UFC, K-1, Pride

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
BUTTON_POST_REPLY
Slajos
Újonc
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2007-08-07 11:49:21
Tartózkodási helyCOLON Slovakia

Hozzászólás Szerző: Slajos »

IMiKeT írtaCOLON
De annyira se legyünk elfogultak, hogy azt higgyük hogy Mike Tyson az ő alig 180 centis magasságához csak úgy "a la natúr" volt 102-105 kiló csupaizom gyerek.
Egy dokumentumfilmben hallottam, hogy Tyson 14 éves korában már 190 font izom volt, ami kb 86 kilogramm. Mindössze 12-13 kg-mal volt magasabb a versenysúlya a huszas évei elején, amikor vitathatatlan világbajnok volt.
Nem hiszem, hogy Tyson 14 évesen annyi lett volna mint írod, vagy ha igen akkor nagyon korán kifejlődött. Ugyanis 16 évesen a junior olimpián volt kb. 85-86 kg a magassága ekkorra már elérte a felnőttkorit. Két évvel később 1984-ben, 18 évesen Henry Tillman (olimpiai bajnok) elleni kvalifikációs meccsen még mindig 91 kiló alatt volt kb. 88-89 kg. Egy évvel később profiként pedig már 10 kiló izommal több volt rajta.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

ogreface írtaCOLON
Borz Elemér írtaCOLON
ogreface írtaCOLONA Strikeforce
Azt az izomtömeget kell csak megnézni, amit pár év alatt magára kapott. Nyugodtan indulhatna egy profi body building versenyen.
Egy amatőr kezdő testépítő versenyző mellett is elvérezne.
IMiKeT
Bajnok
HozzászólásokCOLON 270
CsatlakozottCOLON 2006-04-06 12:39:29
Tartózkodási helyCOLON Tihany

Hozzászólás Szerző: IMiKeT »

De annyira se legyünk elfogultak, hogy azt higgyük hogy Mike Tyson az õ alig 180 centis magasságához csak úgy "a la natúr" volt 102-105 kiló csupaizom gyerek.
Egy dokumentumfilmben hallottam, hogy Tyson 14 éves korában már 190 font izom volt, ami kb 86 kilogramm. Mindössze 12-13 kg-mal volt magasabb a versenysúlya a huszas évei elején, amikor vitathatatlan világbajnok volt.
ringcsoda.blog.hu
Slajos
Újonc
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2007-08-07 11:49:21
Tartózkodási helyCOLON Slovakia

Hozzászólás Szerző: Slajos »

ogreface írtaCOLONAzt az izomtömeget kell csak megnézni, amit pár év alatt magára kapott. Nyugodtan indulhatna egy profi body building versenyen. Ezt már izomtorzulásnak illik nevezni, nem gyarapodásnak...
Szerintem meg maximum a második menetet vitte el Oveerem, az elsőben és a harmadikban, az állóharcban is sokkal több és pontosabb találatot kapott Werdumtól, mint amit ő adott. Egyébként az egész mérkőzés inkább volt vicc kategória mindkét oldalról, mint egy komoly gálasorozat mérkőzése. Le kellett volna a francba léptetni mindkettőt hiszen egyformán kerülték a komoly harcot.

A profi body building szinttől nagyon messze van Overeem ahoz kellene még neki vagy 15 kiló minőségi izom.
Az igaz, hogy kb. 16-18 kiló súlyt gyarapodott az elmúlt pár év alatt és nem vagyunk naivak, hogy azt higgyük ezt természetes úton érte el. De annyira se legyünk elfogultak, hogy azt higgyük hogy Mike Tyson az ő alig 180 centis magasságához csak úgy "a la natúr" volt 102-105 kiló csupaizom gyerek. Vagy ott van Holyfield akinek köztudottan probléma volt a súlyfelszedés és 92-93 kilósan öklözott a nehézsúlyban míg a sors össze nem hozta Lee Haney-vel és hipp-hopp cirka 1 év alatt 12-13 kilóval nehezebben lépett szorítóba. De ugyanúgy mondhatnám a Klicskókat is vagy Badr Harit a K1-ből, az mma-ból Shane Carwint, Brock Lesnart, James Thompsont stb. stb.
A külömbség az, hogy Overeem valószinűleg jobb adottságokkal rendelkezik izomfelszedés terén mint a többiek és szerintem odafigyel a táplálkozásra is, így nem szed hozzá felesleges zsírt.

