Élménybeszámoló mérkőzésekről

Minden, ami profiboksz!
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

- Erwin szinte mindent leírt, ami fontos, azt viszont nem, hogy a másik fórum angol díszmagyarja b***szott végig nézni Bedák meccsét és inkább le-föl rohangált....hát ennyit a magyarságról....

- Nagyon jó hangulatú gála volt, a magyar szurkolók igencsak kitettek magukért, egyikük kicsit túl lőtt a célon, mert úgy óránként azért csak bekiabálta, hogy hajrá Kokkkó! Persze voltak még gyöngyszemek, "Karesz, vidd be a darálóba" meg hasonlók...

- Hill vs Arslan tényleg bünti volt, Hill 12-14 éve rommá verte volna a teljesen egysíkú törököt, de ez ma már kevés. Hill irdatlan pofonokat hordott ki, majd a török képébe vigyorgott....Kb. az első menetben több ütést indított mint Maske ellen, úgyhogy nem volt megalapozatlan, hogy Maske ellen eléggé visszafogott volt valamiért...

- Erdei vs Mendoza: sima meccs volt Erdei számára azt a "megingást" leszámítva, én max. 2-3 menetet adtam a Rakétának. Zsolt ritka jó kondiban volt, az utsó menetben is teljesen friss volt, igaz a panamai nem késztette nagy tempóra. Én azt hiszem, tiszta balkezes találatokkal simán hozta a meccset, agresszívabb volt, végig irányított, nem láttam rosszabbnak a teljesítményét, mint Blades vagy Santiago ellen, sőt...

- Elég fura volt volt, hogy a panamai sarok az utsó menet előtt, úgy örült, mint majom a farkának, olyan volt mintha leadták volna a drótot nekik...

- Zsemberi p4p
Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Darien írtaCOLONKöszi a választ mindkettőtöknek! Érdekes dolgok ezek... valahogy nekem a profi ökölvívás mint hivatás és a cicafiúság nehezen összeegyeztethető fogalmak. Dehát ízlések és pofonok... :D
Volt egy film nem olyan régen, "Ilyen a boksz" címmel, ahol Antonio Banderas és Woody Harrelson alakított két bokszolót, és Banderas karaktere is átpályázott egyszer a másik oldalra, saját bevallása szerint azért, mert egyszer kikapott egy cicafiútól, és meg akarta tudni, hogy azok mitől olyan jók... :)
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Whisper írtaCOLONKrasniqi amúgy most is erőteljesen segítette " régi barátja " felkészülését.

http://www.monokli.com/boxing/news/nemz ... _3162.html

Erwin, szuper volt a beszámoló. =D>
„Persze, hogy Firattal akarok lenni a felkészülés alatt. És ez nekem is jó, mert így én is fitt maradok.” – beszélt Krasniqi.

(Erwin, tényleg szuper volt a beszámoló. =D>)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
monczattila
Újságíró
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2004-03-05 00:46:09

Hozzászólás Szerző: monczattila »

Arslan népszerűségéhez csak annyit: sokat nyomott a latban, hogy letette a török állampolgárságát, és csak a németet tartotta meg. Azért arrafelé egy D betűvel még a mai, "egységes" Európában is sok minden eladható.
Egyébként Krasniqi minden szempontból érdekelt benne...
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

Pfuuujj, böááááá! :evil:
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Köszi a választ mindkettőtöknek! Érdekes dolgok ezek... valahogy nekem a profi ökölvívás mint hivatás és a cicafiúság nehezen összeegyeztethető fogalmak. Dehát ízlések és pofonok... :D
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Darien írtaCOLONKöszi a beszámolót Erwin!

Lesz egy bulváros kérdésem. Arslan Krasniqiné? Rémlik, mintha olvastam volna valahol, hogy együtt laknak, de nekem ez új információ. Ezek szerint a másik ligában játszanak? :D
Én úgy tudom, hogy igen. Persze erről nem lehet tudni semmi konkrétumot , de amiket olvastam, hallottam, láttam, azok tükrében az lenne a csoda, ha ez kacsa lenne :).
Whisper
Kihívó
HozzászólásokCOLON 147
CsatlakozottCOLON 2005-05-08 00:37:22
Tartózkodási helyCOLON Ajka

Hozzászólás Szerző: Whisper »

Darien írtaCOLONKöszi a beszámolót Erwin!

Lesz egy bulváros kérdésem. Arslan Krasniqiné? Rémlik, mintha olvastam volna valahol, hogy együtt laknak, de nekem ez új információ. Ezek szerint a másik ligában játszanak? :D
Pontosan. Én már évekkel ezelőtt hallottam ezt a "pletykát". Krasniqi amúgy most is erőteljesen segítette " régi barátja " felkészülését.

http://www.monokli.com/boxing/news/nemz ... _3162.html

Erwin, szuper volt a beszámoló. =D>
" Just a man and his will to survive "
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Köszi a beszámolót Erwin!

Lesz egy bulváros kérdésem. Arslan Krasniqiné? Rémlik, mintha olvastam volna valahol, hogy együtt laknak, de nekem ez új információ. Ezek szerint a másik ligában játszanak? :D
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Tegnap óta még nem volt időm elolvasni a az Erdei gálával kapcsolatos hozzászólásokat, viszont úgy gondoltam, írok egy kis beszámolót arról, hogy milyen volt élőben látni a rendezvényt, és milyen volt úgy összességében az egész kiruccanás. Remélem nem ijedtek meg a terjedelmétől :).

