Egyes bokszolók gyenge pontjai

Minden, ami profiboksz!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

A Mosley vs Tszyu-ra én is befizetnék. Marha jó meccs lenne. Szerintem is inkább lefele mint felfele kéne vezetnie Mosley utjának. Mondjuk Santost legyőzné szerintem, de Vargassal a nagy fizikai különbség miatt már nem bírna el és az ütőereje sem dominálna annyira mint kisebb könnyű vagy váltósúlyban.
"Mindenki a napra tör..."
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: donvito »

Edgegod!<br><br>Mindenképpen egyetértve kozival, megemlíteném, hogy Mosley-nak relatíve pocsék a védekezése. Ez természetesen abból adódik, hogy a pályafutása során csak nagyon ritkán kényszerült védekezésre, hiszen genetikailag a bokszstílusa eléggé offenzív. Inkább az elhajlásos védekezést preferálja, azonban ezt megtehetné pl. felemelt kezekkel, de gyakran leengedi és ez már hiba. Ahogy múlik a zidő (a ringben és az életben is) Mosley nem lesz gyorsabb, de talán ezt nem képes tudomásul venni.<br>Különösképpen a lábtechnikája meglepő, mármint meglepő a majdhogynem tökéleteshez technikai tudásához képest: laterális mozgásnál pl. láttam, hogy keresztbe rakja a hátsó lábát stb.<br><br>vito
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Vito<br><br><br>Természetesen ezek a "kákán is csomót keresünk és találunk is" kategóriába tartoznak. Szigorúan elméleti dolgok, igazán csak akkor van jelentőségük, ha valaki ki is tudja használni ezeket a vélelmezett hibákat. Ez pedig nem is olyan egyszerű, hiszen hiába tudják az ellenfelek, hogy egy pressure fighter sok jabbel gondot okozhat(na) Jonesnak, ha képtelenek nyomás alá vonni, mert galád módon visszaüt és keresztbeveri még a jabet is....  ;)<br><br><br>Edgegod<br><br>Mosley hibájának azt tartják, hogy tulajdonképpen egy verekedő. Rendkívül jól képzett, hihetetlenül gyors, de lényegében egy brawler. Persze különleges, mert fantasztikusan jó kombinációkat üt, kiválóan időzít és radarszerű reflexei vannak, de a stílusa akkor is a verekedés. Ez pedig nem nyerő formula, ha valaki elég képzett ahhoz, hogy vívó stílussal kibokszolja, mint ahogyan ezt Forrest tette. Hallottam is egy jópofa gúnynevet : "Slugger" Shane Mosley.  ;D<br><br>(slugger az, aki odaáll és addig hirigel, amíg az ellen/ ő maga ki nem dől)<br><br><br><br>Még egyszer szeretném leszögezni: nem érzem magam elég kvailfikáltnak, hogy megkérdőjelezhetetlen tényként állítsam ezeket a dolgokat. Lényegében megfigyelés és mások megfigyelése, amivel történetesen egyet is értek.<br><br>Persze nincs tökéletes bunyós, csak elméletben.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: kozi »

Edgegod,<br><br>Szerintem Mosley legnagyobb "hibája" a magassága(alacsonysága:)). Neki nem fel hanem le kellene menni egy súlycsoportot. Egy Tszyu v Mosleyt nagyon megnéznék<br><br>Kozi
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: edge »

Golyó (vagy bármely érintett)<br><br>Hasonlóan, mint RJJ "hibáit", Shane Mosley-ét ki tudnád/tudnátok fejteni?
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: donvito »

