Klicskó fivérek

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: donvito »

Ádám!<br><br>Akkor most némi – látszólagos – önellentmondásba keveredtél a Vitálij affér vázolásakor, mert kitűnően emlékszem, hogy legutóbb (talán még friss élmény volt) nem azt írtad, hogy „…kevés hiányzott ahhoz (szó szerint), hogy beszarjak…”, hanem hogy „…farpofáimmal gyémántot lehetet volna csiszolni…” (kb/sac). Erre kitűnően emlékszem, mert 10 percig röhögtem (vizuális típus vagyok) és azóta is – szégyenemre a forrás megjelölése nélkül – rendszeresen használom pánifélelmem színes illusztrálására. <br><br>Persze mindez sok-sok szmájlival megspékelve értendő.<br><br>vito
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: WNB »

Vito,<br><br>(Köszönöm az "okoskodást"...azért [valahol :)] rád is gondoltam...)<br><br>A boxinginsider-cikk nagyon érdekes, még akkor is ha összességében összeesküvés-elméletnek minősíti az ember...de  maga az utolsó pillanatban Brewsterre beeső komolyabb pénz, ami az odds-át ilyen arányban javította feltehetően nem tud puszta kitaláció lenni...<br><br>###<br>Még hétfőn láttam a boxing.de fórumán egy hasonló tartalmú találgatást (az állítólagos vércukor-értéket kommentálva), de akkor még minden háttér nélkül...<br><br>Author: Klaus R. (---.dip0.t-ipconnect.de)<br>Date:   04-12-04 16:50<br><br>Two possibilities:<br><br>a) natural ones (wrong diet, pre-diabetes, stress, medical consequence for "other reasons")<br><br>b) unnatural ones (guy puts 10 mio $ on Brewster and organizes a little enhancement by way of drugging him up over a guy in his corner - remember he had TOO HIGH blood sugar, not too low, and he gets screened regularly as a pro fighter (hopefully))<br><br>The problem will be to prove the latter, if they used a clever natural agent.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
egyenes

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: egyenes »

Hat teny, hogy Vitalij az utobbi idoben occsenel nagyobb karakterrol tett tanubizonysagot.
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: TKO »

Laikusnak:<br><br>Mivel az RTL felvételről adta a meccset, ezért nyilván Pisti is tudta az eredményt.<br><br>Más.<br>Nem tudom feltűnt e valakinek, hogy Klicsko az elejétől kezdve lefogta  Brewster-t, ha az közel próbált menni.<br>A bíró ha jól emlékszem ezért figyelmeztette is párszor.<br>Ezek a lefogások nekem valahogy "pánikszerűnek" tűntek.<br><br>És egy biztos.<br>A keményfejű, agresszív, nagy ütőerejű bunyosok közül bárkinek komoly esélye van Vlad "lágytojás" Klicsko ellen  ::)
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: greg »

"Ha összejönne az összecsapás - az Universum vezetõi szerint erre van esély - és nyerne, akkor végleg bebizonyíthatná, hogy a szerencsés és kockázatmentes ellenfélválasztásnak köszönhette karrierjét a korábban Kalapácsnak, mostanság viszont már lágytojásnak becézett ukrán." <br><br>Mintha ez a megállapítás Michalczewski-re nem illene... :P<br><br>Kíváncsi vagyok, a következõ meséje mi lesz a lengyelnek. <br>"Lefogyok könnyûsúlyba és kiütöm Acelino Freitast", "kihívtam ezerszer Mike Tyson-t, de õ fél tõlem", "Lewis inkább visszavonult, minthogy velem megküzdött volna", "Kiütöm David Tua-t az elsõ menetben"...kb. ilyesmiket tudok elképzelni róla. Amellett, hogy nevetségessé vált, még az Univerzum PR-át is rombolja.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Vito<br><br>Vovához már úgylátszik nem csak mi vagyunk nagyon szigorúak, hanem Dariusz Michalczewski is. ;D
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: donvito »