Nálam is a második menet volt Overeemé a harmadik Werdumé az első pedig döntetlen. Én is inkább Werdumnak adtam volna úgy összeségében ő tűnt aktívabbnak. De azért nem volt egyértelmű a meccs. Mivel ez mma, ahol a földharc egyenértékű az állóharccal ott pedig Werdum gyengébb volt mint Overeem. A brazil összesen 1 takedown-t tudott összehozni a holland menetenként csinált 3-4 et. És amint Overeem állásból keményebben betalált Werdum már feküdt is a hátára. Úgyhogy ez egy nehezen értékelhető unalmas meccs volt, ahol végül a jelenleg éppen marketing szempontból jobban hangzó nevet hozták ki győztesnek.
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Alistair Overeem vs Fabricio Werdum
http://www.megaupload.com/?d=1JL6243M
jelszó: sweetmma
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Borz Elemér írtaCOLON
ogreface írtaCOLONA Strikeforce ezen fordulóján végleg kiderült, hogy Oveerem-et pontozással nem lehet megverni, mert nem hagyják. Ő az ügyeletes sztár, nem kaphat ki. Remélem "Bigfoot" belead apait-anyait és hazavágja a koksz királyt!
Tény, hogy ez egy olyan mérkőzés volt amit akár Werdumnak is adhattak volna. Nálam döntetlenre jött ki, de mivel az utolsó menetben a brazil volt aktívabb arra számítottam, hogy neki adják majd. Az egyik bírónál ha jól értettem 30-27 volt Overeem javára, na ő érdekes látószögből nézhette a meccset.
Ezt a "kokszkirályt" meg nem érdemes erőltetni mert nagyon nem valószinű, hogy találni tiszta harcost a jelenlegi nehézsúlyú elitben (legyen szó mma-ról, k1-ről vagy ökölvívásról). Josh Barnettet már 3x kapták el pozitív doppingtesztel (anabolikus szteroidokat szedett Baby face) érdekes módon mégis Overeemet fikázza mindenki.
Azt az izomtömeget kell csak megnézni, amit pár év alatt magára kapott. Nyugodtan indulhatna egy profi body building versenyen. Ezt már izomtorzulásnak illik nevezni, nem gyarapodásnak...
Szerintem meg maximum a második menetet vitte el Oveerem, az elsőben és a harmadikban, az állóharcban is sokkal több és pontosabb találatot kapott Werdumtól, mint amit ő adott. Egyébként az egész mérkőzés inkább volt vicc kategória mindkét oldalról, mint egy komoly gálasorozat mérkőzése. Le kellett volna a francba léptetni mindkettőt hiszen egyformán kerülték a komoly harcot.
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
Slajos
Újonc
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2007-08-07 11:49:21
Tartózkodási helyCOLON Slovakia

Hozzászólás Szerző: Slajos »

ogreface írtaCOLONA Strikeforce ezen fordulóján végleg kiderült, hogy Oveerem-et pontozással nem lehet megverni, mert nem hagyják. Ő az ügyeletes sztár, nem kaphat ki. Remélem "Bigfoot" belead apait-anyait és hazavágja a koksz királyt!
Tény, hogy ez egy olyan mérkőzés volt amit akár Werdumnak is adhattak volna. Nálam döntetlenre jött ki, de mivel az utolsó menetben a brazil volt aktívabb arra számítottam, hogy neki adják majd. Az egyik bírónál ha jól értettem 30-27 volt Overeem javára, na ő érdekes látószögből nézhette a meccset.
Ezt a "kokszkirályt" meg nem érdemes erőltetni mert nagyon nem valószinű, hogy találni tiszta harcost a jelenlegi nehézsúlyú elitben (legyen szó mma-ról, k1-ről vagy ökölvívásról). Josh Barnettet már 3x kapták el pozitív doppingtesztel (anabolikus szteroidokat szedett Baby face) érdekes módon mégis Overeemet fikázza mindenki.
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

