Színészek, ha ütnek

Minden, ami profiboksz!
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Menyus!<br><br>Akkor te láttad ezt a pagodás filmet? Ugye hogy így volt, hogy kígyók voltak az öreg tata szobájában? Én kb. 15 éve láttam ezt.<br><br>Írjál már nekem légyszi egy mailt.
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Bud '52-ben ezüstérmes volt az olasz vízilabda válogatottal,  ha jól tudom. Aztán elment dél-amerikába fát vágni.<br><br>Szerintem én többször láttam a 'Kincs ami nincs'-et, mint ti együttvéve.  ;D ;D ;D<br><br>"De hiszen megmondtam!"<br>"Hát mit is mondtál már meg nekünk?"<br><br>"Irány észak. De óvatosan!"<br>"Hé, itt csak én parancsolok! Irány észak."<br>"Semmi több?"<br>"De óvatosan."<br><br>"Igenis parancsnok!"<br>"És még mindig parancsnok..."<br><br> ;D
ticcsike

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: ticcsike »

Ha már ebben a topicban vagyunk, érdekelne , hogy nektek mi a véleményetek az ALI címû filmrõl.Szerintem zseniális.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: kozi »

Emberek!<br><br>Én ilyen jót még internetes pályafutásom alatt nem röhögtem, mint eme topik olvasása közben. Azt hittem, hogy csak én vagyok elvetemült Kincs ami nincs fan. De nem:)<br>Az én kedvenceim:<br><br>-Csak a pufin adhat eröt mi?<br>- Ja. Dögvész pusztít majd a cápák között  ;D<br><br>-Mi az?<br>-Nem tudom de az van ráirva, hogy csak a pufin adhat eröt és mindent lebíró akaratot!<br>-DOBOD EL!!   ;D ;D ;D<br><br>Golyo!<br><br>-Ezt mondta Ő! <br>Ezen mindig üvöltök én is. Ezt mi is öcsémmel álandóan "használjuk".  :D<br><br>Viszont a legzseniálisabb az Anulut alakitó Sal Borgese. Az alakítás Oscart ért volna :D<br><br>Tudjátok mit jelent az, hogy kántánútu? És az, hogy UMENCSILINI??  ;D ;D ;D<br><br>Kozi
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: paja »

Kincs ami nincs a legjobb!<br><br>Ami szállóige nálunk:<br>"Parancsnok úr jelentem, a távcső a tengerben!" ;D<br>"Olyan papagáj nincs amelyik be tud zabálni egy tál babot! És nézz a szemembe ha hozzád beszélek" :D<br>"Az meg ott a bácsikád térképe..." :)<br>"Csak a Puffin adhat erőt és mindent lebírom akaratot" 8)
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

