Pacquiao vs Marquez

Minden, ami profiboksz!
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Király kis meccs lehetett!<br>Nagyon szurkoltam Marqueznek! :) Na, most kivel is játszik majd Morales? :)<br><br>http://www.fightnews.com/fightnews_2/he ... ao-Marquez draw!<br><br>Sunday, May 9 2004<br><br>By Trinidad Guzman and Chris Bronte at ringside<br><br>Juan Manuel Marquez retained his WBA and IBF featherweight titles with a controversial draw against Manny Pacquiao Saturday night at the MGM Grand in Las Vegas. Marquez came out intent to trade with Pacquiao. Big mistake. Pacquiao dropped Marquez three times in round one with straight lefts. Marquez was bleeding heavily from a possible broken nose in round two, but had a better results as he decided to box and counterpunch. By round five, Marquez began to land the right hand with regularity, cutting Pacquiao over the right eye. Marquez landed more hard punches in round six as he continued to counterpunch effectively. By round nine, the Pacquiao corner could feel it slipping away and Pacquiao came out more aggressively and began connecting with the straight left again. The last two rounds were close. Scores were 115-110 Pacquiao, 115-110 Marquez (a ten point disparity!) and 113-113. <br>----------<br>Judges Guy Jutras and John Stewart scored the first round 10-6 as is customary when three knockdowns occur, however judge Bert Clements only gave Pacquiao a 10-7 round. Had Clements joined his collegues and scored it 10-6, Pacquiao would have won 113-112 and claimed the titles.<br>----------<br>Talk started immediately after the fight for a Pacquiao-Marquez rematch instead of a showdown with WBO 130 lb champ Erik Morales. Morales will now likely next face IBF 130 lb titlist Carlos Hernandez.<br>----------<br>Attendance at the MGM Garden Arena was 7,129 and the place was rocking.
bandi
-----------------
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: edge »

Pfff.. döntetlen lett... érdekes pontozással:<br><br>115-110 Pac<br>115-110 Marquez<br>113-113<br><br>Gyanítom, hogy hamarosan második forduló lesz ebbõl .... :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: dp »

Szerintem  a mérkőzés kimenetele azon fog múlni, hogy ki tudja ráerőltetni a stílusát a másikra.<br>Paquiaot jobbnak tartom ebből a szempontból, de nem merném győztesnek kikiáltani.<br>55% - 45% PacMan javára.
Bubba
Újonc
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2004-04-18 07:35:22

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: Bubba »

Én Pacquiao győzelmet várok.Barrera ellen is őt tartottam esélyesnek egyértelműen.Marquez piszok jó bunyós,mindenben tökéletes,de szerintem ezt az emberfeletti tempót nem fogja bírni.Pacquiao bedarálja Őt is.Persze attól még csodálatos és hatalmas bokszoló marad.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: kozi »

Végre itt a lehetőség Marquez elött, hogy egy igazán jó és elismert bunyós ellen bizonyitson.<br>Egy nagyon kemény meccset, de a végén egyértelmü Marquez gyözelmet várok.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
ringsider
Kihívó
HozzászólásokCOLON 143
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 10:17:16
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: ringsider »

PacManről edzésképek vannak fenn a fightnewson+képek mindketőjükről a sajtótájékoztatóról.<br><br>Pac Man nekem nagyon "megerősödöttnek" tűnik :o<br><br>Én nagyon szurkolok Marqueznek, de félek, hogy nem ő fog nyerni...Az esélyeket 70-30 arányban PacMannek adnám. Bár PacMan eddig mindig akkor durrant a legnagyobbat amikor  lebecsülték(ez történt Ledwaba ellen és szerintem MAB ellen is), és ez most biztos nem áll fenn, de mégis nagyon rossz előárzeteim vannak... :-/<br><br>Hajrá JMM!!!!!! ;)
Laikus
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-11-25 09:27:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: Laikus »

nekem i snagy fájdalom lenne, ha nem adnák le.<br><br>Én sem hiszem, hogy ennyire egyértelmű lenne ez a meccs.<br>Inkább úgy látom hogy Pacquiao-t többen ismerik a Barrera meccs kapcsán, és az ottani teljesítménye húzza el a mérleg nyelvét. Ha csak a statisztikát nézzük akkor kb ugyanolyanok az elért eredmények. <br>NA sajnálnám, ha nem lenne meg a meccs.<br><br>Hehe majd megkérjük Jánost, hogy vegye fel, digizze be és töltse fel a szerverre :D
(Egy-egy betű eltévesztéséért, esetleges szavak módosításiért, erőteljes csúsztatásokért, vagy netalán teljesen máshogyan visszaadott idézetekért nem vállalok felelősséget);D
Esteban
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2003-11-05 16:11:29
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: Esteban »

