Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
prof
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 620
CsatlakozottCOLON 2002-09-12 21:11:07
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: prof »

Tisztelt fórumozók!<br><br>E felületet hagyjuk meg a topic eredeti témájának!<br><br>Ha valaki korrekt, értelmes vitát szeretne folytatni, biztosan megtalálja a teret és lehetőséget vagy a szakmai topicjainkban, vagy az OFF-topicok között.<br><br>Kérem, vegyétek fontolóra, melyik témát, milyen stílusban, hol beszéltek meg egymással. <br>Az elkövetkezőkben nem marad más eszköz a kezünkben, mint törölni az ide nem illő hozzászólásokat.<br><br>Azért az eddigi "szakmai párbeszédet" -okulásképpen- fenthagyom.  ;)<br><br>Köszönettel: prof
Harsona
Reménység
HozzászólásokCOLON 92
CsatlakozottCOLON 2003-03-21 21:52:53

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: Harsona »

Egy Tandori Dezső aforizmát ajánlok a vitatkozók figyelmébe (fejből írom, tehát lehet, hogy nem egészen pontos az idézet):<br><br>Nézd a búzakalászt,/míly büszkén emelődik az égre,/míg üres.<br>Ám ha megért,/földre lehajtja fejét.<br>S kérkedik éretlen kincsével az iskola gyermek,/míg a teljes eszű bölcs/megalázza magát.<br><br>Klasszikus időmértékes verselésben van, de lehet, hogy pontatlan voltam. A lényeg viszont: éretlen eszű az, aki ekkora elánnal tolja előre magát ezen a topicon, mert azt hiszi, hogy főszereplő lehet Johnson és „Klitschko” mellett. Nem veszi észre, hogy nem Ő a fontos, nem az a fontos, hogy Neki igaza legyen.<br><br>Hagyjátok abba!
Harlequin
Kihívó
HozzászólásokCOLON 105
CsatlakozottCOLON 2003-05-05 19:02:45

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: Harlequin »

Nagyon elítélendő dolognak tartom a cenzúrát meg minden, de itt lenne az ideje, hogy egy bizonyos illető hozzászólásait kimoderálják a fórumból. És én még tegnap manchester dolgain csodálkoztam, de mára beláttam, hogy az nagyon kispálya volt. Ezzel az illetővel kapcsolatban mindig azt hiszem, hogy elérte a mélypontot ahonnan nincs hová fejlődnie, de ekkor még rátesz egy lapáttal. Most mondanám, hogy külön topic kéne neki, de erre ugye már ő is rájött és nyitott egyet magának, ahol a "testvérével" elbeszélgetett. Már csak azért megérdemelt volna egy kis pihenőt.
dextra
Kihívó
HozzászólásokCOLON 129
CsatlakozottCOLON 2003-04-01 10:16:38

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: dextra »

[quote author=szabogabor link=board=profiboksz;num=1070359380;start=0#2 date=12/11/03 ť 12:28:50]<br><br>1. Nincs semmilyen hozzáférésem az observerhez.<br><br>2. Éppen biatlont közvetítek Hochfilzenből, bocs.<br><br>3. Van egy pszichiáter komám érdekel?<br>[/quote]<br><br>te kértél egy mondatot.<br><br>azon ügyködöm, hogy hozzak Neked hármat.<br><br>nem én kezdtem ezt az "idézz ha tudsz" című játékot.<br><br>Le
chubba
Kihívó
HozzászólásokCOLON 237
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 14:40:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: chubba »

Gábor! Szerintem nem érdemes többet foglalkozni a témával. Egy elmebeteg pszichopata örjöngésének lehetünk tanúi. az ilyet jobb messziről elkerülni!
Főtápász
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: gallien »

dextra,<br><br>a haverod hívja utána fel a miniszterelnököt is, hogy hivatalosan marasztalja el Gábort, jó? Nem, bocs, hülyeség, az ENSZ főtitkárt hívja, az sokkal jobb!<br><br>A haverod anyagát természetesen akkor fogadjuk majd el, ha ügyvéd által ellenjegyzett igazolást adsz róla, hogy eredeti!<br><br>Üdv<br>
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

