Nagy 'Csonttörő' János

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Én láttam Khandisa egyik kiütéséről egy pár másodperces videót.Nem sok mindent lehet belőle megítélni,első ránézésre elég magasnak és csontosnak tűnik,és ezzel együtt még talán lassú is,de ütőereje az minden bizonnyal egész jó.Valószínű tipikus afrikai bokszoló.Remélem Janinak nem okoz nagyobb gondot.<br>Arra azért én is kiváncsi vagyok,hogy jobb-e Kiilunál?
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Nagy 'Csonttörõ' János

Hozzászólás Szerző: greg »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1073414475;start=75#81 date=05/27/04 » 09:07:44] Szerintem az egész egy jó marketing húzás volt csupán.[/quote]<br>Hozzávetõlegesen, sztem, olyan lépésnek szánták ezt a Kiilu-elleni találkozót, mint anno a Chacon ellenit. Konkurrens TV-csatorna, jobb volt az ellenfél, mint a magyar bunyós...stb. <br><br>Chacon jó nevû, világszerte szakmailag elismert és ismert ökölvívó, aki WBO világbajnoki címmérkõzésen nyert az amatõrök és profik között minden trófeát elhódító Kovács ellen, aki az RTL-nek, sport szempontjából, kétségtelenül húzóembere volt. <br>Ezzel szemben Kiilu...WBF kisvil címért vívott egy  ??? ??? ilyen végkimenetelû meccset, a csatornán frissen debütáló Koczák ellen.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Mondjuk azt nem tudom, hogy a mostani ellenfél és Kiilu között mi a nagy különbség. A rekordjuk nagyjából megegyezik. Igaz, hogy Kiilu általában pehelysúlyban bunyózott. Ennyi erővel szerintem a világszervezet őt is elfogadhatta volna. Szerintem az egész egy jó marketing húzás volt csupán.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Nagy 'Csonttörõ' János

Hozzászólás Szerző: edge »

Csonttörõ dél-afrikai ellenfelet kapott<br>  <br>Nagy János, a Boksz Világszervezet (WBO) - és a Boksz Világszövetség (WBA) - nagypehelysúlyú kisvilágbajnoka a dél-afrikai Zukile Khandisa ellen védheti meg a WBO-nál õrzött címét június 12-én, Budapesten.<br><br>http://www.origo.hu/sport/egyeni/boksz/ ... ttoro.html
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Most olvastam,hogy változott Jani ellenfelének személye,mert a WBO erősebb ellenfelet kért neki,mint Kiilu.Ezzel én is egyet értek,mert ha tényleg világbajnoki meccsben gondolkodnak hosszú távon,akkor fokozatosan jobb ellenfelekre van szükség.A lehetőségek közt olvastam Samuel Kebede nevét.Egész jó bunyósnak tűnik a rekordja alapján,24 meccs vereség és döntetlen nélkül.Bár hosszú (10-12 menetes) mérkőzése és komoly ellenfele még nem volt,az figyelmeztető,hogy a BoxRec az előkelő 34. helyen rangsorolja,igaz egy súlycsoportal lejjebb,pehelysúlyban.Nem lenne rossz,ha sikerülne tető alá hozni Félixnek.<br>Ha sikerülne abszolválnia,utána tényleg jöhetne Sinitsin és az EB-cím!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Egyet értek Hollywooddal,én már régebben is így gondoltam,hogy Janinak az Európa-bajnoki címet kéne megcélozni rövid távon.Sinitsin tényleg verhető ellenfél,de nála nem lehetne alapozni arra,hogy elfogy a kondija meccs végére,mert elég sok címmeccset bokszolt végig az utóbbi időben.Ez egy nagy preztissel járó erőfelmérő lehetne Csonttörőnek. :D
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Nagy 'Csonttörõ' János

Hozzászólás Szerző: greg »

