A hazai profibokszért

Minden, ami profiboksz!
prof
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 620
CsatlakozottCOLON 2002-09-12 21:11:07
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: prof »

WNB<br><br>Hej, régi szép idők, a Misi vs Gare gála, többszintű kvízjáték, kattintgatások, helyes válaszok, e-mailváltás, nyereményjegyek...  ;) <br>Rá is keresek, ha megvan egyáltalán, miket kérdeztem anno, még a (h)őskorban.  ;D
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: WNB »

Profi,<br><br>Nem lehet olyan, hogy még az iróniához szükséges túlzást leszámítva is félreérted-eltúlzod-túlbecsülöd a helyi csapat-szerűség feltételezett motivációját ill. potenciális befolyását Mari nénire és a szélesebb tömegekre? <br><br>De ha mégis bejönne a tipped, és minden (nyilván kedvünkre) összeomlik, akkor a 15-ök bandája (ha lenne ilyen) szerintem midentől függetlenül szívesen látna azon a jó kis helyen...nem tudom persze előre kijelenteni, hogy a belépés díjtalan lesz, vagy hogy a korlátozott számú tiszteletjegyből éppen jutni fog mindenkinek, akinek kellene. (1 kanna benzin viszont minden ajtót megnyit...mint tudjuk.)<br><br>Előregondolkodva (~B-terv) pl. Fekete "énafrikaivagyokbazmeg" Pákóba be lehetne fektetni...ő akkor is hozná a nézettséget, ha már csak a Sztárbox marad...és fejlődőképes. Valamint agresszív is.<br><br>Ha eljön az aranykor, akkor itt is már csak gondosan fésült, szigorúan ellenőrzött PR-cikkek jelennének majd meg, amik nem tudnak soha semmilyen érdeket óvatlanul sérteni...és persze soha nem lesz olyan szavazás, ami valahova rossz, kontrollálhatatlan irányba futhatna ki, hogy ezzel aztán jogos felzúdulást keltsen.<br><br>A helyiek pedig ráállnak majd a rákendrollos régi idők relikviáinak üzletszerű árusítására...Romsy kínai fröccsöntőüzemében sorozatban készül majd a biankó "A Magyar Professzionális Ökölvívás Második Legnagyobb Ellensége" emlék-öv...feltételezésem szerint 1 (jó, 2) kanna benzinért lehetne majd hozzájutni...szóval nem lesz olcsó. (Esetleg hajzselével vagy szolibérlettel is kiváltható persze...hívjon, megegyezünk.) Az RTL SztárBox Klub kvízjátékban ("Mi Pákó kedvenc nyaralóhelye? 1. Warnemünde 2. Didione) is lehet majd belőle nyerni...csak korlátozott számban persze.<br><br>###<br>Meg kell mondjam, be kell valljam ezenfelül még, hogy mintegy 3 és fél éve, a Misi vs. Gare meccsre, az Elektromos csarnokába lényegében lejmolt, azaz nyereményként kapott jeggyel (helyi kvízjáték, ~1k HUF névérték?, helyileg: zsöllye) léptem be...ma már azt hiszem látom-érzem, hogy nagy hibát követtem el. :)<br><br>###<br>Ha az ember jó meccset lát, akkor tökmindegy, hogy milyen övért zajlik...és egy jó meccset sem a gátlástalan PR, sem a gátlástalan fikázás nem tud érdemben tönkretenni, mivel egy jó meccs a lehető leghitelesebb kommunikáció - a gátlástalan fikázás és a gátlástalan PR viszont mindig egy kicsit egymásból táplálkozik...ha megjelenik az egyik, megjelenik a másik is. És mindig valahogy elkezd elmosódni, elkenődni az a határvonal, amin túl már valakik egyszercsak tisztán látni véli a másik fél gátlástalanságát...szerintem.<br><br>###<br>Lehet, hogy furcsa kérés...(nem, nem báránnyal akarom)...de rá lehetne kérdezni esetleg, hogy hogyan néz ki a "PKSZ-en valaha leírt legordasabb hülyeség/g..nyóság" P4P top10-es listád? Komolyan érdekel! Vicc nélkül!<br><br>(A top10-et csak megszokásból írtam...ha esetleg nem lenne elég a sok holtverseny miatt, akkor lehet több is... :))
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: WNB »

