K1 vs Muay Thai

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
BUTTON_POST_REPLY
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: supras »

Igen úgy verték el őket. Akikre amlékszem az Filho-Bonjasky. Jó elfogadom hogy legyen.
banza
Újonc
HozzászólásokCOLON 45
CsatlakozottCOLON 2004-07-14 15:32:21

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: banza »

K-1 szabalyok szerint vertek el oket? Mert az szerintem nagy szegyen lenne rajuk nezve. Kik indultak?
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: kisede »

supras, az igazi muay thai-nak is van versenyszabályzata, ezért a kettőt össze lehet hasonlítani. Emiatt ki lehet jelenteni hogy K-1 vs Muay Thai. De azért is ki lehet jelenteni, hogy bármi vs K-1, mivel a K-1 az egy harcosokat egybefogó szervezet. Aki ott versenyez, azokat K-1-es versenyzőnek hívhatjuk, ezért pl. eszkimók vs K-1 is kijelenthető  :D. Ráadásul nemrég volt a Kyokushinkai vs. K-1 verseny, ahol a kyosok elverték a K-1 versenyzőket. Pedig a K-1-ben is vannak kyosok.<br>
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: supras »

Szerintem ez a topic értelmetlen mert a K1-ban nagyon sok a Muay Thai-os és a K1 nem is stílus hanem verseny szabályzat.
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: supras »

Régebben lehetett klincsből tértdelni a K1-ben! És Ignashoy is Muay Thai-os.
MadNed
Újonc
HozzászólásokCOLON 45
CsatlakozottCOLON 2004-06-28 11:01:49
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: MadNed »

Szerintem ami miatt kar osszehasonlitani a K1-et, es a Thayboxot, az az, mert a K1-esek szerintem tobbnyire thayboxolnak. Meg ha nem is valjak be. Persze ok huek eredeti iskolajukhoz, es azt mondjak, hogy karatesok meg, kickboxosok, stb, de szerintem egyaltalan nem lehet felfedezni ezeket az elemeket a versenyeken. Amugy egyszer valaki azt mondta nekem, hogy erdekes, hogy lehet kungfu, karate, vagy akarmi mas, ha bunyora kerul a sor akkor az osszes thay Boxol. Persze van aki jobban van aki kevesbe.<br>Ja es vissza a stilus latvanyahoz. Kb 1 vagy max 2 rugas az amit szoktam latni k1-en ami tudtommal nincs benne a thay box-ban.
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: kisede »

Persze, hogy nem biztos, Bob Sapp az amerikaifocis is megverte Hoostot  ;D<br><br>Annyi biztos, hogy a thaiföldi Lumpini meg Rajdamnerm stadionban meccselő srácok nagy az eséllyel indulnak K-1 versenyeken. A gond az, hogy elvesznek tőlük egy-pár fegyvert, (lásd könyök, klincs) emiatt speciálisan kell készülniük.
Mazsolino
Kihívó
HozzászólásokCOLON 113
CsatlakozottCOLON 2003-02-06 12:55:12
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: Mazsolino »

Ja csak hogy Thai harcosos is indulnak K-1be ahol nincs könyök. Lást az idei K-1 max. Pont egy Thaiföldi srác nyerte. <br>Egyértelmü, hogy az az erősebb sport amibe több minden megengedett, de az nem biztos, hogy abban a sportban jobbak vannak mint a másikba. <br>Gondolok pl: A Pride vs UFC-re. <br>UFC-be több minden megengedett, viszont a Pridbe szerintem nagyobb harcosok vannak.  
"Victory is not about first place; we are victorious when we learn from the experience and improve ourselves for the next challenge."
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: kisede »

A thaiföldi srácok nem edzenek keresztbe ezért ha egy thai srác verekszik, akkor az bizony stílus vs. bármi
Mazsolino
Kihívó
HozzászólásokCOLON 113
CsatlakozottCOLON 2003-02-06 12:55:12
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: Mazsolino »

Nincs már ilyen hülyeség hogy stílus vs stílus. Más szabályrendszer. A harcostól függ.
"Victory is not about first place; we are victorious when we learn from the experience and improve ourselves for the next challenge."
szarabb
Kihívó
HozzászólásokCOLON 203
CsatlakozottCOLON 2003-05-13 14:11:10

Re: K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: szarabb »

Szerintem nem is a könyök technika tiltása az igazi "akadály" hanem a térd fejre klincsből - azaz klincs technika használatat - mert ugye 1 klincsből egy térdrúgás mehet fejre K1-ben, de az is rögzítés nélkül. <br>Egyébként a mesterünk aki élt kint thai földön modnta, hogy vannak ott 90-95 kilós harcosok is - na majd egyszer elindulnak:)<br>
SzaRABB
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

K1 vs Muay Thai

Hozzászólás Szerző: kisede »

Eddig sokan gondolkodtak, hogy miért nincs igazi Thaibokszos bajnoka a K1-nek. Sokan azt mondják, hogy a szabályok miatt (nincs könyök megengedve). Hát most már nem kell találgatni mivel itt az első igazi Muay Thai bajnok K1-ben: Buakao Por Pramuk nyerte a K1 World Max 2004-et http://ko.sherdog.com/viewnews.cfm?news ... <br><br>Ez a srác második volt a 2003 decemberi  thai Lumpini stadion versenyén szóval egy top muay thaios. http://groups.msn.com/MuayThaiMexico/ra ... >Szerintem ha az igazi thaibokszos gyerekek, akik thaiföldön nyomják begyalogolnának a K1-be (itt a K1 MAX-ot értem, mivel a thaiföldiek nem a súlyukról híresek :)) , akkor szétütnének mindenkit.
BUTTON_POST_REPLY