menyus<br><br>Bob Wall meg Dan Inosanto persze, hogy elismerték Lee tudását. Ők hiába nyertek versenyeket, de népszerűségben messze meg sem közelítették Bruce Lee-ét. Hogy az ő filmjeiben játszhattak, együtt edzhettek vele, a barátuknak tudhatták, messze nagyobb hírnevet hozott nekik, mint az, hogy akkoriban ilyen-olyan karate bajnokságokat megnyertek. Bruce Lee, kétségtelen, hogy valamit tudott, de Chuck Norris, Inosanto stb. valószínűleg akkor sem "hurrogta" volna le, ha esetleg magukban úgy gondolták, hogy azért élesben leütötték volna Lee-t, épp a fentebb vázolt okok miatt. Nem azt mondom rá, hogy semmit nem tud, de nem derült ki, hogy mit tudott. A legnagyobb harcosok közé már csak azért sem sorolnám be, mivel testi adottságai is erősen behatárolták a képességeit. Hogy a boksznál maradjak, nem nehéz elképzelni, hogy mondjuk Marco Antonio Barrera meddig tudna ellen állni Ike Ibeabuchi-nak vagy David Tua-nak, vagy "Iron" Mike-nak. Peddig Barrera bizonyitottan jó harcos. Na, Bruce Lee szerintem még annyi ideig sem tartana ki a K1-ben Cro Cop, Hunt , vagy akár melyik ellen. De, ez a K1. Az utcán szerintem még rosszabbul járna velük. Chuck Norris ránézésre cirka 75-80kg körüli 15-20kg-val nehezebb Lee-nél, és bizonyítottan többszörös Karate bajnok volt. Eltudom képzelni, ha nagyon akarta volna, esetleg le is csavarta volna Bruce Lee-t. Sőt, megmerem kockáztatni, hogy a saját súlyában is lenne azért jó pár ember, aki megverné. Vajon Bruce Lee leütésből fel tudna-e állni? Milyen álla van, üveg vagy kő? Ezek szerintem azért lényeges kérdések, még akkor is, ha, tegyük fel technikailag "hatásos". Ezekről viszont szintén nem lehet tudni semmit. Az gyerekkori utcai verekdéseit leszámítva, mondhatom azt is, hogy szinte nincs meccsrutinja sem. Mert azért a Dan Inosanto-val való edzést meg a Chuck Norrissal való forgatást, illetve a néhány kung fu-s és a híres Thai bajnokkal való küzdelmét, (amit "senki" nem látott) nem igazán nevezném meccsrutinnak. Úgyhogy, addig marad a legenda. De, talán valamikor majd ide téved a fórumra 1 Bruce Lee szakértő, és megcáfol mindent. Ha így lesz, Bruce Lee-t azonnal a legnagyobb harcosok közé sorolom. :)<br><br>Jackie Chan-re is kb. ráillenek a fentiek, de őt viszont iszonyatosan ügyes kaszkadőrnek tartom, amiben talán ott is van a világ legjobbjai között. (Mellesleg a humora sem rossz, színészi alakításban Jackie Chan KO1  Bruce Lee )<br>A filmjei végén pedig az "elbaszott felvételeket" nagyon csípem. ;)
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Kozi!<br><br><br>A "Kincs ami nincs" című zseniális filmet nálam többször senki nem látta, ezt szerénytelenség nélkül állíthatom! Mestermű!!!   :D  8)  8)  Barátaim körében mai napig szállóigeként idézünk belőle. Egyik személyes kedvencem a "Az a nagy kövér ember azt mondta, hogy a húgaid nem valami szépek.... Ezt mondta ő!"  ;D  ;D  ;D
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Mazsolino: Vannak olyan helyek, amit nem lehet megerositeni es az utcan bizony ezeket is tamadjak. Mindenkinek megvan az ellenfele, meg a kyosoknak meg a thai boxosoknak is!! Valamint az, hogy valaki K1-es versenyzo, meg nem jelenti azt, hogy radiator-alla van, vagy azt, hogy siman lenyomna barmely karatest. Chuck Norris kozepsulyban versenyzett, azert azt is hozza kell tenni. Meg a "bohoc" jelzohoz meg egy kis info: "What you may not think of is that prior to his on-screen career, Mr. Norris was a martial arts star who won many championships.  Of of his many victories are his being a six-time undefeated World Professional Middleweight Karate Champion.  Mr. Norris was also a renowned teacher in the martial arts. <br>Mr. Norris was the first person ever voted into the Black Belt Hall of Fame.  From 1965 through 1980, he won many state, national, and international championships.  Mr. Norris received the Competitor of the Year award in 1968 and was the first man ever to win the World Professional Karate Championship.  In 1975, Mr. Norris received the Instructor of the Year award, and in 1977, the Competitor of the Year."<br>Na, azert ez kicsit mar tulmutat azon, hogy valaki bohoc-e vagy sem. Azt hiszem, letette a nevjegyet ahhoz, hogy ne bohoc legyen. 6-szoros veretlen profi kozepsulyu karate vilagbajnok, valamint 77-ben azev kuzdeleme dijat is elnyerte. En ez elott emelem kalapom. ja, meg egy: "In 1997, Mr. Norris reached another milestone in his life:  he was the first man ever in the western hemisphere to be awarded an 8th degree Black Belt Grand Master recognition in the Tae Kwon Do martial arts system. This was a first in 4,500 years of tradition." no comment.<br>udv,<br>bandi<br><br>off: nem azt mondom, hogy nincs nala jobb, kemenyebb, hanem azt, hogy messze nem egy bohoc.
bandi
-----------------
Mazsolino
Kihívó
HozzászólásokCOLON 113
CsatlakozottCOLON 2003-02-06 12:55:12
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Mazsolino »

