Roy Jones doppingol !?

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Szabolcs
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 16:26:45

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Szabolcs »

NA most itt nagyon sokmindenkivel nem értek egyet!<br><br>1.A táplálékkiegészítőket a VILÁGON SEHOL nem nevezeik doppingszernek.Ezek ugyanolyan teljesértékü tápanyagok(és nem hormonok), amiket nap mint nap megeszünk(fehérje, szénhidrát...)<br><br>2. Nem igaz, hogy a doppingszerek csak a maximális izomerőt képesek növelni...sőttt.<br>Az doppingszerek legalább annyi százalékben képesek a robbanékonyságot és a gyorsaságot növelni(nézzük csak meg az atlétákat és a régi nagy "rekorder" sprintert:Ben Johnson-t.)nem hinném,hogy  az izmomerő növekedés miatt futott akkora nagy rekordot!Azóta pedig csak fejlődtek a doppingszerek!<br><br>3.Az pedig, hogy állandóan ellenőrzik elég fura érv! Hiszen ha ellenőrzik ha nem, most is itt van egy eset,hogy szemethunytak mellette.Tehát hiába ellenőrzik, ha nem szankcionálják.<br><br><br>Továbbra is érdekel az eset és továbbra is kíváncsi lennék arra, hogy vajon mennyire lehet gyakori ez?Nekem van egy olyan gyanum, hogy gyakori, csak vagy lebuknak vagy nem.Vagy kijátszák a dolgot vagy nem sikerül.Általában sikerül.<br>Viszont ekkor ez azt  jelenti, hogy a szerek miatt egy gazdag, fejlett országban élő boxoló nagyon sok előnyt élvez a szerencsétlenebb társaival szemben.<br><br><br>
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: ppal »

Carnivores<br><br>Van több olyan táplálékkiegészítő, amelyek sokszoros vizsgálat, és évek óta tartó kutatások után is teljesen ártalmatlannak találtattak. <br><br>Ezek szedése véleményem szerint nem több, mintha C vitaminból viszünk be annyit, amennyit 10 kiló áfonya elfogyasztása esetén sikerülne magunkba tuszkolni.  Ezzel a logikával ez is természetellenes lenne, hiszen ki eszik 10 kiló áfonyát (egyszerre) :)<br><br>A kiváló minőségű fehérje készítmények, első sorban az izolátumok, azok közül is a CFM eljárással készültek, olyan mikrofrakciókat tartalmaznak, amelyek mindenféle edzés nélkül, hétköznapi, akár idős emberek számára is rendkívül kedvező hatással vannak.<br><br>Erdei Zsolt is reklámozott már pl. kreatin transzport rendszert tartalmazó tk-t.
deliszello
Reménység
HozzászólásokCOLON 77
CsatlakozottCOLON 2003-06-16 11:39:59

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: deliszello »

Szerintem sem veszelyezteti a boxot a dopping, ami elsosorban az izomgyarapodast es a teljesitmenynovelest celozza meg. Viszont az atletikai botranyra nagyon kivancsi vagyok, bar gondolom ha nevek kerulnek nyilvanossagra, nem a hosszutavfutok lesznek tobbsegben  ;)
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: gallien »

Pont ez az, ahogyan az orvostudomány fejlődik, egyre nehezebb határokat húzni. Szerintem nagyon komoly orvosi eredményeket használnak fel a teljesítménynövelés érdekében. A sportszervezetek meg kapkodják csak a fejüket.<br><br>A kondiról csak annyit, hogy manapság egy úszóvébén "öröm" nézni, ahogy négyszáz vegyes után a boldog győztes különösebb zihálás nélkül kirobban a medencéből ünnepelni. A békeidőkben két nap oxigénsátor kellett a túléléshez...<br>
Gabesz
Reménység
HozzászólásokCOLON 62
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Gabesz »

