Cirkálósúly

Minden, ami profiboksz!

Ki a legjobb cirkálósúlyú jelenleg?

Jean Marc Mormeck
10
42%
O'Neil Bell
6
25%
Steve Cunningham
0
0 szavazat
Enzo Maccarinelli
3
13%
Firat Arslan
0
0 szavazat
David Haye
5
21%
Tomasz Adamek
0
0 szavazat
Wayne Braithwaite
0
0 szavazat
Krzystof Wlodarczyk
0
0 szavazat
Guillermo Jones
0
0 szavazat
 
Szavazatok számaCOLON 24

Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Szerintem már kezd kiöregedni sajnos, ha korábban megy le cirkálóba, akkor azt mondom lehet esélye.
Egyébként egy cirkáló baromi nehéz!
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Herbie Hide 0324-én, cirkálóban vitézkedett egy (rekordja alapján) nem túlságosan acélos ellenféllel szemben. Ez már a második cirkálós meccse, és a szokott módon, KO-val, vagy TKO-val győzött, mint rendesen, már amikor győz. Régen mindig azt mondták rá, hogy a nehézhez hiányzik 10 cm és 10 kg. A 10 kg-mal egyet is értek, de a 10 cm-rel nem feltétlenül. Most az a kérdésem, hogy a számára pontosan megfelelő scs-ban, ahol most van, mire lehet még képes? Van-e valami komolyabb találkozó előkészítve a számára?
Hajdanában, nagyon tetszett a magabiztos mozgása, eltökéltsége, harcossága. Kicsit csalódtam benne a Klicskó elleni produkciója kapcsán, mert, az olyan "megadom magam, csak ne bántsatok", jellegű volt, emlékezetem szerint.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Óriási meccs volt a Bell vs Mormeck II. Végre egy olyan összecsapás a nehezebb kategóriákból is, ami nem csak alibizésből és minimális kockázatvállalásból állt. A remek akciók mellet kifejezetten szórakoztató volt Bell színészi játéka. Ahogy pl. a mélyütés után elsétált, és lefeküdt pihenni, az nem volt semmi :D. Jó arc a fickó :).
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Hozzászólás Szerző: Boniek »

David Haye lett O'Neil Bell hivatalos kihívója a WBC-nél. Huh de jó kis meccsen... Fragomeni néha csúnyán megcsapdosta és a 7. menetben egy rusnya nagy sebet is okozott (ütéssel!). Haye erre produkált egy szép 8. menetet majd a 9-ben tko-zta az olaszt.

Haye nem rossz, de valahogy nekem hiányzik belőle valami. Macca ellen mondjuk nagyon meccset csinálnának, illetve ha felbukkan még valaha az életben Bell, akkor ellene is. Szerintem ugyanakkor mindkettőt bukná...
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Csúnya vége lesz annak szerintem.. Hill még mindig ott van a topon.. ráadásul egy kis pihenõt leszámitva folyamatosan edzésben volt az elmúlt években.. még azt is nehezen hiszem el, hogy egyáltalán vissza fog térni Maske.. nemhogy minimális esélye is lenne Hill ellen.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Az IBF szervezet egykori félnehézsúlyú világbajnoka, Henry Maske menedzsmentje hivatalosan is megerősítette, hogy a "Gentleman" 2007. március 31-én a müncheni Olympiahalle-ban tér vissza a szorítóba eddigi egyetlen legyőzője, a WBA jelenlegi cirkálósúlyú bajnoka, Virgil Hill ellen.
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Nézegettem az ESPN-n Dan Raphael szeptemberi ranglistáját:
http://sports.espn.go.com/sports/boxing ... id=2586037
(Madár harmadik nála félnehézben Woods és Johnson mögött)
Szóval cirkálók:
A bajnok: O'Neil Bell

'Where, oh where, have you gone? Instead of capitalizing on becoming the second undisputed champion in cruiserweight history when he drilled Jean-Marc Mormeck in January, Bell has disappeared. There was no rematch with rival Dale Brown. No showdown with former heavyweight titlist Chris Byrd. No mandatory with Steve Cunningham. Just a whole lot of nothing. Bell has already been stripped of one belt, and he risks losing others if he doesn't figure out what he's going to do, which could include a mandatory rematch with Mormeck.'

