Joe Calzaghe

Minden, ami profiboksz!
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Carlsson írtaCOLONNekem is tetszik... :) Nehézsúlyból nem akarsz csinálni egy ugyanilyet? :) Mondjuk Tyson, Holyfield, Lewis, és a két Klitschko... :D
Támogatom Carlsson ötösét... de ajánlhatok egy másikat is:
Marciano, Frazier, Ali, Foreman, Holmes

Egyébként elég reálisnak tűnik ez az összehasonlítás, szóval keep up the good work, harward... :)
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Nekem is tetszik... :) Nehézsúlyból nem akarsz csinálni egy ugyanilyet? :) Mondjuk Tyson, Holyfield, Lewis, és a két Klitschko... :D
"Fura sport ez a boksz: Először szétverik egymást, aztán pedig összeölelkeznek..."
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Szép munka volt harward,és ha otthon tartod az "eredetit",akkor gratulálok a "grafikonhoz" is! :D
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

harward, léci még ilyen illusztrációkkal tűzdelt hozzászólást prezentálni... :oops:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Mindenféle önteltség nélkül, ámde bizton állíthatom, hogy megoldottam az emberiség egyik kardinális problémáját. Több évtizedes fárasztó munka hozta meg számomra a mai napon a gyümölcsét. Buddhai megvilágosodás…
Hogyan is lehet összehasonlítani a profi ökölvívók pályafutásának eredményességét, a lehető legobjektívebben, pártatlanul és egzakt módon?
Elsősorban kell hozzá a boxrec adatbázisa, ahonnan ki (át) kell írnunk a szükséges adatokat egy excel táblába. A szükséges és elégséges adatokat jelen esetben az összes ellenfél győztes és vesztes mérkőzéseinek a száma jelenti. Ezek értelemszerűen a mérkőzés pillanatában aktuális értékek, nem pedig a pályafutás végi adatok. Annál is inkább, mert az sok esetben még nem is állna rendelkezésre.
A győztes és a vesztes mérkőzések hányadosát képezzük, és azt rendre hozzáadjuk a kiválasztott ökölvívónk (egyébként nulláról induló) „értékszámához” mindazon esetekben, amikor győzött. Illetve a vesztes mérkőzések esetében ennek a képzett számnak reciprokát kivonjuk az addigiakból, és így tovább.
Mondhatnám, hogy ez egy sziszméta, vagy inkább algoritmus. Ráadásul azt sem tudom mit jelent ez a szó, mert a ritmust is csak onnan ismerem, hogy gyakran besegítek egy szimpatikus zenekarnak- ott én vagyok a ceglédi kanna felelős.
Azért ennyire mégsem egyszerű a dolog, mert az ökölvívók időnként képesek olyan meglepetésekkel is szolgálni, hogy éppen debütálnak, vagy hosszú időn át veretlenek vagy esetleg nyeretlenek maradnak és akkor az adott rovatban nulla díszeleg a nevük mellett. Nullával meg nem lehet osztani- én már ebben a hitben maradok…
Ilyen esetekben kénytelen vagyok a nulla helyett (következetesen) 0,5-t használni, ami legalábbis önkényes, de a számításoknál egészen tűrhetően bevált. Hogy mégis miért nem 0,0001-et, vagy 0,99-et gondoltam ki magamnak? Nincs igazi észérvem, csak ez olyan „átlagos”-nak tűnt és mint említettem, hogy érzésem szerint bevált.
Van még egy elkerülhetetlen, de nem túl jelentőségteljes probléma. A döntetlen és a NC mérkőzések értékelése. Első nekifutásra úgy gondoltam, hogy teljesen el fogok róla feledkezni, de aztán nullával szerepeltettem a táblázatomban, amit viszont később automatikusan, a többi nullával együtt átjavítottam 0,5-re. Ennek a végkövetkezménye pedig az lett, hogy a döntetlenek 0,5/0,5=1 értékkel hozzáadódtak az összeghez. Más megoldás lehetne esetleg a valós hányados felének a hozzáadása, de (az is lehet, hogy reálisabb) így valamivel egyszerűbb a táblázat értékeivel bánni, ráadásul a döntetlen és a NC meccsek gyakorisága egészen elhanyagolható.
Miután ezt ilyen szépen elmondtam, mindezeket a gyakorlatban is be kell bizonyítani!
Lényegében matematikai alapismeretekkel (kb. általános iskola 3.-4. osztály) ez a dolog számítható, ezért már nem fűzök hozzá túl nagy reményeket, hogy olyan világszabadalom legyen belőle, amitől egy életre meggazdagodok. Pedig nagyon jó lenne, mert akkor rendezhetnénk nálam egy fórumtalálkozót. Végül is Heves nem egy rossz hely. Én pl. nem a Dankó vagy a Hellebronth úton lakom. Különben se mennénk oda rendőrautóval. Minek ingerelni a nemzetiségieket! Persze ha valaki a 31-es úton jön Jászapáti felől (ez egy másik, remekül élhető helye a nagyvilágnak) Hevesre, akkor nem nagyon tudja elkerülni a jelzett környéket.
Nocsak, megint eltértem a témától.

