UFC, K-1, Pride

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
BUTTON_POST_REPLY
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

pollev írtaCOLONEngem megdöbbentett a következő hír:
Mike Bernardo a K-1 egyik visszavonult ikonja 2012. február 14.-én meghalt.
Ha jól fordítottam le az elmúlt két évben önmagába fordult és depressziós lett. Önkezével vetett véget az életének, a lakásában találták meg, Dél-Afrikában.
Egy hatalmas harcos hagyott itt bennünket, számtalan emlékezetes mérkőzés főszereplője...
Nyugodjon a lelke békében!
Hát mit lehet az ilyenhírre írni!? Döbbenet,hogy egy ilyen kősziklának is lehetnek olyan nagy gondjai, hogy öngyilkos legyen. Nagyon sajnálom, nagy kedvencem volt! :(
pollev
Újonc
HozzászólásokCOLON 40
CsatlakozottCOLON 2007-11-26 21:08:53

Hozzászólás Szerző: pollev »

Engem megdöbbentett a következő hír:
Mike Bernardo a K-1 egyik visszavonult ikonja 2012. február 14.-én meghalt.
Ha jól fordítottam le az elmúlt két évben önmagába fordult és depressziós lett. Önkezével vetett véget az életének, a lakásában találták meg, Dél-Afrikában.
Egy hatalmas harcos hagyott itt bennünket, számtalan emlékezetes mérkőzés főszereplője...
Nyugodjon a lelke békében!
Beast_Pete
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2005-02-17 23:48:46
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Beast_Pete »

A múlt hétvégi gálák igen jóra sikerültek. A női MMA meg kimondottan üdítő volt, sokkal izgalmasabbak voltak, mint bármilyen női boksz.
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

http://www.totaldamage.hu/ufc-hirek/bro ... ofont.html
#5 fist 2012-01-05 12:17

szerencsére azért van sok mma rajongó, akiknek nem kimbo meg great khali a bunyós
új rajongókat szerezni nehéz, mert pl mikor megnéztem az első pride meccset (box és k-1 rajongóként) lesokkolódtam azon ahogy taposták az amúgy is eszméletlen csórikám fején
az ufcben hiába nem lehet ilyet, egy kemény gnp is sokkolóan hathat egy valóban átlagos(semmifé le küzdősportot soha nem űző) embernek

ha az első megnézett gálám pl az lett volna amin nognak eltörik a felkarját, machida pedig ránézésre holtan esik össze (és ezt így egymás után), akkor tuti elkapcsolok és soha nem nézem többet ezeket az agyament állatokat...
sfrn
Újonc
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2012-01-05 20:35:09

Hozzászólás Szerző: sfrn »

Szevasztok,

heti két edzésem van, boksz, illetve láb technikákat is szoktunk gyakorolni, mikor melyik edzőnk van jelen. azt szeretném tőletek kérdezni, hogy edzés előtt (edzés: 20.00-22.00) mikor érdemes és mit enni, valamint utána?
18 vagyok, 176/71.
Slajos
Újonc
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2007-08-07 11:49:21
Tartózkodási helyCOLON Slovakia

Hozzászólás Szerző: Slajos »


Hát igen, a Lesnar vs Velasquez meccs után azért ez előrelátható volt. Lesnar brutális testi erővel rendelkezik (szerintem ő és Overeem az eddig volt fizikailag legerősebb mma bunyós, funkcionális erőben még Pudzianowskit is messze felülmúlják) de most ellenfelére akadt, a hollandot nem tudta levinni álóharcban pedig esélye sem volt.
Overeemnek csak Dos Santos lehet méltó ellenfele, valószinűleg még idén kiderül melyikük a jobb. De én azért kiváncsi lennék egy Lesnar vs Werdumra is. A nehézsúly legerősebb földharcosa vs legjobb "föld-kontra" harcosa.
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Eséye nem volt Lesnarnak Overeem kiváló taktikával lebombázta testen, amitől még lassabb lett. Alistair most verhetetlennek tűnik, nagyon egyben van és a súlya is tökéletes.
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Overeem behúzta a nagy rangadót. Kiváncsi leszek, hogy folytatódik a UFC karrierje. Szerintem most ő az új Fedor, mindenki őt szeretné leverni. Dos Santossal meg Velasquezzel fognak még jó meccseket csinálni úgy érzem.
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Beast_Pete írtaCOLONA Big Nogot nem értem meg... ennyire nem lehet fontos egy mérkőzés, hogy utána kockáztassa a karrierjét. :(
9 hónapot adtak neki az orvosok, mire újra rendesen edzhetni kezdhet. Szerintem Ő befejezte...
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
Beast_Pete
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2005-02-17 23:48:46
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Beast_Pete »

