Tyson vs Jones

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Ruiz elég sokáig cirkálósúlyú volt. De nem is ez a lényeg, hanem hogy minden idők egyik leggyengébb világbajnoka volt.  ;D
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Romsy »

[quote author=Szabolcs link=board=profiboksz;num=1058277819;start=0#0 date=10/23/03 ť 16:54:59]Tyson mikor is volt ennyi zsír nélkül?<br>Vagy Tua?[/quote]<br><br>Minden meccsükön<br>
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Szabolcs
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 16:26:45

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Szabolcs »

Carnivores...<br><br>Pont Ruiz az akire azt mondják, hogy IGAZI NEHÉZSULYU.<br>Nem tudom de nem nagyon láttam még 100 kg alatt a faszit!Még ugy sem, hogy jóformán semmi zsír nem volt rajta.De általában 105 kg körül mozog.És nem kigyurt a pasi.Tyson mikor is volt ennyi zsír nélkül?<br>Vagy Tua?<br><br><br>Az pedig, hogy nem nagy ütő:Holy-t azért Tyson mintha nem küldte volna padlóra, pedig azért ő is eltalálta párszor!<br>Sőtt Hollyt még senki nem küldte padlóra(kivéve Toneyt, de az nem fejre mért KO volt és én inkább a fáradságnak titulálom)<br><br>De tényleg,,,engem nem az zavar már régen, hogy Jones-t leírjátok, hanem hogy Ruizt is leírjátok, amikor szvsz egyértelmüen az egyik legjobb nehézsulyu.<br>Nagyon kívánncsi leszek amikor Tuát a visszavágón agyonveri, mert szerintem egyértelmüen esélyesebb!<br>
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Pár reagálás:<br><br>Mi az, hogy Sanders távolról sem nevezhető gyorsnak? Dehogynem, a méretéhez képest nagyon is gyors. Nehézsúlyban a leggyorsabbak közt van<br> <br>Tyson ellen mindenkinek az volt a taktikája, hogy ha közel került, lefogták. De mint már mondtam, ehhez erő és tömeg kell. Ha Jones próbálkozna ezzel, körbe lenne hajigálva, mint a rongybábu. Egyszerűen ő nem igazi nehézsúlyú. Ruiz meg nem számít, minden idők egyik leggyengébb nehézsúlyú bajnoka volt. Tyson még ma is klasszisokkal jobb nála.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Romsy »

És a reach-problémán milyen ügyesen átsiklottunk :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
manchester

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: manchester »

Visszatérve Wovára, te sem mondtad volna a Rahman ellen elszenvedett katasztrófális KO vereség után, hogy az a Lewis a földbe alázná Tysont. Szal ne légy te ebben olyan biztos, Wova ugyanabba a hibába esett mint Lewis, és Lewis leverte Tysont, úgyhogy ezt könnyen megtehetné Wova is, nem tudhatod, hogy az az ütés abban a pillanatban mennyire hideg fejre érte õt, stb, szal ez nem mérvadó. Wovának igenis lenne esélye Tysont megverni, sõt nem is kevés.
manchester

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: manchester »