Kezdem először az utazással. Holyval, Leoneval és Holy egyik barátjával mentünk ki Drezdába. Eddig egyik német gálám sem volt zökkenőmentes, és ez most sem volt máshogy :). Az előre megbeszélt találkozási ponton valahogy elkerültük egymást, így pályamatrica nélkül mentem az M1-en Holyék után vagy 30 kilométert :). Szlovákiát se perc alatt letudtuk, viszont a szlovák-cseh határon meg szerettek volna bennünk büntetni a kedves határőrök 400 euróra, mert nem volt szlovák vinyettánk (sehol nem láttuk, hogy hol lehet venni). Még „szerencse”, hogy meg lehetett őket kenni…(lehet rosszindulatú vagyok, de olyan érzésünk volt, hogy direkt arra ment ki a játék, hogy kereshessenek egy kis plusz zsét).

Fél egy körül értünk Drezdába, ami egy nagyon szép kis város. Gyönyörű templomok, múzeumok, épületek, igazi elő karácsonyi hangulat és farkasordító hideg fogadott bennünk :). A bevásárlóközpontok, a kolbászsütős és forralt boros standok csordultig tele voltak. Igazi kulturális csemege a szász főváros, és nagyon találó az Elba Firenzéje elnevezés. Aki szeret várost nézni, fogékony a kulturális dolgokra, annak nagyón jó szívvel tudom ajánlani Drezdát.

Kép

Gyakorlatilag délután 5 óráig csavarogtunk, és persze vásároltunk nem keveset :). A Freiberger Arena kívülről nagyon szép, viszont belül kicsit csalódás volt, mert ahhoz képest, hogy állítólag új, bizony elég rendesen meg volt már kopva (hja, a hoki meccsekre nem öltönyös urak járnak többségben :) ). A beengedés engem a régi Félixes gálákra emlékeztetett. Igazi magyaros akció volt :). Látható ok nélkül rutinosan megvárták a németek, hogy összejöjjön a kapuknál vagy 200-300 ember, mert valószínűleg úgy nem lett volna izgis, ha szép folyamatosan, fennakadás nélkül jutottak volna be a szurkolók, így viszont nem csak rommá fagytunk, hanem még jól meg is tapostuk egymást a tömegben. „Szimpi” volt, ahogy a várakozó emberek közé kijött egy biztonsági őr, és közölte, hogy csak x és y kapuknál lehet bemenni, a többit nem nyitják ki. Egy gyanútlan német megkérdezte tőle, hogy miért, erre jött a tömör és igazán szimpatikus, minden igényt kielégítő válasz: ”Mert én azt mondtam!” No comment…

Hangulatos egyébként az egész csarnok, jól vannak elhelyezve a lelátok, de a székek egy óra üldögélés után átalakulnak gerinc és deréktörő kínzóeszközzé az alacsony háttámlák miatt :)

Két női meccsel indult a program. Az elsőből szerintem egy másodpercet sem láttunk, mert ismerkedtünk a csarnokkal, és pár ismerős arcot is felfedeztünk. A másodikból rémlik valami, de még az sem volt az igazi :). A magyar meccsekről csak röviden írok itt, bővebben majd a saját topikjukban mondok véleményt. Bedák Zsolté volt a harmadik meccs, de őszintén szólva elég egyhangú volt az egész.
Balzsay nagyon meggyőző volt, bár még a gyomrom is görcsbe rándult, mikor nagyon durván összefejeltek Acostával. Elsőre nem tudtam, hogy Karesz orra ment-e tropára, vagy a szeme fölött szakadt szét.

Inkin komolyat padlózott, de szépen visszajött. Jó kis bunyós az orosz, de ezt már régebben is láttuk. Viszont amit az Inkim meccs bírója produkált, az érdekes volt.
A 11. menet végén az argentin gyerek a ko szélére került. Nem padlózott, de rendesen meg volt fogva. Inkin beterelte a sarokba, és szétcsapta. A spori közbeugrott, és a gong pillanatában leléptette. A két bunyós bement a sarokba, az argentinok persze morogtak. Fogvédők ki, emberek be a szorítóba, talán már a kesztyűket is elkezdték volna leszedni, erre a bíró mutatja, hogy srácok, folytassátok mégis :). Nehéz volt eldönteni, hogy melyik bokszoló lepődött meg jobban :). A poén persze az lett volna, ha az argentin kiüti az utolsó menetben Inkint, de erre nem került sor.

A nap meccse viszont ezután jött :). Marcel Meyerdiercks vs Robert Zsemberi, featherweight, 4 rounds. Utóbbi bunyós egy szlovák Paszterko tanítvány. Ez még önmagában nem különleges, de mikor a fazon bevonult a szorítóba, és levette a köpenyét, vagy pólóját (már nem emlékszem pontosan, hogy mi volt rajta), akkor majd’ leestünk Leoneval a székről a röhögéstől, és szerintem Holyék is kb. kiköpték az üdítőt a büfében. Kék glotgatya, olyan, amit pl. a honvédségnél hordtak a 70-es, 80-as években, hozzá pedig egy kismamacipőre emlékeztető made in china surranó és bundeszliga frizura:). Ehhez még párosult Zsemberi „sportos” kinézete. Nem akarom bántani, valószínű nagyon jó arc, de bármi másnak kinézett, de bunyósnak bizony nem :). A legelső ütést ő indította. Egy remek csípőből indított jobbhorog kísérlet volt, ami vagy fél méterrel mellé ment, és az volt a csoda, hogy Zsemberi karját nem a lelátó közepéről kellett visszahozni :). A közönség egy emberként morajlott fel, olyan látványos eksön volt. Meyerdiercks nem sokat csinált. Hátrált, védekezett, majd egyet ütött testre, amitől Robert barátunk magzati pózba került. Jó ütés volt, szó se róla. Nehéz visszaadni így a meccs képét, de hihetetlen egy fazon volt Zsemberi.