A Big Nogot nem értem meg... ennyire nem lehet fontos egy mérkőzés, hogy utána kockáztassa a karrierjét. :(
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Borz Elemér írtaCOLONJól sikerült ez a ma hajnali móka is. Végre láttuk Jones-t is menetet bukni és azért bízhatunk benne, hogy lesz valaki aki azért legalább egy kicsit megszorongatja majd, mint mondjuk most Lyoto az elsőben.
.
.
1. menet egyértelműen Lyotoé, de én végig azt éreztem, hogy Jones mint egy tanár (mester) engedi a nebulót kibontakozni és csak a megfelelő pillanatra vár, amikor lezárhatja az oktatást. :roll:

Tito nagy elánnal ugrott Rogerionak, de a fagyi "visszanyalt"

Chan Sung Jung leggyorsabb győzelem rekordjára is esélyes lehet?

Frank Mir "mutatványa" nagyon durva volt, Rodrigo karja már szinte nekem is fájt.
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Nog felkarjának röntgen felvétele. Ez lett a nem lekopogott Kimura végeredménye:
Kép
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
Slajos
Újonc
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2007-08-07 11:49:21
Tartózkodási helyCOLON Slovakia

Hozzászólás Szerző: Slajos »

kozi írtaCOLONJól sikerült ez a ma hajnali móka is. Végre láttuk Jones-t is menetet bukni és azért bízhatunk benne, hogy lesz valaki aki azért legalább egy kicsit megszorongatja majd, mint mondjuk most Lyoto az elsőben. Csak az a nagy baj, hogy Rashadon kivül már senki sem maradt, akinek reális esélye lehet (talán még Hendo, de szerintem ő túl kiismerhető ahhoz, hogy komoly gondot okozzon Jonesnak).
Na majd kb két év múlva a JDS vs Jones :)

Mir subja azok után, hogy szinte már beájult nem semmi. Nem sok étvágyam maradt azután a kimura után, bár a maga nemében fantasztikus volt.

Igen, Lyotonak sikerült az ami eddig még senkinek sem, menetet nyert Jones ellen.
Machida nagyon jól felkészült Csontos Jonatánból, jól érezte a távolságot és szépen elkerülte az amerikai low-kickjeit amivel az ellenfeleit szokja lefárasztani idegileg. Jones általában nagyon komótosan kezdi az első menetet mintegy felméri az ellenfelet (kivétel talán csak a Shogun elleni meccs volt). Ezt sikerült kihasználnia Machidának és szépen odaveregetett. Viszont a második menet elejétől kezdve már látszott, hogy Jonatán kettesbe rakta a sebváltót. Onnantól kezdve pedig már csak idő kérdése volt, hogy mikor morzsolódik le az ellenfél. A fojtás brutális volt, ha a bíró még hagyja 5-10 másodpercig akkor újjáélesztés lett volna a dologból. A fojtást megelőző leütést pedig tanítani lehetne.
Szerintem a kiismerhetőséggel nincs baj Hendónál, hiszen Shogun ellen is milyen meccset csinált, sőt ha valaki ő aztán a legváratlanabb helyzetekben is tud fordítani a mérkőzésen de Jones más szint. Fizikai erőfölény, reflexek, tehnikai tudás, magasságbeli fölény, ringiteligencia mindez egy csomagban. Persze egy jó pillanatban betaláló ütés őt is ugyanúgy leolthatja mint bárki mást. Viszont ha figyelembe vesszük, hogy még csak 24 éves, 4 éve gyakorolja az mma-t és mekkora fölénnyel veri a top bunyósokat, akkor tényleg elgondolkodik az ember hol is lehet majd 3-5 év múlva.
A nehézsúly azért más kategória, szerintem az még korai lenne 2 éven belül. A fizikai erő és magasságbeli fölénye elveszne és az nem kevés. Oda először is magára kellene szednie cca 15 kiló minőségi testsúlyt, növelve az erejét de megőrizve a lazaságát és dinamikusságát majd leverni 3-4 jó nehézsúlyút és csak utána jöhetne Dos Santos vagy Alistair Overeem.