Manapság elég sok olyan nem tiltott szer van, amelyek hatása ha nem is azonos a szteroidokkal, de nagyon hatásos, ilyen például a creatine monohydrate. Testalkattól függően könnyen fel lehet szedni akár 4 kg izmot, viszonylag rövid idő alatt.  <br> <br>Carnivores, <br> <br>Szerintem amig valaki nem nyúl testidegen anyagokhoz, addig nyugodtan lehet természetesnek nevezni a dolgot. Abban a korban élünk amikor a tudomány már olyan szinten van, hogy képes az ember klónozására, igy ha egy élsportoló kihasználja azt a lehetőséget, hogy nagy mennyiségű fehérjét tud úgy bejuttatni a szervezetébe, úgy hogy ne kelljen hozzá megenni 5kiló pulykamellet és 30 tojást, teljesen normális. Persze szvsz. <br>
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Gallien<br><br>Nekem az a véleményem,  elnézve a testépítőket, akik rendesen kokszolnak, hogy az izomerejük az megvan, de a kondiciójuk viszont édes kevés.  Arra ott van a jól bevált "sok futás". Ha a sok futás mellett kokszolnak, akkor arra talán rátesz egy keveset a koksz, (merthogy még többet tud futni) de nem hinném, hogy sokat, mert a bodysok igaz nem futnak, de a koksz-tól viszonylag tűrhető állóképességgel kéne hogy rendelkezzenek "alapból is", ha "nagy" hatással lenne rá.  Evvel szemben ők  "megmozgatnak" tonnákat az edzésen, de ha le kellene futniuk 2-300 métert, már "komoly gondban" lennének.
Carnivores
Super Champ
HozzászólásokCOLON 508
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Carnivores »

[quote author=greg link=board=profiboksz;num=1066686748;start=0#3 date=10/21/03 ť 12:04:13]  táplálékkiegészítőkkel is simán fel lehet szedni, nem kell hozzá feltétlenül kokszolni.[/quote]<br><br>Azért ezekkel a táplálékkigészítőkkel vigyázzunk.<br>Sokan ebbe a fogalomba burkolják a "tápokat" is...<br>Ezt úgy magyarázzák ki,hogy ugyanmár ez természetes anyag,mivel egy kapszulában 30 tojásnak,meg vagy 5kiló pulykamellnek a teljes fehérjeállománya van belepréselve.De ugyebár ennyit egy ember meg nem tudna enni,így már nem lehet természetes a dolog :-/
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: ppal »

Néhány fajtájuk az agresszivitást, és állóképességet jelentősen növeli.
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: ppal »

gallien!<br><br>Nem hiszem, hogy jól értetted a hozzászólásom. Szerintem olvasd vissza. Egy szóval sem írtam, hogy szerintem nem doppingolnak. Azt írtam, hogy nem szabadna doppingolni, és nem tartom jónak azt a hozzáállást, hogy úgyis mindenki használ szereket.
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: gallien »

bocsánat, nem kötekedni akarok, csak kérdezem!<br>
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: gallien »

[quote author=leibigab link=board=profiboksz;num=1066686748;start=0#0 date=10/21/03 ť 12:40:22]Az ökölvívás elsősorban a technikára és a gyorsaságra épül és nem az izomerőre, ezért nem is igazán doppingolnak.[/quote]<br><br>kondi?<br><br>
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Én úgy tudom, hogy világbajnoki meccsen (és világviszonylatban a nagyobb gálákon) mindig van dopping vizsgálat,  a marihuana is rajta van a listán, ezért érvénytelenítették a Tyson v Golota meccs eredményét. 1986 elején a Tubbs V Witherspoon  WBA nehézsúlyú világbajnoki címmeccsen is marihuanat találtak a győztes Witherspoon vizeletében, aki azzal magyarázta, hogy biztos csak belélegezte a füstöt, amikor a barátaival bulizott. Don King közbenjárásával megbocsájtott neki a WBA és nem semmisítették meg az eredményt. (A bokszolók körében általában a marihuana a "legelterjedtebb doppingszer", de persze vannak kivételek is, akik tesztoszteronnal buknak. pl. a már említett Vargas. De, mindezekkel együtt azért a profi bunyóra nem jellemző a dopping.  (Mivel, ahogy Golyo is említette, attól nem lesz jobb bokszoló senki, csak izmosabb/fizikálisan erősebb. De, ez akár "hátrányosabb" is lehet. (pl. nem kívánt tömegnövekedés, esetleg lassulás...stb) Az ökölvívás elsősorban a technikára és a gyorsaságra épül és nem az izomerőre, ezért nem is igazán doppingolnak.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: greg »

Szerintem sem volt 84-85 kilónál több Jones a Ruiz meccsen. 4-5 kiló izmot pedig megfelelõ edzéssel, kajálással és táplálékkiegészítõkkel is simán fel lehet szedni, nem kell hozzá feltétlenül kokszolni.
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