A Strikeforce ezen fordulóján végleg kiderült, hogy Oveerem-et pontozással nem lehet megverni, mert nem hagyják. Ő az ügyeletes sztár, nem kaphat ki. Remélem "Bigfoot" belead apait-anyait és hazavágja a koksz királyt!
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

ogreface írtaCOLONVasárnap hajnali négy órakor kezdődik a Strikeforce gála következő fordulója. amit az Eurosport 2 élőben közvetít. Főmérkőzés Oveerem vs Werdum, természetesen MMA szabályrendszerben. A közvetítés előtt, már hajnali egy órától, régebbi gálákat fog leadni ez a sportcsatorna, úgyhogy nem fognak unatkozni a "vegyesharcművészetek" iránt rajongók.
Itt meglehet tekinteni a mérlegeléseket:

http://youtu.be/ja6fQpfsxsI

Jó szórakozást!
Oveerem, nincs picit "összeesve" önmagához képest? :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=GLdum69UGrk
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Vasárnap hajnali négy órakor kezdődik a Strikeforce gála következő fordulója. amit az Eurosport 2 élőben közvetít. Főmérkőzés Oveerem vs Werdum, természetesen MMA szabályrendszerben. A közvetítés előtt, már hajnali egy órától, régebbi gálákat fog leadni ez a sportcsatorna, úgyhogy nem fognak unatkozni a "vegyesharcművészetek" iránt rajongók.
Itt meglehet tekinteni a mérlegeléseket:

http://youtu.be/ja6fQpfsxsI

Jó szórakozást!
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
pollev
Újonc
HozzászólásokCOLON 40
CsatlakozottCOLON 2007-11-26 21:08:53

Hozzászólás Szerző: pollev »

Spoiler!



JLB legyőzte Stefan Lekot 5 menetben egyértelmű döntéssel tegnap este az I.S.K.A. World Super Heavyweight Kickboxing Champion címért kiírt mérkőzésen, Svájcban.
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Kép
Slajos
Újonc
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2007-08-07 11:49:21
Tartózkodási helyCOLON Slovakia

Hozzászólás Szerző: Slajos »

kozi írtaCOLONNagyon jó volt az UFC129. Machida tényleg maga a karate kid a KO-ja ezerszer visszanézve is elképesztő (kár, hogy pont szegény Randy látta kárát).
Aldo vs Hominick is szuper meccs volt, Aldo nagyon jó, de Hominick volt a hős ezen a meccsen. Azok után amit túlélt az első 4 menetben, mire volt képesz az ötödikben. Amelyik pontozó Aldonak adta az utolsó menetet konkrétan bűncselekményt követett el.
St Pierre pedig p4p, még akkor is ha most abszolút biztosra ment, és nagyon kerülte a földharcot Shields ellen. Sgields viszont igencsak csalódás volt, bár lehet, hogy St Pierre tényleg ennyivel jobb bokszban.

Remélem még ebben az évben összejön a Machida vs Jones. Az egy jó kis meccs lehetne. Nagyon kiváncsi vagyok milyen taktikával menne ki az amerikai ellen.

Hominick előtt tényleg le a kalappal. Azzal a hatalmas púppal a fején lehet, hogy még Aldót is összezavarta az utolsó menetben :D
Azért azt hozzátenném, hogy szerintem Aldo még nem volt teljesen a régi önmaga. Sérülés utánni első meccs + bemutatkozás az UFC-ben bizonyára rányomták a bélyegüket pszihikailag a teljesitményére.

Számitottam rá, hogy St Pierre ezzel a taktikával fog kijönni Shields ellen. Tanult a Hughes elleni meccseiből. Shieldsnek lesz mit még bizonyitania, az UFC elitből még sok bunyóssal nem meccselt. Kiváncsi vagyok, hogy marad e ebben a súlycsoportban vagy feljebb lép eggyel.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: kozi »

Nagyon jó volt az UFC129. Machida tényleg maga a karate kid a KO-ja ezerszer visszanézve is elképesztő (kár, hogy pont szegény Randy látta kárát).
Aldo vs Hominick is szuper meccs volt, Aldo nagyon jó, de Hominick volt a hős ezen a meccsen. Azok után amit túlélt az első 4 menetben, mire volt képesz az ötödikben. Amelyik pontozó Aldonak adta az utolsó menetet konkrétan bűncselekményt követett el.
St Pierre pedig p4p, még akkor is ha most abszolút biztosra ment, és nagyon kerülte a földharcot Shields ellen. Sgields viszont igencsak csalódás volt, bár lehet, hogy St Pierre tényleg ennyivel jobb bokszban.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Beast_Pete
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2005-02-17 23:48:46
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Beast_Pete »