Sok igazság van abban amit mondtál, de az pl nem igaz, hogy Tyson ellen betonáll kell (Lewis) Igaz õ ezt a fizikumával kompenzálni tudta, de Jones meg a tudásával teheti ezt. A kötélhez szorítás, az kicsit Jones sajátos stílusa, akkoris a "kötelelhez volt szorítva", mikor farzsebbõl kiütötte az ausztrál Kelly-t Nagyon rohamozott Ruíz, de Jones nem volt bajban, csupán erõsen koncentrálnia kellett illetve nagyon oda kellett figyelnie a meccsre, de kézben tartotta a meccsét a kezdõ gongszótól a végsõig. A legnagyobb nevektõl pedig télleg kikapott, mert az igazán nagy név abban az idõben Tyson mellett a Holyfield és a Lewis név volt, persze én most az elmúlt 5-10 évrõl beszélek. Azt meg igazán sztem mi sem tudjuk, hogy valójában mire képes Tyson, mert nagy a csend körülötte, míg Jones pedig azért minden évben hozza a kötelezõt, néha még többet is, mint ez a nehézsúlyú kiruccanás. Úgyhogy sztem így látatlanban nehéz megítélni Tysont, mert nem sokat ad magáról, az meg, hogy fél perc alatt kivégezte a nem épp az elithez tartozó Etienne-t, az nem nagy szám, elõtte pedig csúnyán leszerepelt Lewis ellenében. Maradjunk annyiban, hogy ha összejön a meccs, fantasztikus élményben lehet részünk, és elvileg bármi megtörténhet, de a Lewis menedzsment is tart Jonestól, mint ahogy hallhattuk, holott Lewisnak is van akkora ütõereje mint Tysonnak, mindenesetre ha összejön jól fogunk szórakozni az biztos. ;)
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Manchester<br><br>- A gyorsaság valóban relatív, de egyáltalán nem mind1, hogy milyen a két bunyós gyorsaságának az aránya. Többek közt ez az arány befolyásolja, hogy Jones képes lesz-e olyan rendszerességgel és pontossággal megelőzni Tysont (akinek mint látjuk, jóval nagyobb az ütőtávja, mint Jonesé), mint Ruiz ellen. Mivel Tyson gyorsabb Ruiznál Jones hibaszázaléka nagyobb lesz, ergo több ütést fog benyelni, másképpen fogalmazva kevesebbet fog tudni kivédeni.<br>- Ruiz ütéseinek tisztaságával kapcsolatban: részben igazad van, de részben nem. Ezúttal ugyanis nem lesz kritérium a teljesen tiszta találat. Tyson akkora erőt képvisel, amit Jones kéttős fedezéke nem tud feltartóztatni - ellentétben Ruiz erejével. Persze elképzelhető (bár nehezen), hogy a menet során nem adódik olyan alkalom, hogy Jones a kettős fedezék mögé szoruljon, de egy picit pontatlan találat még így is hatalmas rombolást vihet véghez.<br>- Erős túlzásnak érzem, hogy Tyson minden nagy névtől kikapott, ez a mondat így nagyon nem állja meg a helyét. Bár erről már jópárszor vitatkoztunk itt a fórumon, szóval nem akarok újra belemenni. Tény, hogy Holy és Lewis voltak a legnagyobb ellenfelei, de az, hogy csak ez a két bunyós volt híres, nem igaz.<br>- John Ruiz is felőrölte Holyt, és nem csak egy ütésnek volt szerepe abban, hogy leküldte, de ezzel nagyon eltérünk a témától, szóval ezt a kérdést én nem feszegetem tovább.<br>- Az ütésállóság szerintem sem függ a tömegtől. Persze nyilvánvaló, hogy egy harmatsúlyó nehezebben bírná egy nehézsúlyú ütéseit, de ettől függetlenül Jones minden további nélkül rendelkezhet egy nehézsúlyú bunyós ütésállóságával. Csakhogy Mike Tyson ellen édeskevés az, hogy valaki nem üvegállú. Itt betonállkapoccsal kell rendelkezni. Az, hogy Jones rendelkezik-e ilyennel vagy nem, még nem derült ki, ezen a meccsen ki fog.<br>Továbbá: bár a tömeg nem számít az ütésállóság kérdésében, de abban igen, hogy mennyire bírja az ellenfél ütéseinek a ˝tömegét˝. Nyilvánvaló, hogy könnyebb ledönteni a lábáról egy 84 kg-s embert, mint egy 100 kilósat. És ha valaki képes még egy 120 kilós embert is egyetlen ütéssel felborítani, az Tyson. Nem feltétlenül azért, mert az ellenfél megrendül, hanem azért, mert az ütés ereje elsodorja.<br>Lehet, hogy egyáltalán nem szédül, mikor a földre kerül, de nincs más választása, mert a lábai nem tartják meg. Ráadásul pont Jonesnak erre jó esélye van, mivel rengeteget mozog és táncol, és ha éppen egy instabilabb pillanatban suhintja meg egy Tyson-ütés, akkor a padlón köt ki.<br>- Nem mondhatod komolyan, hogy az a Wladimir Klicskó, akit a gyorsnak távolról sem nevezhető Corrie Sanders ki tudott ütni, meg tudná fékezni a rohamozó Tysont... Vitalij más kérdés, szvsz az ő álla egész jó, neki több esélye lenne Tyson ellen, de Wova feküdne, ez meggyőződésem.<br>- És végül: ne gondoldd, hogy Jones örömében ment a kötelekhez. Tudja, hogy ott a legsebezhetőbb, kizárt, hogy Ruiz ellen kockáztatott volna. Azért került oda, mert beszorították. Ezt Tyson is meg tudja csinálni. Elég, ha egy másodperccel tovább marad a sarokban a kelleténél, és vége.
manchester