A Ruiz-meccsel kapcsolatban:<br>Szerintem Jones távolról sem szedett fel 8 kg. izmot. Ha emlékeim nem csalnak, farmerben és pulcsiban állt fel a mérlegre (ez min. +2-3 kg), előtte valószínűleg megivott egy liter vizet, és máris csak 4 kg-t kellett felszednie.<br>Még így se rossz, de gyanítom, hogy Jones tényleges tömege kb. 84 kg lehetett.
egyenes

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: egyenes »

A megnemfogott tolvaj becsületes kereskedõ. ;) :D ;D
Carnivores
Super Champ
HozzászólásokCOLON 508
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: Carnivores »

[quote author=TKO link=board=profiboksz;num=1066686748;start=0#1 date=10/21/03 ť 10:54:50]<br><br>CArnivores,<br><br>Ha jól tudom azon a meccsen Tyson szervezetében mariuhanat mutattak ki, ami még testvérek között sem nevezhető doppingnak, sőt szerintem inkább komoly hátrány :)<br>Amúgy ha jók az ismereteim ha valaki füvezik, azt a fogyasztás után még kb. 30 napig ki lehet mutatni, viszont az LSD-t pl. sokkal tovább is.<br>De ez már más téma, mert ez nem is dopping  ;)[/quote]<br><br>Valóban marihuana volt...legalábbis ezt mondták... :D<br>De akkor miért diszkvalifikálták a végeredményt? ;) ::)<br>
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: gallien »

TKO,<br><br>a marihuana is rajta volt/van a listán. Amikor az első snowboard olimpiai bajnokság volt, akkor az aranyérmes srácnál találtak marihuánát (meglepő, mi ? ;D ), elvették az aranyat, aztán ha jól emlékszem vissza is adták, mert drognak, nem teljesítménynővelőnek nyilvánították. azóta nem tudom mi van.<br><br>
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: gallien »

ppal,<br><br>nem tűnt még fel, hogy minden doppinggyanúba keveredett sportolóról azonnal kiderül, hogy asztmás, vagy olyan betegségben szenved, amire muszáj szedni valamit? ha balhé van, rögtön kiderül, hogy minden sportoló oldalnyi listát küld el a hivatalos szerveknek, amin rajta vannak az aktuálisan szedett gyógyszerei. <br><br>az orvostudomány is ott teljesít jobban, ahol a nagyon sok lóvé van, egy lépéssel mindeig a doppingbizottságok előtt fognak járni.<br><br>szerintem tök egyértelmű, hogy mindenki szed valamit, de ez mondjuk legyen az én olyan megérzésem, mint a tiéd, hogy nem szednek!<br><br>üdv:<br><br>gallien<br>
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: TKO »

[quote author=Carnivores link=board=profiboksz;num=1066686748;start=0#1 date=10/21/03 ť 09:58:44]<br><br>Időnként buknak csak le emberek,főleg az atlétikában,mert az ellenőrzés még mindig nem általános,csupán szúrópróba jellegű.<br>Lehet hogy pl Vasmisi minden meccsén használt valami cuccot,de csak Golota ellen bukott le,mert akkor éppen chekkolták ;)[/quote]<br><br>CArnivores,<br><br>Ha jól tudom azon a meccsen Tyson szervezetében mariuhanat mutattak ki, ami még testvérek között sem nevezhető doppingnak, sőt szerintem inkább komoly hátrány :)<br>Amúgy ha jók az ismereteim ha valaki füvezik, azt a fogyasztás után még kb. 30 napig ki lehet mutatni, viszont az LSD-t pl. sokkal tovább is.<br>De ez már más téma, mert ez nem is dopping  ;)
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Roy Jones doppingol !?

Hozzászólás Szerző: ppal »

Ne haragudj, de a "mindenki szed valamit" hozzáállás számomra nem tűnik túlságosan célravezetőnek. Kicsit olyan, mintha beletörődve legyintenénk.<br><br>Mindenki aki szedi valamit óriási kockázatnak teszi ki magát, és a legrosszabb, hogy másokat is rákényszeríthet a tiltott (és veszélyes) teljesítménynövelő szerek alkalmazására.<br><br>Véleményem szerint mind a hobbi, amatőr, mind a profi sportban megengedhetetlen az ilyen magatartás. Izzadjon mindenki éveken, keresztül, és mondjon le az elkényelmesedett életmódról, aki hobbi szinten űzi valamelyik sportot, aki pedig szervezett formában teszi ezt, arra méginkább igaz.
BUTTON_POST_REPLY