Erdei meccse lazán indult, aztán a 4. menetben a szívbaj jött ránk. Összességében mi jónak láttuk Madárt, sokkal izgalmasabbnak, látványosabbnak láttuk a meccset, mint ahogy a fórumozók többsége. Kozival vasárnap délelőtt beszéltem mobilon, miközben nyargaltunk hazafelé, és totálisan le voltunk döbbenve azon, hogy mennyire máshogy láttuk mi a helyszínen a meccset.

A Hill vs Arslan meccs számunkra már igazi büntetés volt. Nagyon hosszú volt a gála, korán keltünk, sokat voltunk úton, így talán nem csoda, hogy félálomban néztük a befejező derbit éjjel fél kettő magasságában. Arslan egyébként meglepően népszerű. Komoly szurkolótáborok bíztatták (még Édes Firat - feliratú transzparens is volt a csarnokban :) ), és az Arslan pólókat úgy hordták az Uni butikból, mint a cukrot. Még jóval a meccs előtt sétáltam arra, hogy kicsit körülnézzek, kinyújtóztassam a lábaim (WC-re nem nagyon mertem bemenni, mert féltem, hogy valaki lefotóz :wink: [Ádám, ha ezt olvasod (tuti), akkor vedd a poént, mielőtt hadjáratba kezdesz :)]), és ledöbbentem, hogy hosszú sorban várnak a népek a Firat pólókra.
Hill nagyon durván ki van égve. Lassú, erőtlen, viszont képességek alapján vagy 10x jobb bunyós, mint Krasniqiné. Az elején szoros is volt a meccs, aztán végül nem volt kérdés, hogy Arslan nyer. Kicsit hiányoltam egyébként a bevonulásoknál Hill indián szerelését.

A másnapi hazaút zökkenőmentes volt, egy emlékezetes esemény volt csupán. Átmentünk Teplicén. Ha van olyan város, ami gyönyörű adottságokkal rendelkezik (hegyek között, szép völgyben, ódon épületekkel), de valami vadbarom a lehető legdurvább módon képes volt elcseszni, az Teplice. A város közepén tipikus cseh épületek, szép templom, mellette közvetlenül pedig egy batár, igazi szoci időkben és stílusban épült gyárkémény… Ebből van még vagy 5 a városban (vagyis ennyit láttunk mi, de lehet, hogy több is van, sőt, biztos. szép nagyok, és kellemes fehér, vagy koromfekete füstöt okádnak), és a lehető leglátványosabb helyeken vannak, hogy az utazó biztosan megpillanthassa a város büszkeségeit…

Összességében egy nagyon jó kis utazás, és meglepően jó kis gála volt (Holy, aki nálam többször volt Unis gálán azt mondta, hogy eddigi legjobb gálája volt), és érdemes volt kiutazni.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

leone510 írtaCOLONA német szalon-közönség bexarás, ezek mindenen képesek bealudni. Márcsak egy bárzongorista kellett volna valami altatódallal, meg a reflektorokat kicserélhették volna gyertyákra. A Morales meccset mintha másik bolygón tartották volna. :)
Talán ebbe a topikba illik be a reakcióm leginkább. Eddig két alkalommal volt szerencsém személyesen is részt venni német (Universum) gálán. Mindkét eset még tavaly történt, az egyik nyáron Hamburgban (ez volt az ominózus gyomorrontás miatt elmarad Erdei meccs gálája), a második pedig októberben volt Halléban az Erdei vs Sahnoune mérkőzésen. Az itt látottak alapján a németek tényleg képesek síri csendben nézni a fejleményeket. A hamburgi gálán mondjuk nem is csoda, hogy nem tombolt a publikum, mert többségében nagyon gyenge és unalmas meccsek voltak (Petkovic mérkőzése az egyik legrosszabb volt, amit valaha láttam, szabályosan le volt mindenki fagyva, annyira zsibbasztó volt). Halléban egy fokkal jobb volt az undercard, de Madár meccséig ott is nagyrészt csak az mozgatta meg jobban a nézők vérnyomásást, mikor a Roth vs Kovács mérkőzésen a kihangosított mérkőzésvezető elkiáltotta magát, hogy BREAK! Na akkor mindenki felébredt, vagyis megijedt, mert még a plafon is megremegett :). Azért Zsolti meccse végén már volt hangulat, szóval azért van az a dráma, vagy teljesítmény, amivel ki lehet zökkenteni a német szalon-közönséget is :wink:.