Romsy...van 1 tippem: eredetileg korábban arról is szó volt egy ideig, hogy szeptember 23-án talán Thiam lesz majd Misi ellenfele...végül Lujan lett. Gondolom nk76 erre akart gondolni...bár nyilván zavaró volt múlt időben fogalmaznia, mivel Thiamot végül konkrétan se Félix, se Profi, se senki nem tudta Manchesterbe csábítani...legfeljebb magánemberként. <br><br>(Vagy esetleg van valahol egy Tiamo nevű olasz gyökerű menő, aki még csak ezután próbálja meg bevenni Misi ellen Angliát?...45-55, hogy inkább az előbbiről lehet szó.)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: Romsy »

[quote author=nk76 link=board=profiboksz;num=1129459503;start=0#8 date=10/17/05 ť 01:27:07]<br><br>Úgy értettem, hogy nem tette be a lábát a kontinensre, hogy Angliába jött, nem pedig Magyarországra vagy Ausztriába. Vagyis olyan helyre, ami a nemzetközi bokszéletben elsimert hely. Ezt valamire reagálva írtam, nem valamit lebecsülendő. Elvégre ugyanezen a HELY-en volt ott Kótai is, ami nem semmi. Ez már egy eredmény, hogy ilyen helyekre magyar profi bokszoló az IBO világbajnokaként megy és esélyesként megy! Ezt nem mondhattuk el nagyon sokáig és ez már egy komoly eredmény a magyar profi ökölvívás számára.<br><br>Profit tisztelem és Misit is a munkájukért, nem arra szólt a megjegyzésem amit ők csinálnak.<br>A tévés közvetítésekkel kapcsolatban arra gondoltam, amit máshol már leírtam. Nem akarom ismételni, így csak a lényeget:<br><br>1. A bokszmérkőzések közötti időt kitölti a reklám. Nem nagy gond, mert addig ezt-azt lehet csinálni (pl.: ennivalót hozni, inni, beszélgetni - mert nálunk mérkőzés alatt nem lehet egy szót sem). Ez egy jó dolog nekünk is és jó mindenki olyannak, aki pénzt szeretne látni az ökölvívásból (mondjuk a TV-társaság).<br>Ugyanakkor ez nem kellene igaz legyen a bokszműsor egyéb részeire. A riportok, beszélgetések is lehetnének színvonalasabbak. Akkor jó a riport, a beszélgetés, ha a néző többet tud utána, mint előtte. Ez egy alap lenne és ez semennyire nem a bokszmenedzseren múlik - mondhatni, ez tévés belügy.<br><br>2. Nem akarom, hogy a műsorban ledegradálják azokat, akik nem a négy nagy szervezet világbajnokai. Egy ilyen megjegyzés-sorozat után a néző legyint egyet és előáll az, amit profi is írt. Elfogult vagyok a TV2-vel szemben és ha 150%-ot teljesítenének se nagyon ismerném el bizonyos dolgok miatt, leginkább rájuk vonatkozott sok minden amit írtam eddig ilyen témákban.<br><br>Sok olyan dolog van ugyanakkor a kommunikációban amire oda kellene figyelni. Ez mind olyan amit írhatnék ide, de nem lenne sok értelme, mert senki olyanhoz nem jut el, aki tudna változtatni rajta (ugyanis ez tévés belügy és az ott hozott döntéseket semelyik menedzser vagy bokszoló nem tudja befolyásolni, esetleg nagyon kirívó esetben). Minden visszavezethető arra, hogy sok olyan riporterkedik meg vezet műsort, aki nem ért hozzá. Lehet, hogy tehetséges színész vagy énekes, de riportot készíteni, műsort vezetni - azt nem árt tanulni is. <br><br>Erre egy példa (mert ez már fél-OFF), hogy volt egy tehetséges riporter munkatársam. Bármilyen műsorról volt szó benne volt és nagyon jó műsorokat hoztunk össze. Nem egyre még emlékszik mindenki aki a rádióban hallotta. Mindent tud arról ez a személy, hogy milyen egy jó riport és minden testi-lelki adottsága megvan ahhoz, hogy a műsorai az első szótól az utolsóig élvezhetők és érdekesek legyenek. Jött az RTL Magyarországra, jelentkezett és természetesen felvették. XY színésznő és 00 énekesnő évekkel hamarabb vezethetett műsort (elismerten rossz minőségben), mintsem ő. Mai napig is idétlen műsorokhoz jut, pedig tökéletes lenne a Bokszklubhoz, mint olyasvalaki, aki összeállít egy kisfilmet Kótai vagy Erdei éppen aktuális ellenfeléről. Legyen szó a Kótai vs. Lujan 100-ról vagy az Erdei vs. Garay 100-ról, ő úgy oldaná meg a kisfilmet, hogy Lujannak vagy Garaynak a 100. arcát ismernénk meg. Amit írtam nem a Bokszklubra vonatkozott - csak példa egykori munkatársam kiaknázatlan szakmai tehetségére.<br><br>ON<br>A bokszolónak és a menedzsernek is biztos vagyok, hogy számítanak a pénzben nem mérhető értékek, melyeket a bokszolóval együtt megszerez. A TV viszont csak akkor fogja bizonyos dolgokra az áldását adni, ha pénzt lát benne. Egy bokszközvetítés önmagában is vonzó lehetőség, de azért jó lenne nem félig telt csarnokot látni magyar rendezésű magyarországi gálán. Ez viszont leegyszerűsítve arról is szól, hogy a szervezőnek el kell érnie, hogy a jegyárak a kasszába érjenek. Költeni az fog akinek van miből és azokat arra kell rávenni, hogy a bokszmérkőzésre is jöjjenek el. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű - és erre vonatkozott az a megjegyzésem, hogy az alkalmazható szaktudást kell megfizetni. <br>Természetesen tudom mennyi minden befolyásolja ezt, de előbb-utób egyre több helyen már abban a felfogásban fognak tervezni, hogy érdemes olyanokat is rendesen megfizetni, akik megbízhatóan, hosszú távon és jól képesek dolgozni. [/quote]<br><br>Nk: Thiam olyannyira nem tette be a lábát a kontinensre, hogy Európa-bajnok volt hosszú időn keresztül és olyanra sem emlékszem, hogy a Polish kedvéért Angliába ment mérkőzni. 2 hét múlva jön Magyarországra Kovács Attila ellenfeleként, hol a problémád? Jön, neem?!<br>Nem nagyon értem miről beszélsz...
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
profi
Reménység
HozzászólásokCOLON 71
CsatlakozottCOLON 2004-03-19 23:45:59