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: manchester »

D-guy, soronként megyek végig!<br><br>Tyson az elsõ menetekben azért olyan "gyors", mert még bírja erõvel, de a +20 kiló senkit sem gyorsít fel, ugye ha 2 azonos lökettérfogatú kocsi van, akkor a könnyebbik a gyorsabb, egyébként meg a gyorsasága akkor ér vmit, ha gyorsabb mint Jones, hisz a gyorsaság is relatív, mindig az adott ellenféltõl függ, hogy mit is ér.<br>Ha megfigyeled, fejre akkor kapta el Ruíz Jonest, amikor Jones kicsit kinyílt, és felelõtlenebbül csapkodott, egyébként képtelen volt õt eltalálnia, csak akkor amikor Jones kinyitott a pofonjait, akkor adódott lehetõség Ruíz elõtt, de amikor Jones a higgadt, ütõtávon kívüli bunyóját produkálta, rendre megelõzte, és vitte el a meneteket. Ruíz ütõereje természetesen nem fogható a Tyson-éhoz, de amíg õ leütötte Holy-t, addig Toney csak felõrölte, vagyis nem tudott rá olyan megrendítõ ütést mérni, persze a Ruíz-Toney összehasonlítás a Jones-Tyson meccs szemszögébõl hasztalan, csak úgy megemlítettem, hogy azért Ruíz sem akárki. Az, hogy Tyson képes 1 ütéssel sok nehézsúlyút kívégezni, az igaz, de pl az ütésállóság nem feltétlenül függ a súlytól, mert ugyan az ütés elviheti, de azért mert vékonyabb testalkatú még bírhatja az ütéseket, és semmi nem bizonyította még, hogy Jones nem bírja az ütéseket, persze Tyson más, de azért Jones sem porcelán állú. Ott van Toney, õ is középsúlyú volt vmikor, kicsit más az alkata mint a Jonesé, de ettõl nem fogja jobban bírni az ütéseket. Tysonról meg annyit, hogy az igazán nagy nevektõl rendre kikapott (Holyfield, Lewis) a 2 ukrán is kivégezné sztem, azt meg elég nehéz megítélni, hogy milyen is a tudása, formája pillanatnyilag, hisz nem futószalagon játssza a meccseit, és az az Etienne meccs sem vmi mérvadó. Asszem mind2 bokszoló mellett szólnak érvek, benne van a pakliban, hogy 1 ütéssel kiüti Jonest Tyson, de sztem ha vigyáz, megoldható ez a feladat, és én a helyében ezeket a kötélhez szorításokat kihagínám, mert még Ruíz ellen belefért, de inkább a jó kis táncikálás és megmozgatás jöhetne be, amikoris Tyson mindig 1 vagy 2 ütemmel Jones mögött lenne.
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: paja »

Jones nem hiszem hogy lábon kihúzná az első 2 menetet...<br>Hiába védekezik fantasztikusan, Tyson simán átüti a kettős fedezékét, fogásnál pedig Mike ellöki a fenébe őt. Ha sikerül egy olyan Mike Tysont odaállítani aki nem lassul le, nem adja fel lelkileg az egészet az első luft ütések után, és képes hajtani még 3-4 menet után is (bár nem hiszem hogy addig ne lenne vége... ;D ) akkor biztosan beakad az az 1 ütés...<br>Lewis is ellen is félelmetes volt Tyson az elsőben, Jonest ki fogja ütni... Hogy egyenes barátunk klasszikus egysorosát idézzem: "egyszer mindenki emberére akad"<br>Csak az a valaki nem Darius, hanem Tyson  ;D persze szvsz :)
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Romsy »

