Roy Jones doppingol !?

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Szabolcs
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 16:26:45

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Szabolcs »

Legibab...mert hihetetlen is!<br><br>És hidd el az európai ujságíróknak legalább akkor szenzáció lenne,hogy RJJ a világ legnagyobb bokszolója doppingol és itt van a mi "tiszta" tigrisünk, akinek az eredménye jobb és dopping nélkül.<br>Tehát ezek a kérdések bennem is felmerülnek!
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: WNB »

leibigab,<br><br>Szerintem ha elolvasod a braggingrightscorner cikkeit, akkor a kérdéseid jelentős részére választ fogsz kapni... ;)<br><br>Az 1-4-re biztosan - az 5-höz annyi megjegyzés, hogy 1 minta volt 2000-ben pozitív, az is csak most derült ki (de kiderült)...és az ellenőrzés lukas. Tehát jogilag bizonyíthatóan nem állna meg az állítás, hogy "évek óta doppingol", de jogilag sok mindent nem lehet bizonyítani, ami amúgy igaz...persze többnyire azt sem, ami nem igaz... ;)<br><br>[Hall esetében egyébként 10-szeres volt a szint (ami Jones-nál akkor 6-szoros).]<br><br>A dolog kulcsa az lehet, hogy csak egy 2003 júliusi Hall-nyilatkozat nyomán került újságíróközelbe a tény, hogy a doppingvizsgálat pozitív volt...tehát a vizsgálatokat végző vagy épp nem végző helyi ill. világszövetségeknek is kellemetlen, hogy hallgattak valamiről, amiről épp szólni is lehetett volna.<br><br>Ha jól belegondolsz, valójában semmilyen befolyásos szereplőnek nem volt érdeke (és tképp azóta sem érdeke), hogy ebből világraszóló botrány legyen - sem a szankcionáló, övkiadó szervezeteknek, de nyilván még mondjuk az HBO-nak sem...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Én is hallottam róla több helyről, hogy Roy Jones doppingvizsgálata pozitív volt a Hall elleni mérkőzés után, ezt nem is olyan régen a KOTV sorozatban is megemlítették. Kb. ennyiben: "Roy Jones-nak a doppingvizsgálata tesztoszteront mutatott ki a Richard Hall elleni mérkőzés után." Kissé hitetlenkedve fogadtam a hírt akkor is, és ez néhány kérdést "vetett fel" bennem.<br>1. A Hall elleni mérkőzés ideje már 3 évvel ezelőtt volt, miért csak most, 2003-ban "innen-onnan került napvilágra", miért nem közvetlen utána?<br>2. Ha 100%-ig bizonyítva van, hogy doppingolt, miért nem szankcionálják? Miért nem semmisítik legalább meg a Hall elleni mérkőzés eredményét a hivatalos szervek, ahogy ezt rögtön megtették pl. Botha-val vagy Mike Tyson-nal is. Csak azért nem, merthogy ő Roy Jones? Mike Tyson is van akkora név...<br>3. Miért nem kérdezik meg konkrétan a WBA/WBC vagy az IBF vezetőjét, hogy hogyan is volt ez a dopping téma?<br>4. Vagy miért nem kérdeznek rá pl. Roy Jones-ra is, és hozzák kissé "kényelmetlen helyzetbe"?<br>Ha 100%, hogy doppingolt, miért nem hozták nyilvánosságra (Itt most nem az internetre gondoltam, néhány "kósza cikk" terjedelmében, hanem pl. neves bokszújságok, televízió stb.) <br>5. Miért nem csapott le a témára néhány szenzációhajhász amerikai újságíró? (mert azért ha kiderülne a világ legjobb bokszolójáról, hogy rendszeresen doppingol(t) azért az mindenképpen szenzáció lenne.)<br>Én, személy szerint nem igazán tudom elképzelni, hogy ha kiderül a legjobb bokszolóról, hogy évek óta doppingol, hogy mindössze "csak egy ekkora" ügy kerekedjen belőle. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy ha egy maximum két mérkőzés erejéig pozitív a tesztje, azt el lehet sumákolni. De, azt hogy sorozatban, rendszeresen doppingolna és ezt évekig meg is ússza hivatalosan és ezekután is őt tartsák a legkomolyabb szakírók/szakemberek is a világ legjobb bokszolójának....azt már nehezen.
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: WNB »

