Tyson vs Jones

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Zombie
Újonc
HozzászólásokCOLON 50
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:24:57
Tartózkodási helyCOLON Szeged

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Zombie »

[quote author=Alien link=board=profiboksz;num=1058277819;start=0#0 date=07/25/03 ť 09:58:20]Akkor miért van mégis annyi KO nehézsúlyban? Csak..;D<br>[/quote]<br><br>Szerintem azért van több KO, mert itt már annyival lassabbak a bokszolók, hogy a több a jól eltalált ütés.
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Alien »

greg!<br><br>Abszolut igazad van, de ha már itt vagyok akadékoskodok egy kicsit..<br>Az ütõerõ-súly-testméret külömbség természetesen számít, de ez inkább az alacsonyabb súlycsoportokra érvényes. Tehát  minél feljebb megyünk ez az arány annál jobban kiegyenlítõdik.... Pl: Egy 130 kg-os ember nem üt  erõsebbet mint egy 90-95kg-os mert a súly (és a felesleges izomzat) egy szint felett a technika a mozgáskoordináció és a robbanékonság rovására megy........Akkor miért van mégis annyi KO nehézsúlyban? Csak..;D<br>Mindezekkel együtt persze Tyson nagyobbat  üt és elméletileg  több esélye van a gyõzelemre de  a korábban említett tények-pletykák ismeretében nem elképzelhetetlen egy Jones gyõzelem...<br>Ha  vmi csoda folytán összejönne, pár dolog amit elfelejtenék Jones helyében: Az elsõ 5 menetben odállni hirigelni. Megállni egy pillanatra is.Kettõsfedezék. Leengedett kezekkel bohóckodni.<br>És mit csinálnék?.....Folyamatosan mozognék lábon   jobbra-balra, Rengeteg villámgyors balegyenes.....megpóbálnám Tyson bunyóját összetörni, ha megindulna, tempóból 1-2 ütéssel fogadnám majd fogás,dulakodás..leforgatás...No ezt kéne vagy 5 meneten keresztül.. ;D
Fight....
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: greg »

Alien!<br><br>Szép, amit Jones-ról mondasz, de a testmérettel, súlyal és ütõerõvel nem lehet a végletekig játszani...<br>Tyson ütései sokkal nagyobb, nehezebb, igazi kemény, acélállú nehézsúlyúakat is álomba ringattak már. <br>Jones kettõsfedezéke a köteleknél itt nem jönne be! Tyson játszva átütné, még a 115 kilós Nielsen-ét is lazán átütte, nemhogy a 88 kilós Jones-ét. <br>Ha Jones ezen a meccsen egyetlen ütést is beszed, vége van. Én így látom.
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Alien »

Gondolom, Tyson neve azért kerül sok helyen mostanság elég gyakran a potenciális ellenfelek közé, mert maga a név eleve vonza a szemeket bárhol is fordul meg a médiában.<br>Másrészt a pletykákból, harmadkezekbõl szerzett infókból  arra következtethetünk, hogy sajnos folytatja azt az utat aminek a végén a legrosszabb dolgok  is megeshetnek vele....<br>Nekem mint  Tyson fannak ez nagyon rosszul esik.. :'(<br>Ráadásul azzal a tudattal , hogy még a mostani fizikális képességei alapján  is  ott lehetne a TOP-on...<br>Csupán lelkiekben kéne összeszednie magát és újra hinnie kéne magában vagy egy olyan ember kéne mellé aki elhiteti ebben és megerõsíti õt mint anno D'Amato vagy Atlas....nem pedig a körülötte forgó csõcselék a"mutha fucka ganxta rappers"  akik csak anyagilag akarják lehúzni..........<br>Ennek  az embernek a drámája nagyon hasonlít egy mostanra már hiteltelen másik szupersztáréra..... Az illetõ......Michael Jackson.. :-/<br><br>Jones Vs Tyson?<br><br>Jonest illetõen nincsenek kétségeim...Õ minden mérkõzésére szívvel- lélekkel felkészül, mindig hozza a formáját.<br>Itt minden, mint azt sajnos az utóbbi idõben megszokhattuk Tyson-on múlik. Ha képes összeszednie magát és felkészül akkor 1-2 menet alatt megehetné Jonest...........ha nem, akkor a belassult és idegileg megtört Tysont  Jones  játszva kipontozva megveri................
Fight....
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Tyson-Jones : (szerintem) Tyson kifekteti Jonest. A tippem az, hogy 2 menet alatt. Ha nem ez tortenne, akkor is, 12 menet alatt boven eleg egy nagy utes. Egeszseges ember nem viselne el egy Tyson-bombat ket labon ;D Jones meg nem hinnem, hogy annyira agyon tudna verni Tysont, hogya 12. menetben mar ne legyen ra veszelyes. Szal szerintem Jones ki fog esni meg a ringbol is :)<br>Tua: Na ot aztan nem csodalom, hogy senki sem zargatja olyan nagyon :) <br>A kisebbik Klicsko: nehez lesz talpra allnia, foleg ilyen Universumos managelessel :) Nem is ertem, hogy miert nem talalnak neki nagydarab, nagyot uto sparring partnert olyan konnyen... Tenyleg "nagyon" messze kene menni egy ilyenert ;D<br>
bandi
-----------------
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: paja »

