A XXI. század legjobb bokszmeccsei - TOP10

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Nekem pl. most legutóbb bejött az Israel Vazquez V Johnny Gonzalez...jobban is tetszett mint pl. a Mosquera V Valero
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Toney Jirov Az nagyon zsír volt
A Valero Mosquera szint úgy.
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Nekem most így egycsapásra 2 meccs ugrott be ami tetszett nagyon:
Oscar vs Mayorga
Valero vs Mosquera
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Monshipour vs Sithchatchawal nagyon jó meccs volt!
De én elfogult vagyok és Calzaghe lacialázása mellé teszem a voksom!
You will never walk alone!
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Elsõ blikkre ez a három tetszett eddig nekem legjobban a látottak közül:

Monshipour vs Sithchatchawal
Valero vs Mosquera
Toney vs Peter

esetleg még a Cotto vs Malignaggi.

Amúgy elég sztem végigézni a "hónap legjobbjai" cikkeket, úgyis onnan fognak kikerülni a legjobb meccsek.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Kicsit lehet, hogy off lesz itt a téma, de nem akartam új topikot nyitni egyelőre az év legjeinek. Viszont kíváncsi lennék, hogy az idei évben számotokra eddig melyik meccsek tetszettek a legjobban, vagy úgy is kérdezhetném, hogy melyek voltak azok az összecsapások, amelyek jelen állás szerint eséllyel pályázhatnak a 2006-os év meccse címre? És hogy ne legyen off teljesen a dolog, az is érdekes lehet, hogy meglátásotok szerint ezek közül az összecsapások közül belefér-e valamelyik a XXI. század eddigi 10 legjobb meccse közé?
Azért is merült fel bennem ez a kérdés, ugyanis az elmúlt napokban két mérkőzés kapcsán is - Jamie Moore vs Matthew Macklin és John Duddy vs Yory Boy Campas - a FOTY címet emlegették pár külföldi lapon.
Én megnéztem mindkét előbb említett meccset, és nálam igazából egyik sem rúg ilyen téren labdába. Nálam eddig csont nélkül a Monshipour vs Sithchatchawal derbi vezet. Ez az összecsapás akár be is kerülhet a XXI. század top 10-es meccsei közé. Második a Mosquera vs Valero, harmadik pedig talán a Morales vs Pacman II. De nagyon tetszett nekem a Barrera vs Juarez I, és a Kyowa vs Mayol meccs is.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: A XXI. század legjobb bokszmeccsei - TOP10

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Hát igen a bőség zavara volt ezt a cikket megírni. A Corrales vs Casamayor I. tényleg beférhetett volna, de most már mindegy. A Balbi vs Dorint mindenki k*rva nagy meccsnek említi meg a fantasztikus ütésszám miatt. Ami még szerintem nagyon jó meccs volt: Freitas vs Corrales, Hamed vs Barrera és a Harris vs Juarez. Ezeket be lehetett volna szúrni szerintem még valahogy, de csak 10 hely volt.<br><br>2-3 hét múlva megírom a 90-es évek 10 legjobb meccsét is, mivel sok pozitív visszajelzés jött ezzel a cikkel kapcsolatban és sokan olvasták.
"Mindenki a napra tör..."
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: A XXI. század legjobb bokszmeccsei - TOP10

Hozzászólás Szerző: kozi »

1. Castillo v Corrales<br>2. Morales v Barrera I.<br>3. Gatti v Ward I.<br>4. Vivian Harris vs Jose Luis Juarez<br>5. Tito vs Vargas<br>6. Oscar vs Mosley I.<br>7. Roberto Vasquez vs Beibis Mendoza<br>8. Carl Thompson vs Ezra Sellers<br>9. Elio Ortiz vs Teddy Reid<br>10. Oscar vs Vargas
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A XXI. század legjobb bokszmeccsei - TOP10

Hozzászólás Szerző: edge »

