Klicskó fivérek

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: supras »

Norbi nemrég 30-ad rangúnal mondtad a WBO övet ;)<br><br>Tényleg jó lenne egy fehér reménység de nem nagyon van sajna egyetértek persze Vitalijon kívül
Esteban
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2003-11-05 16:11:29
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Esteban »

Greg!<br>Igazad van abban , hogy volt már a boksztörténelemben olyan<br>bokszoló (pl.Toney) aki egy ilyen rossz sorozat után lábra tudott állni és újra bekerült a legnagyobbak közé , de úgy tűnik<br>, hogy Vovának ehhez több időre és valószínüleg több segítségre lenne szüksége.Ha túljut ezen az időszakon akár újra világbajnok is lehet , de a hétvégi teljesítménye azt sugallja , hogy még nem áll készen a feladatra.Csak abban az esetben van baj ha nem tudja magát ezeken a vereségeken túltenni , és szerintem ez az eset áll fenn. De nem akarok jós lenni a jövő majd megadja a választ.Egyébként boksztudás tekintetében tényleg jobb mint a bátyja, Vitalíj mégis azt mondom , hogy Vitalíj bár egy nagyon kemény csatában de le fogja győzni Sanderst.
Schobert Norbert

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Schobert Norbert »

[quote author=egyenes link=board=profiboksz;num=1076175174;start=75#75 date=04/13/04 » 07:20:00]Nem értettem Bryd bírót miért számolt rá az álló Klicskóra mikor a meccsszabályok ezt tiltották,miért állította meg a küzdelmet szünetet elrendelve az 5. menet elején és végül miért léptette le számolás nélkül a kétségkívül kikészült de a menetvégjelzõ gongszó után lábraálló Klicskót. ???[/quote]<br><br>Klitscko biztos kiütötte volna a 6. menetben Brewstert.... ;D, szerintem jobb is, hogy a bíró leléptette Klitsckot, megkímélve õt egy még gyalázatosabb vereségtõl, bár megmondom õszintén élveztem volna ha Klitscko kirepûl a ringbõl!<br>Boksszal kapcsolatos "pályafutásom" során nem sok olyan fehérbõrû nehézsulyú bokszolóval találkoztam, aki jól bírta volna az "afro-amerikai" pofonokat, tisztelet a kivételnek ( pl. Francesco Damiani, a kedvenc boxolóm ).<br>Dr. úr talán megtudja magyarázni miért?<br><br>Nagyon nem szimpatikusak nekem a Klitscko testvérek, de örûlnék ha Vitali betudná bizonyítani, van még keresnivalója fehérnek a nehézsúlyban, mint annó Damiani ( 30 - 2 + wbo öv, és annó nem nagyon volt divat bokszolókat úgy befuttatni, hogy 15-20 meccsig már a meccs elött lehet tudni, hogy csak azért boxolnak, hogy a favorit bunyós gyûjtse a nyert meccseinek számát>tipikus Universum ala kamu style ).  
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: edge »

Ez is érdekes (ha igaz) :<br><br>Korábbi edzõje, Fritz Sdunek is elmondja véleményét tanítványáról, aki ott lehetett a ringsarokban, de már nem õ adta elsõsorban a tanácsokat, hanem Lewis edzõje, Steward. "Éreztem, hogy nem helyes a taktika. Ezért oroszul beszéltem Vlagyimirhez, hogy azt nem értse Steward." Sdunek nem részletezte, mire gondol.<br><br>http://index.hu/sport/box/klicsko0413/<br><br>(Bár sejtelmem sincs, miért nem németül beszélne akkor Sdunek? Azt Steward megérti?:) )
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
polo
Kihívó
HozzászólásokCOLON 111
CsatlakozottCOLON 2003-12-25 15:04:17

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: polo »