Chuckh Norris egy bohóc! Amugy Van Dammeről csak poénkodtam hogy jó! Szóval Norris lehet abban az időben el ment egynek de ma már a sporttudomány odáig fejlődött hogy ma már szart se tudna csinálni bármelyik nagy harcos ellen.<br>Most már a Kyosok akkorákat rugnak combra hogy kettétörték volna Norrist vagy Bruce Lee-t. Ali na ő volt régen az aki jó harcos volt! neki az eredményei is bizonyítják, ja és Box hiddjétek el alap! Akinek olyan radiátor feje van mint a nagy bokszolóknak vagy K-1eseknek azt hol rugná vagy ütné le Bruce Lee vagy Norris?<br>Nagy Tibor Kyokushin eddzésein(Többszörös Magyar Bajnok, Európa Bajnok, 2002ben Meghívást kapott Japánba, maga a K-1 megalapítójától, Ishi metertől, hogy legyen a legjobb Japán k-1es edzőpartnere+versenyeztetni is akarták csak most sérült) Na szóval láttam az edzéseiket! Ott érezte volna meg az emberek az igaz fájdalmat! Egy példa: Az eddzésen nem sokan voltak mert oda olyan mentalitásu emberek kellenek akik azért.....Szóval volt olyan hogy addig verték a combját az egyik srácnak még fekete nem lett, összeesett és még a földön is rugták! Mert így erősödik meg a comb, így bírja majd élese helyzetben! Szóval nem csoda hogy ő és tanítványai voltak a legjobbak! Ebben ne kételkedjetek! Ismerek onnan embereket!<br>Ha valaki ilyen jo Kyos mint Nagy Tibi és olyan feje mint Tysonnak mmeg úgy is bokszol akkor az veszélyes ember! Szóval Box és combrugás az fontos! + a nagy izomtömeg aminek lazának és gyorsnak kell lennie!
"Victory is not about first place; we are victorious when we learn from the experience and improve ourselves for the next challenge."
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: kozi »

Bandi,<br><br>Én Lee-t nagyra tartom és imádom a filmjeit(az Enter the Dragont 100szor láttam legalább). Az emlitett urakat szerintem "megenné".<br><br>Bud Spencer<br><br>Ugy emlékszem régebben olvastam valami olyasmit róla, hogy elöször úszó volt és ö úszta olaszországban a 100 métert elöször egy percen belül(erre nem esküdnék meg, de igy emlékszem). Utána vizilabdázó lett. Carlo Pedersoli az eredeti neve és neki a filmjein is nagyon jól tudok szórakozni.A "Kincs ami nincs" cimű eposzt annyiszor láttam, hogy az már háromjegyü:)<br><br>Kozi
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Nagypapi: Egy hatserulese tortent es utanna honapokig az agyat nyomta, ez teny. De a hatserules korulmenyeirol elteroek a velemenyek. Egyik baratja szerint sulyzos edzés kozben serult igy meg, egy masik szerint egy teveshow alkalmaval magas rugast csinalt, es akkor. Szoval a kozeli baratok velemenye is ennyire eltert... Ki tudja, hogy tortent valojaban? :D Mindenesetre a hata valoban megserult anno (de azert a gerince nem tort el).<br>Udv, Bandi
bandi
-----------------
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