1, Corrales vs Castillo (emellé nem nagyon kell magyarázat, maximum akkor, ha nem az elsõ helyen lenne :)<br><br>2, Toney vs Jirov (általam egyik leginkább kedvelt meccs, nem sokkal maradt le az elsõ helyrõl. Szorosabb volt a pontozásnál, szerintem Toney csak az utolsó menetekben fordította meg és tette biztossá a leütéssel a végeredményt)<br><br>3, Morales vs Barrera 1 (itt sem nagyon lehet újat mondani, Holly mindent leírt. Szerintem Morales padlójában a csúszáson kívül azért más is közrejátszott, a végeredménynek ezzel együtt nagyon örültem :))<br><br>4, Trinidad vs Vargas (szegény Fernando amit itt az elsõ menetben kapott, az nagyon durva volt. A második leütés után Tito már a köteleken ünnepelte a "gyõzelmét" és senki sem gondolta, hogy lesz még ezen a meccsen õ is a padlón. Ezzel együtt a hátralévõ menetekben inkább Trinidad dominált és a meccs végén brutálisan ki is ütötte Vargast, aki azóta sem találja korábbi önmagát. Szintén kötelezõ darab :))<br><br>5, Corrales vs Freitas (nálam ez a meccs lett a tavalyi év legjobb mérkõzése. Freitas sokkal jobban kezdett, de ahogy telltek a menetek, úgy fordult egyre inkább a kocka. Izgalmas meccs, látványos leütésekkel tarkítva, csodálkoztam is egy kicsit, hogy nem fért be Holly TOP10-ébe)<br><br>6, Trinidad vs Mayorga (nagyon látványos meccs volt, kár hogy Tito túlságosan dominált. Valahol viszont pont ettõl is lett annyira jó. Gondolok itt arra, hogy Mayorga mennyi pofont lenyelt és minden új menetre mégis - látszólag - gond nélkül jött ki)<br><br>7, De La Hoya vs Vargas (nagy meccsnek lett beharangozva és nem is okozott csalódást. Elõzõleg én is Vargast tartottam kicsivel esélyesebbnek, de az már gyakran kiderült, hogy tippelésben kezetfoghatnék bátran Kellermannal :))<br><br>8, Corrales vs Casamayor 1 (kár, hogy hamar félbeszakadt ez a fantasztikus meccs, ennek ellenére nálam top10-es. Corrales itt is bizonyította amit Castillo ellen, nevezetesen hogy vert helyzetbõl is képes bármikor fordítani. Hihetetlen egy fickó)<br><br>9, Gatti vs Ward 1 (mint írtam már, kb ezt a helyezést tartom reálisnak, persze ettõl függetlenül óriási mérkõzés volt, nálam ezt is Gatti nyerte, minimális különbséggel)<br><br>10, Mosley vs De La Hoya 1 (Sajnos ezt a mérkõzést csak jóval késöbb sikerült megnéznem, pedig kötelezõ darab. Mosley talán legjobb meccse, két súlycsoportot ugrott fel hogy létrejöhessena dolog. De La Hoya a Titotól elszenvedett vereség után itt akart egy nagyot alkotni, ám a meccs csaka 9-dik menetig volt egál. Az utolsó 4 menetet egyértelmûen Mosley vitte és ezzel a <br>mérkõzést is.)<br><br>+1 Corrales vs Mayweather (nagyon-nagyon várt meccs volt, sajna komoly Floyd iskolával, melybe valószínûleg az is belejátszott, hogy Chico már tudta, hogy a mérkõzés után másfél évre börtönbe kell vonulnia. A kissé egyoldalú találkozó ettõl függetlenül az egyik kedvencem és csak az utolsó pillanatban csúszott ki a TOP10-bõl)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A XXI. század legjobb bokszmeccsei - TOP10

Hozzászólás Szerző: edge »