Szóval ez az O'Neill Bell nem nagyon viszi túlzásba a címvédéseket. A januári Mormeck meccs óta felszívódott és azóta két szervezet tetején mereszti a hátsóját, (az IBF már megunta).Én legalábbis egy darab hírt nem találtam róla, (kivéve Byrd elleni pletyka, meg beszólt Toney-nak)hogy sérült lenne, készülne vagy valami. Ha azt veszzük, hogy nehézsúlyban mindenki megcsinálja (általában) a 2 meccset évente...
Úgy látszik nemhiába "mostoha" súlycsoport ez, a kutya nem törődik vele.

És még Nelson is elszórakozott egy évet a WBO-nál, bár ő sérült volt elvileg.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: greg »

Szerintem nem kéne ennyire leírni Jirovot. Egyszerûen sok volt neki a nehézsúly. Hiába, nem akkora mûvész, mint Jones, de szerintem cirkálóban igenis számolni kell vele.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Jirov tegnapi teljesítményét látva elgondolkodtam azon, hogy mennyi esélye lenne Wayne Braithwaite ellen. Szerintem ezután a meccs után egyértelmű, hogy a wBC világbajnok lett az első számú cirkálósúlyú és Mormecknek is komoly esélyei vannak a tegnapi harmatgyenge Jirov ellen.
"Mindenki a napra tör..."
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: Santos »

Jah, kíváncsi vagyok rá (és gondolom mások is)!  ;)
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Santos<br><br>Fenn volt az ftp-n is. Feltegyem? Tényleg jó kis meccs megéri megnézni.
"Mindenki a napra tör..."
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: Santos »

Holly:<br><br>Én csak olvastam a Mock elleni meccsről, és ott azt írták, hogy kétszer volt padlón, annak ellenére, hogy a BoxRecen az szerepel, hogy mind a ketten padlóztak, ahogy te is írtad... ??? No mind1, te láttad, neked jobban elhiszem! ;)
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Santos<br><br>Hayétől 3 meccset láttam eddig és az egyik kedvenc fiatal bunyósom. Kicsit lezser és lekezelő a stílusa, de nagy ütőereje, jó lábmunkája van és elég technikás is. Mocke ellen egyszer padlózott, de akkor nagyon nagyot. A feje tetejére kapta az ütést és attól ment le, utána Mock végigverte a ringen, de többszer nem ment le. A meccs egyébként ügy kezdődött, hogy Haye leütötte elég rendesen Mockot, de nem tudta lefiniselni. A meccste végül Haye nyerte, de a bíró egy kicsit korán állította le a meccset. Érdekes, izgalmas és tanulságos mérkőzés volt mind a nézők, mind Haye számára. A könnyelműsködő nagyképű tehetséget ki lehet és gyakran ki is szokták ütni.<br>A másik két ellenfél akik ellen láttam (az egyik az angol címmeccse volt) nagyon be voltak szarva tőle és nem is akartak bokszolni, szóval azokon a meccseken nem sok derült ki. Az biztos, hogy Hayéval komolyan kell számolni az elkövetkező időkben az biztos. <br><br>Ami a cirkálósúlyú körmérkőzést illeti én Braithwaite-t és Mormeck-et tartom a legjobbnak a mai mezőnyből. A harmadik O'Neil Beel, akinek legnagyobb hibája, hogy nagyon üthető és könnyelmű. Többször is padlózott már úgy, hogy simán vezetett a meccsen és a végén belelépett egy ütésbe és csak szerencsével tudta hozni a meccset. Leibivel egyetértésben és is azt mondom, hogy a Barithwaite vs Bell győztese lesz a torna elsőszámú esélyese. Mormeckkel szemben ő fogja vívni a döntőt mivel Hill és Sellers már öregek, Kelvin Davis meg egész egyszerűen nem annyira jó bunyós, hogy meg tudja állítani akár Mormecket, akár Braithwaitet.
"Mindenki a napra tör..."
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: Santos »