[quote author=dextra link=board=profiboksz;num=1070359380;start=0#0 date=12/11/03 ť 12:24:19]<br><br>ezek nem a legjobb példák, te is tudod.<br><br>Egyébként feldühítettél, és felvettem a kapcsolatot egy barátommal, aki hozzáfér az observerhez, és 2 napon belül meglesz az anyag, ha már te gyáva vagy, és nem küldöd át, vagy ha át  is küldöd, akkor is meglenne a lehetőséged arra, hogy megcenzúrázd.<br><br>Te akartad.<br>[/quote]<br><br>1. Nincs semmilyen hozzáférésem az observerhez.<br><br>2. Éppen biatlont közvetítek Hochfilzenből, bocs.<br><br>3. Van egy pszichiáter komám érdekel?<br>
dextra
Kihívó
HozzászólásokCOLON 129
CsatlakozottCOLON 2003-04-01 10:16:38

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: dextra »

[quote author=szabogabor link=board=profiboksz;num=1070359380;start=0#0 date=12/11/03 ť 12:16:25]<br><br>Nekem elég ha felvilágosítasz, hogy ebben a két mondatban hol vélted felfedezni a vészes elfogultságot. <br>[/quote]<br><br>ezek nem a legjobb példák, te is tudod.<br><br>Egyébként feldühítettél, és felvettem a kapcsolatot egy barátommal, aki hozzáfér az observerhez, és 2 napon belül meglesz az anyag, ha már te gyáva vagy, és nem küldöd át, vagy ha át  is küldöd, akkor is meglenne a lehetőséged arra, hogy megcenzúrázd.<br><br>Te akartad.<br>
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

[quote author=dextra link=board=profiboksz;num=1070359380;start=0#3 date=12/11/03 ť 11:39:29]<br><br>ha valaki eljuttatja nekem a DM-Julio Gonzales, vagy a DM-HAll meccsek valamelyikének a felvételét, szíves örömest.<br><br>emlkezetből 2 darab, nem szószerinti idézet:<br><br>"Nem hiszem, hogy elvennék Dariustól a világbajnoki övet."<br><br>"nagy összegben mernék fogadni Darius győzelmére"[/quote]<br><br>Nekem elég ha felvilágosítasz, hogy ebben a két mondatban hol vélted felfedezni a vészes elfogultságot. <br>
dextra
Kihívó
HozzászólásokCOLON 129
CsatlakozottCOLON 2003-04-01 10:16:38

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: dextra »

szabogabor kérte tőle, hogy idézzek legalább egy elfogult mondatát valamennyi közvetítéséből.<br><br>Erre lovagiasan felajánlottam neki, hogy ha elküldi nekem az observer adatbázisából egyetlen mérkőzés közvetítésének leírt szövegét, akkor abból 3 mondatot idézek, ha nem, akkor bocsánatot kérek tőle.<br><br>Ez nem korrekt ajánlat?<br><br>Sőt, a pksz. szerveren megvan a DM-Julio meccs digizve??<br><br>Ha privátba valaki küld nekem valaki hozzáférést ehhez, megígérem, hogy nem fogok vele visszaélni, hanem csak ezt a meccset töltöm le magamnak.<br><br>ő egy mondatot kért valamennyi közvetítésből.<br><br>az én ajánlatom 3 mondat egy közvetítésből. ha nem találok, nyilvánosan bocsánatot kérek, és nem hozom szóba ezt a témát többet a fórumon, erre igéretet teszek.<br><br>csak valaki segítsen nekem hozzáférni.<br><br>observer, vagy  a profiboksz.hu szervere.<br><br>ez most korrekt ajánlat, vagy nem??
chubba
Kihívó
HozzászólásokCOLON 237
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 14:40:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: chubba »

dextra!<br>ilyet legutóbb általános iskolában játszottam. szánalmas és iszonyatosan infantilis amit művelsz! az tuti, hogy egy pszichiáter 5 percen belül a saját kardjába dőlne Tőled!
Főtápász
dextra
Kihívó
HozzászólásokCOLON 129
CsatlakozottCOLON 2003-04-01 10:16:38

