Világszervezetek

Minden, ami profiboksz!
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

[quote author=berti link=board=profiboksz;num=1042623774;start=30#38 date=07/07/04 ť 10:15:40]Semmivel sem lenne egyszerűbb világbajnoki címig jutni 1 szervezet esetén, mint így begyűjteni az összes nagyot![/quote]<br><br>Egyetértek azzal, amit mondasz. Szememben azért annyi előnye volna, ha 1 szervezet volna, hogy annak mindig volna aktuális bajnoka. Mintha most minden súlycsoportban volna vitathatatlan bajnok.<br>Szeretem a vitathatatlan bajnokokat.
Öregember nem gyorsvonat.
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Santos »

Elfelejtitek, hogy ezt a sportot a pénz mozgatja, ezért már szinte elkerülhetetlen, hogy több világbajnoki cím legyen... Mindegyik dollármilliókat mozgat meg... Nem áll vissza  a rend sohasem már a régi 'Heavyweight World Champion' szintre... Hála istennek? ???
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: berti »

Én már úgy megszoktam ezt a sok szervezetesdit. Persze a négy bőven ölég. Szerintem, ha egyszer összejön a négy szervezetnél az egyesítés, akkor akár többször is összejöhet, innentől kezdve olyan lehet mint régen...<br>Semmivel sem lenne egyszerűbb világbajnoki címig jutni 1 szervezet esetén, mint így begyűjteni az összes nagyot!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3067
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=greg link=board=profiboksz;num=1042623774;start=30#37 date=07/06/04 ť 18:01:20]Hát, részben igazad van, de ennek nem úgy kéne megtörténnie, hogy a legpatinásabb és az ökölvívás - és szabályainak fejlődésében legtöbbet felmutató, illetve talán leghitelesebb szervezet szűnne meg. Szerintem, ha egyetlen szervezetet ismernének csak el, az a WBC kellene, hogy legyen.[/quote]<br><br>Azzal én is egyet értek,hogy jó lenne,ha csak egy világbajnok lenne,de erre szerintem nincs reális esély.Szerintem az sem teljesen egyértelmű,hogy a WBC-nek kéne megmaradni,de ez természetesen nézőpont kérdése.Az ideális az volna,ha a nagy szervezetek egyesülnének,de erre én semmi esélyt sem látok. :P<br>Szerintem már az óriási előrelépés lenne,ha nem gátolnák meg a szervezetek a címegyesítő mérkőzéseket,mert az elég ritka,ha pl. ugyan az a WBC és mondjuk a WBO-bajnoka,bár kivételek azért vannak.<br>Jó lenne,ha időközönként csinálnának olyasmi sorozatot,mint ami például Hopkins jelenlegi poziciójához vezetett.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: greg »

