Színészek, ha ütnek

Minden, ami profiboksz!
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Nem látta valaki azt a kung-fu filmet, amiben Bruce Lee (vagy egy hasonmása) megy felfelé egy toronyban, és minden szinten kő kemény ellenfelek várják. Az egyik ellenfele egy öregember, akinek a szobája tele van kígyókkal, és a tata leharapja az egyik kígyó fejét.
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Van egy fószer, úgy hívják Carter Wong. Ő játszott a 'Nagy zűr Kis Kínában' c. filmben, aki szétrobban a végén. Valahol azt olvastam róla, hogy abban az időben ő volt a legkeményebb pali az egész világon.   >:(Rengeteg danja van egy csomó sportágban, meg minden. :o<br><br>Aki még nagy ember: Bolo Yeung!!!!! ;D<br><br>Ő játszotta Chun Lee-t vagy mit a 'Véres sport'-ban, meg a 'Dupla Dinamint'-ban is keménykedett. És játszott a 'Sárkány színre lép'-ben is. Ő mellesleg Bruce Lee tanítványa volt. Elnyerte a hong-kongi testépítő bajnokságot, meg volt súlyemelő is.
Tajpan
Újonc
HozzászólásokCOLON 23
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 21:06:37
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Tajpan »

menyus, tegnap láttam róla egy rövidfilmet. 8 éves kora óta edz, saját bevallása szerint napi 8 órán minimum. Eredményeiről nem volt szó.<br><br>Seagal ügyében köszi az infót.
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: menyus »

Akkor most már vágom, hogy miért kizárólag ninja filmekben pörög a fazon! ;D<br><br>Vajon Michael Dudikoff mit tudhat? Élvégre ő az amerikai ninja, és mint köztudott az amcsik mindenben viszik a prímet! ;D<br><br>Na és mi a helyzet Jet Li-vel? Róla tud valaki valamit? Amikor megnéztem a The One c. filmjét hát mit mondjak, elég szarul vannak benne megkoreografálva a harcjelenetek! Ha a trükkök nem dobták volna meg a dolgot, végig se néztem volna...
atya
Super Champ
HozzászólásokCOLON 668
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 15:18:56
CONTACTCOLON

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: atya »

Jó ez a topic  ;D<br>Sho Koshugi: Min. 6 danos Ninjutsu mester. A 10 is rémlik, de az csak halványan a 6 az biztos.<br>Ninjutsuban hat danig lehet vizsgázni, utána már csak tiszteletbeli danok vannak, melyeket a ninjutsuért végzett munkáért lehet megkapni - ez így értékelendő  :).
Ezt csak a google miatt:
www.szoftverek.hu
www.telefonok.hu
Mazsolino
Kihívó
HozzászólásokCOLON 113
CsatlakozottCOLON 2003-02-06 12:55:12
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Mazsolino »

Van Damme nem üt hanem rug! Mindig pörgőt és mindig betalál! Ő a legjobbb!!!!  ;D
"Victory is not about first place; we are victorious when we learn from the experience and improve ourselves for the next challenge."
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: menyus »

No Leibigab, úgy látom egy az agy! ;)<br><br>Egyébként nekem furcsa, hogy Segalt miért a tibeti egyház magasztalja, és miért nem a japánok! Csakmert Tibethez köze nincs az aikidonak!<br>A másik sztár aki a budhizmus mellet tette le a voksát az Richard Gere, őt is sűrűn emlegetik a sajtóban mint budhista "követet". Sőt, Patrick "Bobby Ewing" Duffy is távol keleti körökben "mozog"... de ez már nem ide tartozik, mert ők nem ütnek ;D
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Steven Seagal nem tudom, hogy mint versenyző mit ért el, de az aikido-ban való "jártasságát" azért az mindenképp jellemzi, hogy ha jól tudom, 6 vagy 7danos aikido mester, és a japánok megengedték neki, hogy legálisan iskolát nyisson amerikában.<br><br>Mickey Rourke- ról jut eszembe, hogy ő jó barátja volt a  nagyközépsúlyú világbajnok Christpohe Tiozzo-nak. Párizsba, Tiozzo egyik mérkőzésére szerették volna meghívni előmérkőzőnek Mickey-t. Ő, a repülőjegye oda-vissza kifizetése és egyéb extrák mellé még 100.000 dollár meccspénzt is kért. Lehet, hogy jó színész, de mint bokszoló nem ért annyit. Megmosolyogták, majd eltekintettek tőle, hogy úgymond "a jelenlétével emelje a műsor színvonalát" :)
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: menyus »