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: dextra »

[quote author=dextra link=board=profiboksz;num=1070359380;start=0#0 date=12/11/03 ť 11:39:29]<br><br>ha valaki eljuttatja nekem a DM-Julio Gonzales, vagy a DM-HAll meccsek valamelyikének a felvételét, szíves örömest.<br><br>emlkezetből 2 darab, nem szószerinti idézet:<br><br>"Nem hiszem, hogy elvennék Dariustól a világbajnoki övet."<br><br>"nagy összegben mernék fogadni Darius győzelmére"[/quote]<br><br>Tudod, mit Gábor!<br><br>Az RTL biztosan hozzáfér az observer.hu adatbázisához.<br><br>Küldd el nekem privátban a DM-Julio meccs szövegét, és ha nem tudok 3 mondatot idézni belőle, akkor  itt a fórumon elismerem, hogy nincs igazam.<br><br>Áll az alku?<br>
dextra
Kihívó
HozzászólásokCOLON 129
CsatlakozottCOLON 2003-04-01 10:16:38

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: dextra »

[quote author=szabogabor link=board=profiboksz;num=1070359380;start=0#1 date=12/11/03 ť 10:29:18]<br><br><br>1 mondatot kértem, ha jól emléxem.<br><br>[/quote]<br><br>ha valaki eljuttatja nekem a DM-Julio Gonzales, vagy a DM-HAll meccsek valamelyikének a felvételét, szíves örömest.<br><br>emlkezetből 2 darab, nem szószerinti idézet:<br><br>"Nem hiszem, hogy elvennék Dariustól a világbajnoki övet."<br><br>"nagy összegben mernék fogadni Darius győzelmére"
chubba
Kihívó
HozzászólásokCOLON 237
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 14:40:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: chubba »

OFF<br><br>Úgy gondolom dextra és manchester barátunk nagyon sok ember kedvét elveszik a fórumozástól.<br>Szabó Gábornak igen sok közvetítését láttm/hallottam az Eurosporton, kifejezetten izgalmasak. Semmi zavaró részrehajlást nem tapasztaltam és nem csak én nem. Nem vét olyan hibákat mint pl. szegény Várhegyi Ferenc, aki pl. a Lewis vs. Tyson meccsen a következőt mondta mikor Holyfield megjelent a képernyőn:<br>"Ha jól látom Holyfield van a képen." (totálban mutatták az arcát)<br>"...igen, ő az, kiírták a nevét..."<br>Az vesse Szabó Gáborra az  első követ aki jobban csinálja mint ő!<br>Iszonyú zavaró, hogy egy-két embernek a fórumon nincs jobb dolga, mint másokat b@ßtatni és kötözködni!<br>ON
Főtápász
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

[quote author=dextra link=board=profiboksz;num=1070359380;start=0#10 date=12/10/03 ť 19:43:53]<br><br>Kedves Gábor!<br><br>Ezt most komolyan kérdezed?<br><br>Nem te szólítod folyamatosan keresztnevükön az UNI versenyzőit?<br><br>nézd már vissza a DM-Julio Gonzales meccset, ahol a meccs végén "nagy összegben" mertél volna fogadni Darius győzelmére"<br><br>Most komolyan, nézd végig a DM-Julio Gonzales mérkőzést ebből a szempontból, hiszen annyira ordít az elfogultság, hogy a végén Te is elszégyelled magad.<br><br>üdv<br><br>dextra<br>[/quote]<br><br><br>1 mondatot kértem, ha jól emléxem.<br><br>
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

