Nagy vs Chacón

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Khalif
Kihívó
HozzászólásokCOLON 204
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 20:48:30

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Khalif »

<br><br>Leibigab!<br><br><br>Köszönöm szépen.  ;)<br><br>Pontosan erre gondoltam. Persze Harsona által ÍGY megfogalmazva ez is máris sokkal árnyaltabb lett.<br><br>De a lényeg, hogy -szerintem- kár ilyen kijelentéseket és összehasonlításokat tenni, mert az emberek -és így az öklözők- nem gépek. Milliónyi apró dolgon múlhat az ütőerő. Megjegyzem, több "nagyütőként" számontartott öklöző van, aki pl. egy ütőerőmérőn nem produkálna semmi különöset, ám mondjuk úgy közepes ütőereje komoly gyorsasággal, és pontossággal kombinálva már igen hatásos KO "művésszé" teszi. Ezért mertem "belekötni" eme kijelentésedbe, amely egyszerűen elintézte az ütőerőt a csuklók vastagságának összehasonlításával. (kissé sarkítva, természetesen.  ;D )<br><br>És Leibigab egyik példája még a súlycsoportot és kort tekintve is abszolút telitalálat: E. Morales. Nem az a nehézcsontú parasztgyerek....<br><br>Legjobbakat!
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Harsona<br><br>Ahogy te is írtad, -azonos technikai kivitelezés- mellett. De két embert összehasonlítva már nem beszélhetünk azonos technikai kivitelezésről, csak esetleg hasonlóról.<br><br>Khalif esetleg talán arra célozhatott, hogy ha a technikai kivitelezés az egyik félnél jobb, akkor a másik hiába erősebb csontozatú, kisebbet fog ütni. <br>(persze, csak akkor, ha megvan hozzá a másik nagyon fontos tényező, amiről nem ejtettél szót. Az pedig a gyorsaság/robbanékonyság.)<br>És mindezek együttese ad(ott) a boksztörténelemnek olyan, vékony, de brutális ütőket, mint pl.: Tommy Hearns, Bob Foster, Sandy Saddler, Mark Breland vagy éppen Erik Morales.
Harsona
Reménység
HozzászólásokCOLON 92
CsatlakozottCOLON 2003-03-21 21:52:53

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Harsona »

Kedves Khalif!<br><br>Igen - azonos technikai kivitelezés mellett - az ütőerőt elsősorban a csontozat határozza meg. Az ütő versenyző ökle és a földet támasztó talpa között elsősorban a csontrendszer viszi át az erőt, az izomzat „csak” irányba tereli és mereven tartja a csontokat és ízületeket. Kimondottan a vállízület adja tovább az erőt a kéztől a gerincnek (persze, a pontos anatómia bonyolultabb), a keresztcsont és a csípőízület a gerinctől a lábnak, stb.<br><br>A csontozatnak emellett ugyanilyen szerepe van az ütésállóságban is, hiszen az erősebb - mert valamivel vastagabb - arccsont, koponyacsont, nyakcsigolyák, bordák könnyebben nyelik el az ellenfél ütésének energiáját. A csontosabb ökölvívó - azonos technikai feltételek mellett - nagyobbat üt és nehezebb leütni. Ezért van az, hogy izmosnak egyáltalán nem látszó, de csontos gyerek hihetetlen nagyot tud ütni.<br><br>Persze az izomzat is számít, de az izmokat lehet fejleszteni, a csontrendszer viszont elsősorban születési adottság, ami 22 éves kor után nemigen változik. A profiknál pedig a képesség összetevői között nagyobb szerepe van az ütőerőnek - ez közhely - mint az amatőröknél, mert könnyebb a kesztyű és jobban fáj az ütés, ráadásul a pontozók sem gombnyomogatással számolják az ütéseket, hanem egy szubjektív összképben inkább azt nézik, hogy „ki veri meg jobban a másikat” . <br><br>Kokót az adottságai - csontrendszere - sokkal inkább az amatőrboxra predesztinálták, s ő is pontosan tudta, hogy elérte a lehetőségei felső határát.
poraur
Újonc
HozzászólásokCOLON 29
CsatlakozottCOLON 2003-02-10 11:51:22