Tajpan!<br><br>Lehet, hogy nagyon el vagyok tájolva, de én úgy tudom, hogy Segal 7 danos aikido mester, amiből nem sok van a világon (kb 20)! A fazon épp a harcművészet iránti fanatizmusa miatt nyerte el a japánok + az egész keleti kultúra tiszteletét (elismerték valami egykori tibeti főpap reinkarnációjának).<br>
Tajpan
Újonc
HozzászólásokCOLON 23
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 21:06:37
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Tajpan »

Steven Seagal aikidozott korábban is, fotók vannak az oldalán. De azt nem tudom, eredményeket ért-e el, gondolom nem, mert meg lenne említve.<br><br>
Tajpan
Újonc
HozzászólásokCOLON 23
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 21:06:37
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Tajpan »

Akkor említsük meg a rég elfeledett Mickey Rouke-t, aki néhány sikeres, aztán nagyon sok felejthet? film után bokszpályafutásba kezdett. Az eredményei a boxrec-en is megtalálhatók.<br>
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

egy kis info Dolph Lundgren-rol: inkabb karatezott o, mint boxolt, szerintem valami eliras lehet ebben. amugy nem is hulye a pasi...<br><br>Real name: <br>Hans Lundgren <br><br>Born: <br>3 November 1959, Stockholm, Sweden <br><br>Height: <br>198 cm (6' 7" approx.)<br><br>Mini biography <br>Dolph Lundgren attended the Royal Institute of Technology in Stockholm, Sweden. He received a master's degree in chemical engineering from the University of Sydney, Australia in 1982, and the next year was awarded a Fulbright Scholarship to MIT. In New York City he met drama coach Waffen Robertson and tried chis chance as an actor concentrating on action movies. His last movie, The Shooter was shot mainly in Prague, Czech Republic. Lundgren has a second-degree black belt in karate and is aiming for his third-degree black belt. <br><br>Spouse<br>'Anette qviberg' (1994 - present)<br>'Peri Momm' (1990 - 1991) (divorced)<br><br>Trivia<br>-Was team leader for the United States modern pentathlon team at the 1996 summer olympics.<br>-Was once engaged to Grace Jones<br>-Holds a master's degree in chemical engineering. Was offered a Fulbright scholarship to study at MIT.<br>-He married Anette in Stockholm.<br>-Was once a bodyguard for Grace Jones<br>-He was European Heavyweight Karate Champion in 1980-81.<br>-Australian Heavyweight Karate Champion in 1982.<br>
bandi
-----------------
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Edgegod<br><br>Azt a Dolph Lundgren cíkket, amit említettél, én is olvastam, de ha jól emlékszem, ott valami elírás lehett, mert azt írták, hogy az az ominózus verés a moszkvai olimpián esett meg, mégpedig Lévai-tól kapott ki. Evvel, viszont az a bibi, hogy életkorban nem nagyon fér bele a dolog. Úgy tudom, hogy Lundgren kick bokszoló volt. Na mindegy....... (én arra tippelek, hogy talán összekeverték egy másik Lundgren nevű svéddel)<br><br>Nem egészen ide vág, de remélem nem gáz, hogy ide írok néhány bokszolóról, aki, ez esetben nem ütött, hanem színészkedett. (Most nem Dariusz