A Philippou vs Hamman is jó meccs volt. Éppen gondolkodtam milyen nehéz csontú, jó izomzatú gyerek ez a görög de lehet, hogy nem is üt nagyot egyszer csak, bumm aztán megint bumm és megint :D
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: kozi »

Jól sikerült ez a ma hajnali móka is. Végre láttuk Jones-t is menetet bukni és azért bízhatunk benne, hogy lesz valaki aki azért legalább egy kicsit megszorongatja majd, mint mondjuk most Lyoto az elsőben. Csak az a nagy baj, hogy Rashadon kivül már senki sem maradt, akinek reális esélye lehet (talán még Hendo, de szerintem ő túl kiismerhető ahhoz, hogy komoly gondot okozzon Jonesnak).
Na majd kb két év múlva a JDS vs Jones :)

Mir subja azok után, hogy szinte már beájult nem semmi. Nem sok étvágyam maradt azután a kimura után, bár a maga nemében fantasztikus volt.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Hajnalban az év legjobb gálája következik?! :roll:
Tito Ortiz - Antonio Rogerio Nogueira
Frank Mir - Antonio Rodrigo Nogueira
Jon Jones - Lyoto Machida
Tipp : Ortiz, Mir, Jones győzelem.

Mérlegelésen Jones kapta a fújolást.

http://www.youtube.com/watch?v=aczgRXPT5cQ
Slajos
Újonc
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2007-08-07 11:49:21
Tartózkodási helyCOLON Slovakia

Hozzászólás Szerző: Slajos »

Blackpanther írtaCOLON
Én is x-re adtam volna.

1, 2, 3 menet Hendo, 4-5 Shogun.

Hendo - Shogun

1. 10-9
2. 10-9
3. 10-8
4. 8-10
5. 8-10

Összesítésben : 46-46

Jones mérkőzései között, ezen kicsit meglepődtem :

Win Stephan Bonnar Decision (Unanimous) UFC 94 - St. Pierre vs. Penn 2 1/31/2009 3 5:00

Bonnar végig állta a 3 menetet?! :o

(Ő benne volt a The Ultimate Fighter s01-ben és most hétvégén verte Kyle Kingsburyt.)

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Ultimate_Fighter_1


Bonnar jó bunyós, Griffin és Evans is megszenvedett vele. De azért a Jones elleni meccsel kapcsolatban azt is figyelembe kell venni, hogy Jones csak félgőzzel bunyózott ellene. Ha mindent belead bedarálta volna max. a második menetben.
Jones eddig csak egyszer mutatta meg mit tud valójában, amikor megszerezte a világbajnoki övet Shogun ellen. Már Jackson ellen is kissebb pressióval bunyózott, nyugodtan "ráérősen".
Én még nem láttam az MMA-ban bunyóst aki ekkora fölénybe lett volna a többi top bunyóssal szemben. Persze ki tudja mit és kit hoz a jövő de Jones súlycsoportjában jelenleg nem látok olyan fightert aki meg tudná szorongatni őt úgy mint ahogy pl. Sonnen szorongatta Silvát.
BUTTON_POST_REPLY