manchester: különben Tyson ütőtávja közel 2 méter, Jones-é meg 182-184 körül van.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Visszatérve a témához, Tyson kordában tartásához nagy fizikai erő kell, ami Lewisnél megvolt, de Roid Jonesnál nincs. Nem tudja lefogni, Tyson van annyira erős, hogy simán átüti a fedezéket, vagyis még egy védett ütés is elég kellemetlen lehet. Egyszerűen úgy érzem, túl erős Joneshoz. <br><br>Jones lábmunkája persze nehézsúlyban páratlan, ezért van esélye, hogy túlélje az első meneteket, de nem erre fogadnék.
Carnivores
Super Champ
HozzászólásokCOLON 508
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Carnivores »

Manchester<br><br>Nem értelek.<br>Mire alapozod azt,hogy Jones képes legyőzni az öreg Tysont aki ugyan messze nem a régi,de még mindig veszélyes.???<br>Az első három menetben Miska nagyon támad,és üt nem kicsiket.De nem úgy ahogy Ruiz hogy csak játszik,hanem ROHAMOZ!!!Egy Lewis le bírja fogni ezeket a vehemens erőket,de Jones ehhez egész egyszerűen kevés...<br>Lehet,hogy ha végig szaladgálna Tyson elől a ringben,s megvárná míg az hullafáradt lesz,akkor talán kipontozhatná.Kiütni nem hiszem hogy ki tudná.<br>Márpedig ha Misi talpon van 12 meneten keresztül,akkor nem létezik hogy ne találjon be legalább egyszer.S akkor RJJ-nál kakukk ::)<br>
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

OFF<br><br>Edgegod, Manchester<br><br>Szerintem a személyeskedést nem itt kéne folytatnotok, persze ez szubjektív<br><br>ON<br><br>Manchester<br><br>Kérlek olvasd el figyelmesebben, amit írok. Nem azt írtam, hogy a +20kg gyorsít, hanem azt, hogy Tyson esetében az 1. menetben ez kellő gyorsasággal párosul.<br>Most akkor még1x utoljára, rendbe szedve leírom az érveimet, és örülnék, ha Te is ilyen tételesen cáfolnád meg őket.<br>- Tyson az első menetben nagyon gyors, a mai nehézsúlyú mezőnyben nem is nagyon tudom ki rendelkezik ilyen sebességgel a legjobbakon kívül. Jones gyorsabb, Lewis kb. ilyen gyors, Byrd talán-talán.<br>- Ez az erő hatalmas sebességgel párosul, és ezért lesz nagyon nehéz dolga Jonesnak.<br>- Ruiz lassabb, statikusabb, gyengébb az első menetben, mint Tyson, így az, hogy ő kb. 3x-4x tisztán FEJRE is elkapta Jonest, arra enged következtetni, hogy Tyson ezt kb. 3x ekkora hatásfokon képes lesz kivitelezni (ez vagy azt jelenti, hogy 3x annyit talál, vagy 3x akkora erővel, esetleg mindkettő, de a végeredmény ugyanaz)<br>- James Toney, a cirkálósúlyú világbajnok is képes volt leütni Holyfieldet, tehát nem érdemes Ruiz oldalán a nagy ütőerő előnyét említeni. Azt pedig Te sem gondolhatod komolyan, hogy Ruiz ütőereje egyáltalán összemérhető lenne Tysonéval.<br>- Jones gyorsabb, mint Tyson, ebben is igazad van, és a védekezése a tökéletesség határait súrolja! De csak súrolja! Nem tökéletes, benne van a hiba lehetősége egy lassú bokszolóval szemben is. Pláne egy kiváló tempóban, kiváló sebességgel, erővel, pontossággal ütő bunyóssal szemben. És itt jön a kérdésem: szerinted mi az, ami garantálja, hogy Jones tisztán bekapott ütés nélkül kihúzza az első menetet? Mi az a tényező?<br>Azért fontos ezt a kérdést feltennem, mert Tyson egyetlen egy tiszta ütése nem félnehézsúlyúakat, hanem kő kemény nehézsúlyú bunyósokat terített le, és terít le még ma is.
manchester

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: manchester »