[quote author=WNB link=board=profiboksz;num=1070359380;start=0#6 date=12/11/03 ť 01:43:50]<br>Dear Mr. One And Only!<br><br>Vettem a fáradságot és a jogtalanságok nyomában az okokért, a kiindulásért leástam egészen mélyre, a gyökerekig - szinte már "down under", ugye (érzem az erszényesek szagát ;))...<br><br>Két nagyon súlyos, (lássuk be!) semmiképp sem elhanyagolható fontosságú témával kapcsolatban ostoroztad Szabó Gábort:<br><br>###<br>(1) Határozott névelő a személynevek előtt ("megszokott pesti hiba"): ..."köszönöm neked, Miskolc"?  :D...nem tudom pontosan, hogy általában használja-e helytelenül Gábor ezt, és ezt jelezted neki a fenti módon - vagy pedig egészen konkrétan a hozzászólásodat közvetlenül megelőző hozzászólásában szereplő<br><br>"A Kokó drukkolhat-e a Klicskóknak, Dáriusznak stb témában pedig vagy olvasd el WNB írását egyszer (vagy 5X) vagy keresd vissza az én korábbi írásaimat."<br><br>mondatot boncolgatod...<br><br>***HA*** kizárólag az utóbbiról lenne szó, akkor 2 észrevétel:<br><br>"A Kokó drukkolhat-e a Klicskóknak..." mondatban a 'Kokó' előtti 'A' nem magához a 'Kokó' szóhoz kötődik, hanem (valójában) a teljes 'Kokó drukkolhat-e a Klicskóknak, Dáriusznak stb' összetételt követő 'témában' szóhoz...így: a 'ki nem tett idézőjel miatt félreérthetően jelölt' témában...vagyis a határozott névelő használata az adott helyen nem helytelen.<br><br>Az 'a Klicskóknak' alak sem helytelen az adott környezetben, itt épp a névelő elhagyása lenne a hiba - csak akkor lenne hiba a névelő használata, ha Gábor azt írta volna: 'a Klicskóéknak' - de nem ezt írta...<br><br>Lásd még: "a két Holovácz - Holovácz I. és Holovácz II."...a Holováczok...Holováczék...<br><br>[Persze nem hagyhatjuk szó nélkül, hogy Gábor az adott mondatban hanyagul és felelőtlenül igen-igen durva vesszőhibát is vétett (egy helyen nem tette ki, pedig hát)...nem beszélve arról, hogy az 'stb', mint rövidítés után is elmaradt a pont...de gondolom, nem akartad egyszerre ellőni az összes muníciót...]<br><br>###<br>(2) Az ominózus párbeszéd a Klicskó-meccs végén...<br><br>Vettem a fáradságot, és kijegyzeteltem az eredetit:<br><br>SzG: ...itt pedig akkor ahogy befejezte talán...vagy ez lehet, hogy ez még az első?...<br>KI: Nem, ez itt már a befejezés...<br>SzG: Nem ez még az első...<br>KI: Jó, dehát az már a befejezés...<br>SzG: ...úgy gondoltam, hogy amikor először számoltak Kirk Johnsonra...<br><br>Nem világos, hogy itt pontosan kit és pontosan mivel vádolsz a népbíróság előtt - (ítél: Katalin bírónő)...<br><br>Hogy Pisti esetleg - igen-igen (sőt: nagyon) komikusan - félreérti a dolgot, és az "első"-t - elsőre? - talán úgy érti, hogy az első menet, de aztán végül (végzetesen lassan?) talán mégis megérti, hogy mire gondolt valójában a kommentátor-társ, de aztán 'befejezés'-ként végül (dacosan? makrancosan?) mégsem akarja lényegileg különválasztani a két, rögtön egymás után bekövetkező leütést?<br><br>Vagy hogy Gábor elsőre még elbizonytalanodik, hogy tényleg az első leütést látja-e? - és ez (lássuk be?) rettentően komikus?<br><br>(De ha mégis Pistiben volt a vélt - igen súlyos és komikus - hiba, akkor miért kell ezt Gábornak válaszolva felemlegetni?)<br><br>Tényleg nem tudom...pedig annyira akartam - tudni és nevetni is...<br><br>###<br>Lehet, hogy TKO - a maga konkrétságában - azt gondolta erről az egészről, hogy ez kb. olyan, mintha mondjuk éles szemmel kiszúrnád és aztán hosszas digitalizálás, képfeldolgozás és fáradhatatlan elemzés után igazolnád, hogy egy snittben minden kétséget kizáróan látható, hogy mondjuk Léderer Ákos (vagy Golyó) orrában az egyik szőrszál vége már (tulajdonképpen) kezd őszülni...és ezt aztán szigorú jezsuitasággal, éles retorikával, véresen komolykodva-viccelődve szóvá is teszed...<br><br>Lehet, hogy így gondolkodott volna TKO?!...nem tudom...de én pl. így gondolkodom. (És különben is: lehet, hogy nem is annyira ősz még az a szőrszál?...)<br><br>Nem tettem ki a konkrét szmájlikat túl sok helyre, de azért odagondoltam őket... ;D[/quote]<br><br>Thanks, csak késöbb olvastam...
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