[quote author=Tommy_Carrot link=board=profiboksz;num=1042623774;start=30#36 date=07/06/04 » 17:52:41]Az ideális szerintem az lenne, ha csak egy világbajnok lenne súlycsoportonként (de legalábbis a mostaninál kevesebb), és ez jó lépés lett volna ebbe az irányba.[/quote]<br>Hát, részben igazad van, de ennek nem úgy kéne megtörténnie, hogy a legpatinásabb és az ökölvívás - és szabályainak fejlõdésében legtöbbet felmutató, illetve talán leghitelesebb szervezet szûnne meg. Szerintem, ha egyetlen szervezetet ismernének csak el, az a WBC kellene, hogy legyen.
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Egyfelől örülök, hogy az egyik kedvenc bunyósom (Sahaprom) továbbra is világbajnok maradt, de szerintem jobb lett volna a profi boksz szempontjából, ha megszűnik a WBC szervezet. Az ideális szerintem az lenne, ha csak egy világbajnok lenne súlycsoportonként (de legalábbis a mostaninál kevesebb), és ez jó lépés lett volna ebbe az irányba.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3067
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Szerintem Rocky már régen eldöntötte,hogy bele megy az egyezségbe,csak kivárt,hogy ráijesszen a WBC-re.<br><br>Azt hiszem,ez sikerült neki... ;D
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Ha a hírek igazak, akkor úgynéz ki, hogy a WBC megmenekült, mert Rocchigiani kész elfogadni a kártérítési ajánlatukat !!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Nagyjából egyetértek ezzel.:) Egy öv annyit ér amennyit a legyőzött ellenfelek mutatnak. Annyit még hozzáfűznék, hogy aki tartósan a négy nagy szervezet valamelyikénél bajnok annak előbb utóbb (5 meccsen belül) mindenképpen szembe kell találkoznia komoly ellenfelekkel, mivel a szervezet rangsorolási elvei és a menedzseri érdekek következtében sok jó bunyós akar címmeccset vívni. Ezen kívül ezeknél a szervezeteknél van egy minimum szint, amit ugyan néha alulmúlnak, de általánosságban mindig teljesítenek a bunyósok. <br>Barrera kezdte el ezt az öv nélküli világbajnok dolgot, de rajta kívül eddig nem nagyon csinálja más. Pacman is akart övet magának, Jones is, mindenki. Szerintem a világszervezetek jövője biztosítva van. Mindenki világbajnok akar lenni.  
"Mindenki a napra tör..."
manchester

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: manchester »

Egy apró megjegyzés a világszervezetekkel és azoknak rangjaival kapcsolatban. Én úgy tartom, melyet egyébként egy nagyon jó haverom mondott, ;) hogy minden világbajnoki öv annyit ér, mint amilyen ellenfelek ellen védtük meg, vagy szereztük meg. Hiába világbajnok vki, ha azt úgy szerezte, vagy védegette, hogy egyértelmûen alibi bunyós, illetve hiába van vkinek egy kicsit sem rangos öve (mert monnyuk nem érdeklik azt a személyt az övek, de vmi WKGHI világszervezet nekiadja a koronáját), ha azt nagy bunyósok ellen védi meg, de õt inkább annak a bunyósnak a legyõzése érdekli, mintsem az az öv. Tehát sztem a profi boksz abszolút a bokszolókról szól, nem a szervezetekrõl. Az öklözõ teszi naggyá az övet, nem fordítva. Az öklözõ meg saját ringbeli produkcióval teheti magát naggyá. A szervezetek rangsorolásának pedig sztem semmi értelme.
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Pisti »

[quote author=Harsona link=board=profiboksz;num=1042623774;start=15#17 date=03/24/03 ť 19:10:24]Kedves Santoro! Annak utánanéznék, hogy Kokó hol nyerte az érmet. Egyébként Kokó súlycsoportjában az olimpia előtt négy hónappal disszidált az a kubai, aki toronymagas esélyese volt az olimpiának, majd nagypehelysúlyban - tehát eggyel feljebb - WBA világbajnok lett. A brazil Freitas hódította el tavaly tőle a címet, hogy is hívják...? C...? Most nem jut eszembe, fejből írom a dolgokat. Tehát Kokónak is szerencséje volt, de az volt az olimpia, azt kellett megnyerni. Kokó nagyon nagy sportoló, fénykorában valószínűleg ott volt a profik között a súlycsoportjában az első tízben. Óriási dolog.[/quote]<br><br>Csak a történelem megóvása érdekeben, Joel nem volt az esélyese az atlantai olimpiának, a barcelonai olimpiát megnyerte, majd indult a 93-as Tamperei VB- ahol nem nyert, indult a 94-es Tájföldi Világkupán ahol nem jutott a négy közé, indult a Berlini VB-n ahol szintén nem nyert.<br>Az atlantai olimpia három nagy esélyese, a bolgár Hrisztov, az orosz Malakbetov és én voltam, legalábbis a 96. májusi világranglista alapján. És szerintem ha esélyes lett volna akkor meg várta volna az olimpiát és atlantábol lép le. 1992-ben is nehéz csatában gyözte le az 54-kg. döntöben McCollughot. Utána amatörként nem sok eredményt tudhat magáénak. Kikapott Hrisztovtol, Hustétöl és Malakhbetovtol is.<br><br>A dicsérö szavakkal minden rendben :D ;D<br>
profi
Reménység
HozzászólásokCOLON 71
CsatlakozottCOLON 2004-03-19 23:45:59