De ilyenről pl. Romsy is tudna mesélni, hogy a Valuev vs Ruiz gálán magán a főmérkőzésen volt aktívabb a közönség, vagy akkor, mikor Stone meglépett a világbajnoki övvel :).
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Élménybeszámoló mérkőzésekről

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Viloria vs Ortiz WBC kislégsúlyú meccs<br><br>Csak most néztem meg ezt a meccset, de mindenkinek merem ajánlani. Nagyon nagy tempójú meccs, melyen Viloria az első menet végén egy tanári jobbhoroggal kiüti Ortizt. Addig is végig akciók mind a két részről, szóval nem egy tapogatozó meccsről van szó. Jó lenne ha Viloria gyakrabban bokszolna, mert nagyon látványos kis bunyós.
"Mindenki a napra tör..."
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Élménybeszámoló mérközésekről

Hozzászólás Szerző: Santos »

Huhhh.... Megnéztem a Kevin Kelley vs Derrick Gainer első meccsét. Elképesztő!!!<br><br>A meccs 1996. júniusában 16-án, Jacksonville-ben, Floridában volt megrendezve, a Roy Jones Jr. vs Eric Lucas gála undercardjában. A küzdelem tétje a WBU pehelysúlyú öve volt.<br><br>Gainer (meccs előtti rekord: 17-3-0) szinte végig irányította a mérkőzést, olyannyira, hogy Kelley (meccs előtti rekord: 43-1-2) jobb szeme ideje korán be is dagadt - olyan teniszlabda nagyságúra!!! -, és szerencsétlen egy szemmel volt kénytelen már kb a 4. menettől fogva folytatni a küzdelmet. Ennek ellenére Gainer-t sikerült meglepnie óriási erejű ütéseivel. A mérkőzésnek a nyolcadik menetben lett vége, amikor is egy váratlan jobbhorog következtében Gainer kiterült a ringben. Óriási KO győzelem volt ez! Gainer percekig nem tudott felállni a padlóról, akkora ütést kapott. Próbálták felsegíteni, de olyannyira bizonytalanok voltak a mozdulatai, hogy hagyták még regenerálódni. Kelley küzdőszellemből jelesre vizsgázott. Egy szemmel sikerült Gainer óriási fölényén felülkerekednie. <br><br>Mindenkinek csak ajánlani tudom!<br><br>U.i.: Egyik kedvenc meccsem egyébként a Hamed vs Kelley, ahol négy menet alatt 3-3 padlózás volt! Kelley óriási ott is!
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Élménybeszámoló mérközésekről

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Nemrég volt szerencsém ismét megnézni Jack Dempsey egyik emlékezetes csatáját, most ez következik.<br><br>1923 szeptember 23. New York, Madison Square Garden.  JACK DEMPSEY VS LUIS ANGEL FIRPO (a nehézsúlyú világbajnoki címért)<br><br>Röviden a két versenyzőről: A világbajnoki címvédő Dempsey, William Harrison Dempsey néven született 1895 június 24.-én született a Colorado állambeli Manassá-ban.  14 éves korában, otthon, kezdetleges homokzsákján próbálta elsajátítani az önvédelem nemes művészetét, merthogy már akkor eldöntötte, hogy sok pénzt akar keresni, mégpedig az ökölvívással.  Abban az időben a "kesztyűpartnereket" a "talponállókból" könnyen össze lehetett szedni. Elég volt bemenni egy kocsmába és kitenni egy kalapot az asztalra, ami kihívás volt.  Azt jelentette, hogy az illető bárkivel hajlandó megküzdeni, a közönség pedig tetszés szerint annyi pénzt dobott a kalapba, amennyit jónak látott. Az volt a bevétel. Kemény iskola volt ez és természetesen csupasz ököllel vívták.  15 éves korában elindult szerencsét próbálni,  efféle kocsmai verekedésekből és egyéb alkalmi munkákból tartotta fenn magát. 1914-től kezdett el versenyezni, de az első komolyabb ellenfelei "csak" három évvel később jöttek. 1919-re végigverte szinte mindazokat akik akkoriban számítottak, mígnem 1919 júliusában megküzdhetett a nehézsúlyú világbajnok nagydarab Jess Willard-al.  Dempsey (aki fél fjjel kisebb és 26 kilóval könnyebb volt a bajnoknál) az első menetben 7-szer küldte padlóra Willard-ot. A bíró már az első menetben leléptette a címvédőt, aki a közönség örjöngésétől nem hallotta az első menet végét jelző gongot. Jack-et az öltözőből hívták vissza, hogy folytatni kell a mérkőzést. Willard még két meneten keresztül ugyanazt a verést kapta mint az elsőben, mire "megadta magát". Dempsey 6 bordáját és az orrát is eltörte a bajnoknak. Dempsey ezután a címét négyszer  megvédte, (köztük a kor félnehézsúlyú világbajnoka Carpentier is, akit valósággal összetőrt) amikor következett egy kemény ellenfél Argentínából. Dél Amerika bajnoka Luis Angel Firpo. Firpo, Dempsey-nél fél évvel idősebb, de "csak" 1917-től állt hivatásosnak. 1922-től sorra taglózta le a legjobb amerikaiakat, köztük Gunboat Smith-t, Bill Brennan-t, Jess Willard-ot és Charley Weiner-t is, és ezzel kivívta a jogot hogy megküzdhessen a nehézsúlyú világbajnoki címért. Dempsey 28 éves 185 centi magas 87,3 kg 60 győzelmet 4 vereséget 8 döntetlent számlál, nagy ütőerejű, roppant kemény verekedő, talán csak Tysonhoz hasonló fékezhetetlen agresszivítással.  Vele szemben Firpo nemegészen 30 éves 189 cm és 98,2 kg. 26 győztes meccse mellett mindössze kétszer veszített még a pályafutása elején, technikailag nem igazán  képzett,  de sok esetben a bivalyerejű ütéseivel kompenzálta ezt a hiányosságát.<br>Folyt.köv.<br>
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Élménybeszámoló mérközésekről

