A hazai profibokszért

Minden, ami profiboksz!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Pár napja a monoklin egy nem túl kedves párbeszédben szóba került a nyári pesti WBO szeminárium, és a résztvevőknek ott kiosztott kézikönyv. Kokó nyilván olvasta a vitát, és talán ezért is elküldte többek között nekem is pdf formátumban. Feltettem az ftp-re, szerintem érdemes leszedni. Egy jó nyomtató, fűzős dosszié, és máris ugyan azt tarthatjátok a kezetekben, amit mi is kaptunk. Többször is voltak már kérdések mindenféle szabályokkal, pontozói szemléletekkel kapcsolatban, így ez most hiánypótlásnak is jó. Gyakorlatilag a bíró, a pontozók és a hivatalos személyek teljes feladatköre le van bent írva.
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

kicsit csokkentsd a kepek meretet, ne vagja szet a forumot. koszi.
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Hozzászólás Szerző: alain »

végtelenül szimpatikus volt:

Kép

ő is:

Kép
A hozzászólást 2007 alkalommal szerkesztették, utoljára 3 alain-kor.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Ezek szerint úgy tűnik, ide is érvényes a tény, hogy néha a legprofibbak sokkal közvetlenebbek, mint egyesek.

Bosco bahátos, látod, a világ csak egy érintés.... :)

Amúgy megvan a kép, hamarosan "fenn" lesz... :)
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

Edgegod írtaCOLONAmi szerintem kifejezetten említésre méltó még, hogy szabályok ismertetés közben elhangzott a "bajnokot nagyon meg kell verni" téveszme cáfolata (sőt kifejezetten felhívták rá a figyelmet), miszerint "egy mérkőzésen egyenlő felek vannak, nem számít, hogy ki a bajnok és ki a kihívó, ez sosem befolyásolhatja a pontozást".
sot, az is elhangzott, hogy minden menet uj csata, es tiszta lappal kellene indulni. ezt meg remelhetoleg florian bela vette le. bar ketlem.
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

faceload írtaCOLONMegjelölhetnétek magatokat a képeken :-) Edge még megvan, de hogy ki van pl. kék ingben?
Ettől a kérdéstől féltem :) :wink:

Balról jobbra: Bosco, Kokó, Cortez, én és Edge:

Kép

Mögöttem takarásban Leone:

Kép

Középen pedig cezi:

Kép
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Megjelölhetnétek magatokat a képeken :-) Edge még megvan, de hogy ki van pl. kék ingben?
You will never walk alone!
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Tényleg megérte elmenni, érdekes volt nagyon a szeminárium. Ami szerintem kifejezetten említésre méltó még, hogy szabályok ismertetés közben elhangzott a "bajnokot nagyon meg kell verni" téveszme cáfolata (sõt kifejezetten felhívták rá a figyelmet), miszerint "egy mérkõzésen egyenlõ felek vannak, nem számít, hogy ki a bajnok és ki a kihívó, ez sosem befolyásolhatja a pontozást". A helyszinen volt az RTL kommentátora, Szabó Gábor is.. reméltük, hogy õ is "vette" ezt (bár mintha lelépett volna korábban) és nem kell többé olyasmiket hallani pl, hogy "ez egy szoros menet volt, az ilyet a bajnoknak szokták adni mert nem volt megverve" stb... Mondjuk az is elhangzott, hogy a hazai versenyzõt sem szabad elõnyben részesíteni ... de azt sztem problémásabb betartatni... a hazai közönségtõl függetleníteni magát vkinek jóval nehezebb mint attól hogy ki a címvédõ.


ui: érdekesség volt még, hogy amikor pontozni kellett néhány meccset, akkor Szántó Öcsibá és a mi véleményünk sosem találkozott :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Egy kis képes beszámoló a tegnapi szemináriumról:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Hozzászólás Szerző: alain »

nagy élmény lehetett, irigyellek benneteket, és sajnálom, hogy egyesek hozták a magyaros formájukat...
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Abszolút egyetértek az előttem szólókkal. Baromi bosszantó volt, hogy nem elég hogy csörög valakinek egy szemináriumon a telefonja, de még lazán fel is veszi és simán lebeszéli a következő sörözés időpontját (vagy akármi mást..).