Hogy a dolog mindenkinek kicsit könnyebb legyen, itt összefoglalnám a profiboksz.hu idevonatkozó "év mérkõzése" szavazásait:<br><br>2005 (szavazás hiányában szubjektív top5, rangsor nélkül):<br><br>Diego Corrales vs Jose Luis Castillo <br>Jorge Arce vs Hussein Hussein<br>Oscar Larios vs Wayne McCullough<br>Ricky Hatton vs Kostya Tyszu<br>Zab Judah vs Cory Spinks 2<br><br>2004:<br><br>1.Trinidad vs Mayorga   (46.8%) <br>2.Barrera vs Morales 3  (29.6%) <br>3.Corrales vs Freitas   (12.5%)<br>4.Marquez vs Pacquiao   (9.3%)<br>5.Tyson vs Williams     (1.5%) <br><br>2003:<br><br>1.Pacquiao vs Barrera     (35.8%)   <br>2.Lewis vs Klitschko      (26.4%)  <br>3.Toney vs Jirov          (11.9%)  <br>4.Corrales vs Casamayor 1 (8.5%)  <br>5.Freitas vs Barrios      (5.1%) <br><br>2002:<br><br>1.Gatti vs Ward 1        (56%)  <br>2.De La Hoya vs Vargas  (26.8%)  <br>3.Forrest vs Mosley 1   (9.7%)  <br>4.Lewis vs Tyson          (4.8%)  <br>5.Barrera vs Morales 2  (2.4%) <br><br>2001:<br><br>1.Barrera vs Hamed          (62.35%)  <br>2.Hopkins vs Trinidad    (24.31%))  <br>3.Tszyu vs Judah           (4.08%) <br>4.Corrales vs Mayweather (2.42%)<br>5.nem volt értékelhetõ mennyiségû szavazatot begyüjtõ mérkõzés<br><br>2000 (habár a profiboksz.hu oldal hivatalosan 2000-ben indult, akkor még nem készült ilyen szavazás. Ezért 2005-höz hasonlóan ajánlónak a rangsor nélküli szubjektív top5-öm került ide is):<br><br>Judah vs Witter<br>Morales vs Barrera 1<br>Mosley vs De La Hoya 1<br>Tszyu vs J.C. Chavez<br>Trinidad vs Vargas
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

A XXI. század legjobb bokszmeccsei - TOP10

Hozzászólás Szerző: edge »

A Hollywood által készített cikk ( http://www.profiboksz.hu/cikk.php?id=151 ) adta az ötletet a topiknyitáshoz. Az ilyen lista - mint Holly is említette - mindig borzasztóan szubjektív, ezért gondoltam arra, hogy érdekes dolog lenne leírogatni, hogy kinek melyik 10 meccs tetszett a legjobban az elmúlt évekbõl. A megítélésbe pl. sokat számít szerintem az is, hogy élõben láttuk-e a meccset vagy felvételrõl (vagy egyáltalán láttuk-e :)). A Holy szerint 8. Leonard Dorin vs Raul Balbi meccsbõl én például csak pár percet láttam. Tavaly - amikor megszereztem - az a néhány perc nem különösebben tetszett, így hamar áttértem vmi másra és azóta se néztem meg (talán most a 8. hely hatására újragondoloma dolgot :)). Ezenkívül pl. a mindenki által mértékadó Ring Magazine "év legjobbjai"-val<br><br>2000 - Erik Morales vs Marco Antonio Barrera 1<br>2001 - Micky Ward vs Emanuel Burton<br>2002 - Arturo Gatti vs Mickey Ward 1<br>2003 - Arturo Gatti vs Mickey Ward 3<br>2004 - Marco Antonio Barrera vs Erik Morales 3<br>és<br>2005 - minden bizonnyal a Diego Corrales vs Jose Luis Castillo mérkõzés lesz<br><br>is csak a 2000-es (és valószínûleg majd a 2005-ös) évet illetõen értek egyet. Személy szerint a Gatti vs Ward trilógia tetszett, de valahogy mégsem vagyok érte annyira oda, egyik meccsük sem lesz nálam top5ben. Egy ilyen lista elkészítésénél ráadásul az "ismertség" is elég fontos, pl egy Lorenzo Parra vs Takefumi Sakata nemhiszem, hogy akár az elsõ 100-ba bekerülhetne, pedig külföldi fórumokon néhány lelkes fickó a 2004-es év meccseként aposztrofálta. Bevezetõnek egyelõre ennyit, gyártsátok a listákat (az enyém nemsokár jön), lehetõleg kommentekkel ellátva :).
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BUTTON_POST_REPLY