Sztrego írtaCOLONhttp://www.youtube.com/watch?v=FaVDFW_o ... re=related
Seagal tanította Silvat![/url]
Ezt a videót nemrég már láttam. Nem semmi, tudtam, hogy Segal nagy tudású mester, de itt tényleg látszik, hogy hatékony technikákat alkalmaz, az edzések is hatékonynak tűnnek.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Borz Elemér írtaCOLONNe is mondd! Én még mindig nem tértem magamhoz. A meccs alatt csak ültem és néztem ki a fejemből, szó szerint sokkoló volt! Ennyire ledominálni a világ egyik legjobb bunyósát erre nem gondoltam volna, de szerintem más sem. Arra számitottam, hogy végig megy a mérkőzés és Jones nyer pontozással, na de erre?!! Egyértelműen kiderült, hogy az eddigi meccsein csak félgőzzel bunyózott és most mutatkozott meg, hogy mi van benne igazán. Shogun ha ebből a verésből feláll pszihikailag akkor még jobban fogom tisztelni mint eddig ha nem azt is teljesen megérteném.
Honnan szedték ezt a Jonest bazmeg? Ennyire magas szinten lenni thai boxban és földharcban is én ilyet még nem láttam életemben! Talán Anderson Silva aki megközeliti tudásban de ah...még ő sincs ott, nem is beszélve arról, hogy milyen lesz 2-3-5 év múlva?!

Szegény Rashad Evans (aki ráadásul még a klubtársa és barátja is) lesz a következő ellenfele vagy inkább áldozata. Nem irigylem, mert egy ilyen meccset megnézve mégis miben reménykedhet?
Nincs jelenleg olyan mma bunyós a világon ebben a súlyban aki csak megközeliti Jones képességeit, akár földharcban akár állóban. Addig lesz világbajnok ameddig csak akar.
Lucky punch-on kívül, szinte verhetetlen Jones, Shogun szerintem még most sem tért magához.
Mester és tanítvány szintű oktatást láthattunk.
Slajos
Újonc
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2007-08-07 11:49:21
Tartózkodási helyCOLON Slovakia

Hozzászólás Szerző: Slajos »

kozi írtaCOLONDöbbenetes volt Jon Jones. Egy ilyen brutál harcos ellen mint Shogun, ilyen előadást!? Komolyan nem hittem a szememnek. Ez a gyerek kb. olyan tehetségnek tűnik, mint a bokszban Mayweather. Eddig is látszott, hogy iszonyat jó, de azt, hogy a bajnoknak se legyen gyakorlatilag egyetlen értékelhető megmozdulása sem ellene. Egyelőre még emésztgetni kell ezt....

Ne is mondd! Én még mindig nem tértem magamhoz. A meccs alatt csak ültem és néztem ki a fejemből, szó szerint sokkoló volt! Ennyire ledominálni a világ egyik legjobb bunyósát erre nem gondoltam volna, de szerintem más sem. Arra számitottam, hogy végig megy a mérkőzés és Jones nyer pontozással, na de erre?!! Egyértelműen kiderült, hogy az eddigi meccsein csak félgőzzel bunyózott és most mutatkozott meg, hogy mi van benne igazán. Shogun ha ebből a verésből feláll pszihikailag akkor még jobban fogom tisztelni mint eddig ha nem azt is teljesen megérteném.
Honnan szedték ezt a Jonest bazmeg? Ennyire magas szinten lenni thai boxban és földharcban is én ilyet még nem láttam életemben! Talán Anderson Silva aki megközeliti tudásban de ah...még ő sincs ott, nem is beszélve arról, hogy milyen lesz 2-3-5 év múlva?!

Szegény Rashad Evans (aki ráadásul még a klubtársa és barátja is) lesz a következő ellenfele vagy inkább áldozata. Nem irigylem, mert egy ilyen meccset megnézve mégis miben reménykedhet?
Nincs jelenleg olyan mma bunyós a világon ebben a súlyban aki csak megközeliti Jones képességeit, akár földharcban akár állóban. Addig lesz világbajnok ameddig csak akar.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: kozi »

Döbbenetes volt Jon Jones. Egy ilyen brutál harcos ellen mint Shogun, ilyen előadást!? Komolyan nem hittem a szememnek. Ez a gyerek kb. olyan tehetségnek tűnik, mint a bokszban Mayweather. Eddig is látszott, hogy iszonyat jó, de azt, hogy a bajnoknak se legyen gyakorlatilag egyetlen értékelhető megmozdulása sem ellene. Egyelőre még emésztgetni kell ezt....
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
BUTTON_POST_REPLY