Sajnos én úgy tudom ,hogy a magyar HBO nem adja le a mérkőzést és semmilyen más csatorna programmjában nem szerepelt , még a Preimer műsorán sem. Nem is értem , hogy miért, hiszen ez talán az év egyik legizgalmasabb mérkőzésének ígérkezik.Ha nem tudom megnézni akkor nagyon magam alatt leszek.Egyébként az ESPN oldalán lehet<br>szavazni a mérkőzést illetően , és eddig a szavazók 54 százaláka arra voksolt , hogy Pacquiao győz kiütéssel , 17 % pedig arra ,hogy pontozással.Szerintem azért ennyire nem egyértelmű a dolog.
Esteban
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2003-11-05 16:11:29
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: Esteban »

Nehéz az eredményt megjósolni de az biztos , hogy nem fog végigmenni a mérkőzés.Én Marquez győzelmét várom úgy a 8-9. menet körül bár Pac Man Barrera elleni teljesítményét látva ez egyáltalán nem egyértelmű.
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Remelem, hogy PacMan nyer, de kizarolag azert, hogy osszejohessen majd  a Morales elleni meccs :) Bar Marquezt sem irnam le, igaz, hogy nem o az eselyesebb, de semmikeppen nem eselytelen. Nem hinnem, hogy egy nagy utes dontene, inakbb nagy utesek sorozata lehet a meghatarozo. A pontozast sem tartom kizartnak. Amit kizartnak tartok : egy Ruiz - Rahman - féle "izgalmakban bővelkedő" mérkőzés". :)
bandi
-----------------
horvath_janos
Újonc
HozzászólásokCOLON 24
CsatlakozottCOLON 2004-03-31 19:55:14

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: horvath_janos »

Lenn voltam a WHILD CARD-ban es elmondhatom hogy a pac - man nagyon eros es nagyon jo kondiba van. Szerintem is egy jo meccsre szamithatunk. en 75% adnek a pac-man--nak. CSODAKRA KEPES...
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: WNB »

Ezt most találtam:<br><br>Egy cikk arról, hogy most március közepén-végén Pac visszatért a WildCardba edzeni május 8-ra...A cikk megemlíti, hogy voltak filippínó újsághírek arról, hogy Pac egy kicsit elhanyagolta a kondícióját a pihenő alatt, ezt természetesen Pac és mindenki más is cáfolja...<br><br>http://www.fightworld.us/garfields/much ... m<br><br>A lényeg - volt friss mérlegelés is: "Pacquiao tipped the scales at 135 pounds, nine pounds above the 126-pound limit, but Roach dismissed it as nothing serious, saying with Manny’s attitude in training, he will lose that excess poundage in no time." :)<br><br>Ezek szerint épp 135 fonttal jár-kel mostanában amúgy is - ha épp még nincs komoly edzésben, akkor is...a sok adat együtt tényleg jelenthetne olyat, hogy kb. erre a súlyra van most beállva már hosszabb ideje (Lucero 8 hónapja volt)...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Nagyon jó meccs lesz. 55%-ban Pac-ot látom esélyesebbnek, de Marquez is jobb bunyós szerintem mint Barrera. Ráadául Marqueznek ez élete lehetőége, hiszen ha győz akkor szupersztár lesz egy csapásra.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: edge »

Nálam PacMan az esélyesebb, bár nem sokkal. WNB hozzászólását megtámogatva, Pacquiao másfél nap alatt brutális testsúly növekedést képes produkálni, Lucero ellen 120 fontról 135-re ugrott fel (ami már közelít Forbes teljesítményéhez :)). Majdnem biztos vagyok benne, hogy most is õ fog a nehezebb súllyal ringbe lépni. Emellett szerintem gyorsabb mind lábon, mind kézen. Talán még ütöerõben is rá voksolnék, de minimum egál. Úgy gondolom, végig õ fog dominálni a mérkõzésen.<br><br>Hasonlóan óriási meccset várok mint a Barrera vs Pacquiao és PacMan Wp-t.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: WNB »