Khalif!<br><br>Az ütésállósága azt hiszem egypárszor tényleg tesztelve volt, de ez persze szubjektív dolog. Mármint szubjektív egyrészt a donor másrészt az akceptor szempontjából is. Véleményem szerint Jonesnak jó álla van, de tény, hogy a stílusa miatt - mármint, hogy nem tudják rendesen megcsapni – tényleg nehéz megítélni.<br><br>Ami a szívét illeti. Elfogulatlanul nézve ambivalens érzéseim vannak RJJ-vel kapcsolatosan, mert ugyan kipucolt három súlycsoportot (ez lényegében véve egy kétirányú utca: ha kipucolta a kisnehézt is, akkor miért nem lép feljebb), azonban egyes mérkőzéseken nem teljes odaadással bokszol. <br><br>Eszembe jut a 900-as évek elejéről egy Sam Langford nevű színesbőrű úriember, aki a könnyűtől a nehézsúlyig végigbokszolt minden súlycsoportot. Talán ez lenne az igazi szív? Passz.<br><br>vito
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: donvito »

Alberto!<br><br>Érdekes, számomra pont a lazasága tűnik erénynek. <br><br>Egyszerűen lenyűgöző ahogy és amit csinál. Filozófiai szempontból természetesen megvethető, hogy ennyire könnyedén – a látszat szerint erőfeszítés nélkül – veszi az akadályokat, ergo azt hihetnénk, hogy nem igazából érdemli meg a megszerzett javakat. De természetesen ilyenkor nem vesszük figyelembe a „lazaság” mögötti munkát, hiszen ez a ringben nem látszik.<br>Vagy látszik, de természetesnek tűnik.<br><br>vito
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: donvito »

Golyo!<br><br>Érdekes, amit írtál, bevallom  - most, hogy leírtad tényleg trivialitásnak tűnik az, amit felsoroltál - eddig csak azért nem tűnt fel, mert nem igazán éreztem, hogy ezek igazából hibák lennének. Talán az egyedüli „hiba”, ami úgy érzem ténylegesen végzetes lehet számára, az a „térigénye”. Azonban ennek ellentmondani látszanak azok a meccsek, ahol keményen vállalta a hiriget pl. a Telesco elleni bunyója és nem esett akkor sem zavarba, amikor megpakolták alaposan. <br><br>Hozzátartozik az igazsághoz, hogy Jones legnagyobb erőssége a bokszintelligenciája és a koncentráló képessége, amelyek véleményem szerint kompenzálják az esetleges hibáit, amelyeket lentebb említettél. („Aufmerksamkeit ist die höchste aller Fertigkeiten und Tugenden.” Goethe)<br><br>üdv<br>vito
Khalif
Kihívó
HozzászólásokCOLON 204
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 20:48:30

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: Khalif »

Hibáról nem mernék írni, én laikus szemmel nem látok semmit.<br>De szerintem úgy igazából a szíve (győzni akarása) és a fájdalomtűrő képessége (mondjuk álla) nem lett még komolyan tesztelve. Ez persze csak azon múlt, hogy messze kiemelkedik a mezőnyből.<br>Pont ezért várom a Ruiz elleni meccset. Mindenki azt mondja, hogy Ruiz meg sem tudja majd ütni. Ez elvileg igaz is lehetne, csak hát ha RJJ is nyerni akar akkor bizony közel kell mennie, mert neki is el kell helyeznie jó pár ütést.<br>És akkor felmerülhet az a kérdés, amit Golyo vázolt, a védekezésének az átütéséről. Borzasztóan kíváncsi vagyok erre a meccsre!<br>(bocs a  kicsit offért, de ezt le szerettem volna írni)<br><br>Legjobbakat Mindenkinek!
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: Hein »

Jonesról azt mondják, hogy kakasok, kosárlabda és a RAP ellenére minden meccsét nagyon komolyan veszi.<br><br>Az már más kérdés hogy naki nem igazán kell felkészülnie az ellenfeleiből, mert belőle készül fel az ellenfél.<br><br>És ez épp elég neki, mert a gyorsaságából nem lehet felkészülni.
Hein
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: Laja »