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: poraur »

Sziasztok!<br><br>Nem tudtam hirtelen hogy Pisti topicjába tegyem-e a cikket, de egy érdekes kijelentés Chacón-tól:<br><br>http://nyar.origo.hu/nyar/20030903chaco ... >András<br>
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Santos »

Nagy Jani és a "Nagy" ugrás! <br><br>http://www.nepszava.hu/default.asp?cCen ... nID=613468
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Khalif
Kihívó
HozzászólásokCOLON 204
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 20:48:30

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Khalif »

<br><br>Kedves Harsona!<br><br><br>Ne haragudj, hogy így kérdezem, de nem tudom máshogy. Ezt komolyan gondoltad?? :<br><br>-"...a profiboxban sokkal fontosabb ütőerőt pedig elsősorban a csontozat határozza meg. "<br><br><br>(azt hiszem elég sok ellenpéldát lehet összeszedni....úgy a felét a nagy ütőknek.)<br><br>Legjobbakat!
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=coccodee link=board=profiboksz;num=1060281418;start=0#5 date=09/01/03 ť 19:02:01]Csepi,eltudod arulni a roman fiu nevet?[/quote]<br>Szia  Coccodee!<br>Sajnos nem tudom megmondani a srác nevét, de az biztos, hogy Kokó a Junior EB döntőjében verte meg, és előtte kétszer kikapott tőle.<br><br>Csepi
iszabo
Bajnok
HozzászólásokCOLON 352
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 20:01:37

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: iszabo »

[quote author=iszabo link=board=profiboksz;num=1060281418;start=0#11 date=08/30/03 ť 21:05:21]Nagy igazságtalansága lenne a sorsnak, ha Chacon ismét győzne hazánkban. Előszőr nem rajta múlt, hanem csak a szerencséjének és az ellennek köszönhette a győzelmét, másodszor már renélem Ő lesz elbizakodott!<br> [/quote]<br><br>Hát igen, belátom rosszúl fogalmaztam, nem figyeltem eléggé a hozzászólásom végére! Az utólsó vessző utáni részt el kellett volna hagynom.<br>A hangsúly a 'nem rajta múlt'-on van szerintem. A többi már szvsz nem érdekes, már ki lett  vesézve.<br><br>Most az szeretném, ha Jani felkészülve, végig koncentrálva legyőzze! <br><br>
Imre
Laslie
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1431
CsatlakozottCOLON 2002-10-21 10:07:42
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Laslie »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1060281418;start=0#2 date=09/01/03 ť 19:41:24]Sziasztok!<br><br> Szerintem Kokó sem követett el megnevezhető hibát, ...<br>--<br>PTM[/quote]<br><br>Pistivel beszélgettem erről a dologról egyszer.<br>Akkor azt mondta, hogy egy rossz lépéskombináció volt az a hiba, ami miatt Chacon először betalált. A többit meg már ismerjük…<br>Öcsi bácsi a mai napig állítja, hogy leszámítva azt az estét, Pisti klasszisokkal jobb ökölvívó mint az Argentin.<br>A ZTE is megverte a MU.-t, de ettől még nem lett jobb csapat. Csak itt az ökölvívásban csinálnak ebből ekkora ügyet. Talán ha nem akarna minden profi öklöző verhetetlenségi mítoszt felállítani maga köré, akkor valószínűleg az elit nem bokszolna annyit ürgékkel, és sokkal több jó meccset láthatnánk.<br>
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Alien »

Leengedett kezek: sokan azt hiszik, hogy a leengedett kezek a túlzott ego jelei. Nos, elárulom, hogy leengedett kezekkel sokkal nagyobb erõt lehet belevinni az ütésekbe.<br><br>--<br>PTM
<br><br>No hiába , jó pap is holtig tanul.. 8)<br>
Fight....
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: PTM »