Az előadások viszont tényleg zseniálisak voltak, egyszerűen élvezet volt hallgatni az előadókat. Cézihez hasonlóan én is szívesen lennék pontozóbíró ezek után, szóval ha legközelebb egy las vegasi gálán azt látjátok, hogy a bírók között szerepel Cézi és Bosco (esetleg Ervin, Leone vagy Edge), ne lepődjetek meg! :D :D :D

Kokónak pedig tényleg hatalmas köszönet, hihetetlenül közvetlenül, barátságosan viselkedett velünk végig, köszönet ezért mégegyszer, ezúton is!
Bosco
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

Erwin írtaCOLONÉs akkor a negatívum, mert sajnos az is volt. Nem fogok személyeskedni, de kikívánkozik belőlem a dolog. Győryné és Kokó tudtommal mindenkit egyenként meghívtak a szemináriumra, aki komolyan benne vannak a szakmában (bírók, menedzserek stb.) és bizony jó pár olyan ember nem tette tiszteletét, akinek talán illett volna. Sőt, olyan is volt, aki eljött, de egyszerűen fogta magát, és a szeminárium kellős közepén szó nélkül lelépett. Nem akarok bántani senkit, de ha nekem, mint full amatőr műkedvelőnek megérte egy nap szabit kibulizni, és 6 órát utazni dög melegben ezért (nagyon-nagyon megérte, semmi pénzért nem cserélném el ezt az élményt), akkor az is szakíthatott volna 2 órát, aki ebből a sportból pénzt is vesz ki rendesen, és a szó szoros értelmében szakmabelinek mondja magát.
halal gaz volt, hogy ugy viselkedtek, mint a 8. osztalyos gyerekek. a mobilt keptelenek voltak nem hogy kikapcsolni, de meg lehalkitani sem. ott ultek az elso sorban, fejukon a tolmacsgep, es hangosan beszelgetnek, mert persze a tolmacsolastol nem hallottak, hogy mit beszel a masik. a legalapvetobb emberi normakkal nincsenek tisztaban ezek az emberek :(

amit viszont tenyleg el kell mondani: koko szervezomunkaja, es az iranta mutatott tisztelet lenyugozo. az osszes megjelent eloadon latszik, hogy a szakmajukat nem csak ertik, hanem szeretik is. gyonyoru tisztan beszelnek angolul, hihetetlen atelessel voltak kepesek magyarazni a - sajnos - kisszamu megjelent elott. eskuszom, kedvet kaptam ahhoz, hogy profiboksz biro legyek :D
a megjelent "nagyjaink" nem hiszem, hogy profitalni fognak a dologbol, mert sajnos az az alazat, ami egy cortezben megvan, a mieinkbol tokeletesen hianyzik. de nem baj, en ugyis azzal vigasztalom magam, hogy nem ok a lenyegesek :)

koszi koko meg egyszer, es abszolut respect.
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Ma délelőtt egy nagyon komoly élményben volt részünk, ugyanis egy meghívásnak eleget téve (köszönet érte ez úton is) részt vehettünk a budapesti Hotel Stadionban a WBO bíró szemináriumán. Kokó olyan hírességeknek mutatott be bennünk, mint Joe Cortez, Francisco Valcarcel, Genaro Rodriguez, vagy John P. Duggan. Óriási érzés volt a világ egyik legjobb bírójával kezet rázni.
Maga a szeminárium nagyon érdekes és hangulatos volt, bánhatják azok a meghívottak, akik nem jöttek el (voltak ilyenek jó páran sajnos). Az első előadást Cortez tartotta. Gyakorlatilag mindent elmondott és be is mutatott (dvd segítségével is) a bírói munkáról. Nagyon érti a dolgát, és nagyon jó arc :). A weblapjáról - http://www.fairbutfirm.com/ - egyébként le lehet tölteni korábbi szemináriumok videóit. Jó szívvel ajánlom mindenkinek, akit érdekel ez a téma.
Halhattunk szabályelemzéseket John P. Duggentől (aki a WBO Szabály és Fegyelmi Bizottság vezetője), Melvina Lathantól, Michael Pernicktől és Genaro Rodriguez bíróktól, és végül az is le lett tesztelve, hogy a résztvevők hogy pontoznának egy-egy érdekesebb menetet (pl. Hopkins vs De La Hoya első menetét). Nagyon jó volt.
És akkor a negatívum, mert sajnos az is volt. Nem fogok személyeskedni, de kikívánkozik belőlem a dolog. Győryné és Kokó tudtommal mindenkit egyenként meghívtak a szemináriumra, aki komolyan benne vannak a szakmában (bírók, menedzserek stb.) és bizony jó pár olyan ember nem tette tiszteletét, akinek talán illett volna. Sőt, olyan is volt, aki eljött, de egyszerűen fogta magát, és a szeminárium kellős közepén szó nélkül lelépett. Nem akarok bántani senkit, de ha nekem, mint full amatőr műkedvelőnek megérte egy nap szabit kibulizni, és 6 órát utazni dög melegben ezért (nagyon-nagyon megérte, semmi pénzért nem cserélném el ezt az élményt), akkor az is szakíthatott volna 2 órát, aki ebből a sportból pénzt is vesz ki rendesen, és a szó szoros értelmében szakmabelinek mondja magát.

