Klicskó fivérek

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Alien »

Esteban!<br><br>Ez nem feltétlenül kell, hogy igaz legyen, mert rengeteg olyan  boxolót ismerünk aki  KO veresége után rácáfolt az állításodra...sôt pont annak vágtak vissza, akitôl elôzôleg elszenvedték a KO-t. <br>Nem kifejezett kedvencem ;)..de gondolj pl : Lewis- Rahman-ra
Fight....
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Esteban<br><br>Arra gondoltam, hogy a verés fizikai következményeit egészen biztosan nem hordozza magával, mert ugyan csúnyán kiütötték, de nem kapott 12 menetes "büntetést".<br><br>Az, hogy pszichésen hogyan képes ezt feldolgozni, az már egészen más kérdés. Valószínűleg inkább ezzel van a probléma, bár ez még nem magyarázza meg, hogy mikor nyerő helyzetben van és azellenfél lényegében a padlón, akkor miért kezd el cstleni-botlani, mikor ebben a pillanatban az önbizalmának a helyén kellene lenni. Ha látszott volna rajta az, hogy tart az ellenféltől, azt a korábbi vereség számlájára lehetne írni. Így viszont inkább a kondi gyanús.
Esteban
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2003-11-05 16:11:29
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Esteban »

Golyo<br>Azt írtad , hogy Vlad nem kapott olyan folyamatos verést Sanderstől , aminek a következményeit vinné magával.<br>Szerintem viszont Sanders gyakorlatilag megsemmisítette ,<br>porrá zúzta őt , ami egy bokszoló számára a legsúlyosabb vereséget jelenti.Sokkal rosszabb mintha egy 12 menetes véres csatában vagy egy késői technikai Ko-val vesztett volna.<br>Ez a fajta vereség szerintem minden bokszoló rémálma , hiszen bebizonyosodik róla , hogy még ellent sem tud állni ellenfelének.Szerintem ez az oka az önbizalom hiányának és ezzel párhuzamosan a mostani vereségének is.<br>És még egy gondolat:<br>Természetesen nemcsak azért tudott Sanders és Brewster győzni Vlad ellen mert nem féltek , de jókora szerepet játszott<br>ez a tény a sikerükben , hiszen több nagynevű edző nyilatkozatából hallottam már , hogy egy bokszolót a fizikai adottságai mellet , a pszichikai jellemzői határoznak meg elsősorban.
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Alien »

Azt se feledjük, hogy az adott spoltoló testalkata pláne nehézsúlyban jelentôsen meghatározza a stílusát ,várható ütésskáláját. Így nem meglepô ha a Klicskók és Lewis  is  hasonló  tanácsokat kap, hogy mit üssön (egy ált mindig alacsonyabb, esetleg támadó ) ellenféllel szemben.....így a bal, bal, jobb...lefogom...bal, bal, jobb....helyén lenne, csak az nem mindegy, hogy hogyan kerül kivitelezésre..;D<br>Azt  pedig óriási  taktikai hibának  tartom (ha igaz ),hogy egyszerre ketten is duruzsoltak  Vova fülébe, pláne két különbözô nyelven....
Fight....
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Vito <br><br>Én azért nem vetném el azt sem, hogy Wladimir nem igazán bírja a pofonokat. A 3. menetben kapott egy keményebb ütést, sajnos az RTL-es közvetítésből nem derült ki, hogy hol és mennyire talált tisztán, (lassítás az elmaradt róla) igaz, nem ment le tőle, de ami "majrét" ott mutatott...(nem arra vallt, hogy ez meg sem kottyant)<br>A "következő említésre méltó Brewster találat" az 5. menet végén volt, ismét egy balhorog, amit követett még egy balhorog, ami talált ugyan de kissé lecsúszott, nem "telibe" talált. Igaz, itt sem ment le, de "benne volt az ütés". Brewster, igaz, jó KO record-al rendelkezik, ez nagy ütőerőre vall, de mégsem tartozik a "gyilkos ütőerejűek" közé. A kiütéseit (talán Nate Jones kivételével) "ürgék" ellen érte el. (Leszámítva a legutóbbi meccset) Nem tudta leütni sem Schufford-ot sem az "üvegállú" Etienne-t sem, pedig utóbbival 10 igen kemény menetett vívott. (Garing Lane-t pedig már csak azért sem soroltam ide, mert ő egy igazán strapabíró kis "hájgolyó".)<br>Nos, Sanders után ez a Brewster is "megütötte" Klitschko-t. Ezt most ráírhatjuk a "végkimerülés" számlájára, de, én egyenlőre afelé hajlok, hogy "pszichikailag fél az ütéstől" (már ha lehet ilyet írni egy bokszoló esetében :)) és ha keményebben megütik, "összezavarodik és össze fog omlani". (Ha nem is a klasszikus KO-val, akkor  TKO-val) <br>A 90-es években a kubai Jorge Luis Gonzalez (egy rendkívül jó és eredményes amatőr múlt után), veretlenül, (23-0 22KO) üstökösként tőrt előre egészen a Riddick Bowe elleni mérkőzésig. Ott, súlyos kiütéses vereséget szenvedett, utána már nem volt megállás a lejtőn. Igaz, egyszer-kétszer győzött, de már sorban következtek a KO/TKO-s vereségek. Soha többet nem tudott visszakapaszkodni a csúcsra! Vajon Klitschko is így jár majd?<br>(Azt már csak érdekességként jegyzem meg, hogy Gonzalez méretre szinte ugyanakkora mint Klitschko és őt is TKO-val legyőzte Ross Puritty :))
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Vito<br><br>Egy kérdés: eddig Vova nem azt csinálta, hogy jab-jab-jab-jab-jobbegyenes-jab-jab-jab? ;D<br><br>Szerintem Steward munkája leginkább Vova mozgáskordinációján és lábmunkáján látszott meg (na meg a kondiján, de nem akarok gonosz lenni) és talán egy kicsit agresszívabb is volt (de nagyon kicsit). Sdunek mester óvatos, precíz német bunyója szerintem hasonló a Steward által Lewisnál alkalmazottal, annyi különbséggel, hogy Lewis sokkal technikásabb és okosabb bunyós volt mint Vova ezért vele egy kicsit jobban lehetett variálni a taktikai variációkat.
"Mindenki a napra tör..."
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: donvito »

