Joe Calzaghe

Minden, ami profiboksz!
rubio
Kihívó
HozzászólásokCOLON 172
CsatlakozottCOLON 2005-04-29 10:01:01

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: rubio »

Nekem kifejezetten kellemes csalódás volt Calzaghe bunyója. Az elozo meccsein rettenesetesen szenvedett, itt nagyon összeszedett volt. Nemi s értettem Golyó optimizmusát... Igaza lett. Képesség ide-képesség oda, azért egy 194 cm-es ember nagyon kellemetlen pillanatokat tud okozni. És szerintem egyáltalán nem volt megrémulve Veit. Ennyit tud. Úgy állon vágta a walesi, hogy mentálisan feladta. Ez érdekes ;D <br><br>Másfelol viszont Lacy szerintem is sok lesz Calzaghenak és Erdeiék is keményebbek mint o. Ahogy csökken az "élessége", az az ember érzése, hogy úgy fogja végezni, mint Eubank ellene.    
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Csalódás volt Calzaghe bunyója. Kb. 1 éve, amikor felmerült a Madár elleni meccs, egy másik fórumon azt írtam, hogy nem kellene még az a meccs Zsoltinak. Most változott a véleményem, már nem félteném tőle annyira Zsoltot. <br>Ami engem leginkább meglepett az Calzaghe ütőereje volt. Hány tiszta találatot bevitt és mégsem tudta megfogni Veit-et. Még a kiütésnél is az volt az érzésem, hogy Veit inkább "lelkileg" ment le és nem a hatalmas beszedett ütésektől.<br>Lacy-t nem láttam még sajnos bunyózni, de ha igaz amit írnak róla, akkor ez a teljesítmény tényleg kevés lesz ellene.
Bosco
lark
Újonc
HozzászólásokCOLON 27
CsatlakozottCOLON 2005-04-27 18:24:31

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: lark »

 Sokkal többet vártam Calzaghetől és amint látom ezzel nem vagyok egyedül. Szerintem nagy mázlija volt. Ha az ötödik menet legvégén nem megy le Veit, akkor könnyen ki is kaphatott volna ilyen gyenge védekezéssel. Ezen a meccsen Veitnek saját maga volt a legnagyobb ellenfele. Mire végre lassan elhitte volna, hogy itt még lehet keresnivalója jött az az ütés, amitől aztán minden eldőlt. Pedig az sem testileg hanem mentálisan fogta meg. Bár Calzaghe kiütéses győzelmére tippeltem nem ilyen mebunyóra számitottam. Calzaghe nagyon ki fog kapni Lacytől
Captain
Újonc
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2005-05-08 13:39:51

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Captain »

Calzaghe szerintem néha meglehetősen felelőtlenül ment előre, kezeit is leengedte. Ha Veit egy kicsit bátrabban kontázik, akár kevés ütéssel is, annyira lelassíthatta volna, hogy kifulladjon a meccs végére. Nekem úgy tűnt, nem bírná ilyen tempóban a 12 menetet, csak a düh vitte bele ebbe a cséphadarásba, ami bejött neki, mert nem volt túl okos/bátor az ellenfél. Egy jobban felkészült bokszoló ellen úgy járt volna, mint Tyson, amikor az ellenfelek rájöttek, hogy csak az elejét kell átvészelni ellene. Az más kérdés, hogy az eredmény Calzaghet igazolja, ezek szerint jól mérte fel az ellenfél képességeit. Vagy csak szerencséje volt Veittel?  ???
Captain
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Nem tetszett Calzaghe bunyója. veit egy kicsivel tökösebb gyerek lett volna simán hozhatta volna ezt a meccset. Aonban tele nadrággal nem lehet senki világbajnok. Lacy verekedésben fogja kiütni szerintemCalzaghet, de csúnyán. Nagyon könnyű megütni már Joet, lassan olyan lesz mint Darek. Nem véletlen, hogy Calzaghe lemondta a Woods, Johnson, Erdei elleni meccset. Mindegyiktől simán kikapott volna.
"Mindenki a napra tör..."
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: dp »