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: profi »

NK76!<br><br>Természetesen nem csak a te írásodra reagáltam. Amint alább írtál, azzal pedig teljesen egyetértek.
nk76
Bajnok
HozzászólásokCOLON 274
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:59:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: nk76 »

[quote author=Romsy link=board=profiboksz;num=1129459503;start=0#6 date=10/16/05 ť 19:29:34]<br><br>??????[/quote]<br><br>Úgy értettem, hogy nem tette be a lábát a kontinensre, hogy Angliába jött, nem pedig Magyarországra vagy Ausztriába. Vagyis olyan helyre, ami a nemzetközi bokszéletben elsimert hely. Ezt valamire reagálva írtam, nem valamit lebecsülendő. Elvégre ugyanezen a HELY-en volt ott Kótai is, ami nem semmi. Ez már egy eredmény, hogy ilyen helyekre magyar profi bokszoló az IBO világbajnokaként megy és esélyesként megy! Ezt nem mondhattuk el nagyon sokáig és ez már egy komoly eredmény a magyar profi ökölvívás számára.<br><br>Profit tisztelem és Misit is a munkájukért, nem arra szólt a megjegyzésem amit ők csinálnak.<br>A tévés közvetítésekkel kapcsolatban arra gondoltam, amit máshol már leírtam. Nem akarom ismételni, így csak a lényeget:<br><br>1. A bokszmérkőzések közötti időt kitölti a reklám. Nem nagy gond, mert addig ezt-azt lehet csinálni (pl.: ennivalót hozni, inni, beszélgetni - mert nálunk mérkőzés alatt nem lehet egy szót sem). Ez egy jó dolog nekünk is és jó mindenki olyannak, aki pénzt szeretne látni az ökölvívásból (mondjuk a TV-társaság).<br>Ugyanakkor ez nem kellene igaz legyen a bokszműsor egyéb részeire. A riportok, beszélgetések is lehetnének színvonalasabbak. Akkor jó a riport, a beszélgetés, ha a néző többet tud utána, mint előtte. Ez egy alap lenne és ez semennyire nem a bokszmenedzseren múlik - mondhatni, ez tévés belügy.<br><br>2. Nem akarom, hogy a műsorban ledegradálják azokat, akik nem a négy nagy szervezet világbajnokai. Egy ilyen megjegyzés-sorozat után a néző legyint egyet és előáll az, amit profi is írt. Elfogult vagyok a TV2-vel szemben és ha 150%-ot teljesítenének se nagyon ismerném el bizonyos dolgok miatt, leginkább rájuk vonatkozott sok minden amit írtam eddig ilyen témákban.<br><br>Sok olyan dolog van ugyanakkor a kommunikációban amire oda kellene figyelni. Ez mind olyan amit írhatnék ide, de nem lenne sok értelme, mert senki olyanhoz nem jut el, aki tudna változtatni rajta (ugyanis ez tévés belügy és az ott hozott döntéseket semelyik menedzser vagy bokszoló nem tudja befolyásolni, esetleg nagyon kirívó esetben). Minden visszavezethető arra, hogy sok olyan riporterkedik meg vezet műsort, aki nem ért hozzá. Lehet, hogy tehetséges színész vagy énekes, de riportot készíteni, műsort vezetni - azt nem árt tanulni is. <br><br>Erre egy példa (mert ez már fél-OFF), hogy volt egy tehetséges riporter munkatársam. Bármilyen műsorról volt szó benne volt és nagyon jó műsorokat hoztunk össze. Nem egyre még emlékszik mindenki aki a rádióban hallotta. Mindent tud arról ez a személy, hogy milyen egy jó riport és minden testi-lelki adottsága megvan ahhoz, hogy a műsorai az első szótól az