Egy érdekes adat a PacMan "született ilyen-olyan súlyú" témához...[még kozi gyűjtése a Barrera-PacMan alkalmával]<br><br>Ugye Pacnak hivatalosan ez volt az első meccse 126 fontban, Barreranak ~3 éven belül a 6...<br><br>A meccs előtti súlyuk viszont a következőképpen alakult:<br><br>Barrera: 133 font<br>PacMan: 136(!!!) font - ~másfél nappal a hivatalos mérlegelés után...<br><br>A +10 font az ~4.5kg plusz...<br><br>Ezzel vmi olyasmire akarok utalni (persze ez csak találgatás - de nem feltétlenül alaptalan), hogy PacMan esetleg eleve olyan (bokszolónak különösen szerencsés) alkat, aki nagyon jól tolerálja a hivatalos bemérésre történő extrém nagy fogyasztást és utána a nagyon gyors visszaállást a természetes súlyra...és ez a természetes súly lehet, hogy mindig is jóval (a pillanatnyi versenytársakat meghaladó mértékben!) felette állt annak, mint amilyen súlyban hivatalosan is bokszolt - a gyorsaság, dinamizmus mellett akár ez a tulajdonsága is egy tényező lehetne éppen, hogy az aktuális kategóriatárs-ellenfelek közül miért is nem tűrte túl hosszan a többség a felvonultatott ütőerejét...<br><br>MOD: még annyit kiegészítésként, hogy a boxrec adatai szerint Pac csak 125 fonttal mérlegelt a hivatalos mérésen, tehát tképp az a ~1 font még hozzávehető a súlygyarapodásához... :) [Ezzel ugyan még a közelébe sem ér annak a +19 1/4 fontnak, amit Steve '2 pounds' (2 3/4 pounds - 2 many pounds :)) Forbes produkált a David Santos elleni meccsen (erre emlékszem), ahol Forbes a hivatalos mérlegelésen nem tudta hozni a 130-as limitet, 2 3/4 fonttal átesett a határon, de a ringbe már 152 fontosként érkezett - viszont ő nem is tudott olyan dinamikus maradni, mint amilyen PacMan szokott lenni... :)]
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: greg »

Hogy Medina ne bírná fizikailag? Hát, nem tudom, én nem szoktam észrevenni, hogy fáradna. Marquez nem látszott frissebbnek azon a meccsen, mint õ, pusztán megtalálta ellene a fegyvert. Amúgy azért hasonlítottam össze õket, mert a stílusuk kb. hasonló; mindkettõ beáll egy ritmusra és gyakorlatilag folyamatosan üt. Az ütõerõt is kiemeltem, hogy nem lehet összehasonlítani.
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: Golyo »

D-Guy<br><br>Ha jobban megnézed, nagyon óvatosan fogalmaz mindenki, szó sincs arról, hogy nem adnak sok esély Pacquiaonak. Sőt! <br><br>A Medina hasonlat szerintem sem szerencsés, bár két sokat ütő bunyósról van szó, Medina gyenge ütőerejű, langaléta bunyós, míg Pacquiao kompakt, igazi romboló.<br><br>Én azért tippelem inkább Marquez győzelmét, mert ő igazi kontrabunyós, jól képzett, nagy ütőerő és "született" pehelysúlyú, míg Manny és lényegében Barrera is inkább kispehely. <br><br>Mindezek ellenére Pacmannak igen jó esélye van a győzelemre. Én kb 51-49 százalékban látom csak esélyesebbnek Marquezt. Ez is valami és ha választanom kell, akkor ez alapján teszem. De nem leszek meglepve, ha Pac győz.
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Őszintén szólva meg vagyok lepve, hogy Pacmannek nem adtok túl sok esélyt Marquezzel szemben. Nem tudom, Marquez mit tudna felvonultatni ilyen erő, gyorsaság, elszántság ellenében. Nem lesz olyan ˝könnyű˝ meccs Mannynek, mint Barrera ellen, de már bizonyította, hogy technikával, kivárással, taktikázással nem lehet megverni. Medina nem szerencsés példa - a pályafutásának igencsak végén jár már, egyszerűen fizikailag nem bírta, amit Marqueztől kapott. Itt szerintem Marquez nem fogja amit Pacquiaotól kap. Tipp: Pacman KO 9-10
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: greg »

Medinát is megállította Marquez, aki hasonló ütõgép, az erõt leszámítva természetesen, mint Pacman. Szerintem kb. ugyanazzal a taktikával megy fel, és ki fogja ütni Pac-et.
pyngy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 469
CsatlakozottCOLON 2002-12-26 16:13:17
Tartózkodási helyCOLON Szeged
CONTACTCOLON

Re: Pacquiao vs Marquez

Hozzászólás Szerző: pyngy »

Szerintem Marquezbe bele fog botlani Pacman. Bár Barrera ellen is ezt gondoltam. ;)<br>Én kiütéses Marqez győzelmet várok a mérkőzés második felében!
Chuck Norris nem megy vadászni, mivel a vadászat szó magában hordozza a kudarc lehetöségét. Chuck Norris ölni megy.
BUTTON_POST_REPLY