Kicsit OFF:<br><br>Ugyanilyen "műhibának" tartottam azt, mikor a Forrest vs Mayorga mérkőzésen Forrest belement a verekedésbe...<br><br>Vagy mikor Frazier leállt pofozkodni Foremannal ahelyett, hogy a saját akaratát érvényesítette volna...<br><br>Leengedett kezek: sokan azt hiszik, hogy a leengedett kezek a túlzott ego jelei. Nos, elárulom, hogy leengedett kezekkel sokkal nagyobb erőt lehet belevinni az ütésekbe.<br><br>--<br>PTM
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: PTM »

Sziasztok!<br><br>Kokó szerintem nem volt elbizakodott, egyszerűen egy "műhibát" követett el, amit ellenfele meg tudott torolni. Ha Chacón nem rutinos és ügyes bokszoló, akkor nem lett volna ilyen komoly következménye ennek a zárlatnak.<br><br>Mi - akik nem vagyunk profi bunyósok -, sokszor követünk el szakmai hibákat... Én legalábbis gyakrabban, mint szeretném. Ezekben az esetekben rend szerint az a hiba, hogy "rutinból" dolgozunk. Szerintem Kokó sem követett el megnevezhető hibát, csupán egy pillanatra nem volt ott és ez sajnos elég volt, hogy beférjen az az ütés (szerintem Chacónnak azelőtt és ezután sem lesz olyan jól időzített és pontos ütése, mint amivel megfogta Kokót).<br><br>U.i.: Pisti - bocs, ha netán hülyeséget mondtam.<br>--<br>PTM
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
coccodee
Bajnok
HozzászólásokCOLON 438
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:28:18
Tartózkodási helyCOLON MARGHITA,ROMANIA

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: coccodee »

Csepi,eltudod arulni a roman fiu nevet?
Harsona
Reménység
HozzászólásokCOLON 92
CsatlakozottCOLON 2003-03-21 21:52:53

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Harsona »

Logikus, miszerint ismét előjött az a kérdés, hogy Chacon miért verte meg Kokót.<br><br>„iszabo” itt Kokó elbizakodottságáról beszél, amit Pisti kategórikusan tagad, s nyilván Pistinek van igaza, hiszen ha valaki tudja, akkor ő tudja.<br><br>Nos, amögött a vereség mögött - szvsz - egy nagyon lényeges szakmai dolog húzódik meg, amit Chacon fogalmazott meg, de sértésnek vettük, mert akkor és úgy sértés is volt. Az volt a lényege, hogy Kokónak az amatőrök között kellett volna maradnia.<br><br>Ez így nem igaz, hiszen Kokó zseniális boxoló, és profiként is sikeres volt, de tény: Kokó - alkatilag - sokkal inkább az amatőr boxra volt predesztinált, mert vékonycsontú fiú, a profiboxban sokkal fontosabb ütőerőt pedig elsősorban a csontozat határozza meg. Ha emlékeztek arra a képre, amit a mérlegeléskor mutattak, amikor mindkettő megfeszíti a bicepszét: Chacon csuklója - tehát a csontja - másfészer olyan vastag volt, mint Kokóé!<br><br>Kokó a Chacon elleni mérkőzésen szembesült először olyan ellenféllel, aki bár nem olyan technikás mint ő, de alapszintű technikai hiányossága nincs, ugyanakkor a „nyers paraszti erő” tekintetében jóval felülmúlja őt. Egy világbajnoki pályafutást a profik között pedig nem lehet csak technikából megoldani (amatőröknél esetleg), legalább is csak úgy, ahogyan Kokó tette: számára az volt a csúcs, ahova eljutott (óriási dolog, le a kalappal előtte).<br><br>Ezt Kokó is pontosan tudta, mert legalább olyan okos, mint amilyen jó boxoló volt, tudta, hogy ő ebben a műfajban eddig juthatott, azért is hagyta abba. Ez a legnagyob művészet: elérni lehetőségeink csúcsát. A boxban Kokó már megtette, az üzletben még nem, kivácsi vagyok, ott mire viszi...<br><br>Hogy a témával kapcsolatban mi ebből a tanulság? Az, hogy Chacon legalább akkora „csonttörő”, mint Nagy János, ráadásul boxolni is nagyon jól tud, még olyan technikás ellenfelek sem hozzák zavarba, mint Kokó volt. Ebben persze semmi újság nincs, ezt tudtuk, de kijön belőle, hogy Nagy Jani egy dologban múlhatja felül: a pillanatnyi motiváltságban, győzni akarásban. Én ebben bízom.
egyenes