Teljes mértékben Estebannal értek egyet.  Vladimír nem cukorbeteg lett,hanem pánikbeteg. A 3. menet közepén találta el először őt Brewster igazából,ami az amúgy is labilis lelkében erős léket ütött. Itt legyintette meg először őt az a tudat,hogy megint a Sanders meccs sorsára juthat,és az erős stressz nagyon hamar leszívta az akkumulátorait. Szerintem ekkor,kb.olyan 200/200 lehetett neki a pulzus/vérnyomás értéke,és mint tudjuk,így nem lehet erős fizikai megterhelést végezni. Mikor érezte a bajt,megpróbálta a leütés után az amerikait lefiniselni,de ezáltal az összes tartalékát felemésztette. Brewster ütései már egy teljesen leépült bokszolót értek,és hozzásegítették a bírót egy döntéshez,ami Wladimírnak megváltás volt már. Így aztán Klicsko vesztét csakugyan a kondíció gyors leépülése,okozta,de ez mint ahogy Esteban is írta,teljesen a pszichés eredetű stresszhatásra vezethető vissza,amire pusztán rásegített Brewster 3-4 jóleltalált ütése. Úgy is mondhatnám,hogy amennyiben Brewster bevonulásakor a fejére esett volna egy reflektor,és a meccs elmaradása miatt Vladimírnak zsákolnia,pontütőznie,és medicinlabdáznia kellett volna az edzőteremben,akkor mindkét edzője legnagyobb megelégedésére akár 150%-os teljesítményre is képes lett volna---nyugodt körülmények között ....stressz nélkül. Csak hát a meccs nem ilyen,....és az agy nem kikapcsolható,ha éppen blokkol...
Maromero the unforgettable
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: WNB »

http://www.wbo-int.com/MENU/regulations.htm<br><br>[a "25) COUNT" fejezet utolsó bekezdése...]<br><br>"A contestant shall be considered down when any part of his body, other than his feet, is on the floor, or if he is hanging helplessly over the ropes, and only is held up by the ropes, as the result of a legal blow. Only the Referee may determine whether there has been a knockdown."<br><br>(Hogy WK-t már tényleg csak a kötél tartotta-e akkor, azon lehet vitázni még - de a bíró így látta, és ehhez joga volt.)<br><br>MOD: olyan szabálymegfogalmazásra is emlékszem vhonnan (vmelyik másik szervezet szabálygyűjteményéből), hogy amúgy pl. a kötélben kézzel megkapaszkodás is egyenértékű tud lenni a direkt padlófogással, ha azt kell megítélni, hogy a versenyző "lement-e" vagy sem...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Levente
Bajnok
HozzászólásokCOLON 287
CsatlakozottCOLON 2003-02-21 08:47:41
Tartózkodási helyCOLON Tököl

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Levente »

Élveztem, ahogy Merchant kiosztotta Brewster ringsegédeit az interjúknál.  ;D
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: greg »

A Lewis-Grant meccsen is, a második rászámolás álló számolás volt, ha jól emlékszem.<br><br>Amúgy, ha Vova nem ment tönkre totálisan pszichikailag az elmúlt 1 évétõl, és hajlandó lesz olyan komolyan venni a dolgokat, mint annak elõtte, akkor sztem még lehet visszaút számára. Itt, én úgy gondolom, elsõsorban nem az ütésállóság döntött, hanem a fizikai kondíció. Állítólag a gyenge kondival egyenes arányban az ütésállóság is igen leredukálódik. Nem mondom, hogy Vovának egy Puritty szintû álla van, de azért McCline, Mercer is megkínálgatta, akik azért nem a vajöklûek közé tartoznak. Sanders hideg fejre ütötte le, itt pedig nulla volt fizikailag. Pl. Grantnél azért keményebb feje van, én úgy gondolom.<br><br>A másik dolog: Toney-nak is volt egy rossz sorozata, amikor Jones, aztán két alkalommal Griffin, majd Darek Thadzi is elverte, nem is olyan hosszú idõtávon belül. Aztán nézzétek meg most, még a PFP-listára is felkerült.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: kozi »