Edgedod!<br><br>Kérlek említs ezen a 2 dolgon kívül akármilyen hasonló bakit. Az a nemrég kb szintén 1 éve volt, illetve csak nem vagy képes tartani magad ahhoz, hogy az adott szituban szerepelj, nem pedig hosszasan visszamenõleg. El is ismerem, hülyeség volt, egyéb dolgot tudsz még említeni, vagy pedig ezt a 2 dolgot fogod még ismételgetni 1 pár ezerszer? Mi lenne ha kicsit kibõvítenéd tarsolyodat, és nem ezt a két dolgot említenéd. Ezt a 2 marhaságot meg is írtam a pbx-en, viszont kíváncsi vagyok, hogy ennyire be vagy gyepesedve, vagy önállóan is tudsz újat mutani.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: edge »

manchester<br><br>Rajtad kívül nagyjából mindenki tisztában van vele, hogy ha Jones az elsõ néhány menetet (2-3) megússza, akkor valószínûleg simán legyõzi Tysont. Addig viszont nem neki állna a zászló.<br><br>Rólad meg annyi bõven elég, hogy kb hetente változik a véleményed, nemrég még azt írtad, hogy Kótai Misi megverné Shane Mosleyt. Ezek után azt hiszem nem kérdéses, hogy témától és véleménytõl függetlenül miért nem áll le veled "eszmecserére" épeszû ember.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
manchester

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: manchester »

Edgegod, vagy szambadi, vagyis inkább nobody, me kb annyit érsz, ne dumáljál már itt nekem, asszed nagyon nagy ész vagy, hozzászólásod az nincs, csak kritizálod az embert. Mindenki mondott már hülyeséget, gondolom a szülõszobában te sem a Sinus tétel bizonyítását írtad fel. Ami hülyeség volt, azt el is ismertem, gondolom ezeket te el is olvasod már névtelen felhasználóként az pbx-en. Ne olyanokkal gyere, amik már lezajlottak, hanem cáfold meg, hogy Tyson nem akkor mint Jones, hanem 2m és az ütõtávja is jóval nagyobb. Ha te azt így gondolod, akkor ügyi vagy, ha meg elismered, ami egyébként is tény, akkor nemtom mirõl beszélünk. Tessék, hallgatlak, meghallgatom, amennyiben nem úgy gondolod, hogy Jones és Tyson ütõtávja illetve magassága kb azonos. Illetve arra is kíváncsi lennék, hogy melyik gyorsul jobban az elefánt vagy az egér, mert ezek szerint szted az elefánt. Várom az ellenvéleményeidet, de a no commentes duma már nagyon uncsi, mert aki csupán egy dologgal tud jönni, ráadásul egy olyannal, ami közel egy éves, az elég begyepesedett agyú lehet, mert különben az aktuális dolgokat cáfolná, nem pedig a régiekkel jönne.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: edge »

manchester<br><br>Kell ide ez a sok sületlenség? Nem elég ha a px-en osztod az észt? Megvan nekünk a magunk Szabolcsa ...<br><br>No contest ( izé .. no comment ;) )
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
manchester

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: manchester »

Arról beszélek, hogy se a magassága, se az ütõtávja nem nagyobb. Na most ha 2 azonos magasságû öklözõ mérkõzik, akiknek az ütõtávjuk is kb azonos, akkor szted nem a gyorsaság alapján dõl el, hogy ki tud ütést bevinni? Nem arról beszéltem, hogy Tysonnak nagyobb az ütõereje, ez természetes, de Rubinnak is nagyobb volt az ütõereje mint a legutóbbi ellenfele, mégis kikapott. Az ütõerõ csak akkor ér vmit, ha már elõ tudod készíteni a lehetõséget, hogy bevidd az ütést. Hiába az ütõerõ, ha nem tudsz vele élni.
Carnivores
Super Champ
HozzászólásokCOLON 508
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Carnivores »

[quote author=manchester link=board=profiboksz;num=1058277819;start=0#0 date=10/23/03 ť 11:25:41]gyorsítja, . VAGYIS TYSONNAK SEMMILYEN FÖLÉNYE NINCS, MEG KELL ELŐZNIE JONEST!! .[/quote]<br><br>Ez valami vicc,vagy fizetett RJJ reklám? ;D<br>
BUTTON_POST_REPLY