[quote author=Santos link=board=profiboksz;num=1058277819;start=0#3 date=07/17/03 ť 12:04:21]folynak a novemberi Tyson - Klitschko meccs tárgyalásai... Wladimir Klitschko a félreértések elkerülése végett...[/quote]<br><br>Hát én az Uni helyében most nem vállalnám be Tysont.<br>Most a bratyó hátán szépen vissza lehetne evezni a csúcsra, fokozatosan felvezetve (nem hurkával, de mondjuk Ruiz most beleférne talán, lényeg hogy ne legnagyobb ütők közül kerüljön ki az ellenfél).<br>Ha Tyson kifekteti az ukránt az első,második menetben (aminek azért reális esélye van Vova állát ismerve) akkor Vovárol nehéz lesz lemosni a lágytojás, nyálas szépfiú, chicken, és hasonló jelzőket. ;)<br>
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: TKO »

Tyson - Wlad Klitschko<br>Tyson - Jones<br>Tyson- Botha<br><br>Hmm...szóval mindenki szegény Vas Miska skalpját akarja...<br>Az lenne a legjobb, ha kiütné mind a hármat, aztán elmenne nyugdíjba :)<br>
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: greg »

Tyson W KO1.<br><br>Jones túl messzire megy, az egészségét kockáztatja.
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Santos »

Most olvastam egy fórumon, hogy az NZ National Television-be ma este (ugye el van "tolódva" az idő) bemondták, hogy folynak a novemberi Tyson - Klitschko meccs tárgyalásai... Wladimir Klitschko a félreértések elkerülése végett...
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Santos »

RJJ: 193 font ~ 87,53 kg<br>Ruiz: 226 font ~ 102,5 kg
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: TKO »

Sama,<br><br>Ilyen tutira nem lesz!<br>Roy-nak sztem még egy befüvezett Tyson is túl nagy falat lesz  :)<br>Egyébként tudja vki, hogy Ruiz ellen mennyivel mérlegelt Jones?<br>
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Sama »

Elore hallom a fanyalgokat RJJ gyozelem utan "persze-persze benyugtatozott Tyson ellen konnyu volt, de megneznem RJJ-t xy ellen, talan akkor elhiszem, hogy jo, meg hogy keresnivaloja van a nehezsulyban..."  ;)
If you don´t want pain
You don´t understand
siraly007
Reménység
HozzászólásokCOLON 85
CsatlakozottCOLON 2002-11-29 14:42:46
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: siraly007 »

Ez a meccs,ha összejön,véleményem szerint Jones igazi nehézsúlyúvá avatása lehet.Tyson biztos,hogy eltalálja az első menetekben,és ha Jones ezután is "eszméleténél marad",akkor tényleg bárki ellen kiállhat,újat már nem fog tapasztalni.Technikai téren azt hiszem,már mindent kipróbáltak ellene,már csak az állát kell igazi próba alá tenni.És ha megveri Tysont(véleményem szerint pontozással),akkor jöhet a Manchester........ ;D
Sirály, az új 007-es ügynök!
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: gallien »

Nagypapi,<br><br>végre valaki! Szerintem is sok van Tysonban, csak elmaradtak mellőle a normális fazonok. Sok pénz, sok hülye! Ráadásul akárhová megy biztos sokan provokálják. Én nagyon kedvelem, és szurkolok neki, hogy legalább egy nagy dobása legyen még!<br><br>gallien<br><br><br><br>
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Harlequin<br><br>Itt (Jones V Tyson) valóban csak az egyik fél van pályafutása csúcsán, de a mérkőzés izgalmát éppen ez adja, hogy adott esetben így már akár Roy Jones-nak is LEHET ESÉLYE. Mert, ha Tyson is most lenne a csúcson, az inkább egyoldalúbb meccs lenne... és arra kevésbé lennének a nézők kíváncsiak. (persze ettől még lehet gyors, vagy unalmasabb mérkőzés is belőle). Valamint, D-guy-al egyetérthetünk abban, hogy Tyson még "evvel" a formájával is a mezőny nagyrészét megborítaná!
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