Egyenes<br><br>Larry Merchant azt mondta a közvetités alatt, hogy azért számolhatott a mérkőzésvezető Klitschkora, mert ugy szól a szabály, hogy ha a bokszoló a kötélnek van dőlve (vagyis tulajdonképpen a kötélnek köszönhetöen nem dől el) akkor lehet alkalmazni az álló rászámolást(bevallom én még sose hallottam ezelőtt arról, hogy létezik ilyen szabály).
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Esteban
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2003-11-05 16:11:29
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Esteban »

Szerintem első sorban nem az állóképesség hiánya hanem a pszichológia volt ami Wlagyimír vereségét okozta.<br>Sanders előtt az ellenfelei mind úgy érkeztek a ringbe , hogy már a mérkőzés előtt vesztettek. Sanders volt az a bokszoló aki bebizonyította a világnak ,hogy Wlagyimír igenis verhető , a<br>nimbusz leomlott. Azóta a bokszolók már nem félnek tőle és ezt Vova is jól tudja.Ő viszont annál inkább és ez szerintem a <br>meccs elején a szemein is nagyon jól látszott.Félelmében olyan intenzíven kezdett , hogy az ereje teljesen elfogyott és<br>mikor erre rájött föladta a mérkőzést.Nem hiszem el , hogy egy rosszul felkészült Wlagyimír csak eddig bírja szuflával.<br>Esetleg egy fogásokban gazdag mérkőzést vagy kevés ütést el tudok képzelni de itt teljesen másról volt szó!<br>
Laikus
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-11-25 09:27:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Laikus »

Amikor néztem a felvételt (örülök, hogy felvettem :D) szánakozó, hangos mosollyal hallgattam, amikor Pisti az ellenfélről beszélt, mint "fekete ló", aki bármire képes és megpróbálta diplomatikusan keményebb és félelmetesebb mérkőzéssé nyilvánítani az elkövetkezendő perceket. (nem tudom lehet, hogy tudta az eredményt  :D)<br>Felhozott olyan nyilvánvaló dolgokat, amire csak annyit mondtam, hogy blablabla.<br><br>Az első pár menetben még szántam is szegény B-bácsit, aki persze az első menetben tiszteletet parancsolt magának, de utána W nagyon megszeretgette mindig.<br>Nos az 5. menetben nem hittem el amit látok. Leengedett kezek, védekezésképtelenség Az az ember állva halt meg a ringben. Ez akkor sem változott amikor visszatekertem, hogy újra megnézzem. Akkor is ugyanúgy elszúrta ;D.<br>Ha elosztom kettővel azt amit Ádám mondott akkor is egy felelőtlen, buta bokszolóval szembesülök aki csak a megélhetésére koncentrál. Egy sportolónak mindig egy dologra kell figyelnie és most nem az történt. Mérges is vagyok, meg vigyorgok is…<br>Nos mivel érdemben nem tudok hozzászólni, egy magyar film betét dalával búcsúzok W-től. Pá, kis aranyom pá<br>
(Egy-egy betű eltévesztéséért, esetleges szavak módosításiért, erőteljes csúsztatásokért, vagy netalán teljesen máshogyan visszaadott idézetekért nem vállalok felelősséget);D
egyenes

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: egyenes »

Nem értettem Bryd bírót miért számolt rá az álló Klicskóra mikor a meccsszabályok ezt tiltották,miért állította meg a küzdelmet szünetet elrendelve az 5. menet elején és végül miért léptette le számolás nélkül a kétségkívül kikészült de a menetvégjelzõ gongszó után lábraálló Klicskót. ???
Laslie
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1431
CsatlakozottCOLON 2002-10-21 10:07:42
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Laslie »