Ezt a meccset Veit nagyon csúnyán elbukta. Calzaghe azonban nem nyújtott olyan teljesítményt, amitől Lacy ellen favoritnak mondanám. Sokkal hamarabb is befejezhette volna a meccset, ha pontosan és szabályos ütőfelülettel bokszol. A meccs első menetének végén a német nagyon szépen eltalálta egy jobb egyenessel a wales-it, Joe, meg is lepődött, Veit arcán pedig nem lehetett meglepettséget felfedezni. Attól kezdve azonban csak 1-2 értékelhető ütése (!) volt Sdunek tanítványának. A német edző pápa, azonban nem azért mert a ring mellé, törölközővel a kezében, mert a tanítványa fizikálisan nem bírta tovább, hanem azért, mert látta a lelki megtörést és félt attól, hogy emiatt belszaladhat Mario egy komoly ütésbe.<br><br>A bíró ténykedését én nem tudom megítélni a tv elől. Tény, hogy Sdunek törölközővel ott állt a szorító mellett, de nem dobta be azt. Inkább mintha kérdően a bíró véleményét lérte volna, hogy meg kell-e szakítani a mérkőzést. Másodpercekkel később ez nem volt kérdés...<br><br>Összegezve, Veit a lelki teher alatt összeszakadt, Calzaghe pedig hozta a kötelezőt a gyenge német ellen. Lehet, hogy Veitnek is vannak nyulai??  ::)
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: gallien »

Szerintem meg Joe annyit bokszolt, amennyit kellett! Az első pillanattól látszott, hogy Veitnek semmi keresnivalója sincs, Joe edzője a sarokban majdnem mosolygott a menetek között. Lacy ellen sokkal jobb lesz!
KriZS
Bajnok
HozzászólásokCOLON 259
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:14:56
Tartózkodási helyCOLON Bp

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: KriZS »

Nem tudom feltűnt-e nektek is, de Calzaghét zavarba hozta (igaz csak pár pillanatra) az az egy két Veit találat. Ebből hatalmas zakó lesz Lacy ellen, szerintem minimális eséllyel indul Joe. Az utóbbi meccsein messze elmaradt korábbi önmagától. Sőt amikor eltalálták sokszor leesett a padlóra. Lacy ki fogja végezni és véget ér a waleszi sárkány sztorija...
Az erő legyen Velem!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: PTM »

Hát, Veit őszintén szólva elég gyalázatos produkciót nyújtott... Calzaghe simán verte, bár nem tudta hozni a régebbi formáját.<br><br>Örülök, hogy a jobbik bokszoló győzött, de szerettem volna egy élesebb küzdelmet.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
tito
Újonc
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2005-05-07 16:10:41

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: tito »

A meccs alatt az volt az érzésem hogy négy év ide vagy oda Veit nem tudta kiheverni azt a zakót amit az első meccsen kapott.Szerintem nagyon tartott Calzaghe ütéseitől ezért csak a védekezésre koncentrált és nagyon keveset ütött így nem lehet mérkőzést nyerni.Ami Calzaghe-t illeti önmagához képest szerintem is halványabban bokszolt de hát győzott a rutin és a nagyobb boksztudás csak az a kérdés hogy ez mire lessz elég komolyabb ellenfelek ellen.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: greg »

Hmhmhm...mit mondtam?! Veit tényleg nem több a Pudwill - vonalnál. <br><br>Amúgy egyetértek Golyóval, hogy Calzaghe nem igazán bokszolt jól ezen az estén, különben Veit még eddig sem bírta volna. Lacy ellen ez nem sokra lesz elég... Ha felmenne félnehézbe, Erdei is komolyan elkalapálná. <br><br>
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Santos »

Veitnek esélye sem volt győzni... Szabó Gábor akarta egyedül... Nagy hiba volt, hogy amikor simán vitte a meneteket Calzaghe, Gábor folyamatosan magyarázta, hogy Veit milyen jól kezdte...  :-/
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
KriZS
Bajnok
HozzászólásokCOLON 259
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:14:56
Tartózkodási helyCOLON Bp

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: KriZS »

Veit nyerhetett volna, de nem hitt saját magában. Nem értem miért erőltették Calaghét, amikor Ő nem fekszik a németnek... Veit ha meert ütni jobban messziről akkor talált, de gizda volt odaállni.
Az erő legyen Velem!
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Santos »