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Jack Dempsey V Luis Angel Firpo 2. rész<br><br>Aznap este 82 ezer néző látogatott ki a Garden-ba, hogy láthassa a két brutális ütő, várhatóan izgalmas csatáját.  Firpo kockás köpenyben elsőként érkezik, Dempsey vállaira terített fehér melegítőben. A mérkőzés előtt egy sajtófotó a két bokszolóval. (ez akkoriban és később is divat volt) A gongra Dempsey kirobbant a sarokból egy nagy balcsapottal, nem talál tisztán, a lendületétől egy pillanatra féltérdre is rogy, de rögtön felpattan, majd fogás. Firpo jobbhoroggal "búcsúzik" ellenfelétől. Dempsey balegyenessel testre támad, Firpo 2 jobbkezessel válaszol és lefogja a bajnokot. A fogásban az argentín kinéz a bíróra, abban a pillanatban egy balhorog robban az állán. Firpo rögtön felpattan, Dempsey azonnal ott terem és ráveti magát az áldozatára. Firponak ismét sikerül lefognia rohamozó ellenfelét, sőt egy jó jobbfelütéssel búcsúzik. Dempsey csak megy előre az argentín  nagy jobbhoroggal fogadja, majd belharc. Az egyik karjukkal átkarolják egymást, míg a másikkal "dolgoznak". Dempsey balfelütés-balhorog összetétel első ütése tisztán, míg a balhorog tarkón talál....Firpo féltérdre esik. De, ahogy az előbb is most is azonnal talpra áll. Kapaszkodásban próbál menedéket keresni, de Dempsey folytatja a rohamot. Négy jobbfelütéstől ismét a padlón az argentín , de ezúttal is feláll. Egy  távolról indított bődületes jobbhoroggal, majd rögtön egy "szűkebbel" meg is állítja Dempsey rohamát egy pillanatra. Dulakodás után Jack-től egy szűk jobbhorog fejre, közvetlen utána egy balfelütés testre....a "pampák vad bikája" összeomlott. Egy pillanatig, kinyújtózva a hasán fekszik, majd szép lassan a hátára fordul. Első pillantásra úgytűnik, hogy ezzel vége a mérkőzésnek, de 9-nél ismét talpra áll. Azon nyomban egy hatalmas jobbhoroggal érkezik Dempsey, amitől Firpo ismét a padlóra kerül. Talpra kecmereg és két bődületes jobbcsapottal "fogadja" Dempsey-t, amitől a bajnok előre bukik egy pillanatra. A mindkét kesztyűjével a ring vásznán "támasztja meg" magát, tehát padlóra kerülésnek számít, de a bírónak nincs ideje rászámolni. (Ekkoriban még nem volt érvényben sem a 3 leütéses sem a kötelező 8 rászámolásos szabály, valamint a leütő félnek sem kellett a semleges sarokba vonulnia. Ha a versenyző talpra állt, azonnal folytatódhatott a küzdelem.)<br>Folyt.köv.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Élménybeszámoló mérközésekről