utolsóig élvezhetők és érdekesek legyenek. Jött az RTL Magyarországra, jelentkezett és természetesen felvették. XY színésznő és 00 énekesnő évekkel hamarabb vezethetett műsort (elismerten rossz minőségben), mintsem ő. Mai napig is idétlen műsorokhoz jut, pedig tökéletes lenne a Bokszklubhoz, mint olyasvalaki, aki összeállít egy kisfilmet Kótai vagy Erdei éppen aktuális ellenfeléről. Legyen szó a Kótai vs. Lujan 100-ról vagy az Erdei vs. Garay 100-ról, ő úgy oldaná meg a kisfilmet, hogy Lujannak vagy Garaynak a 100. arcát ismernénk meg. Amit írtam nem a Bokszklubra vonatkozott - csak példa egykori munkatársam kiaknázatlan szakmai tehetségére.<br><br>ON<br>A bokszolónak és a menedzsernek is biztos vagyok, hogy számítanak a pénzben nem mérhető értékek, melyeket a bokszolóval együtt megszerez. A TV viszont csak akkor fogja bizonyos dolgokra az áldását adni, ha pénzt lát benne. Egy bokszközvetítés önmagában is vonzó lehetőség, de azért jó lenne nem félig telt csarnokot látni magyar rendezésű magyarországi gálán. Ez viszont leegyszerűsítve arról is szól, hogy a szervezőnek el kell érnie, hogy a jegyárak a kasszába érjenek. Költeni az fog akinek van miből és azokat arra kell rávenni, hogy a bokszmérkőzésre is jöjjenek el. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű - és erre vonatkozott az a megjegyzésem, hogy az alkalmazható szaktudást kell megfizetni. <br>Természetesen tudom mennyi minden befolyásolja ezt, de előbb-utób egyre több helyen már abban a felfogásban fognak tervezni, hogy érdemes olyanokat is rendesen megfizetni, akik megbízhatóan, hosszú távon és jól képesek dolgozni.
profi
Reménység
HozzászólásokCOLON 71
CsatlakozottCOLON 2004-03-19 23:45:59

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: profi »

Szóval tudatni kellene 1,8-2,0 milló nézővel, hogy azok amit ők néznek az kamú! Mi, tizenöten tudjuk csak, hogy négy nagy szervezet van! És ti mind hülyék vagytok, hogy ezt a parasztvakítást nézitek, amit IBC, WBF, IBO meg az interconti (kisvilágbajnoki) mérkőzésnek hívnak! Majd amikor felnyitottuk 2,0 millió "Marinéni" szemét, és már nem lesz kiváncsi a parasztvakitásra, (nincs Marinéni nincs közvetítés sem) akkor leülünk nagy boldogan mi tizenöten egy közösmeccsnézés keretében egy jó helyen, és hallgatjuk Golyót, amint éppen ecseteli az aktuális Sztárbokszoló  bokszolósztár meccsén, hogy mennyire nem látja ( így negyvenedik éve felé közeledve) a fejlődést, és ez egy középszerű színész ellen  mennyire kevés lesz!<br>A bokszrajongókat a jegyvételre kellene rávenni, (már amatőrben is) nem a lejmolásra, és akkor jöhetnének a négy nagy sztárok is!  <br>Szigorúan a SZVSZ!
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Chacon eljött, de Tiam még csak a kontinensre sem tette be a lábát. Tiamnak Anglia kellett, az jelentette a nemzetközi porondot. Fontos, hogy Tiamot nem Félix, hanem Profi csábította Angliába
<br><br>??????
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
nk76
Bajnok
HozzászólásokCOLON 274
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:59:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: nk76 »