http://www.boxinginsider.net/columns/st ... 935280.php<br>Vigyázat összeesküvés-elmélet!!!<br>„First question is about the late gambling money that came in on Brewster, lowering his odds from 8-1 down to 4-1.”<br><br>WNB!<br>Ugyan kifejezetten szakértőkhöz fordultál, azonban ez nem állít meg abban, hogy okoskodjak:<br>A mellékvese stressz (fizikai vagy emocionális, egyre megy) hatására termel egy olyan hormon koktélt, amely segít túlélni, növeli a szervezet ellenálló képességét, stb. Az egész forgatókönyv (Mentsétek meg Vovát, 2) részben a vér szénhidráttartalom egy bizonyos szinten tartásáról szól. <br>Viszont nem tudom, hogy ez alkalmazható e az adott esetre: 4x vércukor szint (16? 24 mM/l?) – persze ha nem kamu az egész – nagyon soknak tűnik. <br>Azonban nem tudom, hogy ez a helyzet (a mérkőzés előkészületei + maga a mérkőzés + a pofonok) mennyiben minősülhetnek krónikus stressznek, mert akkor akármi is megtörténhet.<br>Bővebbet és szakszerűbbet a "stress/stressor/glucose/glycocorticoids" varázsszavakat egy keresőbe bepötyögve találhatsz. <br><br>leibigab!<br>Tényleg félreértettelek! Bocs! <br>Ezek szerint te szigorúbb vagy Vovához, mint én! ;D<br><br>vito
pepeq
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-03-18 16:03:20
Tartózkodási helyCOLON Magyarország, Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: pepeq »

http://index.hu/sport/box/dariusz0415/< ... tvérbosszú helyet ex-klubtárs bosszú. Vigyázz ! Bulvárszagú !  :-/
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: WNB »

Egy kérdés a kifejezetten szakértőkhöz: <br><br>Jól látom én (mint amatőr), hogy ha akár csak egy pillanatig is elfogadjuk az extrém vércukor-értékeket hitelesnek, akkor mondjuk pl. közvetlenül a meccs után az öltözőben ill. a kórházban mérve a normálisnál magasabb érték önmagában még semmiképp sem jelentene minden más lehetőséget kizáró módon cukorbetegséget, mivel az extrém fizikai megterhelés és különösen az akut stressz (halálfélelem, ütéstől való félelem,... :)) önmagában is elegendő tud lenni a vércukor szint alkalmi, rendkívüli megemeléséhez (egyáltalán nem kell ehhez cukorbetegnek lenni), de az értékek ilyenkor idővel természetes módon normalizálódnak?...<br><br>...orvosok, biológusok - ide... ;)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Schobert Norbert

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Schobert Norbert »

[quote author=donvito link=board=profiboksz;num=1076175174;start=105#109 date=04/14/04 » 14:42:30]leibigab!<br><br>...akkor láthatod, hogy a negyedik menet végén Brewster az „1 ütés híján KO” állapotban [ha embrionálisan is] volt. vito[/quote]<br><br>Véleményem szerint a feketebõrû boxolók között, jó pár olyan van, aki úgy boxol, mozog, védekezik, mint egy "degenerált", aki csak oldalra szorítva a fejét, egyik kezét keresztbe rakva védekezik, és ha kap egy két ütést, eléggé lehangolóan tud kinézni másodpercekig, aztán mintha "misem történt volna" boxol tovább. Több fekete boxolónál ( fehér boxolóknál is természetesen van ilyen ) észleltem azt, hogyha bekap egy ütést, sorozatot, tényleg eltud jutni a kiütés szintjéig, de pár másodperc és látszik a kontráin, hogy jól van, csakhát a mozgás...nem szép látvány, de hatásos.<br>Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy Brewster is ilyen, bár tény, Klitsckónál jobban bírja a  pofonokat!!!<br>Gondoltam felvetem ezt a tényezõt is! A te hozzászólásodban találtam kapaszkodót, nem kritizálni akartam a hozzászólásodat!!  
Morana
Újonc
HozzászólásokCOLON 21
CsatlakozottCOLON 2003-03-26 15:14:59

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Morana »