Hmm.. cukorbetegség ???<br><br>Ha tényleg az, akkor 99%-ig biztos, hogy 1.-es típusú cukorbeteg. / már a kora miatt /. Ennek a betegségnek, ezt a fajtáját KIZÁRÓLAG inzulinnal lehet kezelni. Egy inzulinnal kezelt cukorbeteg, pedig képtelen annyi edzésmunkát elvégezni, mint egy élsportoló. Ha egyes típusú cukorbeteg lenne, amit őszintén sajnálnék, valószínűsíthető hogy az előzetes orvosi vizsgálatok nem mutatták ki. De csak akkor nem tudják kimutatni, ha a mérkőzés előtt néhány napja / 3-5 nap / lett cukorbeteg. Egyébként 20-24-es vércukor értékkel / amit hyperglikémiának hívnak / inkább lehet fizikai munkát végezni egyszer-egyszer mint alacsony vércukor értékkel / 0- 4 -es értékig / ami hypoglikémiás állapot. A magas értéknél csak rettenetes szomjúság és vizelési ingere van az embernek. Alacsony értéknél meg az az érzése, mintha meg akarna halni / talán  legjobban a kábítószeresek elvonási tünetéhez lehet hasonlítani - reszket keze - lába, dől a víz róla, a szíve ki akar ugrani a helyéről/.<br><br>Wova azért kapott ki, mert rettenetesen rosszul volt fizikálisan felkészítve, és LB ezen az estén jobb volt.<br>
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: edge »

Vlagyimir Klicsko nem hagyja abba<br>  <br>Az amerikai Lamon Brewstertõl elszenvedett csúfos vereség ellenére nem fejezi be profi pályafutását Vlagyimir Klicsko. Az ukrán nehézsúlyú ökölvívót a vasárnapi WBO címmérkõzés után kórházba vitték, s internetes források szerint a vizsgálatokból arra lehet következtetni, hogy cukorbeteg. <br> <br>http://www.origo.hu/sport/egyeni/boksz/ ... yimir.html
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Santos »

[quote author=adambalogh link=board=profiboksz;num=1076175174;start=60#72 date=04/12/04 ť 21:13:09]Ez a cukorbetegség egy kacsa, felejtsétek el.[/quote]<br><br>Ezek szerint láttad amit beírtam még mielőtt kitöröltem volna (nem voltam azért 100%ig biztos benne...). Volt egy ilyen sejtésem nekem is. Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom és tartottam az egészet.
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Santos »

SN: <br><br>Azért én remélem, hogy a mai magyar bunyósok, és a jövőbeniek is úgy járnak, mint Pisti. Országos, európa, világ és olimpia bajnoki cím után a profiban is legyenek interkontinentális, európa és világbajnokok, meghatározó szervezeteknél. Minden magyar bokszolónak ezt kívánom!
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Morana
Újonc
HozzászólásokCOLON 21
CsatlakozottCOLON 2003-03-26 15:14:59

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Morana »

Én nem tudom, hogy mi lehet Vovával, ??? de ilyen könnyelműen nem lehet kezelni egy felkészülést, pláne egy ilyen meccs előtt, amiről egyértelműen tudhatta, hogy meghatározó lesz a pályafutása szempontjából a továbbiakban. Egyszerűen ezt nem lehet semmivel sem kimagyarázni, most éppen nem nagyképűen (Sanders meccs), hanem könnyelműen kezelte a dolgokat. Másrészt őszintén szólva nekem ez a folyamatos edzőváltás sem tetszik ilyen viszonylag rövid időn belül. Valahogy a "sok bába közt elvész a gyerek" szindróma alakult ki. A látottakból egyértelműen felfedezhető volt Steward hatása, voltak nagyon szép megoldásai, ugyanakkor meglepő volt ez az ölelgetős "stílus", ami korábban rá nem igazán volt jellemző. Na persze ennek nyilván az is oka volt, hogy elfogyott a szufla, ami szintén eléggé meglepett ???. <br>A cukorbetegséget kizártnak tartanám, mert szerintem egy cukorbeteg (bár nem vagyok orvos) szervezete, megfelelő kezelés, gyógyszerek, táplálkozás mellett sem lenne képes ilyen fizikálisan megterhelő felkészülésekre. Ti mit gondoltok erről?
BUTTON_POST_REPLY