Azért még világszinten jegyzett bokszolók nem jönnek Magyarországra (sajnos). Chacon eljött, de Tiam még csak a kontinensre sem tette be a lábát. Tiamnak Anglia kellett, az jelentette a nemzetközi porondot. Fontos, hogy Tiamot nem Félix, hanem Profi csábította Angliába :-)<br><br>Amit írtam abban benne van az is, hogy neves bokszolókat is el kellene hozni ide az országba - bokszolni. Most csak fejből írom, de emlékezetem szerint csak három WBO világbajnok bokszolt Budapesten: Artur Grigorian, Kovács István és Erdei Zsolt. Bár Félix keze mindegyikben benne volt (magyarországi partnerként, ami a jövőre nézve már nem 100%), igazából az Universumhoz és Kovács istvánhoz kötődik mindkettő - nem elhanyagolhatóan az RTL-klub sem mellékes szerepet játszott. A legkevesebb szerep Félixnek jutott, akit ebben az évben félre is tettek.<br><br>Az amatőrök közül a legjobbakat az amatőr szövetség meg akarja tartani, hogy olimpiai érmeket szerezzenek (legalább egy aranyat).<br><br>Abban viszont teljesen 1et tudok érteni, hogy a tv-közvetítések színvonalát emelni kellene az említett személyekkel. A másik csatornánál is elmenne 1-2 igazi szakértő.
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: Darien »

[quote author=B-Real link=board=profiboksz;num=1129459503;start=0#3 date=10/16/05 ť 17:55:57]Ezenkivül az is jobb lenne ha az úgynevezett szupertehetségeink (Erdei, Balzsay esetleg ha Kótait is ide vesszük ;D mondjuk Félixnél bokszolnának.Így a külföldi klubjuknál nem kerülnének hátrányba, sokkal több színvonalasabb magyar gálákat lehetne tető alá hozni.[/quote]<br>Ezzel nem értek egyet. Félixnek soha nem lesz akkora anyagi háttere mint pl az Universumnak. Ez leginkább azért van így, mert Félix a magyar piacon próbálja eladni a bunyósait, az meg jóval kisebb, mint az Uni által többé kevésbé lefedett Németország, Magyarország, Ausztria, Lengyelország, Csehország. Szóval ők sokkal könnyebben tudnak klasszis ellenfeleket szerződtetni a bunyósaiknak. Az, ha Félix össze tudja hozni Janit Barriosszal, az hatalmas dolog lesz. Azt már kétlem, hogy a gálát sikerülne idehozni. Szóval szerintem a magyar profiboksz jó úton halad, de közel a csúcs, a maximum amit ki lehet belőle hozni. Amiben fejlődnünk kell az az, ahogy az egyes meccseket eladják. Jó lenne helyre tenni a dolgokat, és elmagyarázni az embereknek, hogy mi a különbség világbajnoki öv és világbajnoki öv között. A többi megállapítással nagyjából egyetértek.  
B-Real
Reménység
HozzászólásokCOLON 61
CsatlakozottCOLON 2005-02-07 09:20:22
Tartózkodási helyCOLON Cegléd

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: B-Real »

Szerintem is a legjobb úton halad ez az egész, Félix most már világszinten jegyzett ökölvivókat is el tud hozni Magyarországra!(Chacon, Thiam) Kokó óta érdekli az embereket a profi boksz, szerintem a labdarúgás után a legnépszerűbb sportág, de azért még lehetne tenni ezt azt hogy jobban menjen a dolog ;)<br>Például rá kellene venni a fiatal tehetségeket hogy lehetőleg minél előbb térjenek át a  profik táborába (Káté Gyula) és már Balzsay is előbb elmehetett volna profinak. Ez a versenyzőknek is anyagilag kedvezőbb lenne, mint az amatőrök között.Ezenkivül az is jobb lenne ha az úgynevezett szupertehetségeink (Erdei, Balzsay esetleg ha Kótait is ide vesszük ;D mondjuk Félixnél bokszolnának.Így a külföldi klubjuknál nem kerülnének hátrányba, sokkal több színvonalasabb magyar gálákat lehetne tető alá hozni.<br>És még az se lenne egy hátrány ha több ilyen sikeres magyar promoterünk lenne mint a Félix.<br>A televizió közvetítéseknél nem lenne rossz dolog ha tényleg szakkommentátorok közvetítenék a meccseket és ülnének a stúdióba pl.:Golyó vagy Koko.
nk76
Bajnok
HozzászólásokCOLON 274
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:59:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: nk76 »

