is mindenkinek. 8)
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Mit hallottál a kiadóról?

Amúgy a borítóján a Holy-Bowe meccs látható, ugye? :)
"Fura sport ez a boksz: Először szétverik egymást, aztán pedig összeölelkeznek..."
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Erről a kiadóról anno hallottam pár dolgot, de a kiadványokhoz ilyen téren nem értek; az biztos jó...
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Korábban már volt itt szó róla, de az ARÉNA mostani ajánlatával érdemes élni. Szvsz ennyit simán megér.

Nélkülözhetetlen forrás az ökölvívás rajongóinak - egy csodálatos sportág lenyűgöző története. Hírességek csarnoka: a világ legnagyobb bokszolóinak bemutatása képekkel, statisztikákkal. A boksztörténelem 46 felejthetetlen mérkőzése.

Méret: 30,5 x 23 cm
Terjedelem: 360 oldal
Borító: keménytábla
Bolti ár: 5980 Ft
Internetes ár: 1500 Ft

Nagy Bokszkönyv

Mondjuk az "Együtt még olcsóbb" ajánlatot kicsit nehezen tudom értelmezni, de akit érdekel az majd utána néz...

Én pl. ennél valamivel drágábban vettem. Az is igaz, hogy nyilván nem teljesen naprakész, de a (szintén nem teljesen naprakész) "A Boksz Aranykönyve"-vel együtt már az embernek olyan kísérteties érzése lehet, hogy valóságos boksz szakértővé vált... :lol:
Ez utóbbi könyvet mostanában antikváriumi kinálatokban 4-6 ezer Ft közötti áron szoktam látni...

Ja, és remélem, hogy mindenki helyén kezeli a dolgokat, miszerint nem egy reklámküldetést teljesítettem, csupán a figyelmet hívtam fel! No, ennyi! :!:
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Ajánlom a figyelmetekbe:
1.
http://www.antikvarium.hu/ant/foto.php? ... q=90&h=453
Az amerikai gladiátorok sajátos keveréke az izgalmas kalandoknak, furcsaságoknak, szélsőségeknek - mindannak, ami a szerző érdeklődését hosszú észak-amerikai tartózkodása idején felkeltette.
A könyv vezető motívumához az alapanyagot az amerikai sport, mindenek előtt a profi sportok ellentmondásos világa szolgáltatta, ennél azonban lényegesen többet ismerhetünk meg a humorral, iróniával átszőtt, helyenként viszont akár elemző tanulmánynak is beillő fejezetek olvasása közben...

2.
http://www.antikvarium.hu/ant/foto.php? ... q=90&h=453
Bizonyára sokan emlékeznek még a bal csapottjairól híres, keménykötésű ökölvívóra, Török Gyulára, aki e sportág kiemelkedő alakjai közé tartozik. Sikert sikerre halmozott, pályafutása mégis rögös volt.
Török Gyula légsúlyú ökölvívónk aranyérmet nyert a római olimpián...
Török Gyulát ittasan elkövetett hatóság elleni erőszak alapos gyanújával előzetes letartóztatásba helyezték...
A gyermekkortól a dicsőség tetőpontjáig és a csúcstól a bukásig - erről ír a szerző, Szugyeczky József.
Való igaz, hogy "Békával" voltak problémák, időnként szabadjára engedte magát, de sokszor segítették is kilengéseit.
Azóta Békának sikerült felemelkednie a mélyből, s ha már nem is a csúcsra, de abba környezetbe jutnia, ahol mint átlagember, a társadalom hasznos tagjaként jár-kel. Visszatért munkahelyére, rendes családi életet él és fiatalokat akar oktatni.

3.
http://www.antikvarium.hu/ant/foto.php? ... q=90&h=453
Magyarok az EB-ken
Ahogy a szereplők látták (Néhány interjú)
Az Európa-bajnokságok éremtáblázata
Magyar EB-eredménytáblázat
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Nekem egy éve van meg kb. (vagy talán kettő? már nem emlékszem), de nagyon jó és szép könyv, így én is csak ajánlani tudom, akár karácsonyi ajándék gyanánt is.
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

VRRRT írtaCOLONBob Mee Nagy Bokszkönyvét megéri még most is megvenni? Mostanában van vmi újabb ilyen ipusú könyv?
Szerintem megéri. Nekem teccett!
You will never walk alone!
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Bob Mee Nagy Bokszkönyvét megéri még most is megvenni? Mostanában van vmi újabb ilyen ipusú könyv?
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

"A többszörösen büntetett előéletű német exbunyós, az egykori világbajnok Graciano Rocchigiani önéletrajzi könyvet ír. A 15 menet című, 400 oldalhoz közelítő kötet "természetesen" a hűvösön készül, hiszen Rocky jelenleg is az egyik büntetés-végrehajtási intézet vendégszeretetét élvezi. Előzetes nyilatkozatai szerint a könyvben nem csak viselt dolgairól, de a profi boksz hátterében zajló mesterkedésekből is ízelítőt ad."
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