alakítására gondoltam Rocchigiani ellen. :))<br>A feljegyzések szerint az első bokszoló, aki később a szinpadot választotta, az angol középsúlyú Jack Randall volt, aki 1815-1821 között versenyzett. Állítólag mind a 15 mérkőzését megnyerte kiütéssel. Őt nagyon sok bokszoló követte ebben, most következzenek a legismertebbek közül néhány név. John L. Sullivan az utolsó csupasz öklű bajnok, Jim Cobett és Dempsey is szerepelt a Brodway szórakozóhelyeinek műsoraiban. Talán kevesen tudják, hogy a tízes években Jack Johnson Budapesten is fellépett amikor "önkéntes számüzetésre" Európába jött, mivel megsértette a "Mann-törvényt". Koncert termekben, éjszakai mulató helyeken lépett fel Európa nagyvárosaiban. Max Baer nehézsúlyú és Maxie Rosenbloom félnehézsúlyú világbajnokok játszottak a Requiem egy nehézsúlyúért című tévéfilmben. 6 évvel később a "nagy"filmes változatában már Anthony Quinn mellett Jack Dempsey és a fiatal Cassius Clay szerepelt. Baer báttya Buddy, bokszolt Joe Louis ellen, és ő alakította Quo Vadis óriását. Jersey Joe Walcott játszotta az edző szerepét az 1956-ban készült "The harder they fall" című filmben. A svéd Ingemar Johansson játszotta a főszerepet a "gyilkosok" című tévéfilmben. Rocky Marciano gengsztert és háborús hőst alakított tévéfilmekben. Archie Moore alakította Jim szerepét a Huckleberry Finnben. A vámpírok báljában a volt középsúlyú világbajnok Terry Downes alakította a vérszívó gróf púpos szolgáját. A magyar születésű Joe Bugner (rá majd még visszatérek a nagyágyúk topicban) időről időre feltünt Bud Spencer filmjeiben. Többek között játszott a Sheriff és az idegenek, Akit Bulldózernak hívtak és az Én a vizilovakkal vagyok című filmekben. De, feltűnt még többször is a filmvásznon elsősorban "videotékás" filmeken a volt könnyűsúlyú világbajnok Ray "Boom Boom" Mancini. Pisti is kapott már filmben, illetve sorazatban kisebb szerepeket. A volt középsúlyú bajnok Marvin Haglert és a nehézsúlyú Ken Nortont is komolyabban érdekelte a színészkedés. Legutóbb Tyson is feltűnt a vásznon, csak úgy mint a maiak közül pl. az Ali filmben Michael Bennt vagy Charles Schufford. Illetve a sztárokkal teletűzdelt Ocean's eleven-ben Lewis és Wladimir Klitchko.<br>A pletykák szerint a Rocky III-ra előszőr a félelmetes nehézbombázó Earnie Shavers-t szerették volna szerződtetni. De, a próbafelvételeken megfogadta Stallone utasítását ("üssél keményebben") és a főhőst kis híjján korházba kellett szálítani. Így, a félelmetesebb kinézetű, de kevésbé vaszélyes "Mr.T" kapta meg a szerepet.<br>A "nagy bokszolók, kis színészek" után néhány ismertebb név a "kis bokszolók nagy színészek" kategóriából. Amatőr ökölvívó volt Norman Wisdom, Jean Paul Belmondo és Sammy Davis jr is. Frank Sinatra szintén megpróbálkozott az ökölvívással, de aztán inkább az éneklést választotta. A francia Maurice Chevallier mellett bokszolt még Bob Hope, a híres komikus az oscar díjjas Gene Kelly és Dean Martin is. Csakúgy, mint Errol Flynn és Sylvester Stallone is.
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: menyus »