Sziasztok.<br><br>Bruce Lee-ről:<br>Láttam a televízióban egy filmet az ő életéről. A Sárkány élete volt a címe, úgy emlékszem. Egyértelműen játékfilm volt, de azt állították az elején, hogy a kedves neje visszaemlékezései alapján készült.<br>Ebben Bruce-nak meg kellett küzdenie azért, hogy taníthasson nem kínaiakat is. Éles harcban. Olyannyira, hogy eltört a gerince.<br>Ez kamu film volt vajon, mit gondoltok?<br><br>Nagypapi
Öregember nem gyorsvonat.
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Udv Uraim!<br><br> Mivel par oraval kesobb tudom csak a hozzaszolast postazni, mint ahogy megirom, ezert elnezest, ha olyat is irnek, amit mar azota leirtak. <br><br> Michael Dudikoff: Allitolag gyerekkoraban nagyon gyenge fiu volt, epp ezert kezdett el edzeni. Tanult harcmuveszeteket, de nem tudom, milyen szinten. Egyet viszont tudok, hogy megnyerte anno az Ironman nevu versenyt, ami azert elarul egy s mast.<br> <br> Chuck Norris: Az USA legiero katonajakent Koreaban ismerkedett meg a kulonfele koreai harcmuveszetekkel. Ezek utan Amerikaban profi karate versenyzo lett (fullcontact, vedofelszereles sem igen volt). Tobbszoros bajnok volt, allitolag csak 3 meccet nem nyert meg. 60-on felul is remek kondicioban van, tenyleg a sportnak el.<br> <br> Bruce Lee: En is alairom, hogy nagyon sok legenda ovezi. Allitolag nem gyorsitottak a kezjeleneteit, hanem lassitottak oket... Vegigolvastam 1-2 interjut Norrisszal, nem olvastam bele, hogy jobnak tartotta volna maganal, csak azt, hogy kolcsonosen tiszteltek egymast. Teny, hogy az ot korulolelo misztikumbol nagyon sokan penzt kovacsoltak.Bolo Yeung (? ez a rendes neve? o jatszik a veres sportban is amugy) azt allitotta, hogy egy alkalommal a Sarkany kozbelep forgatasan Bruce azt mondta, hogy Alit sohasem gyozhetne le, az megolne ot. Teny, hogy sokat tanulmanyozta Ali labmunkajat. Mindenhonnan osszeszedte azt, amit a legjobban fel tudott hasznalni.<br> <br> Sho Koshugi: Ha jol tudom, ninjutsuban max 9 dan van. Mindenkeppen hatalmas tudassal kell rendelkezzen, mert itt nem csak "bunyorol" van szo, hanem mindenfajta fegyverrol, azokkal valo banassal, ellenuk valo vedekezesrol, illetve egy teljes eletformarol, felfogasrol. Ezt min. 6 danos szinten muvelni... Le a kalappal.<br> <br> Seagal, Lundgren, Van Damme: Mar eleget irtatok roluk :)<br><br> Jackie + Samo Hung: Hihetetlen ez a ket ficko :) Van egy harmadik is, csak olyan hulye neve van, hogy nem tudom leirni. Egyszeruen halalra rohogi magat az ember a filmjeiken, de ha belegondolunk, hogy mit muvelnek, azert nem sokan tudjak utannuk cisnalni.<br><br> Cinthya Rothrock: Ot mindenkeppen meg kell emliteni szerintem. Sokszoros kung fu vilagbajnok no.<br><br> Papp Laci: Vele is volr film, pl.: Papp Lacit nem lehet legyozni :)<br><br> Wesley Snipes: Szerintem hihetetlen jo erzeke van mindenfele sporthoz a kosarlabdatol a boxon at a kuzdosportokig.<br> <br> David Carradine: a Kung fu cimu sorozat foszereploje. Rola mit lehet tudni? <br><br> Bud Spencer: Kihagyhatatlan, bar nyilvan ilyen teren nem szabad komolyan venni. Akkor is az egyik legnagyobb kedvencem :))<br><br>Ok, majd legkozelebb folytatom. De ha mar a temanal tartunk... Tenyleg, jut eszembe... Ki mit tippelne a kov. meccsekre?<br><br>W. Snipes - Van Damme<br>S. Seagal - D. Lundgren<br>S. Seagal - C. Norris (kicsit fiatalabb kiadasban)<br>S. Seagal - Sho Kosughi<br>Bolo Yeung - Van Damme (a veres jatekban a ket nagy ellenfel)<br>M. Dudikoff - Van Damme<br>a sort lehet folytatni :)<br><br>udv,<br>Bandi
bandi
-----------------
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: edge »

menyus<br><br>Jackie Chan-t magát elismerem, sõt... Viszont a filmjeiben a kidolgozott verekedések annyira "sterilek", hogy az az izgalom rovására megy és én már többnyire a távirányító után kezdek el nyúlkálni, ha indul a "bunyó". Mindezt annak ellenére, hogy láttam, hogy mennyi munkát fektet ezek kidolgozásába és tényleg nagyon profi az egész, de általában az "idétlen" arckifejezései is jobban szórakoztatnak.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: menyus »