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Jack Dempsey V Luis Angel Firpo 3. rész<br><br>Mint ahogy folytatódott is, Firpo jobbfelütés, balhorog, jobbhoroggal, majd dulakodás. A bíró szétválasztja őket, Dempsey távolról indított balhorga a levegőben zúg el, míg az ennek a lendületéből indított brutális jobbkezese viszont talál, a hatásától Firpo négykézlábra esett. Kettőre már talpon az argentín....Dempsey balfelütésével rögtön letaglózza, amitől az az oldalára zuhan. Ezúttal már csak 5 számolásra tápászkodott talpra, Dempsey (mint mindig) azonnal letámadja, de Firpo-nak sikerült lefognia. Az argentín hátrál, de közbe tud ütni ismét egy bődületes jobbcsapottat ami nagyon tisztán a bajnok állát találja el, de az meg sem rezdül. Firpo felbátorodik, két hatalmas balhorog a testre és egy a fejre. Az argentín azonnal széles ívben ütött csapotthorgok áradatát zúdítja a bajnokra, aki egyszerűen tehetetlen a csapásokkal szemben. Az utolsó, befejező jobbkezessel (ami tisztán ült Dempsey fején) és egy kis "tolással" is rásegítve egyszerűen kiüti a ringből a bajnokot. Dempsey hanyatt esve esik ki a ringből rá a pontozók asztalára. A bíró számol 1.....2......3.....4......A bajnok 4-re a ringben, de úgy tolták vissza. A bíró itt hibát követett el, hisz Dempsey-t diszkvalifikálnia kellett volna, mert idegen segítséget kapott a "visszatéréshez" (ez már akkor is szabály volt) De, azt ne felejtsük el, hogy Jack Dempsey akkoriban (és ma is) egy bálvány volt, és a bíró a több tízezer nézővel szemben talán a testi épségét is kockára tette volna azzal, hogy ha meghozza azt a döntést. De nem hozta meg és folytatódhatott a küzdelem. Dempsey a ringben, Firpo sem tiltakozott, sőt kemény ütésekkel kezdte el bombázni a bajnokot, aki láthatóan roggyant volt és fogni próbált. A bíró szétválasztotta őket és Dempsey támadásba lendült .....majd megszólalt az első menet végét jelző gong.....<br>Gong, 2. menet. Dempsey, ahogy azt már megszokhattuk, azonnal támadásba lendül. bal-jobbhoroggal el is találja Firpo-t, aki rögtön lefogja. A bíró szétválasztja őket, ekkor Dempsey még egy balhoroggal "köszön el". A bajnok kétkezes támadást indít, a bika fogni próbál, de Dempsey leveri magáról, majd a padlóra löki a már fáradt Firpo-t.  A bíró itt ismét számol az argentín bikára aki nagynehezen ötnél kel fel. Dempsey megindul felé, Firpo a maradék erejét összeszedve egy jobb"lengővel" próbálja megállítani, majd lefogni. Ez félig-meddig sikerül is neki, míg nem sokkal később Dempsey egy bal-jobbhorog összetétellel valósággal letaglózza. Firpo arccal a padlóra zuhan és a hátára fordul. 1....2....3....4....5....Firpo 6-nál nagynehezen hasra fordul....7....8....9....Szép lassan elkezd felemelkedni, de ez már túl késő, mert a bíró 10-ig ért a számolással, karjait széttárta, evvel jelezve, hogy Jack Dempsey maradt továbbra is a ring királya. (Jack elsőként ugrott oda Firpo-hoz és segítette lábra állítani a még mindig rogyadozó argentínt.) A bíró, ha szabályosan járt volna el, akkor azon a napon az "óriásölő"  Jack elvesztette volna a koronáját. Dempsey-é maradt a bajnoki cím, míg Firponak jutott az erkölcsi diadal. Ugyanis róla pedig , Buenos Aires-ben szobrot emeltek a mérkőzés emlékére.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Élménybeszámoló mérközésekről

Hozzászólás Szerző: leibigab »

1952 december 31. Coral Gables, Florida. Danny Nardico VS Jake LaMotta (félnehézsúly)<br><br>Egy rövid bemutató a két versenyzőről. Kezdjük az "ismeretlenebbel" Danny Nardico-val.<br>Nardico 1927 július 3.-án született az Ohio állambeli Painesville-ben, de Philadelphia-ban nőtt fel, kemény ütésű félnehézsúlyú versenyző a Florida állambeli Tampa-ból. Amatőr boksz karrierje 1944-ben kezdődött, megnyerte mind a 15 mérkőzését. A II. világháborúban a tengerészetnél szolgált, háromszor sebesült meg a harcokban és harcolt Okinaván is. Kitüntetve az ezüst csillaggal. 1949-től profi. Kezdetben középszerű ellenfelek ellen mérkőzött, de így is becsúszott néhány vereség. Legnagyobb győzelmei: Reuben Jones, Anton Raadik Bernie Reynolds és Lalu Sabotin ellen aratta. Az előző mérkőzésén viszont kikapott a neves Dan Bucceroni ellen, így LaMotta ellen van mit javítania.<br>LaMotta 1921 július 10.-én született és nőtt is fel New York egyik legkeményebb negyedében Bronx-ban és a szintén középsúlyú világbajnokká lett Rocky Graziano gyerekkori barátja. (Jó kis környék lehetett) Egy utcai verekedésen "fogták fülön" a rendőrök és irányították a közeli ökölvívó klubba. Ha ez nem történik meg, valószínű bűnözővé vált volna. Amatőr múlt "nélkül", 1941-ben állt át a hivatásosak táborába. Évekig sok "lehetőségtől" esett el, mivel nem akart behodólni a maffiának. (Ebben az időben, egész a 60-as évekig igen nagy befolyása volt az alvilágnak a profi ökölvívásba) Szóval ott tartottunk, hogy így jó pár "nagy meccstől" elesett, de még így is 1 ízben sikerült legyőznie Sugar Ray Robinson-t, a volt váltósúlyú világbajnok Fritzie Zivic-et, a jónevű Jose Basora-t, Holman Williams-t, Bob Satterfield-et, Tommy Yarosz-t és a feltörekvő Tony Janiro-t is...stb. Később kénytelen volt behodólni a gengsztereknek és megmérkőzhetett Marcel Cerdan ellen a világbajnoki címért. Be is gyűjtötte tőle a középsúlyú világbajnoki koronát.<br>LaMotta már leszállóágban, nem igazán túl nagy ütőerővel, 101 mérkőzéssel (81 győztes, 17vesztes, 4 döntetlen) és vas állal rendelkezett. (soha senki nem tudta padlóra küldeni). Danny Nardico: magasabb, hosszabb karú és technikásabb versenyző. Ő 42 győzelmet, 8 vereséget és 4 döntetlent számlál. LaMotta-é inkább a múlt, míg ellenfeléjé a jelen és talán a jövő. A mérkőzés tétje: A győztes mérkőzhet Joey Maxim-al, aki nemrég vesztette el a félnehézsúlyú koronát Archie Moore ellen.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Élménybeszámoló mérközésekről