Ádám,<br><br>Az első cikk (aladdinhall) volt az az interjú, ahol Hall elszólta magát...tehát minden dolgok kezdete.<br><br>A dátumok:<br><br>aladdinhall: ez a következő cikk szerint pár nappal a Hall-Letterlough [tehát 2003-jul-18] előtt készült<br>saraapologies: 2003-aug-01<br>sarajhall1: 2003-aug-07<br>sarajhall2: 2003-aug-09<br>saramuhammad: 2003-aug-16<br><br>(A sarabonds friss cikk (2003-okt-21), már a THG botrányt is tárgyalja és nem tartozik szorosan az előzőekhez...)<br><br>A te cikked a szorítón 2003-aug-28-i dátummal szerepel.<br><br>Azt sajnos nem tudom, hogy az általad említett Andreas Lorenz pontosan mikor mit jelentetett meg németül.<br><br>A cikkedben egyébként te is Jacob Hall és Marian Muhammad nyilatkozatait említed - itt pont ezek a nyilatkozatok szerepelnek a cikkekben (sarajhall1, sarajhall2, saramuhammad), de maguk az interjúk, egészben - és azokat a tényeket említik meg amikről amúgy te is szólsz (6szoros szint, 250$, doppingkontroll általános hiánya, stb.).<br><br>Ha Andreas Lorenz 2003-aug-1/7/9/16 után jelentkezett az infókkal, akkor kételkedj az eredetiségükben...ha nem, akkor ne kételkedj... ;)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: WNB »

Még annyit, hogy az előző hozzászólás végén megemlített cikksorozat magánvéleményem szerint nagyon korrektül van megírva...nem szenzációhajhász, de nem is mismásolóan puha - tárgyszerűségre törekszik, rengeteg részletet feltár - nem egy dolgot lovagol körül százszor, teszi ezt úgy, hogy döntő mértékben interjúkban elhangzott állításokra alapoz (ilyen esetben viszonylag nehéz a dolgokat utólag a bizonyítandó állítások alátámasztása irányában önkényesen manipulálni).<br><br>A cikkeket az első kivételével ugyanaz a személy jegyzi, egy bizonyos Elisa Harrison - szerintem érdemes lehet olvasni a jövőben is...<br><br>(Tképp azt se bánnám nagyon, ha akár más hazai oldalak bérfordítói jóvoltából egyszer magyarul is többé-kevésbé hiteles formában hozzáférhetővé válna ez a cikksorozat... ;))
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Carnivores
Super Champ
HozzászólásokCOLON 508
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Carnivores »

[quote author=WNB link=board=profiboksz;num=1066686748;start=0#0 date=10/23/03 ť 10:57:16]<br><br>[Azt is figyelembe kell venni - és csak súlyosbítja a helyzetet -, hogy Jones eleddig sohasem nyilvánított szimpátiát MP és kormányzata mellett, valamint ukrajnai kiadású doktori címmel sem rendelkezik - tehát Ádám [/quote]<br><br>És valszeg még nem próbálta lesöpörni az útról egy bálna mercivel a biciklivel munkába igyekvő Ádámot ;D<br><br>Egyébként ha Jonesnak bizonyítottan voltak ilyen irányú próbálkozásai,akkor butaság lenne azt hinni hogy ez csak "egyalkalmas dolog".  ???<br>
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: WNB »

Golyó, manchaster (sose hittem hogy egyszer megszülethet egy ilyen felsorolás ;)) - és mások, akik valóban feltétlen hívei Jonesnak és megkérdőjelezhetetlen ikonnak tartják...<br><br>[Ilyen esetekben szvsz pl. az Edgegod-féle általános hozzáállás az egészséges: NINCSENEK IKONOK, ill. minden ikon, aki ikonként viselkedik, az alapvetően gyanús és fokozottan borulékony - vannak jobb és rosszabb emberek - senki sem megkérdőjelezhetetlen...kivéve az RHCP-t... ;D]<br><br>Szerintem Ádám cikkének állításai az adott esetben sajnos tényeken alapulnak, tehát semmiképpen sem ignorálhatók - ráadásul az Ádám által említett állítások tényszerűségéről más forrás alapján is meg lehet győződni...(***)<br><br>[Azt is figyelembe kell venni - és csak súlyosbítja a helyzetet -, hogy Jones eleddig sohasem nyilvánított szimpátiát MP és kormányzata mellett, valamint ukrajnai kiadású doktori címmel sem rendelkezik - tehát Ádám objektivitása az adott esetben semmiképp sem tűnik megkérdőjelezhetőnek...de ezt csak mellékszálnak szántam. ;)]<br><br>Az a tény, hogy Jones egyszer hivatalosan is szteroid-pozitív mintát szolgáltatott, természetesen nem bizonyít olyasmit, hogy "20 éve doppingol", de az eset után nyilvánvalóan a "20 éve nem doppingol" állítás sem jelenthető ki teljes hitellel...ennyi.<br><br>Természetesen - szvsz - az sem igaz, hogy Jonesnak semmilyen indítéka ne lehetett volna doppingolni, mert a bokszán egyszerűen nem tud javítani a dopping - pl. a robbanékonyságot (amire azért bizony komolyan épít a boksza) adott esetben nyilvánvalóan könnyebb lehet fenntartani(!!!) segédeszközzel...de ez önmagában nem jelent többet, mint hogy természetesen igenis lehetett indítéka...<br><br>A Hall-elleni meccs feltárt és bizonyítékokkal is alátámasztott esete pedig emellett tényszerűen azt jelenti, hogy legalább egyszer engedett is a csábításnak - vagyis hogy a gyanú árnyéka itt már nem csak árnyék volt...<br><br>Ezután mindenki olyan következtetést von le, amilyet akar, vagy szimpátiája/antipátiája/tárgyilagosság-mániája diktál...egy biztos csak, hogy Jones "ikonsága" az eset után semmiképp sem maradhat megkérdőjelezhetetlen...<br><br>(***)<br># http://www.braggingrightscorner.com/aladdinhall.html<br># http://www.braggingrightscorner.com/sar ... es.html<br># http://www.braggingrightscorner.com/sarajhall1.html !!!<br># http://www.braggingrightscorner.com/sarajhall2.html !!!<br># http://www.braggingrightscorner.com/saramuhammad.html !!!<br><br># http://www.braggingrightscorner.com/sarabonds.html
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Carnivores
Super Champ
HozzászólásokCOLON 508
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Carnivores »