[quote author=leibigab link=board=profiboksz;num=1044797096;start=0#2 date=02/10/03 ť 16:01:30]<br>Én, Bruce Lee-t nem tartom se jobbnak se rosszabbnak mint mondjuk Sho Kosugi-t vagy Jet Li-t.<br>Kung fu-színész kategória. <br>Szóval, számomra nem derűlt ki, hogy mekkora harcos volt, de az biztos, hogy mint színész harmat gyenge volt :)[/quote]<br><br>Leibigab!<br><br>És Jackie Chan-ról mi a véleményed?<br>Csakmert szerintem ő színésznek is jó! Úgyértem jó komikus... Valószínűleg jó harcművész is, mert azok a jelenetek, amiket a filmjeiben látni "saját termés", vagyis saját koreográfia. Ha jól tudom a '70-es évek elején kaszkadőrként dolgozott is Lee filmjeiben (Fists of Fury: japán csóka 7 métert repül ki az ablakon keresztül, és háttal landol, vágás nélkül)<br><br>Ja mégvalami, ha olyan élsportolók mint pl. Chuck Norris, Bob Wall (töbszörös karate világbajnokok) vagy Dan Inosanto (asszem kempo mester) - akik versenyen bizonyítottak - elismerték Lee tudását és hatékonyságát, akkor abban lehet valami nem?<br>Lee előbb volt harcművész mint színész, pont a harci tudása miatt nyomták a vászonra, és nem az oscar-gyanús képességei miatt. Bár én kicsit elfogult lehetek  ;)<br><br>minden jót: menyus
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: leibigab »

<br>Azt senki nem vitatta, hogy Bruce Lee soha nem kapott igazi ütéseket. (Mazsolino talán kicsit nyersen fogalmazott :))<br>Azt szerintem mindenki elismeri, hogy kölyök korában sokat verekedett az utcán, és állítólag jól is.<br>De, nem mindegy ki az ellenfél. Valószínűleg te sem tartanál pl. egy bokszolót a világ egyik legjobbjának, mert gyerek korában sokat verekedett, és van mondjuk egy 20-0 (20KO)- s recordja az úgynevezett "hurkákkal" szemben. Mike Tyson vagy Roberto Duran is gyerek korában nagy utcai verekedő volt, de ha jól tudom ők azáltal váltak naggyá, hogy megverték kor legjobb bokszolóit. Bruce Lee, pedig inkább avval, hogy a filmjeiben milyen "ügyes" volt. (ami, ráadásul össze vissza volt gyorsítva) Az ő pályafutásából egyenlőre annyit lehet tudni, hogy megverte a híres thai bajnokot, vagy, legyőzte a híres kung fu mestert. Érdekes módon, nevek álltalában nincsenek, hogy mégis pl. ki volt az a híres Thai bajnok. (Talán azért, mert esetleg kiderülhetne, hogy mégsem volt annyira híres? :)) <br>Én, Bruce Lee-t nem tartom se jobbnak se rosszabbnak mint mondjuk Sho Kosugi-t vagy Jet Li-t.<br>Kung fu-színész kategória. <br>Szóval, számomra nem derűlt ki, hogy mekkora harcos volt, de az biztos, hogy mint színész harmat gyenge volt :)
Mazsolino
Kihívó
HozzászólásokCOLON 113
CsatlakozottCOLON 2003-02-06 12:55:12
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Mazsolino »

Én azt mondom egy színész sem tud semmit! <br>Talán Dophf Lundgren tudhat valamit! Ő kyokushin karatézott!<br><br>
"Victory is not about first place; we are victorious when we learn from the experience and improve ourselves for the next challenge."
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: ppal »