[center]David Haye (8-0; 8 KOs)[/center]<br>[center]Kép[/center]<br><br>[center]Születetési dátum:..1980. október 13.[/center]<br>[center]Születési hely:.....................London[/center]<br>[center]Magasság:..........................190 cm[/center]<br>[center]Testsúly:............................86.5 kg[/center]<br>[center]Súlycsoport:...................cirkálósúly[/center]<br><br>[center]http://www.boxrec.com/boxer_display.php?boxer_id=155774[/center]<br><br>[center]Kép[/center]<br><br>Haye volt a 2001-es Belfast-i amatőr világbajnokság nehézsúlyú ezüstérmese. Ő volt a világbajnokságot követő Commonwealth Games aranyérem-esélyese is, ám bicepszében bekövetkezett izomszakadása miatt kénytelen volt lemondani a részvételt.  Haye pillanatnyilag Audley Harrison mellett a britt boksz egyik legnagyobb reménységének számít. Egyesek szerint a cirkálósúly következő uralkodója lehet, hiszen gyors, technikás és ütései óriási erejűek.<br><br>Haye-t, aki amatőr karrierje során csupán egyszer volt padlón, ám a kongói Lolenga Mock kétszer is padlóra küldte tavaly szeptemberi mérkőzésükön. Ennek ellenére a mérkőzést - igen ellentmondásos körülmények közepette ugyan, de - TKO győzelemmel mégis Haye nyerte a negyedik menetben. Legutolsó mérkőzése tavaly novemberben volt, ahol kiköszörülte a csorbát: meggyőző teljesítménnyel az első menetben legyőzte ellenfelét, ezzel megszerezve az Angol cirkálósúly bajnoki övét. Ezen a mérkőzésen eredetileg Gary Delaney (31-7-1; 17 KOs) lett volna Haye ellenfele, ám Delaney betegség miatt lemondta a mérkőzést. Helyette Tony Dowling volt a beugró, aki gyorsan kapitulált Haye-vel szemben.<br><br>"Egy napon szeretném elérni azt, amit Evander Holyfieldnek sikerült: két súlycsoport világbajnokának lenni. Először cirkálósúlyban, majd nehézsúlyban." nyilatkozta korábban Haye
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
polo
Kihívó
HozzászólásokCOLON 111
CsatlakozottCOLON 2003-12-25 15:04:17

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: polo »

[quote author=leibigab link=board=profiboksz;num=1077108246;start=0#4 date=02/20/04 ť 16:36:58]Cruiserweight/Junior Heavyweight (cirkálósúly/kisnehézsúly)<br><br>Light Heavyweight (félnehézsúly)[/quote]<br>Szerintem is valahogy közös nevezőre kellene jutni a kisnehézsúly meghatározásánál, mert a Calzaghe-cikkben Golyo a félnehézsúlyra értelmezte.<br><br><br>
Maromero the unforgettable
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=greg link=board=profiboksz;num=1077108246;start=0#3 date=02/20/04 ť 16:02:09]A kisnehézsúly nem a félnehézsúly szinonímája? Toney pedig már dec előtt mondta, hogy nehézben folytatja, neeem?![/quote]<br>Greg<br><br>Kisnehézsúly: Elvileg nem a szinonímája, bár valaki ezt használja a félnehézsúly helyett. Ez sem helytelen, de én inkább a félnehézsúly elnevezést tartom "helyesebbnek" (a 90 kilós kategóriára pedig a cirkálósúly/kisnehézsúly-t). Úgygondolom, hogy a félnehézsúlyú elnevezés (noha értelmezve talán nem a "legtalálóbb") már annyira "meghonosodott", hogy nem lenne érdemes "átkeresztelni".<br><br>részemről: <br><br>Cruiserweight/Junior Heavyweight (cirkálósúly/kisnehézsúly)<br><br>Light Heavyweight (félnehézsúly)<br><br>Toney: akkoriban már bejelentette, hogy marad a nehézsúlyban, de ezt akkor talán még nem vették "készpénznek". (De, ügyesen megoldották, mert a nehézsúlyban is rangsorolták, biztos ami biztos alapon.)
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: greg »