Kiilu-nak, mint ellenfélnek sokkal inkább marketing-értéke van, mint sportértéke. Sõt, mondhatnám, csak az van neki. Sztem, ha nem lesz mostanság egy komoly ellenfele Janinak, akkor az IBF és a WBC Kirkorov, és Kiilu nevét látva minden szívbaj nélkül le fogja õt venni a ranglistájáról... :-/ :o
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Valamilyen szinten érthető, hogy Félix Kiilut választotta ellenfélnek. A konkurens csatorna új ökölvívóját gyakorlatilag simán verte (az eredmény ellenére) és mint tudjuk nincs nagyobb öröm a kereskedelmi televiziók életében mint amikor kiszúrhatnak a konkurenciával. Ha Jani simán kiüti ezt a kenyait akkor az mind Koczák mind pedig az RTL számára kellemetlen lesz. Ezáltal a TV2 üzleti sikert ér el és még több pénzt ad Félixnek a bokszistálló építéséhez.<br>Abban a tekintetben viszont jobb lett volna egy nehezebb ellenfél, hogy jani továbbfejlődjön. Úgy gondolom ideje neki is már csak a top 50-ből ellenfelet választani. Jó lenne ha ezután a meccs után októberben mondjuk az Európa-bajnok Boris Sinitsin ellen bokszolna. Szerintem azt a meccset simán tudná Jani hozni, mivel az orosz nem egy igazán jó bunyós (többször láthattuk az Eurosporton) és egy EBU öv azért mégiscsak mind Félix, mind pedig a hazai profi ökölvívás (az Universumos bunyósokat ne számítsuk ebbe bele) számára kiugró és eddig majdhogynem egyedülálló siker lenne. Persze ha év vége felé összejönne a meccs vagy az üres WBO övért vagy pedig a thai WBA bajnok (mondjuk róla elég jókat hallottam, remélem néhány héten belül sikerül meccset szerezni tőle) ellen akkor inkább arra kell koncentrálni természetesen.
"Mindenki a napra tör..."
omega
Újonc
HozzászólásokCOLON 15
CsatlakozottCOLON 2003-01-26 19:46:41

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: omega »

Csonttörő Koczák szombati ellenfelével bokszol<br><br>május 11. 10:46<br>[Index]<br><br>A kenyai David Kiilu - Koczák Sándor szombati ellenfele - lesz Nagy "Csonttörő" János ellenfele a kisvilágbajnoki címvédő mérkőzésen, írta a Profibox.hu. A színes bőrű öklöző a szombati összecsapáson kétszer is padlóra került magyar ellenfelével szemben, a végén mégis döntetlenre pontozták a meccset. Rácz Félix a hétfő délutáni szerződéskötést követően a következőkkel indokolta az ellenfélválasztást: "Védenceim készen állnak összecsapni és megmutatni képességeiket a másik csatornán bizonyított ellenfelekkel szemben, így volt ez a Chacón mérkőzés esetében is". ....<br><br>Forrás: http://index.hu/sport/shirek/?main&177581<br><br>Ezek vajon mit néztek szombaton?
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Santos »

Szerintem jó kis bunyós volt ez a Kiilu. Csak remélni tudom, hogy Janikua tud mit kezdeni egy ilyen magas bokszolóval, és nem jár úgy, mint Kótai Misi... Az nagyon ciki lenne...
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
pepeq
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-03-18 16:03:20
Tartózkodási helyCOLON Magyarország, Budapest

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: pepeq »

http://www.uno.hu/news/story/117359/<br><br>Vérző orral, de lelkesen.... Kiilu revansot vesz egy másik magyaron...
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Véleményem szerint is egyenlőre még nem világbajnoki mérkőzésben kéne Janiéknak gondolkodni.A Tapolcán látott kondíciója talán már megfelelő lenne,de a védekezése lehetne még pontosabb.Az ütőerővel eddig sem volt gond,és úgy látom,hogy a lábmunkát is kezdi összerakni Klein Csaba.A járható út szerintem a közeljövőben 1 max. 2 címvédés,és utána egy európa-bajnoki mérkőzés.A jelenlegi bajnok.Boris Sinitsin például egy ideális ellenfél lehetne(már ha a héten sikerül megvédenie a címét),mert rutinos öreg róka,aki bizony letesztelhetné Csonttörő taktikai és technikai képzettségét,amellett pedig egy elismert,de verhető ellenfél,nem túl nagy ütőerővel.És ami nem elhanyagolható,hogy akár itthon is lehetne a mérkőzés,mert Rácz Félix erősebb menedzsmentel bír.Hajrá Jani! ;D
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Gratula Janinak!<br>Élvezetes meccs volt! Több ilyen kéne! Sportszerűségből jeles!  ;D<br>Mellesleg nem kell kritika a stílusra, egy felhozó meccs volt, annak meg kitűnő!   ;D
bandi
-----------------
Laikus
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-11-25 09:27:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Laikus »