Veit nagyon gyenge volt. Alig ütött, hagyta érvényesülni Calzaghet, aki bármennyire is gyenge volt (?), Veit nulla védekezésén keresztül folyamatosan betalált. Nem értettem, hogy Sdunek mit akart a törölközővel... Ha már felmegy akkor dobja be... :(
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
pyngy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 469
CsatlakozottCOLON 2002-12-26 16:13:17
Tartózkodási helyCOLON Szeged
CONTACTCOLON

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: pyngy »

Én egy halszálnyit Calzagénak szorítok, már csak azért, hogy létrejöhessen a Lacy elleni meccs! Lacy nagyon szimpatikus számomra, és ő lehetne talán a súlycsoport királya!  ;)
Chuck Norris nem megy vadászni, mivel a vadászat szó magában hordozza a kudarc lehetöségét. Chuck Norris ölni megy.
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Edgegod link=board=profiboksz;num=1056909422;start=30#39 date=05/07/05 ť 12:11:06]<br><br>PTM<br><br>Lehet , hogy én vmit rosszul értelmezek, de nálad Veit az előző meccsükön kihúzta a 12 menetet?[/quote]<br><br>Igazad van...  ;) Mea Culpa, mea Culpa, mea maxima Culpa! Extra Hungariam non est vita, si est vita, non est ita - avagy Magyarországon kívül nincs élet, de ha van is, az nem olyan...  ;) Bezzeg a szegedi UBP-gála eredményeire pontosan emlékszem.<br><br>Szóval totális tévedésben éltem eddig. Azt hittem, 12UD-val nyert Calzaghe, holott TKO1-el. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet.  :)
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: edge »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1056909422;start=30#37 date=05/07/05 » 11:49:07]Veitot a SZITUÁCIÓ - így, csupa nagy betûvel -, azaz a nagy, másodjára is visszatérõ lehetõség és a körülmények értékelték fel hirtelen. Jön egy pályafutása holtágán evezõ Calzaghe (akit már ismer, és aki ellen kihúzott már 12 menetet, mikor az a csúcson volt) és itt a nagy esély.[/quote]<br><br>PTM<br><br>Lehet , hogy én vmit rosszul értelmezek, de nálad Veit az elõzõ meccsükön kihúzta a 12 menetet?
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=greg link=board=profiboksz;num=1056909422;start=30#36 date=05/07/05 ť 11:38:10]Calzaghe hurkákat agyalt az elmúlt meccsein, az tuti, de ezeknél a Pudwill, meg Salem - féléknél Veit, már elnézést, de semmivel sem több :P. [/quote]<br><br>Valahogy a hurka Salem ellen nagyon gyengének tűnt Calzaghe...
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=greg link=board=profiboksz;num=1056909422;start=30#36 date=05/07/05 ť 11:38:10]Szerintem nem fog 8 menet kelleni a walesi-nek, és igazából azt sem értem, miért értékeli mindenki Veit-et hirtelen ekkora bunyósnak. <br><br>Calzaghe hurkákat agyalt az elmúlt meccsein, az tuti, de ezeknél a Pudwill, meg Salem - féléknél Veit, már elnézést, de semmivel sem több :P. [/quote]<br><br>Veitot a SZITUÁCIÓ - így, csupa nagy betűvel -, azaz a nagy, másodjára is visszatérő lehetőség és a körülmények értékelték fel hirtelen. Jön egy pályafutása holtágán evező Calzaghe (akit már ismer, és aki ellen kihúzott már 12 menetet, mikor az a csúcson volt) és itt a nagy esély.<br><br>Sokat fejlődött idegileg, lelkileg és talán még technikailag is és most itt a nagy alkalom. Nos, én ezért értékeltem fel Veitot, egyébként nem érzem top10-es buynósnak a súlycsoportjában.<br><br>Viszont ha Calzaghe olyan biztosnak érezné a tudását és a kondiját, akkor miért nem Robert Stieglitzet választotta?<br><br>Még egyszer mondom: én Joenak szurkolok, csak megindokoltam, miért értékeltem fel Veitot.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: greg »

Szerintem nem fog 8 menet kelleni a walesi-nek, és igazából azt sem értem, miért értékeli mindenki Veit-et hirtelen ekkora bunyósnak. <br><br>Calzaghe hurkákat agyalt az elmúlt meccsein, az tuti, de ezeknél a Pudwill, meg Salem - féléknél Veit, már elnézést, de semmivel sem több :P.
BUTTON_POST_REPLY