Én úgy gondolom, hogy itt nem a felkészülésben lehetett a hiba, hanem azzal van a gond, hogy fejben, lelkileg nem stimmel valami Vovánál. Ha ezen a holtponton túl tudja magát tenni, akkor szerintem bármire képes lehet még a továbbiakban.  ;)De ha lelkileg instabil, akkor márcsak azért sem érdemes folytatnia, mert azért valljuk be nem egy kevésbé veszélytelen sportról van szó (pl: golfozás), hanem ugyebár az ökölvívásról. A nehézsúlyban (de természetesen ez bármelyik súlycsoporta igaz) sokkal nagyobb az esély esetleg maradandó sérülést összeszedni, aminek nemcsak a felkészületlenség lehet az okozója, hanem a lelki bizonytalanságok is. <br>Másrészt ha folytatja, akkor egyértelmű, hogy nevetséges lenne egy Moli szintű ellenféllel (?) megelégedni, akkor már inkább visszavágó Brewster-nek, de nyilván nem mostanában, kell pár hónap a regenerálódásra.<br>Steward pozitív hatásait elismerem Vova stílusát nézve, de nem vagyok biztos benne, hogy minden technikai megoldást lehet alkalmazni Vovánál, amit Steward elképzelt. Tudomásul kell venni, hogy minden ökölvívó más, ami az egyiknél tuti recept, az nem biztos, hogy fekszik a másiknak. Én személy szerint jobban örülnék, ha Sdunek venné kézbe ismét Vovát, mert a bevált team-en nem kellene változtatni, még akkor is, ha esetleg sokaknak Vova korábbi stílusa kevésbé nyerte el a tetszését. Ugyanakkor ez a bábeli zűrzavar a nyelvi megnyilvánulásokban a szorító sarkában sem lehetett túlságosan megnyugtató Vovának.  
egyenes

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: egyenes »

Klicskonal gyengebb csak Bryd biro volt. Nem-e rokona Cris Bryd-nak?
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: paja »

Kizárt dolognak tartom hogy ÍGY visszavonulna Vova.<br>Ezt Pisti sem engedhette meg magának, és bizony nem vallana sportemberre a dolog. A kérdés csak hogy vannak-e ambíciói az ukránnak, mert ha nem ment el a kedve az egésztől, és lesz ember aki helyreteszi fejben akkor még akármi is lehet... :)<br><br>De a testvér bosszúját, felhozó ellenfeleket remélem nem vetik be mert most egy Moli féle meccsel csak blamálná magát. 1 megoldás van ha akarnak még valamit Vlagyimirból kihozni: azonnali visszavágó Brewster ellen. 8) Szerintem benne volt a szerződésben az opció egy visszavágóra. ;) Ha Vova összeszedi magát és kiüti Brewstert akkor érdemes folytatni, ha ugyanaz megtörténik mint hétvégén akkor game over.<br><br>ui: osztom azt a véleményt: nagy szakmai hiba volt hogy a szünetekben többen, több nyelven osztották az észt szegény Vovának. Steward angolul, Vitya ukránul, Sdunek németül (oroszul?) ;D Király! :-/
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Vito<br><br>Lehet, hogy félre értettél.  Én arra céloztam, hogy Brewster nem egy igazi bombázó (noha a recordja ezt sejtetné) tehát én tőle nem is vártam el, hogy leüsse Klitschko-t, (hisz Etienne-t sem ütötte le). Kapott néhány tiszta pofont amitől igaz, hogy nem ment le, de "megfogta vele". Most ezt ráfoghatjuk a fáradtságra is....tehát, amit akartam mondani, az az hogy engem nem győzött meg arról, hogy bírná az ütést, mert Brewster-től kapott pár pofont és nem csuklott össze. (Sanders persze, hogy elsőre hozta, ő lehet hogy jobb ütő)<br>Én nem a vereséget magyaráztam ezzel, hanem csak annyi, hogy engem nem győzött meg ez a meccs arról, hogy Klitschkonak az ütésállósága megfelelő lenne akár a jobbak között is.
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Santos »

Ahogy itt olvasom a hozzászólásokat, lassan oda jutok, hogy Brewster teljesen be volt tojva, és egy éppen arra repülő, kósza tökmag találta kiütési ponton a mi derék, "unvincible on the day before" Wladimirunkat, ami még önmagában nem is lett volna baj, de a kerekerdő gonosz boszorkánya megátkozta kora reggel a 'stamina-huss' nevezetű gonoszsággal, ezért bajnokunk már mielőtt a ringbe lépett vereségre volt ítélve... a tökmag által...<br><br>Egy bokszoló hiába vezet, aláz 4 meneten keresztül, úgy hogy szinte egy ütést sem kap be (...), ha utána egyszerűen úgy leütik, hogy a bírónak kell összekaparnia a más vére által áztatott vászonról... Nem először történik meg, hogy a mi Wladimirunk így jár, habár ennyire talán még Sanders se alázta meg. Ki kell tartani 12 meneten keresztül, nem? Bírni kell az ütést, mert a bokszban kapni is lehet, nem csak adni, nem? Le kell ütni az ellenfelet, ha máshogyan nem lehet győzedelmeskedni felette, nem? NEM?
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1076175174;start=105#109 date=04/14/04 ť 14:27:43]Gonzalez nagyon jó példa arra, ami Klicskoval történt, azzal a különbséggel, hogy a kubai egy klasszis bunyós ellen kapott ki csúnyán, míg Vova 2. vonalbeli ellenfelektől szenvedett súlyos vereséget. Gonazelez a meccs után bevállalta a felhozóember szerepét, míg Vova szerintem inkább visszavonul. [/quote]<br>Így van. Tulajdonképpen azért említettem, "illusztrálandó", hogy egy  KO vereség akár végleg ketté is törheti egy nagyon tehetséges bokszoló felfelé ívelő pályáját, amit már soha nem tud kiheverni. Egyébként szerintem is, Vova a következő kiütéses vereségéig bokszol és utána visszavonul.
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: donvito »