Ez a topic nekem tetszeni fog!  :D<br><br>Én Bruce Leeről olvastam egy keveset, és amellett, hogy nem nagyon csípem a kung-fus/karatés filmeket, az ő filmjeiben levő jelenetek színvonalát(az akkori lehetőségekhez mérten) elég jónak tartom.<br>A manus süldő korában elég agresszív kölyök volt, és Hong Kong utcáin bandákba tömörülve ösztották egymásnak a füleseket. Később, hogy ne keveredjen bajba, az apja beiratta Yipp Man mester kungfuiskolájába(wing chu, lágy stílus, bár nem nagyon ismerem a témát)! Nagy tehetségnek bizonyult, csakhogy a tehetsége mellett a makacsságáról és a nagy arcáról is ismert volt! Amikor elkezdett filmezni('60-as évek közepe), kitalálta, hogy letisztítja a stílust egy éles harcban is hatékonyan alkalmazható küzőstílussá, de ehhez más sportágakból is átvett elemeket(aikido, thaibox, judo, karate, ökölvívás) sőt, nem közdősportokból is táplálkozott. Ebből lett a Jeet Kune Do elnevezésű harcművészeti stílus ami egy filozófiai rendszer is egyben. Ezt haláláig fejlesztette.<br>Lee mániája volt, hogy bebizonyítsa: az általa kifejlesztett harcmodor minden másnál hatékonyabb ha élesben kell bevetni! Ezért fejébe vette hogy megküzd minden jelentős sportág egy-egy elismert képviselőjével. Asszem pont a Big Boss c. film forgatási szünetében történt, hogy - már legyőzve a legtöbb bajnokot - a legrettegetteb sportág bajnokát, egy thaibox bajnokot akart mindenáron kihívni. Össze is jött a meccs, ami nem indult igazán jól Lee számára, mert a thaiboxos nemcsak hogy kemény volt mint a vídia, hanem elég gyors ahhoz, hogy eltörje Lee bordáját, de Bruce barátunk néhány perc szívás után fordítani tudott, és legyőzte a thaiboxost! Ha jól emlékszem, ez valami harcművész cimborájuknak a kertjében(!) zajlott le. Ezután felhagyott a kihívásokkal, de tovább fejlesztette a Jeet Kune Do-t. <br><br>Nem tudom mennyire hitelesek ezek a történetek, de én kinézem a manusból! Ő egy fanatikus volt, aki a tökéletességre törekedett, és jóval megaladta korát(Úristen, mintha Da Vinciről beszélnék). Emellett a tehetsége elvitathatatlan volt, és nem szabad elfelejteni, hogy mindezt 32 éves koráig sikerült megvalósítania! Rövid élet gazdag életműve...<br>A Sárkány útja című film fináléja Chuck Norrisszal a Colosseumban minden idők egyik legjobb filmes harcjelenete!<br>Azt gondolom tudtátok, hogy a manus nagy Ali rajongó volt... rossz ember nem lehetett  ;)<br><br>A másik manus akit nagyon bírok az Jackie Chan! Nemcsak a zseniális képességei miatt, hanem azért mert ennek a fazonnak VAN humorérzéke! Legalábbis én rommá röhögöm magam a filmjein (persze csak az újabb, igényesebb példányokon), és emellett tátom is a számat rendesen. A csóka a faterommal egyidős... :-*<br><br>minden jót: menyus
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: edge »

Mazsolino Bruce Lee iránti "vonzalma" adta az ötletet a topikhoz, melynek témái a filmvászonról ismert küzdõsportot "ûzõ" sztárok lennének (valamint az õket körülvevõ misztikum vs realitás). <br>Bruce Lee, Chuck Norris, Jackie Chan, Jean-Claude Van Damme, hogy csak a legismertebbeket soroljam. Kiket ismertek még (nekem pl. egy Sho Kosugi nevû, ninjákat alakító fickó jut az eszembe, ja meg persze Bud Spencer is, de õ azért már nem fér bele ebbe a kategóriába  ;D)? Kinek milyen "szakmai" múltja volt a filmezés mellett/elõtt? Van aki valójában egy megyei selejtezõn sem rúgna labdába? Milyen (nem bulvár:)) sztorikat tudunk róluk? Pl. Dolph Lundgrenrõl (Rocky 4) olvastam valahol, hogy amatõr bokszolóként elég gyengén teljesített, sõt valami magyar srác el is verte rendesen.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BUTTON_POST_REPLY