Fene tudja … talán épkézláb gondolatok, de ezt nektek kell eldönteni.<br><br>a. Golyo: egyetértek veled abban, hogy Brewster ténylegesen nem ütötte ki Vovát (sőt, amilyen állapotban volt az ukrán lehet, hogy pont a pofonoknak köszönhetően nem eset orra), így alapjában véve teljesen tévesek azok az elképzelések, hogy nem bírja az ütéseket (üvegáll elmélet). Mindazonáltal nem kell komoly összeesküvéselméletet szerkeszteni Vova vereségéhez: lásd Esteban (04/13/04 ť 09:31:55 ť) és paez (04/13/04 ť 12:46:48 ť) hozzászólásait. A stressz nagy úr! És lehet, hogy a vércukorszínt [Vova új értelmet adott az ismert RHCP nótának: „…Blood Sugar Babe, it’s magic…”] is ennek a következménye.<br>Ezen a mérkőzésen Vova engem Frank Bruno-ra emlékeztetett: egy nagyon erős, relatíve technikás bunyós, aki nem tud megbirkózni azzal a pszichológiai teherrel, amit az ellenfél képvisel.<br>Nem írom le Vovát, de csak ebben a pocsék nehézsúlyú mezőnyben lesz képes bajnok lenni. <br><br>b. Már az első szünetben mondta először Manny Vovának, hogy nyugodjon meg és vegyen vissza a tempóból. Szerintem ez a nehézsúlyúakra nem jellemző tempó is okozta a vesztét, de a félelem nagy úr, hisz csak így tudta Brewstert visszatartani.<br><br>c. Hogy jót is mondjak Vováról: most láttam először (és úgy vélem ez Steward hatása), hogy Vova eléggé harmonikusan – OK! a méreteit meghazudtoló esztétikával – mozgott a ringben. Kár, hogy nem ezt pontozzák. Lehet, hogy a Bolshojban nagyobb jövője lenne? Viszont ettől eltekintve, ha marad Stewardnál, akkor olyan unalmas bunyós lesz belőle, mint anno Lewis volt (jab-jab-jab-jobb_egyenes-jab-jab stb…). <br><br>vito<br>
stefi
Újonc
HozzászólásokCOLON 36
CsatlakozottCOLON 2003-12-04 15:31:43

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: stefi »

Igazából nem akarom elhinni, hogy egy komoly sportoló, felvállalja azt, hogy egy számára ilyen fontos mérkőzésen ne készüljön fel.<br>Illetve azt sem, hogy egy most "debütálló", világhírű tréner,  tegye agyanezt egy felkészületlen tanítvánnyal.<br>Igaz, hogy ebben az államban pont szigorúak a dopping ellenőrzések, de igen sok, komoly koksz van ma, esetleg bármilyen véletlen  mérgezés vagy betegség is lehet. <br>Nem akarok magyarázatokat gyártani, vagy védeni, hisz nincs is rá szüksége. Mindösze hihetetlennek tartom azt a felelőtlenságet, hogy ne készüljön fel- nem Ő, hanem bármelyik komoly sportoló, egy ilyen fontos megmérettetésre.<br><br>
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Sama »