<br>Az első Tyson-meccs, amit élőben láttam, a Botha elleni volt. Így pusztán életkorom miatt lemaradtam róla, hogy Tyson-fan legyek.<br>Azon az első meccsen (vagy talán a Savarese ellenin), a kezdés előtt Mike idegesen járkált fel-alá a sarokban, amolyan "tűrte Miklós, ameddig tűrhette" tekintettel. A kommentátor közben az előéletét mesélte: börtön nemi erőszakért, fülharapás, etc.<br>Teljesen el voltam hűlve, micsoda egy vadember.<br>Azóta viszont egyre kevésbé hiszem, hogy egy agyatlan, agresszív állat volna. Inkább úgy vélem, csak egy rossz társaságba került, eltévedt bárány. (Persze, én itt vajmi kevéssé ismerhetem Tyson igazi énjét - ezek csak a felületes ismereteim alapján született benyomások.)<br><br>A Tyson-Jones meccset pedig én nem szeretném igazán (legalábbis a Lewis-Jones előtt nem).<br>Egyrészt nagy kár volna Tysonért, ha a pályafutása méltatlan lezárásaként egy középsúlyúként induló elverné.<br>Másrészt nagy kár volna Jones-t látni, ahogy mereven fekszik a padlón, ha Tyson egyszer komolyan bever neki.<br>Így hát akármelyikük nyerne is, rossz szájízem lenne utána. Bár az biztos, hogy izgalmas ütközet is lehetne belőle.<br><br>Ami egy esetleges Byrd - Jones párosítást illet: jobban szeretek olyan meccseket nézni, ahol a felek képesek kárt tenni egymásban. Nem áhítozom véres, brutális, "csak 18 éven felülieknek" kiütésekre, de szeretem, ha valamelyik küzdő döntő fölényt tud kiharcolni. Szvsz ez a párosítás ezt a lehetőséget nem hordozza magában, ezért engem messzemenőkig nem érdekelne.<br><br>Nagypapi
Öregember nem gyorsvonat.
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Harlequin<br><br>Így már értem, mire akarsz kilyukadni... de egy dologra felhívnám a figyelmedet. Tyson valóban nem egy nagy bunyós ma már, és valóban nem produkált maradandót az elmúlt években. A hozzászólók nagy része - köztük én is - ezért mondja azt, hogy ha Jones 3 menetet túlél, akkor szinte biztos, hogy hülyét csinál Tysonból, talán még ki is üti.<br>De Tyson még mindig, ilyen pocsék formában is életveszélyes az első menetben. Nielsennek is valami döbbenetes erővel esett neki, Lewisnak is, Etienne-nek is. Ez a lendület max 1,5-2 menetig tart, de nem tudom elképzelni, hogy Jones ennyi időt bekapott ütés nélkül kihúz.<br>Ez adja a mérkőzés izgalmát, szvsz. És még egy ilyen, pocsék Tyson is kiütné a mai nehézsúlyú élvonal legalább 60%-t, ez meggyőződésem. Csak Lewis, Byrd, talán Vitalij vehetné fel ellene eséllyel a küzdelmet. Wova álla nagyon gyanús, ezért nem sorolom őt ide.
Harlequin
Kihívó
HozzászólásokCOLON 105
CsatlakozottCOLON 2003-05-05 19:02:45

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Harlequin »