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: egyenes »

Csepi<br>Számit ez már utólag? A hiba hiba marad. És a nemrevansolt vereség egy életen keresztül elkisér. :(
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=iszabo link=board=profiboksz;num=1060281418;start=0#3 date=08/30/03 ť 21:05:21]Nagy igazságtalansága lenne a sorsnak, ha Chacon ismét győzne hazánkban. Előszőr nem rajta múlt, hanem csak a szerencséjének és az ellenfelének köszönhette a győzelmét, másodszor már renélem Ő lesz elbizakodott!<br> [/quote]<br>Szerintem Kokó nem elbizakodott volt, hanem bízott magában.<br>Sokan talán a leengedett kezek miatt gondolták, hogy elbizakodott volt, de Pisti mindig így boxolt. Így nyert olimpiát, VB-t, EB-t, stb.<br><br>Csepi<br><br>Ui: Több olyan ellenfele ellen is leengedett kézzel győzött amatőrben, akitől előtte kikapott már, pl: Váradi Jancsi, Gonzales (kubai), valamint egy román fiú, aki kétszer is elég csúnyán verte Pistit, még ifjúsági korában. Mindhárom esetben, később leengedett kezekkel iskolázta le ezeket a versenyzőket, fittyet hányva arra, hogy előtte már kikapott tőlük. Szerintem ez nem elbizakodottság, hanem óriási önbizalom.
pepeq
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-03-18 16:03:20
Tartózkodási helyCOLON Magyarország, Budapest

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: pepeq »

[quote author=coccodee link=board=profiboksz;num=1060281418;start=0#3 date=08/30/03 ť 02:36:01]Szerintem csak az elso 3-4 menetben tud gyozni Nagy ha valahogy elkapna egy Nagy utesel Chacon-t.A merkozes masodik feleben mar nincs eselye.Megis orulok a meccsnek,mert Nagy Jani-nak egy jo helytallas mar sokat jelentene.[/quote]<br><br>Osztom. Ugyanakkor számít az is, hogy Chacon/Nagy tudja-e majd a saját bunyóját hozni. Szerintem ezen dől el. Fejben. Rutin kapcsán is lehet hogy Chacon van előnyben, de szívben szerintem Jani most "jobban ott lesz", mint ellenfele.<br><br>Más: bárkivel fogadok 1 virtuális sörben,hogy Chacon az első 2-3 menetben passzív lesz, majd rámegy Janira. Jani meg megpróbál az elején irányítani, de csak kergetőzés lesz belőle, s Jani elbizonytalanodik. Szóval nyerjetek tőlem sört. :-)<br><br>P.
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Pisti,<br><br>Te hogyan iteled meg Nagy Jani eselyeit, ugy hogy mindket boxolot kozelrol is ismered, mindannyiunknal jobban...?<br><br>Szerinnem egyfajta csoda kellenne ahhoz hogy jani legyozze Chacont..<br><br>Alberto<br><br>
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Nagy vs Chacón!?!?

Hozzászólás Szerző: Pisti »

Nem voltam elbizakodott
BUTTON_POST_REPLY