[quote author=manchester link=board=profiboksz;num=1070359380;start=20#31 date=12/10/03 ť 15:15:38]Szabogabor!<br><br>Kezdjük ott, hogy személynevek elé nem teszünk határozott névelőt, ugyan ez már megszokott pesti hiba, de egy ilyen munkában ezzel azért tisztában kéne lenni. Nekem különösebb bajom nem volt, az viszont király volt mikor:- Ez itt már a vége, vagy még az első? -Nem, ez itt már a vége! -Nem, ez az első! -Ja igen, de úgy értettem, hogy már a vége.:)))))))) Nemtom, hogy szóról-szóra így volt e, de ez volt a lényege, és asszem tod miről beszélek:)))[/quote]<br><br>Még mielött végigolvasnék mindent, szeretném jelezni, hogy a mondat amit írtam nyelvtanilag helyes. A magyar nyelveben -szerintem- előfordulnak olyan szituációk, hogy a határozott névelő néha egy személynév elé sodródik ilyen olyan okból. Ha figyelmesen olvastál volna (nem akartam azt írni, hogy tudnál OLVASNI), nem kerülte volna el a figyelmedet, hogy az A nem KOKÓra hanem a TÉMÁra vonatkozott. <br>Nem csak pesten.<br><br>Két tanácsom lenne, barátilag az ídősebb jogán:<br><br>1. Langsam spazieren<br><br>2. Összébb az arcal.<br><br>Bár lehet, hogy ez valójában csak egy.<br><br>Hozzászólásod második felét értelmezni sajnos nem tudom, mivel szerintem egyikiünk sem mondott semmi rosszat, csak másként értelmeztünk 1 szitut.
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: TKO »

Én a legjobban annak örülnék, ha Lewis még visszatérne egy visszavágó meccs erejéig a ringbe és megküzdene ismét Vitalij-al.<br><br>Egyébként osztom annak a véleményét (már nem tudom ki irta), aki azt mondta, hogy a nehézsúlyban lehet, hogy megint jön jónéhány "sötét" esztendő (Ruiz szintű bunyósok váltogatják egymást közt az öveket), míg fel nem bukkan újra egy üstökös aki elsöpör mindenkit, mint anno Tyson a 80-as évek közepén-végén.
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: Hein »

Én nagy tisztelettel (és csak igen-igen csöndesen) továbbra sem szállnék le arról a nem elhanyagolható kérdésről, hogy ki lehet a megüresedő (?) WBC nehézsúlyú bajnoki cím másik kihívója (a ;D) Vitalij mellett?<br><br>Hallani bizonyos Tyson nevű úriemberről is, de őt már lefoglalta RJJ, nem?<br><br>(Csak egy jótanács az érintettnek: helyesírás-témában csak akkor érdemes a másikat kioktatni, ha egészen biztos vagy a dolgodban, és duzzadsz az önbizalomtól. Emellett helyesírni sem árthat meg  ;))
Hein
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Kirk Johnson vs Vitali Klitschko

Hozzászólás Szerző: TKO »

PTB  ;D :D<br>Ez nagyon ott van  :)
BUTTON_POST_REPLY