A kisnehézsúly nem a félnehézsúly szinonímája? Toney pedig már dec elõtt mondta, hogy nehézben folytatja, neeem?!
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Virgil Hill nagyon jó Jab-el és lábmunkával rendelkezik, de már elszállt felette az idő. Mormeck "talán" most van a csúcson, jó felütésekkel és állóképességgel. Ők már mérkőztek egymás ellen, akkor Mormeck a 8. menetben állította meg. (Hill keze a 2. menetben megsérült, de mint akkor mondta, nem ezen "úszott el" a győzelme, a francia jobb volt aznap este.) Április 17.-én is Mormeck-nál lesz a nagyobb esély a győzelemre, a későbbi menetekre ismét felőrölheti az ellenfelét. <br>A WBC bajnok Guyana-i Wayne Braithwaite tűnik egyenlőre a "legjobbnak" (Toney és Jirov kiválása után) a jelenlegi mezőnyből, jó jobbkézzel. Wayne, éppen az egyik legjobb, kisnehézsúlyban feltörekvő  O'Neil Bell ellen kezd harcba. Bell, dupla balegyenesek után indítja az erős jobbkezes ütéseit, és meglehetősen "nagy szíve is van". Mindketten nagy ütőerejűek, Braithwaite az agresszívabb, míg Bell inkább a "megfontoltabb". Kemény meccsnek ígérkezik, az biztos, hogy a győztes egy komoly lépést tesz afelé, hogy a súlycsoport legjobbja legyen.<br>Az IBF címért, jelenleg az amerikai Ezra Sellers a "jobban csengő" név. Sellers is hatalmas ütőerejű, de üthető, és bele is megy az adok-kapokba. Ellenfele, Kelvin Davis élete nagy lehetősége előtt áll, Sellers ellen majd kiderül, hogy mit tud. A súlycsoport legjobbjai között ott van még a WBO bajnok Johnny Nelson, (akivel kapcsolatban Dariusz Michalczewski neve is felmerült, mint lehetséges kihívóé) a gyorskezű Ravea Springs, a Dél Afrikai Rothman-t nemrég legyöző, veterán Carl Thompson, a kemény kanadai Dale Brown, a panamai Guillermo Jones, és a nem éppen "látványos" olasz Cantatore is...! Egy pillanatra "felkavarodni látszik" az állóvíz ebben a "szürke" súlycsoportban, de pl. Braithwaite még be sem bizonyította, hogy Toney és Jirov után ő a súlycsoport legjobbja, már nagyobb kihívásokat keres, "felfelé" kacsingat.<br>A The Ring magazin legutóbbi (december) kisnehézsúlyú ranglistája a következő:<br><br>1.  James Toney<br>2.  Vassily Jirov<br>3.  Jean Marc Mormeck<br>4.  Wayne Braithwaite<br>5.  Johnny Nelson<br>6.  Guillermo Jones<br>7.  O'Neil Bell<br>8.  Ezra Sellers<br>9.  Sebastian Rothman<br>10. Virgil Hill<br>
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: Romsy »

"szerintem bell nyerne" <br><br>:D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Cirkálósúly

Hozzászólás Szerző: edge »

Az amúgy sem túl erõs cirkálósúly tovább gyengült Toney és Jirov távozásával, viszont DK most úgy tûnik itt is kicsit felkavarja az állóvizet:<br><br>Don King újabb "találmánya" <br> ::: 2004.2.16 19:44 / Hollywood <br>Don King újra meglepte a bokszvilágot. A legendás promoter ezúttal az újabb megagála idõpontja mellett azt is bejelentette, hogy a cirkálósúlyban is megrendezi a középsúlyból már jól ismert körmérkõzés sorozatot. Ezek szerint a WBA bajnok Jean Marc Mormeck április 17-én Virgill Hill ellen védi meg címét, majd összecsap a WBC világbajnok Wayne Braithwaite vs O'Neil Bell mérkõzés gyõztesével. Ezt követõen az újdonsült WBC és WBA világbajnok megmérkõzik a vitathatatlan cirkálósúlyú világbajnoki címért az Ezra Sellers vs Kelvin Davis IBF világbajnoki címmeccs gyõztesével.<br><br>Ezra Sellerst és Kelvin Davist még nem láttam bunyózni, de az az érzésem, hogy a körmérkõzés gyõztese a Wayne Braithwaite vs O'Neil Bell meccs gyõztese is lesz egyben. Hill már rendesen benne van a korban, Mormecket (a Wladimir Klitschko külsejû és mozgású) Gurov ellen láttam és bár TKO-val nyert, de nem gyõzött meg. Az elsõ két úriember pedig (papíron) nem lesz képes beleszólni a "versenybe".
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BUTTON_POST_REPLY