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Danny Nardico V Jake LaMotta     II.rész<br><br>A bíró középre rendeli őket a kötelező eligazításhoz ... Tiszta küzdelmet kérek! Jake, Danny, kérdésetek van?....nincs, úgyhogy let's go.<br>Gong. Első menet. Mindketten "ütőtávbemérés" nélkül, horoggal kezdenek. LaMotta testre (talál), míg Nardico fejre, de az a levegőben durran. Nem úgy mint a következő bal-jobb. LaMotta egyensúlyát veszti egy pillanatra , de semmi komoly, ez neki meg sem kottyan. Nardico balegyenesezik, még nem igazán érzi a távolságot. LaMotta inkább testre próbálkozik a horgaival, és időnként onnan "húz" fel egy-egy kemény horgot fejre. A menet közepén egy kemény balhorog talál Jake-től (inkább nyakon), majd három horoggal folytatja. Bal-bal-jobb egyenes összetétel utolsó ütése "ül", majd egy jobbhorog is LaMotta fején. A "Bronx-i" inkább ellenfele testét, míg Nardico Jake fejét támadja. A menet végén balhorog testre, majd onnan "fel" fejre a "Dühöngő Biká-tól". Nardico ki is billen az egyensúlyából, de kemény horgokkal válaszol vissza. Gong. (véleményem szerint a menet döntetlen "ízű"). 2. menet. Gong. LaMotta, ahogy eddig is hátrafelé és balra lépeget. Evvel is megpróbálja csökkenteni Nardico veszélyes balhorgának az erejét. LaMotta-nak mint tudjuk, vasból van a feje, de ne feledjük, ő inkább középsúlyú versenyző, míg ez már félnehézsúly. Nagy Nardico balhorog zúg el az orra előtt, az övé viszont talál. Danny-t ez kissé mintha felpaprikázta volna, mert egy nagy jobbkezessel válaszol, ami most talál is. Még két horog a testre, és összeakaszkodás egy pillanatra, de a "bika" eltolja magától az ellenfelét. Nardico folytatja a rohamot. Jab-jab, majd egy iszonyatos jobbegyenes csattan LaMotta állán. Nardico az egész testsúlyát beledobta az ütésbe, de LaMotta meg sem roggyan. Nardico bal-jobb horgokkal űzi-hajtja ellenfelét. Jake azért valamit érezhetett abból az ütésből, mert most kissé passzívvá válik és csak időnként válaszol vissza. Gong. LaMotta fújtatva megy a sarkába. (Véleményem szerint a menet Nardico-é.) 4. menet. Gong. Nardico könnyű balegyenesekkel kezd. LaMotta, szokás szerint kissé összegörnyedve hátrál "balkéz felé". Kezdi érezni Nardico ütéseiben az erőt, ez óvatosságra inti. Időnként balhoroggal támadja Danny testét. A technikailag képzettebb Nardico is kissé visszavett az iramból, hisz gyors győzelemben nem igazán bízhat és messze van még a vége. Balegyenesezik és néha keményen "meghúzza" jobbkézzel. A menet végefelé LaMotta-n a fáradság jelei mutatkoznak, ezt tetézi egy kőkemény Nardico balhorog is. Ettől vérszemet kap és sorban ereszti el bombáit a hátráló LaMotta-ra, aki időnként jó horogütésekkel válaszol vissza. Gong. LaMotta-nak mintha szivárogna az orrából a vér, miközben a "sarkába" megy. (Nardico volt az aktívabb, többet ütött, amiből több ütése is talált. A menet Nardico-é) 7. menet. Gong. Frissen kezdik a menetet. Balegyenes párbaj, de Nardico többször használja a jobbkezét is. Szép összetételekkel dolgozik. Nardico minden 2.-3. ütésére "válaszol" csak a "Bika", aki néha megrázza magát egy összetétellel. A menet közepén parázs ütéspárbaj alakul ki, de Nardico "jött ki jobban" belőle. Jobb-balhoroggal talál, LaMotta megpróbál ellenfelébe kapaszkodni, de abban a pillanatban újabb jobbhorog csattan Jake állán, aki az ütéstől  fenékre esik. LaMotta a padlón! A nézők felállva figyelik amint a bíró rászámol. 1...2...3...4...Jake féltérden "pihenve" az egyik kezével a kötélbe kapaszkodva "tűri" a vezetőbíró számolását. Rutinossan, nem pattan fel egyből. (Ebben az időben nem volt kötelező a 8 rászámolás a leütött versenyzőre)...5...6...7...8... LaMotta 8-nál állt talpra, a bíró megtörli a kesztyűit és mehet tovább. Nardico kemény bombazáporral indít, hátha letudja finiselni. LaMotta hátrál, egyik kezével a kötélbe kapaszkodik (valószínű azért, hogy másodszor már ne tudják leütni. Inkább meghal, de nem megy le) LaMotta "megveti a hátát" a sorokban, Nardico pedig egyre csak bombázza a feját, testét. 15-20 Nardico ütésre csak eggyel tud válaszolni LaMotta. Összeakaszkodnak, de a bíró gyorsan szétválasztja őket, de ugyanott folytatódik, ahol az előbb abbahagyták....Végre,gong. LaMotta rogyadozó térdekkel sétál a sarokba és ül le a sámlira. A segédei egyből kezelésbe veszik és az orvos is előkerült..........Nem engedik tovább! Nardico a másik sarokban már ünnepli nemcsak a győzelmét, de azt is, hogy ő volt az első és egyetlen aki le tudta ütni a félelmetes "Bronx-i bikát". (Ez lehetett LaMotta legszomorúbb szilvesztere)<br>LaMotta ezután még 3 mérkőzést vívott, (amiből 2-t nyert 1-et elveszített) majd 1954 áprilisában visszavonult. Nardico a következő mérkőzésén megmérkőzhetett a volt bajnok Joey Maxim ellen, de mivel ott pontozással kikapott, így a félnehézsúlyú világbajnoki címért már ő sem léphetett szorítóba. 1954 közepén hagyta abba az ökölvívást.
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Élménybeszámoló mérközésekről