[quote author=WNB link=board=profiboksz;num=1066686748;start=0#0 date=10/23/03 ť 09:25:37]Egy kis kitekintés:<br><br>http://newstrove.com/cgi-bin/search.pl? ... Carnivores: <br>Házikolbász? háziszalonna?...vagy lehet, hogy a sok hal?! ;)[/quote]<br><br>Úgy minden :)<br>Tesco-s virsli,és Volume Mass nélkül 8)<br><br>OFF<br>
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: WNB »

Egy kis kitekintés:<br><br>http://newstrove.com/cgi-bin/search.pl? ... Carnivores:
Én 195centi vagyok,126kiló...
<br>Házikolbász? háziszalonna?...vagy lehet, hogy a sok hal?! ;)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: ppal »

Golyo<br><br>Megnézted Ádám cikkét? Az ott leírtakkal kapcsolatosan mit gondolsz?
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Manchester<br><br><br>Egyetértek. Kizártnak tartom, hogy Jones 20 éve doppingolna. Már az olimpián is iszonyatosan gyors volt. A kondija az edzéstől van, a reflexein és a boksztudásán szerintem nem segít a dopping. A fájdalomtűrő képességét felesleges fejlesztenie, mert ha eddig nem volt letesztelve, akkor ezért már kár lenne elkezdeni.
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: ppal »

Golyo kérésére módosítottam, hogy csak a témába vágó információ legyen a hozzászólásomban:<br><br>2003.10.23 09:28<br><br>Ádám információi alapján, úgy tűnik, lehet hogy azért nem foglalkozott például Hall RJJ pozitív dopping eredményével, mert neki is volt pozitív tesztje.<br><br>Ezek szerint a jelenség általánosnak tűnik.
manchester

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: manchester »

Nem hiszem, hogy doppingolna, egyszerûen egy zseniális öklözõ, aki emberfeletti tehetségével és fantasztikus sportszeretetével gyakorlatilag átgázol a mai profi boksz mezõnyön. Ennyi!
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Takarítottam. Ha lehet maradjunk a témánál. Köszi!
Szabolcs
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 16:26:45

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Szabolcs »

Tehát én 177 cm és 87 kg.Kb akkor mint lehetek mit PPal, de pontosan nem tudom megitélni!<br><br>Teljesen korrekt dolgokat mond, és maximálisan egyetértek vele.Igaz én soha nem szedtem semmit(még tejsavó fehérjét sem), de tisztában vagyok avval, hogy kevesebb károshatása van, mint a Tesco-s virslinek.<br><br>Kb ennnyit erről!<br><br>
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: edge »

Egy adalék a doppingtémához:<br><br>http://index.hu/sport/dope/
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Bodyguard
Újonc
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2003-10-22 22:53:01

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Bodyguard »

Sziasztok! Végre regisztráltam magam,eddig csak olvasó voltam itt a fórumon. Hmmm...engem úgy 5-6 éve kóros soványság miatt nem vittek el katonának. (195cm/63kg) Ehhez képest már elég jónak mondható a jelenlegi 81kg súlyom. Na üdv mindenkinek és bocs, hogy nem konkrétan a  topic témához szóltam hozzá. Csáó!  8)  <br><br>Bodyguard
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: TKO »

Most hülyét fogok kérdezni.<br>Szteroidból létezik olyan, hogy nem anabolikus?<br>Ha létezik, akkor pl melyek azok?<br><br>Azért a testsúly a csontozattól is függ.<br>Nekem van képem ahol 105 kg vagyok, de szerintem nem nézek ki akkorának, mint ppal :)
BUTTON_POST_REPLY