Jani és Brazil barátja elég jó mérközészt vívtak. :D<br><br>Ebből a meccsből lehet előrébb jutni, szóval elérte a célját.<br><br>Még ilyen dinamikus ellenfelek kellenek és egyre jobb Janit látunk. :)<br>Garatula Janinak
(Egy-egy betű eltévesztéséért, esetleges szavak módosításiért, erőteljes csúsztatásokért, vagy netalán teljesen máshogyan visszaadott idézetekért nem vállalok felelősséget);D
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Átfutván a hozzászólásokat elég furcsának tartom, hogy szinte mindenki (tisztelet a kivételnek) arról beszél, hogy kik ellen nincs esélye Janinak, ki mindenki verné el, stb.<br><br>Miért kell az égbe helyezni a mércét? Ebben a súlycsoportban a profi ökölvívás legzseniálisabb alakjai tevékenykednek, akkor meg miről beszélünk? Szurkoljunk egyelőre azért, hogy a WBO öv sikerüljön, esetleg azért, hogy megmérkőzhessen valamelyik hatalmas tehetséggel, hiszen már az önmagában óriási eredmény lenne!
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: TKO »

Szerintem Jani tegnapi teljesítménye messze elmarad a Kirkorov ellen nyújtotttól.<br>Igaz az ellenfele stílusa (mély elhajlások) sem feküdt neki.<br>A pontossággal is akdtak gondok, igaz Kirkorov lényegesen lassúbb volt, mint a brazil, őt könyebben eltalálta. Felhozó meccsnek azért jó volt.<br><br>Gratula  ;)
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Jani jó volt, egy jó ellenfél ellen szép győzelmet aratott! Dicséret illeti Félixet is mert nagyon jól választott ellenfelet. <br>Igazi közönségszórakoztató meccs volt, Jani időnként pontatlan volt, de ez annak is köszönhető volt, hogy az ellenfél renkívül jól hajolgatott.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Szerintem nem bunyózott rosszul Nagy Jani,de az eddig is nyilvánvaló volt, hogy a nagy szervezetknél nehéz a címszerzés. A nagypehelysúly nagyon kiegyensúlyozott mezőny ráadásul. Ha Corrales feljebb lép és összejönne Gavin Reessel egy világbajnoki meccs a megüresedett címért akkor talán még lenne Janinak 40-50% esélye, de a többi szervezetnél jelen állás szerint nem tud majd labdába rúgni. Ami Santos illeti nagyon jól bunyózott, jó ellenfél volt. Pont ilyenek kellenek ahhoz, hogy lehessen továbblépni.
"Mindenki a napra tör..."
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: kozi »

János tegnapi produkciója valóban megfelelt egy ilyen felhozó mérkőzéshez, egy közepes ellenfél ellen. A mérkőzés is izgalmas volt, de végignézve a 4 világbajnokot szinte kizárt, hogy Jani bármelyik ellen is reális eséllyel indulna. Talán ha Corrales tényleg felmegy könnyüsúlyba megküzdeni Freitassal és ott is marad, akkor esetleg a betöltetlen övért, de Casamayor vagy akár Barrios ellen sincs számottevő esélye(gyakorlatilag 0).<br>A bíráskodassal kapcsolatban annyit, hogy amikor Jani egyszer elég rendesen meg volt fogva, a mérkőzésvezető egyböl közbeugrott, pedig semmi oka nem volt rá(persze egészen biztosan véletlen egybeesés ;)).<br><br>A Csonttörö név pedig egyre kevésbé igaz Janira. Többször tisztán eltalálta ellenfelét akinek az egy leütéstöl eltekintve(amiben nem kevés egyensúlyvesztés is volt), meg sem kottyantak a kemény ütések. Mintha - hasonlóan Misihez - az ő ütőereje sem lenne annyira romboló, mint azt karrierje elején gondolták.<br><br>Gratulálok Janinak!
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
prof
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 620
CsatlakozottCOLON 2002-09-12 21:11:07
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Re: Nagy 'Csonttörő' János

Hozzászólás Szerző: prof »

Felhozó mérkőzésnek megfelelt ez a produkció, minden szempontból.<br>A brazil ütőereje -így a képernyő előtt persze- nem tűnt falrengetőnek, sportszerű volt, kommentáló magatartása, visszajelzései érdekes színfoltot hoztak a tét nélküli meccsbe.<br><br>A kondíción látszott, hogy nem 12 menetre készültek Janiék, de némi "extra segítség" révén ez a gond is megoldódott.  ;) Vagy:  ???<br><br>Jani repertoárja egyre nyilvánvalóbban rajzolódik ki, s reméljük, ez elég lesz a későbbiekben is. A meccs után Szilágyi Diána véleménye korrekt volt.<br>Ami a hangoztatott végcélt, minden komolyan menedzselt bunyós álmát, a világbajnoki címet illeti, jelenleg elég rögösnek, azaz nehéznek tűnik az ehhez vezető út, szinte akármelyik szervezetet és címvédőt nézzük. De van még idő, sok gála mehet még kisvilágbajnoki körítéssel. Ezeken viszont minden téren jobban oda kell figyelni majd.<br>Hajrá Jani! <br>
BUTTON_TOPIC_LOCKED