Azert eleg vicces, hogy azok a bokszolok, akik nem ijedtek meg a Klicskoktol, mind gyoztek, csak ennyin mulna az egesz???
If you don´t want pain
You don´t understand
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Üdv<br><br>Kissé el vagyok maradva a témában, de azért csak leírom, hogy mit gondolok. <br><br>Valami nem stimmel ezzel a Vova gyerekkel. Nem hiszem, hogy a 3. menetben kapott pofon fogta volna meg ennyire. A kondíciója úgy elfogyott, mint a gyertya. Mikor leütötte Brewstert, akkor sem volt benne annyi erő, hogy kivégezze, csak gépiesen totyogott utána. Nem tudom, hogy milyen szert kapott, vagy milyen betegsége van, hogyan (nem) készült fel erre a meccsre, de hogy valamit nagyon eltoltak vele kapcsolatban, az tuti. <br><br>Gondolokodtam rajta, hogy esetleg a Sanders elleni verés következménye lenne ez a törékenység, de ezt egyelőre elvetettem. Nem kapott olyan folyamatos verést, aminek a következményeit vinné magával, a'la Vargas Tito ellen. Lelkiekben elképzelhető, hogy sérülékeny, de az önbizalomhiány miatt nem purcan ki valaki ennyire a 3. menetre. <br><br>Én még nem törnék pálcát felette, megvárom a következő 2-3 meccsét.<br><br>Az pedig nevetséges (ha igaz), hogy Sdunek azonnal Stewardot hibáztatja. Ez nem taktikai hiba volt.<br><br>Jöhet a "testvérbosszú 4"... Szerintem Vitya nagyon fel lesz pörögve a jövő héten.
Zamat
Reménység
HozzászólásokCOLON 98
CsatlakozottCOLON 2003-05-21 19:24:49

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Zamat »

[quote author=egyenes link=board=profiboksz;num=1076175174;start=60#74 date=04/13/04 ť 07:20:00]Nem értettem Bryd bírót miért számolt rá az álló Klicskóra mikor a meccsszabályok ezt tiltották,miért állította meg a küzdelmet szünetet elrendelve az 5. menet elején és végül miért léptette le számolás nélkül a kétségkívül kikészült de a menetvégjelző gongszó után lábraálló Klicskót. ???[/quote]<br><br>Hja, a színesbőrű lobbi, ugye?  8)
Let´s get ready to rumble!
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: supras »

Byrd jó bajnok!!!!!!!<br><br>Norbi mondta hogy Vitalijon múlik az amcsi karrierr. Hát igen és szerintem Ő tudja is hozni a meccset de amilyen rafinált Don King leigazolja a kicsit is ha másért nem hogy elvakítsa és megveresse más embereivel. Ha Golota győz akkor elintézhet egy meccset Wladdal szemben amit ha megnyer Wladimir akkor előveheti a semmiből Holyfield papát aki talán meglepheti Wladimirt. Persze nem rögtön mert kell egykét meccs hogy teltház legyen a meccseken.
polo
Kihívó
HozzászólásokCOLON 111
CsatlakozottCOLON 2003-12-25 15:04:17

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: polo »

Hát, szépen nézne ki a nehézsúly, ha Vitya elbukna, az tény...<br>Byrd, Sanders, Brewster, Ruiz...húha!
<br>Ha Vitalij elbukik,az azért lesz,mert,aki elbuktatja az jobb nála. Tudomásul kell venni,hogy nincs abban semmi különleges,hogyha az egyik közepes megveri a másik közepest. Nekem az a négyes,akit felsoroltál,akkor sem lenne veretesebb,ha Sanders helyett Klicsko lenne ott
Maromero the unforgettable
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Romsy »

10-12 menet? én örülök ha az első 3 végigmegy...
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Schobert Norbert

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Schobert Norbert »