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: profi »

A WBC Chapter 11 kategóriáju csődöt jelentet! Horváth János talán "biztos" megtudja mondani pontosan, ez mit is jelent.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3067
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Az mondjuk érdekes felvetés,hogy új szerveztet hoznak létre a régi bajnokokkal,csak akkor viszont kiváncsi leszek,hogy honnan vesznek majd pénzt,ha Rockyt sem bírják kifizetni? ???
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Szerintem ha a WBC nem tud megegyezni Rockyval, akkor csinálnak Sulaimanék egy új szervezetet aminek az összes bajnoka az lesz mint a WBC-nek. És minden megy tovább a régiben csak új övek, design, meg név lesz. Mondjuk Rocky van elég bunkó ahhoz, hogy ne lépjen vissza és ragaszkodjon a pénzéhez. És ha nem tud fizetni a WBC akkor mi lesz a vezetőkkel? Sittre megy Sulaiman és az egész elnökség vagy ki fogja ezért a felelősséget vállani?
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3067
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Most olvastam,hogy a WBC 7-es fejezetű csődöt jelentett.Nem tudom,hogy ez konkrétan mit jelent,de Sulaiman elnök nyilatkozata alapján ez most tényleg a szervezet végét jelentheti.Nekem még most is hihetelennek tűnik,hogy Rochiggiani így megrengeti a legerősebb szervezetet. :-/<br>Arra én is kiváncsi lennék,hogy a bajnokokkal mi lesz?Talán a többi világszervezet tolerálja az eredményeiket,és kihívói pozicióba helyezi őket.Szerintem ez lenne igazán fair.De tartok tőle,hogy ez nem így lesz. :(
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: supras »

Amerikában az IBO kicsit Patinánsabb mint a WBO? Mert talán a fightnews-on vagy nem tudom hol így voltek felsorolva WBC, WBA, IBF, IBO, and WBO<br><br>Szóval most mi is van?
nk76
Bajnok
HozzászólásokCOLON 274
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:59:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: nk76 »

http://www.andworldboxing.com/div.htm -on voltam.<br>Összesen akkor 425 kiadó világbajnoki cím van a profi bokszban (minden szervezet minden súlycsoport)... Tetszik :-)
egyenes

Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: egyenes »

Minél több szervezet, annál tõbb anyagi haszonszerzési lehetõség ;) IBF, WBC, WBO, WBA .... mindenik magára esküszik. Énszerintem mindegyik szervezetnek meg vannak a maga egyéniségei és gyengébb jellemei. A sokszínüség miatt a címegyesítés nehéz és ritka, nemcsak az azt végrehajtó öklözõ hanem az adott nagy anyagi haszonnal kecsegtetõ alkalom érdeme is.
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

World Boxing Board<br><br>Nem is a legújabb szervezetek közül való, 1992-ben alapították.<br><br>De ha már itt tartunk, most nagyon kapaszkodjatok:<br>http://www.andworldboxing.com/div.htm<br><br>Itt fel van sorolva az összes létező világszervezet :)
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Világszervezetek

Hozzászólás Szerző: Santos »

Nézegetve az előttünk álló meccseket, az alábbira bukkantam:<br><br>Andreas Sidon v Joseph Akhasamba <br>12 round Heavyweight <br>Vacant WBB Title  <br><br>WBB!!! Hallott valaki róla? Én csak az alábbi - elég szegényes - linket találtam...<br><br>http://www.boxinggyms.com/worldboxingbo ... ><br>Marco Antonio Barrera? A rekordjában szó sincs WBB-ről! ;D
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
BUTTON_POST_REPLY