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Ezt a kiütést láttam, irtózatosan brutális. Már-már korhatárosnak mondható.  :o<br><br>Ez a Williams rettenetesen dinamikus volt.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Élménybeszámoló mérközésekről

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Philadelphia, 1948 július 12. IKE WILLIAMS VS. BEAU JACK (A könnyűsúlyú világbajnoki címért)<br><br>A mindössze 25 éves színesbörű címvédő Williams egy évvel korábban nyerte el az "igazi" koronát Bob Montgomery-től a 6. menetben kiütéssel, és a 106.(91győzelem) profi mérkőzésére készülődött. Vele szemben a másik sarokban kihívója, a szintén néger, 27 éves Beau Jack, aki 86 meccséből mindössze 12-szer kapott ki és korábban szintén világbajnok volt. Ike többek között olyan nagyágyúkat győzött le mint Sammy Angott, vagy a volt váltósúlyú bajnok Johnny Bratton és Kid Gavilan. Ellenfele Fritzie Zivic, Bob Montgomery, Henry Armstrong, Tony Janiro, és annak a Willie Joyce-nak a skalpjával dicsekedhet, aki éppen Ike Williams mumusának számított. A mérkőzésen inkább a magasabb, hosszabb karú bajnok irányított, de ellenfele egyenrangú partnere volt végig az ütésváltásokban. Ahogy a Viasat-os KOTV-ben mondanák, az ötödik menetben kapcsolódunk be. Jobbfelütés balhorog Williams-től, amire Jack balhoroggal válaszol. Ismét Ike balfelütés jobbhorog, Jack balhoroggal kontráz. Jobb-balhorog jobbfelütés kombináció a bajnoktól, Beau két balhoroggal válaszol, majd fogás. A bíró szétválasztja őket, mehet tovább. Jack lendületből óriási balhorgot ereszt el és rátapad ellenfelére, ismét összeakaszkodnak. A bíró break-et vezényel. Williams könnyű Jab-ekkel "méri be" ellenfelét, majd egy pusztító jobbhorog. Jack meg sem rezdül, jobb és balfelütésekkel válaszol, és egy reccsenő jobbhorog Williams állára, akinek ez meg sem kottyan. Összeakaszkodás. A bíró szétválasztja őket. Williams óriási jobbfelütés balhorog kombináció első ütése a levegőben a második már Jack állán landol. Jack könnyű balegyenesét Williams bal-jobb-bal horoggal felejteti. Gong, jöhet a 6. menet. Williams 3 könnyü Jab-el kezd, majd kemény kombinációval folytatja, ismét két balfelütés jobbhoroggal talál. Ettől Jack megtántorodik és a kötelek felé hátrál, majd ismét egy kemény balhorog Ike-tól, aki ettől vérszemet kap. Azonnal "rajta van" és pusztító ütéssorozattal kínálja meg. Jack egyértelműen roggyant, hátát a köteleknek vetve próbálja meg átvészelni ellenfele ütészáporát. Jack a kötelek mellett rogyadozó lábakkal a sarokba tántorodik a bajnok ütéseitől. Ott, bal-jobbhorog Jack testére, jobb-bal, jobb-balhorog Jack fejére, aki egyértelműen roggyant. Jobb-bal-jobb-balhorog még mindig Jack fejére. Jobb-bal-jobb-bal-jobb-bal-jobb-balhorog sorozat talál ismét tisztán Jack fején, aki ekkor már nem képes védekezni. Karjai a kötélen lógnak. Williams ekkor kinéz a bíróra , üssem még? (ahogy Roy Jones tette Brannon ellen) A bíró int, mehet tovább. Beau balkezét kinyújtva ellenfele arcához, így próbálja Williams-et megakadályozni a célzásban, nem sok sikerrel. Jobbhorog testre, bal a fejre, jobbhorog fejre és balhorog szintén fejre. A bíró ekkor lép közbe, és lépteti le Beau Jack-et. (A kiütés kissé hasonlít a Mercer V Morrison KO-hoz, annyi különbséggel, hogy kb. kétszer annyi ütés csattan Jack arcán, és Beau Jack lábon állva "hordja ki"!!! (A meccs vége (ha jól emlékszem) megtalálható a Mike Tyson presents 2 Boxing's greatest knockouts videokazettán is.  Szerintem a két bunyós közűl bármelyik egy este alatt megenné a mai négy legjelentősebb szervezet könnyűsúlyú bajnokát.  ;D<br>A néző feje is belezsibbad egy ilyen kiütés láttán. (Annyit még megjegyeznék, hogy akkoriban a kesztyűk kissebbek voltak)
BUTTON_POST_REPLY