Jön az este, no meg a Kovács Pista, kezei között még az aznapi talicska
Jól van, jól - dörmögte némán, nem is tanakodtunk sokat a témán
Nekivágtunk, sarkon túl a kocsma, megnéztem, fejemen jól áll a kucsma
Észre sem vettem, már a pultnál állok, hû, az anyját, már megint piálok!

Van itt egy kép, amire csak egy élő klasszikus idézésével (ha nem is szó szerint) tudnám felhívni a figyelmet.
URAM, ne a nőt nézze, hanem a gyímántokot!!! (Vitéz Lapka)
Jól láthatóan 5 (többé- kevésbé) félnehéz bunyós adatait dolgoztam fel elég látványos módon. Mondanom sem kell, hogy az adatbevitel okozta a legtöbb gondot, de az is haladt rendesen. Remélem nem történt elütés sehol…

Kép

A látványnál is fontosabb a végkövetkeztetés, mert az alábbiakban egyetlen számadattal is tudom jellemezni mindegyik ökölvívó eddigi teljesítményét. Ez pedig halmozott érték és a megvívott meccsek számának a hányadosa.
RJJ: 14,78024
Calzaghe: 14,17427
B.Hop: 11,12191
A.Tar: 8,50275
G. John: 3,908405

Ha ezt lefordítom, akkor Ági esetében ez nagyjából annak felelne meg, hogy mind a 46 mérkőzésén olyan bunyósokkal mérkőzött, („laboratóriumi körülmények között”) akik a pályafutásuk aktuális pillanatában 15 mérkőzésen voltak túl és ebből 14-et nyertek, 1-et veszítettek. Ezt természetesen mind győztesen abszolválta, mint a valóságban is, csak akkor sokkal változatosabb körülmények között.

Ez a számítás, meg kell, hogy mondjam, remekül elszórakoztatott, és szándékomban áll összehasonlításokat tenni más scs.-ban és más korszakok vonatkozásában is, bár még lehet, hogy finomításra szorul a módszer.
Lehet, hogy Élő Árpád ennél jobbat is tudott volna. Meg persze sokan mások is, akár itt a fórumon is…
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Ha nem is Calzaghenak de Kesslernek összejöhet inkább. Ha Calzaghe nyer akkor biztos nem fogja megtartani mindhárom övet (WBO,WBC,WBA), az IBF-et sem tartotta meg amikor leverte Lacyt. Nem akar bajlódni a kötelezö kihívókkal. Anno azért is mondott le az IBF-röl mert a szervezet Stiglic ellen akarta bokszoltatni.
De ha Kessler nyer akkor nem tartom kizártnak, hogy összehozzák Berrióval, vagy akinél lesz addigra az IBF trófeája.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

VRRRT írtaCOLONCalzaghénak összejöhet 3 meccsen belül a vitathatalan bajnokság?
Elvileg persze, gyakorlatban viszont szerintem nincs rá sok esély. Nem olyan könnyű ezeket a címegyesítő meccseket összehozni, már ha egyáltalán komolyan tető alá akarják hozni ezeket a derbiket. És persze még győzni is kellene Áginak, ami szintén nem olyan egyszerű dolog :).
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Calzaghénak összejöhet 3 meccsen belül a vitathatalan bajnokság?
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: berti »

[quote author=Boniek link=board=profiboksz;num=1056909422;start=60#65 date=05/11/05 ť 09:29:33]...A védekezés támadáskor mindenképpen szellős... [/quote]<br><br>Azért nem mindegy mennyire. Garay a hajlítottkarú ütéseket szűk ívben vezeti, nem csapkod, nem látod elrepülni egy jó elhajlás esetén, ráadásul rendre visszahúza a kezét ütés után.
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Boniek »

Darien: túrót lefutott meccs a Calzaghe - Lacy, még össze sem hozták :). Egyébként mint olvashattad én veled értek egyet és nem gondolom, hogy Calzaghe esélytelen lenne. Sokan példálóznak itt Joe legutóbbi meccseivel (ellenfelek, teljesítmény), de ha megnézzük Lacy legutóbbi ellenfeleit, és teljesítményét nos khmmm, izgalmas meccsek voltak, de az ég szerelmére melyik volt olyan nagyon meggyőző? A Sheika elleni szenvedés (közös ellenfél(!)), a névtelen Rubin Williams elleni tko, vagy a Vanderpool elleni "hazai pályás" leállítás? Richard Grant, Ross Thompson pontozás?<br><br>Egyébként imádom Lacy bokszát, mert azt kapjuk tőle amit szeretünk nézni, de vannak nála is hiányosságok, kérdőjelek (ilyen pl. a szemöldöke is).<br><br>Átgyalogol Calzaghen? Lehet, de nem biztos, egyáltalán nem az!<br><br>Berti: Garay - Calzaghe. A védekezés támadáskor mindenképpen szellős. Garay sokat ütött, sokat volt nyitott, Erdei ezt korlátozottan használta ki. Szerintem ennyi.
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Darien »