D-guy : egyáltalán nem írom le azt a bunyóst akinek ritkán van mérkőzése. De, ha baromi ritkán mérkőzik és akkor sem nyújt semmit, akkor miért értékelném nagyra? Márpedig mondhattok akármit Tyson az elmúlt 3 évben semmit sem tett le az asztalra. A sportértéket pedig valamilyen szinten az adott bunyós aktuális formája alapján ítélem meg. Ha egy elborult elméjű, formán kívüli bunyós bokszol, akkor annak lehet bármilyen előélete 10+ évvel korábbról jelenleg nincs semmi értelme ringbe lépnie. Ez a problémám Tysonnal. És ne mondja nekem senki, hogy a mai Tyson olyan marha jó bokszoló lenne. Szóval egy Ali-Tyson meccsnek sem lenne sportértéke pedig a maga idejében mindkettő jó bokszoló volt. A ringben amúgy nem a taktikus bokszolókat szeretem, hanem a jó bokszolókat. Szerintem a jó bokszolónak mentálisan is rendben kell lenni. Gatti, Ward és a hasonló pörgős agresszív bunyósokat pedig szeretem. Bármilyen bunyóst szeretek, ha nem alszok el a meccsén :) Szóval Ottke kimarad :) Lehet, hogy alapvetően az a bajom, hogy nem igazán vagyok képes szétválasztani a ringben mutatott produkciót a normál életben mutatott magatartásukkal. Bár balhé még belefér, ha közben a ringben is hozza a teljesítményt és a legnagyobb győzelmét nem a felesége ellen éri el. Ugye Corrales sem egy jófiú, de mióta kiszabadult nagyon jól teljesít. De ugye a vitatott úriember csak a ringen kívüli viselkedésével marad a reflektorfényben. Mindehhez ismételten hozzáfűzöm, hogy magánvélemény. Ha valakit sért attól elnézést kérek.<br>Legigab : az ilyen régi dolgokban még annyira sem vagyok otthon mint a jelenkoriban, de amennyire tudom ott két olyan bunyós találkozott aki a csúcson volt. Itt ez nem áll fenn.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: leibigab »

D-guy<br><br>Nem gondolom, hogy Byrd vagy Rahman Tyson ellen is nyert volna, de azt gondolom, hogy Byrd-nek talán kicsit több esélye lenne Tyson ellen mint Rahman-nak. A stílusuk révén Byrd esetleg ki védekezhetné, kimozoghatná a "Vasat", míg Rahman-nak erre még kevesebb az esélye, mivel ő hajlamos lenne lállni "verekedni" vele.  Tyson-nal leállni egy "hirigre"pedig számára nem sok jót ígérne.<br><br>Harlequin<br><br>A 60-as években a nehézsúlyú Sonny Liston-t is eféle mentalítással próbálták meg "néhányan" évekig "félre állítani". Az ő viselkedése Tyson-énál is botrányosabb volt. De a közönség szerette volna látni az összecsapást (míg nem lehetett tovább halogatni), hogy a brutális erejű "kétes hírű" Liston, mit tud kezdeni a "példás", technikás, és jóval gyengébb fizikumú Floyd Patterson-nal. Ha már a szorítóban a két versenyző, akkor a közönséget  a legkevésbé sem érdekli, hogy az adott ökölvívónak éppen milyen magánéletbeli problémái vannak. Onnantól az öklöké a főszerep. (Ha egy ökölvívó a magánéletben olyan cselekményt követ el, amiért börtön jár, azért "bezárják". Ha a mérkőzésen sportszerűtlen, azért leléptetik. <br>(De, szerintem ahogy annak idején a Patterson V Liston mérkőzés kapcsán 12. Queensberry őrgróf (annak a leszármazottja volt, akiről az ökölvívás szabájait elnevezték) mondta, most ide is illik:<br>"...Nem hinném, hogy annyira lényeges, hogy Liston (ez esetben Tyson) jellemes-e vagy sem. Az ökölvívó, úszó vagy futó eredményessége nincs életbevágó kapcsolatban azzal, hogy az illető mennyire szeretetreméltó fickó..."
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Tyson - Jones

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Harlequin<br><br>Elnézést kérek, egyáltalán nem ˝támadni˝ akartam a hozzászólásommal, csak nem értettem, hogy szerinted miért nincs sportértéke egy Tyson meccsnek, ill. miért nagyobb a sportértéke egy Byrd meccsnek. Mayorga, Ward, Gatti példájával arra próbáltam rávilágítani, hogy ezek a bunyósok is hasonló mentalitást képviselnek a bokszban (nem a magánéletben, hanem a bunyóban!!!), mint Tyson - sőt, talán némelyikük még kevesebb hangsúlyt fektet az ˝okos bunyóra˝. <br>Én úgy értelmeztem a véleményed, hogy szerinted csak a taktikus bunyónak van sportértéke.<br>Másrészt nem igazán értettem azt sem, hogy miért kéne leírni egy bunyóst azért, mert ritkán van mérkőzése.<br><br>Még1x elnézést kérek, nem akartam támadólag fellépni, csak nem értem, mi alapján ítéled meg bizonyos mérkőzések sportértékét!
BUTTON_POST_REPLY