harward írtaCOLONHámori Tibor: Buci
A könyv Deák Róbertről, alias Buciról, a VIII. kerületi exbokszolóról szól. Ő az, aki egy proliból lett proli, mert a nyomorból indult el és nem kötött ki sehol.
nagyon szerettem ezt a konyvet :)
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Hámori Tibor: Buci
A könyv Deák Róbertről, alias Buciról, a VIII. kerületi exbokszolóról szól. Ő az, aki egy proliból lett proli, mert a nyomorból indult el és nem kötött ki sehol.
http://www.antikvarium.hu/ant/foto.php? ... q=90&h=453
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Két olyan könyvet említek meg, amelyek nem számítanak éppen az ökölvívás megismertetésének alapkövei közé, sőt az egyik csak részben foglalkozik a boksszal. De mivel kedvenc olvasmányaim közé tartoztak, ezért másoknak is merem ajánlani.
1. Abody Béla: Kesztyűs kézzel (Sportzsebkönyvek, 1982) Ez a nagydarab, és furcsa beszédű ember, (a szerző) aki az ökölvívás nagy rajongója volt, remek kis könyvet írt az amatőr boxról, sok-sok humorral és személyes élménnyel fűszerezve. A könyvben természetesen ír a kihagyhatatlan Papp Laciról, és egy keveset foglalkozik a profi bunyó világával és annak nagyágyúival is. A könyv egyik nagy erénye, a sok-sok felsorolt adat, ma már, az internet világában, korántsem akkora különlegesség

http://www.antikvarium.hu/ant/foto.php? ... q=90&h=453

2. Gallov Rezső: Amerikai arénák (Sport, 1983) A könyv fejezetei sorra veszik az Észak- Amerikai jellegzetesebb sportágakat, és az egyéb, a sporthoz csak nyomokban hasonlító látványosságokat. Ne feledjük, hogy 1983- ban a szerző saját élményei alapján íródott könyv, még csupán egy kis kaput nyitott számunkra, egy másfajta világ felé, a tőlünk távoli amerikai mentalitás megismerése irányába. A show, a „biznisz”, a nézettség, az extrém sportok, a különleges rekordok , mind-mind ismeretlen fogalmak voltak kis hazánkban. (többnyire)

http://www.antikvarium.hu/ant/foto.php? ... q=90&h=453
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: Romsy »

"A kötet a huszadik század egyik jellegzetes hungarikumának, a káprázatos nemzetközi sikerekben dúskáló magyar sportnak a századot záró, változatos eseményekben gazdag utolsó negyedét vetíti elénk. Ez a sajátos korszak különösképpen bővelkedik ellentmondásokban, drámai, az egész társadalmat érintő rendkívüli történelmi és - ezzel párhuzamosan - sporttörténeti változásokban is, amelyekben ráadásul nem mindennapos egyéniségek játszották a meghatározó szerepeket. Az említett fényes eredmények következtében évtizedekig sport-nagyhatalomként tekintettek reánk, méltán neveztek sport-nemzetnek bennünket mások, amit mi magunk elégedett büszkeséggel el is könyveltünk. Ennek köszönhetően tény, hogy nálunk szinte természetszerűleg mindig, sőt még ma is feltűnő érdeklődés nyilvánul meg az olimpiai és egyéb nemzetközi küzdőtereken nyújtott teljesítményeink iránt: érzékenyen, sőt nem egyszer igen szenvedélyesen reagálunk egy-egy sikerre, s ugyanígy, olykor szélsőségesen a kudarcra is."<br><br>Most átnéztem kicsit jobban, ökölvívásról az első fejezetben van szó, aztán egyéb olimpiai sportágakról, ahol volt valami sikeres versenyzőnk. 12 sportról van szó, legelső a boksz.<br>Sokszor megszólaltatja a szerző Csötönyi Sándort is, az amatőr eredményeken túl kitér külön Kokó profi pályafutására, hogy lett világbajnok és hogy miért vesztette el a címét olyan hamar. Nem szeretem az amatőrbokszot annyira, de jónak tűnik, majd ha lesz időm olvasni, ezzel kezdem.<br><br>Végezetül:<br><br>"A jól működő gépezetben itt tört el valami. Pista januárban szerezte meg a címét, és csak júniusban védte meg. Nagyon sok idő telt el a két mérkőzés között; úgy éreztem, az Universum megelégedett azzal, hogy, úgymond, teljesítette azt, amit Kovácsnak igért, a világbajnoki címig "vezette" őt, aztán, szerintem, elengedte a kezét. Nagy üzletet ekkor már végképp nem láttak Pistában, kicsit megfeledkeztek a menedzseléséről, de az is lehet, hogy csak sorsára hagyták. Összahozták számára a következő mérkőzést, de nem azzal az óvatossággal, ahogy az Universum nagyobb sztárjainak kerestek ellenfelet. Ezzel együtt Pistának simán kellett volna vernie Chacont, csakhogy nem készült fel tökéletesen az összecsapásra. Kovács nem aszkéta, szeret és tud is élni. A tavasz azzal telt, hogy, érthetően, megünnepelte a világbajnoki címet. A baj csak az volt, hogy túl hosszan ünnepelt, a felkészülést későn kezdte, és talán nem azzal az elszántsággal, ami korábban jellemző volt rá. Nagyon bízott magában és, szerintem, elhitte, hogy őt nem tudják legyőzni. Pláne Magyarországon nem, az ő szeretett közönsége előtt nem. - magyarázza a kudarcot utólag Csötönyi. (...)<br><br>Mintha nemis lenne mérkőzés, tizenötezer ember eleve ünnepelni ment ki a Kisstadionba. A kezdés előtt pezsgődugók pukkantak, az ünneplés már akkor megkezdődött, amikor a bokszolók még az öltözőben készülődtek. (...)<br><br>A kulcskérdés a "Te kaptál meghívót a bankettre?" volt; maga az összecsapás letudni való nyűg, afféle kötelező penzum volt. Jellemző az összecsapás fölényes kezelésére, hogy a közvetítő RTL Klub munkatársainak érezhetően nem volt vészforgatókönyvük; (...)<br><br>A legkisebb királyfi a hatodik menet tizenötödik másodpercében visszaszállt a földre, újra közénk érkezett."
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Boksz témájú könyvek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Romsy<br><br>Erről a tizenkét menetről nem hallottam. Milyen könyv az? (kiről v miről szól?)
BUTTON_POST_REPLY