Roy Jones egyetlen gyenge pontja : tulzottan bizik magaban.<br><br>Szerintem tudataban van rendkivuli kepessegeinek es ezert egy ido uta elbizza magat. (Lehet, hogy Ruiz ellen ez lesz a veszte)<br><br>Ez a dolog azert veszelyes, mert esetleg nem keszul fel az ellenfelbol, viszont, ha az ellenfel kitalal valami olyan taktikat amit azelott nem alkalmazott azzal nagyon meg tudja lepni Jones-t. (Olyan dolgokra gondolok, mint amit pl Holyfield csinalt Tyson ellen vagy amit Chacon Koko ellen...)<br><br>Ha valaki egy szinten tul tulsagosan elbizza magat ezzel az ellenfeleit is lebecsuli egyben. Az igaz, hogy az utobbi idoben erre Jones-nek minden oka megvolt, mert egyetlen epkezlab ellenfele se volt aki kicsit is megizzasztotta volna. Ruiz ellen ez nagyon megbosszulhatja magat.(Azert remelem, hogy nem esik ebbe a hibaba)<br> <br>Az okolvivasaban nem talalok semmi hibat. Rettentoen jol vedekezik, nagyon jol mozog, villamgyorsak az utesei....stb.<br><br>O nem egy okolvivo, hanem muvesze az okolvivasnak.
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Vito<br><br><br>Az illetékes szakemberek a következőket tartják a hibájának:<br><br>- Általában nem használja a jab-et, inkább balhoroggal indít, gyakran teljesen erre az ütésre alapozza az előkészítést.<br><br>- Szeret a kötélnél megállni és ilyenkor magára húzza az ellenfelet. <br><br>- Lendületből indítja a támadásait, helyre van szüksége a felpörgéshez, ekkor a leghatékonyabb.<br><br><br>- "hordozza az ellenfelet", azaz nem végzi ki, mikor arra lehetősége van, inkább játszik vele.<br><br><br>Ezek persze szubjektív meglátások. A jab nem "ismeretlen" Jones számára, láttuk már, mikor tudatosan és hatékonyan alkalmazta. Neki ez túl szimpla, ezért nem szereti.<br><br>A kötelekhez húzódásnál egy olyan ellenfél tudna profitálni, aki vagy átüti a védekezését (ilyet még nem láttunk, de Ruiz biztosan képes rá), vagy elég gyors kombinációkat üt ahhoz, hogy ne tudjon mindent blokkolni. Ilyet a Griffin elleni 1. meccsen láttunk.<br><br>Az "élettér elmélet" miatt gondolják sokan, hogy Jones megszenvedne egy klasszis pressure fighter ellen, mint pl Darius Michalczewski.<br><br>A "hordozás" is tagadhatatlanul igaz, jó példa erre a McCallum, Johnson és Hall elleni meccs. Tegyük persze hozzá, hogy Jones McCallum barátja és tisztelője, Johnson pedig szintén haver és egykori sparring partner. Hall pedig annyira nem jelentett veszélyt, hogy azt csinált amit akart.
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Talan a lazasag lenne RJJ  gyenge pontja, de meg az is ugy tunik nekem hogy tudatos. <br><br>
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Egyes bokszolók gyenge pontjai

Hozzászólás Szerző: donvito »

Koncentráljunk csak a bunyóra ...   ;D<br><br>... és inkább ne beszéljünk a nagy többség gyengéiről, mert ezek a bokszolók attól tartoznak a ”másik mosópor” elmaszatolható kategóriájába, mert a jó bokszolók észreveszik ezeket és kegyetlenül (nem szemrehányás!) ki is használják azokat.<br>Beszéljünk inkább a pfp top10-esekről! <br><br>Szóval, ha találkozok Lewis-al, akkor milyen gyengéjét használjam ki, hogy földbe döngölhessem? :D <br><br>Személy szerint én leginkább Roy Jones gyengéjé/i/re vagyok kíváncsi?<br>Van ilyen neki?<br><br>Üdv<br><br>vito
BUTTON_POST_REPLY