Bruce Lee-ről, és arról, hogy kapott-e igazi ütéseket (idézet):<br><br>Az összecsapások a legtöbbször természetes fegyverekkel vagy csak egyszerűen test-test ellen történnek. Ilyen anarchikus körülmények között elengedhetetlen a csibészek számára valamilyen, az utcai harcban is jól alkalmazható harci rendszer gyakorlása, annál is inkább, mert egy esetleges utcai verekedőnek felemelkedést hozhat az ifjú harcosoknak a maffia ranglétráján. A kis Bruce ebben a különös világban töltötte gyermekéveit, és érte eI a legérzékenyebb életkort, a serdülőkort. Ekkor vezetői készsége és egyéb, a sárkányokra utaló képességei miatt a Junction Street nyolc tigrise bandájának a vezére lett, és ezután nagyon sokat verekedett.  Az utcán töltött rendkívüli esemény, és élménydús időszak megmutatta Bruce-nak a valóságos küzdelmet, az utcai harcot. A suhancok itt nem tanulhattak korrekt, szabályos harcitechnikát, de a mindennapos viszálykodások és a gyakran komolyra forduló háborúskodások megtanították a fiúkat arra, hogy mindig éberek legyenek, és akkor és úgy cselekedjenek, ahogyan azt az állandóan változó helyzet éppen megkívánja. Egyszerűen győzni kell, s nem szabad ragaszkodni egyetlen szabályhoz sem, csak az ellenfél akcióira, és a gyenge pontjaira lehet összpontosítani. Ez mind nagyon nehéz feladat volt, de biztosra vehetjük, hogy a Kis Sárkány jól megtanulta leckét. A hongkongi utcákon nincsenek jogi és erkölcsi tőrvények, csupán azok érdemelnek különleges figyelmet, amelyeket az alvilág alakított és tett mindenki számára kötelező érvényűvé. Az alvilágban a becsület, a tisztesség és a törvénytisztelet semmit sem ér, a két legfontosabb sablon érték a pénz és a dicsőség, amelyeket minden áron, bármilyen eszközzel meg kell szerezni. Feltehetjük, hogy ha Bruce végül is nem szakít ezzel a szellemtelen és értéktelen életmóddal, akkor valószínűleg erős, befolyásos és mindenki által rettegve tisztelt befutott gengszter válhatott volna belőle, mert a Hon-Kongi maffia biztosa eszményi karriert biztosított volna számára, vagy pedig nyomorult elpusztult volna egy eldugott mellékutcában, késsel a hátában vagy, hangtalanul repülő golyóval a fejében. Kétségtelen, hogy Lee nagyon sokat tanult az utcai harc módszereiből, és ezt sohasem felejtette el, sőt ezt minden alkalommal be is bizonyította, mi több, később ez vált harci metodikájának alapjává. Előbb azonban igazi harcművészetet kellett tanulnia ahhoz, hogy igazi harcos, s kiemelkedő képességű harcművész válhassék belőle.<br>A Kis Sárkány még itt, a mozgalmas Hon-Kongi utcákon, megcsillogtatta átlagon felüli képességeit. Minden kihívást elfogadott, mivel így nem tette volna, nem tartották volna semmire. Népszerűsége nőttön nőtt, Gorilla Királynak nevezték fizikuma és néhány agresszív tulajdonsága miatt.<br><br>
Zombie
Újonc
HozzászólásokCOLON 50
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:24:57
Tartózkodási helyCOLON Szeged

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: Zombie »

Steven Seagal nem azért figyelemre méltó, mert amerikában nyitott dojo-t, hanem mert ő az első nem japán származású aikido mester, aki JAPÁNBAN nyithatott dojo-t.
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Színészek, ha ütnek

Hozzászólás Szerző: menyus »

Atesz<br><br>Az nem Bruce Lee film volt, csak egy olcsó utánzat, amiből a halála után több ezret dobtak piacra. Én láttam egy ilyet (a végét) a Sat1-en, ami '82-ban készült (Lee '73-ban meghalt) és a főszereplője Bruce Li volt... jót röhögtem rajta.<br><br>Egyébkent egy ilyen pagodás filmet elkezdett Lee csinálni, amiben minden emeleten egy-egy harcművészet képviselőjével kell megküzdeni, a legfelső emeleten pedig az "ismeretlen stílusú" harcos(Jabbar) vár a főhősre. Sajnos a Sárkány közbelép miatt félbehagyta, aztán időközben meghalt, és csak '78-ban tudta Robert Clouse befejezni a filmet egy hasonmás színésszel, és természetesen átírt forgatókönyvvel. Az eredeti felvételek kb 20 percet tesznek ki benne, és meg van toldva a régi filmekből bevágott jelenetekkel is. Ennek a címe: Game of Death.<br><br>Lee mozifilmjei a következők (főszereplőként):<br>- Big Boss (1971)<br>- Fists of fury (1971)<br>- The Way of Dragon (1972)<br>- Enter the Dragon (1972)<br>- Game of Death (1972-1978)<br>
BUTTON_POST_REPLY