Komolyan úgy gondoljátok, hogy ennyire lefutott a Calzaghe vs. Lacy? Bevallom Lacyt én csak Vanderpool ellen láttam, de nem igazán nyűgözött le. Szerintem egyáltalán nem verhetetlen Joe számára. Az lehet, hogy a legutóbbi néhány meccsük alapján Lacy motiváltabbnak tűnik, és talán valamivel esélyesebbnek is. De majd meglátjuk.
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: dp »

Csak az a kár, hogy Lacy hülyére fogja verni, és mire Madár ellen lehetőséget kaphatna(elvileg két fix meccse van Erdeinek és egy Calzaghénak - így a legkorábbi időpont 2006 tavasza), már az értéke nem a régi lenne. A makulátlan mérlegéről nem is beszélve.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Calzaghe vs Erdei<br><br>Hát nem Joe lenne az esélyes így az utóbbi 2 évben futott forma alapján. Ez a Calzaghe iszonyúan könnyen üthető bunyós, egy jó kontrabokszoló (mint amilyen Erdei például) hülyére verné. Calzaghe egyféleképpen tud bunyószni csak, de abban sem olyan hatékony már mint a korábbi meccsein. Gyakorlatilag évek óta nem bokszolt kiemelkedő képesésgű ökölvívóval. Az egyetlen amiben jobb mint Erdei az a keménység és az állóképesség, de ez szerintem kevés lenne.
"Mindenki a napra tör..."
lark
Újonc
HozzászólásokCOLON 27
CsatlakozottCOLON 2005-04-27 18:24:31

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: lark »

<br>   Szerintem is több esélye lenne Madárnak Calzaghe ellen mint mondjuk Tiozzo vagy bármelyik másik félnehézsúlyú világbajnok ellen, de azt javaslom zárjuk le a találgatást, mert igen csekély egy ilyen meccs létrejöttének valószínűsége.
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: berti »

A Garay vs, Calzaghe vonalhoz csak annyit, hogy Garay sokkal erősebb és sokkal zártabb. Én a munkatempóban sem értek egyet. Az argentin igaz, hogy megállás nélkül megy előre, de nem nyílik ki a zárt fedezékből, így borzalmasan nehéz megütni. Ezzel szemben Galzaghe egy vehemensebb – több mozgású – bokszoló, akinek a védekezése támadáskor szellős. Ismerjük Zsolti stílusát, ez feküdne neki.
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Boniek »

Nem értek egyet azzal, hogy Calzaghe könnyen verhető. Ne becsüljük le a munkatempóját, mely most rengeteg csapdosásban merült ugyan ki, de egy "normális" magasságú ellenfélnél azért ez nem feltétlenül szokott így lenni, valamint ne becsüljük le Veitet se nagyon. Brewert egész meggyőzően verte, sőt a profiboksz.hu szerkesztősége - melyet soxeretettel és tengermély tisztelettel ezúton is köszöntök  :) - Veit győzelmet tippelt!!!<br><br>Madárnak a Calzaghe tempója irgalmatlan gondokat okozhatna, még akkor is, ha általában Joe a középső menetekben szokott azért pihenni. Calzaghet láthattuk nem nagyon zavarja, hogy huzatot kap a csarnokban ülő sokaság a sok levegőütéstől és azt hiszem közeli élmény mindenkinek a Garay meccs, aki ugye hasonló felfogásban bokszolt...<br><br>Lacy meccs: bár én is az amerikait tartom esélyesebbnek, egyáltalán nem gondolom, hogy lefutott lenne a dolog. Calzaghe-nak van álla és ha úgy gondolja akkor nem ilyen ostobán bokszol. Lacy könnyen eltalálható és bár szerintem Calzaghe nem tudja megrendíteni, kipontozni simán ki tudja.
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Igen, ez most tényleg jó húzás lenne. Calzaghe most verhetőnek tűnik, a neve pedig jól cseng.. Legalábbis jobban, mint Lakatus vagy Garay..
Bosco
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: supras »

Most tök jól kilehetne hozni a Madár ellenni meccset. Madár is UNI-s ettől azthiheti Calzaghe hogy nem sokkal jobb mint Veit és ha megnézi az utóbbi meccseit akkor nem jön le az a komoly Madár féle bunyó mint pl. Lakatus ellenni néhány mozzanat. Most jól összelehetne törni Calzaghe-t bát igaz hogy lehet hogy nagyon komoly motivációt fog adni neki egy komoly meccs. Most leírjuk Lacy ellen magam is de nem lepődnék meg ha Clazaghe felélénkülne a meccsre. Amúgy szerintem Lacy nagyon komolyan elveri Joe-t!
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Joe Calzaghe

Hozzászólás Szerző: greg »

Nem tudom, mennyire fogja motiválni, hogy nem egy vízhordó ellenfele lesz végre. Szerintem amúgy ezekbe a felhigított címvédésekbe fásult bele, megjegyzem, ezen semmi csodálkoznivaló sincsen.
BUTTON_POST_REPLY