leibigab!<br><br>Ha emlékszel a meccsre – márpedig! –, akkor láthatod, hogy a negyedik menet végén Brewster az „1 ütés híján KO” állapotban [ha embrionálisan is] volt. Ebből - véleményem szerint - Vova rosszabb állapotban került ki, mint az amerikai (nemhiába kellett a bírónak támogatni Vovát a sarokba). Pedig akkor nem Vova kapta a pofonokat. Brewster az ötödik menetben sem tudta úgy felőrölni (talán az előző menetnek köszönhetően) és Vova még 3-4 eléggé tiszta ütéstől sem ment le (pedig Sanders elsőre hozta). És most hozzáolvashatod az általad írtakat.<br>Hála istennek a boksz nem egy egzakt tudomány, és a szillogisztikai (ha A>B és B>C lehet, hogy a bokszban C>A) párhuzamok nem jelentenek semmit.<br><br>Más: azért azt is erős túlzásnak tartom, hogy Brewster nem félt Vovától (tény és való, hogy nem veszíteni jött). Nagyon szembetűnő volt, hogy a támadásai eléggé kaotikusak voltak, és az első komolyabb ütés (Vova egyik bal „horgocskája”) még nagyobb „óvatosságra” sarkalta Brewstert. És ekkor jött ki a saját ütőtávjából és kezdett luftozni. Szóval ő inkább mindennek ellenére győzte le az ukránt.<br><br>vito
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Leibi<br><br>Gonzalez nagyon jó példa arra, ami Klicskoval történt, azzal a különbséggel, hogy a kubai egy klasszis bunyós ellen kapott ki csúnyán, míg Vova 2. vonalbeli ellenfelektől szenvedett súlyos vereséget. Gonazelez a meccs után bevállalta a felhozóember szerepét, míg Vova szerintem inkább visszavonul.
"Mindenki a napra tör..."
deliszello
Reménység
HozzászólásokCOLON 77
CsatlakozottCOLON 2003-06-16 11:39:59

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: deliszello »

En egy kicsit, mashogy lattam mint a tobbseg. <br>Brewstert, ha egy masik ellenfel ellen latom, valoszinu tovabbra se emlekeznek ra  ??? Pedig azzal egyetertek, ezt a meccset o nyerte meg, vesztett allasbol forditott.<br>Sokan mondjatok, hogy a legtobb utes, amit Klicsko inditott kesztyu volt stb. hat szerintem kb. annyi utest kapott az elso 3 menetben Brewster, amit mondjuk Wlad egesz palyafutasa alatt  :P<br>(Nyilvan magassag kulonbseggel reszben ezt lehet magyarazni)<br>Szoval szerintem nagyon gyenge volt Brewster vedekezese, kezek lent, elhajlas nulla, labmunka nulla. Ennek ellenere a nagy utoereju Klicsko talan 2* renditette meg, most vagy nem nagy utoereju Klicsko, vagy betonfeju Brewster (az utesek nagyresze balegyenes volt ez igaz, de nem kotelezo csak azt utni).<br>Ha benne volt a felelem az utestol Wladban, akkor Brewster most vagy kigyogyitotta, vagy teljesen elasta.<br>Egy a lenyeg, egyik boxolo sem melto vilagbajnoki ovre, de ehhez most mar tenyleg kezdhetunk hozzaszokni nehezsulyban, talan a Sanders-Vitalij meccs nyujt majd valamit.<br>Vitalijban en is jobban bizok, csak hat neki meg a technikaja lehet keves lesz egy "ambiciozus" Sanders ellen.<br>Semmilyen kimenetelen nem lepodnek meg azt a meccset illetoen, mondom ezt a meccs elott  ;)
BUTTON_POST_REPLY