Összefoglalásként egy dolgot tudok csak írni: le a kalappal a szervezők előtt, hogy ilyen komoly szaktekintélyeket el tudtak hívni hozzánk.
A hozzászólást 2007 alkalommal szerkesztették, utoljára 4 Erwin-kor.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Asszem hűsöl! :(
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Mi van Szûcs Lászlóval? Eddig tartott a nagy visszatérés?
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Alien írtaCOLONUtólagos elnézését kérem a szerkesztőknek, látom "kicsillagozták" rendesen a mondandóimat.:-)

Az egészben az dühít , hogy még mindig itt tartunk mint a 90-es évek elején. A mai napig sok ember azt hiszi, hogy minden gond nélkül egyik pillanatról a másikra csak úgy a farmerzsebből előrángathat embereket... Ráadásul ha vmi nem jön össze a fáradságot sem veszi , hogy tájékoztassa azt akit végül is bemegy a ringbe....
Bocs, hogy itt reagálok, de ez olyan téma szerintem, ami megérdemli a hosszabb kivesézést is akár, és így Vietta topikja sem lesz szét offolva.

Amiket hallok és látok az utóbbi időben a honi viszonyokkal kapcsolatban, az bizony egyrészt elszomorító, másrészt pedig szégyen. A szövetség működése, és ami a felszín alatt zajlik, az egyszerűen döbbenet. És ami a legnagyobb baj, hogy sokan teljesen rendben valónak látják az egészet, és mikor egy hozzáértő segíteni akar, akkor bepánikolnak, mert attól félnek, hogy kiderül a sok sumákolás.
Sajnos azt is látni kell, hogy egyre több - sok esetben többre hivatott - bunyós vállalja be az ürge szerepét, aki megfelelő pénzért bármit bevállal, és nem gondol bele, hogy az egészségével játszik. Direkt nem akarok neveket mondani, de szerintem úgyis tudjátok, hogy kikről van szó. És az ilyen akciókat sajnos úgy látom, egyáltalán nem akarja normális keretek közé szorítani a MÖSZ.
nk76
Bajnok
HozzászólásokCOLON 274
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:59:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: nk76 »

Romsy,<br><br>ne haragudj, nagyon szégyellem magam.<br>Ma nagyon leszídtam valakit, mert dolgozatíráskor nem tudott egy sort 1:1 lemásolni. Ki voltam borulva, hogyan lehet valaki ilyen, hogy nem veszi észre mi van a szeme előtt.<br><br>Ugyanezt tettem én is:<br><br>Tiam-ról volt szó.<br>Én meg Lujant olvastam.<br>Nem tudom megmagyarázni miképpen fordulhatott elő.<br><br>Ez szégyen.<br>Komolyan...
profi
Reménység
HozzászólásokCOLON 71
CsatlakozottCOLON 2004-03-19 23:45:59

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: profi »

Kedves WNB!<br>Hosszú válaszomat egy mellé nyomással (megtekintés helyett , törlés) kivégeztem! Véletlenül.<br>Most meg kell elégedned annyival, hogy nincs lista! Itt a fórumon lejmisták sincsenek! Legalább is aki tőlünk lejmolt volna akkoriban, amikor még volt mit.<br>
prof
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 620
CsatlakozottCOLON 2002-09-12 21:11:07
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: prof »

OFF, de nagyon  ::) <br><br>Hű, most félrement az emlékezés nyila: semmiképp nem voltál céltábla, fly!  :D<br>A kvízjáték más tészta volt anno, mint a boldogult emlékű (élt 1999-2003-ig?) Tippjáték...  :)
admin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 823
CsatlakozottCOLON 2006-08-26 09:27:12
Tartózkodási helyCOLON Győr
CONTACTCOLON

Re: A hazai profibokszért

Hozzászólás Szerző: admin »

jóvammá értem a célzást... lesz tippjáték csak bírjam szusszal... :)
BUTTON_POST_REPLY