Elnézést kérek, hogy reagáltam a felém felvetett reakciókra, többet nem fogok, legalábbis nem ebben a topicban, megígérem! Nem akarom kihúzni a gyufát!<br><br>Vitali: Lewis ellen szerintem kiderûlt, elég jól bírja az ütéseket mind fizikailag, mind lelkileg. Sokkal érettebb box jellemzi mint Wladot ( most lehet kövezni ). Szerintem alapból Vitali erõsebb, hosszabb a keze, bár lehet, hogy ez nem fog számítani. Sandersnek viszont van egy-két zsákbamacskája amibe ha valaki belenéz, hát, úgy járhat, mint Wlad.<br>Mennyire fogja befolyásolni Vitalit, hogy öccse így kikapott. Nagy "felelõsség" van a vállán, testvérével vonult be a köztudatba kb egyidõben, közös karrier.... Ha õ is veszít, lehet, együtt fognak lecsúszni Wladdal. Lehet, hogy a box business már nem fog bennük sok pénzt látni, és "elfelejtik" õket?<br>Vitalin múlik az amerikai karrier?<br>Nagyon várom már a meccset, és remélem, nem lesz hidegfej, rossz bírói döntés.....Csak egy igazi kemény box, 10 -12 menet, nagy ponokkal, amit bírnak is majd....de jó lenne!!!  <br>
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: greg »

Ez egyszerûen nevetséges, olvastátok a cikkben? <br><br>"Korábbi klubtársa, Dariusz Michalczewski pedig már gúnyolódott rajta. "Vlagyimir csak az edzéseken világbajnok, különösen a hosszútáv-futásban.""<br><br>Pont az beszél, akinek Vovánál is jobban kéne tartania a p.fáját... >:( Miért nem azzal foglalkozik, hogy kianalizálja, hogy jelenleg ki a lehetõ leggyengébb számításba jöhetõ világbajnok ellenfél, ahogy szokta és nekiáll esetleg edzeni ellene?! Nálam továbbra is vezeti a gyógyszertárosellenes ;D listát... <br><br>Már csak Vityában reménykedem... Õ ezzel az agresszív stílussal, mint az utolsó két meccsén, még csinálhat látványos meccseket. Hát, szépen nézne ki a nehézsúly, ha Vitya elbukna, az tény...<br>Byrd, Sanders, Brewster, Ruiz...húha!
Schobert Norbert

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: Schobert Norbert »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1076175174;start=75#85 date=04/13/04 » 15:58:24]Norbi nemrég 30-ad rangúnal mondtad a WBO övet ;)<br><br>Tényleg jó lenne egy fehér reménység de nem nagyon van sajna egyetértek persze Vitalijon kívül[/quote]<br><br>Igazad van, tényleg sántít egy picit. A WBO öv nem 30-ad rangú öv, de szerintem koko pont addig bírtokolta ameddig találkozott 3-4 igazi pofonnal, amit nem bírt. Te eltudtad volna képzelni hogy Koko pl. Barrerat, Hamedet ..... le tudta volna gyõzni, amúgy a tényleg fantasztikus amatõr box technikájával? ...Véleményem szerint a profi boxban el lehet lavírozni valameddig igazán látványos, gyönyörû szép boxal, fõleg ha egy universum áll mögötted, de aztán ez a box már nem elég a meccsenként 800 - 1200 ütést adó és kapó keményfejû boxolók ellen, bármennyire gyors és technikás is valaki. Kokó, mint amatõr boxoló, talán az elmúlt 20 - 30 év legtehetségesebb boxolója, de amatõr és profi box között ( bírálásra és természetesen ütésállóságra gondolok ) ég és föld van szerintem.
polo
Kihívó
HozzászólásokCOLON 111
CsatlakozottCOLON 2003-12-25 15:04:17

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: polo »

Még ebben a közepes mezőnyben is több olyan ökölvívó van,aki Vitalijnak a "Dempsey"-e lehet. <br>1.) Még nincs is Vitalijnak öve sem.... nehogy az legyen a vége,hogy Sanders lesz,aki .....
Maromero the unforgettable
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: edge »

A Lewis vs Klitschko engem is kicsit a Johnson vs Willardra emlékeztetett. Csakhogy a mai mezõnybõl egyelõre hiányzik a Jack Dempsey alterego :). Amíg feltûnik, addig Vitali viszonylag gond nélkül védegetheti majd valamelyik övet.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
polo
Kihívó
HozzászólásokCOLON 111
CsatlakozottCOLON 2003-12-25 15:04:17

Re: Klicskó fivérek

Hozzászólás Szerző: polo »

Supras, tényleg ahogy így a "fehér reménység" jelzővel illetitek Vitalij Klicskot, felidézve magamban a mozgását,teljesen Jess Willardot juttatja az eszembe. Színte már látom is,ahogy vele is megtörténik az,ami Willardal történt meg a Jack Dempsey elleni meccsen.
Maromero the unforgettable
BUTTON_POST_REPLY