Szerintem az első lépés már megtörtént.<br><br>Most több dologra lenne szükség, ebből csak egy az, amire rálátásom van és merek róla kicsit magabiztosan írni.<br><br>Javítani kellene a kommunikációt. Az, aki szereti az ökölvívást, annak sok dolog mindegy, legfeljebb szídja a tévétársaságot, a közvetítőt, stb. Viszont a profi ökölvívást nem az ilyenek tartják el, hanem a szélesebb nézőközönség. Inkább rájuk gondolva írom, hogy javítani kellene a kommunikációt. Vannak dolgok amit jobban is lehetne publikálni, vannak ki nem aknázott és elszúrt lehetőségek. <br><br>Már máshol leírtam, de megismétlem:<br><br>Kellene egy bokszmenedzser (vagy rendezvényszervező), aki szerződést kötne egy elérhető helyen (tehát nem Csengerben) lévő, normális ingatlanüzemeltetővel és évekre kibérelne egy helyet, ahol kb. 2000 ember előtt lehetne mérkőzéseket rendezni. Ki kéne kötni, hogy az első 2 évben csak az önköltségi árat fizetné a szervező az üzemeltetőnek, nyereség esetén a nyereség egy elhanyagolható %-át.<br>A szerződésnek ebben a stádiumában fel kell futtatni a helyet és a rendezvényt. Az kell előálljon, hogy rangja legyen az eseménynek (ennek sok feltétele van, de ugye mindenki azért dolgozik, mert ért a munkájához; vagyis azt kell megfizetni, aki el tudja végezni, amit más esetleg nem). Először megfizethető jegyárakat kellene hirdetni, majd amikor egyre többször telt a hely, lehetne apránként árakat emelni. <br>A szerződés második stádiumában kellene annak lennie, hogy az üzemeltető piaci árat kér, de addigra már rangja van az eseménynek, lehetne erre sok minden építeni, stb. stb.<br><br>2001-ben egy vaskos tanulmányban már leírtam egy külföldi érdeklődőnek ezt az egészet, árajánlatokkal, fényképekkel, mindennel. Egyetlen dolog hiányzott hozzá: olyan bokszmenedzser, aki vállalta volna az együttműködést. <br>Mert az kikötés lenne, hogy izgalmas, érdekes mérkőzéseket kellene idehozni. Ha éppen nincs magyar bokszoló, akkor egy külföldit, de csak így lehet rangossá és elismertté tenni az egész rendezvényt és a helyszínt. <br><br>Megjegyzem, hogy mindent áttekintve Budapest az egyetlen város ahol ezt meg lehetne oldani. Máshol egy csomó minden hiányzik.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: kozi »

Europában Németország és Anglia után szerintem nálunk a legnépszerübb a profiboksz. Félix jól csinálja amit csinál, bőven jó így ahogy van, ez a piac többet nem bír el. Nem kell itt felvirágoztatni semmit, így még sosem virágzott a profi bunyó hazánkban.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: Camo »

Ti mit tennétek azért, hogy Magyarországon nagyobb léptékekben fejlődjön a profiboksz?<br><br>Ha lehetőségetek lenne rá, milyen intézkedéseket hoznátok a honi profiboksz felvirágoztatásáért?<br><br>Véleményetek szerint kik lennének azok az emberek, akik a legtöbbet tehetnék azért, hogy hazánk hangsúlyosabban tűnjön fel a bokszvilág térképén?<br><br>Ha választani lehetne, kire/kikre bíznátok a felmerülő feladatok végrehajtását, a lehetőségek kiaknázását?<br><br>Mi az, amit mindenképpen fejleszteni kellene, s milyen módszerek szükségeltetnének ehhez?<br><br><br>Biztosan sokan vannak közöttünk, akik gondolkodtak már a fenti kérdéseken. Ha van mondanivalótok, itt közzétehetitek.  
Camo
BUTTON_POST_REPLY