Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Minden, ami profiboksz!
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Csepi »

Adambalogh<br>Engem is érdkelne a cikked (csak magyarul).<br>A leírtak alapján, nagyon érdekes témakört választottál. <br>Biztos érdekes lesz.<br>Hol is lehet megtalálni majd?
atya
Super Champ
HozzászólásokCOLON 668
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 15:18:56
CONTACTCOLON

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: atya »

Én is csatlakoznék: Adam , engem is érdekelne  ;D
Ezt csak a google miatt:
www.szoftverek.hu
www.telefonok.hu
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Engem nagyon erdekel, es mar alig varom hogy kesz legyen!<br><br>A
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

Hát ezen baromi jót röhögtem Csepi  ;D ;D
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=ppal link=board=profiboksz;num=1041936329;start=20#31 date=01/07/03 ť 11:45:29]- létezik valamilyen ütőerő mérésére alkalmas készülék?<br>[/quote]<br>Bejár hozzánk egy illető. Tök jó fej, tele poénos beszólásokkal. Amikor egy kicsit iszik, akkor a poénos beszólásai kötekedéssé fajulnak. Elég kistermetű az űrge, tehát ilyenkor általában megverik. Másnap mindig elmeséli nekünk, hogy éppen ki verte meg és hogyan. Elég részletesen el tudja mondani, hogy melyik ütéstől esett össze.<br>Csak arra akarok kitérni, hogy ő igazán tapasztalt az ütésmérésben. Ha valaki kiváncsi, hogy mekkora az ütése, akkor jöjjön le hozzánk, leitatja az illetőt, (kb öt-hat Whisky). Utána nincs más teendő, mint beverni neki egy-kettőt.<br>Másnap megint le kell jönni, és személyesen elmondja a "sértett", hogy milyen erejű ütéseket kapott.<br> ;D ;D ;D ;D<br>Ui. Nem kell félni, soha nem üt vissza.
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Pisti »

Kb. 5-6 éve látam ilyet a Szabadság hegyi edzőtáborban, Öcsi bácsi kérésére kisérletezte ki valami szofteres brigád, de sajnos a felkészülés során sok hasznát nem vettük. Az ütöpárnán lévö benyomodást mérő eszköz hasonló a vidámparkokban található játékautomatához és sajnos a relativ ütöerő és az ütés hatákonysága között gyenge lábakon áll az összefüggés. Ha nem igy lenne ez a sport kizárolag a fizikai munkások sportja lenne. (az ökölvivás öskora)<br>További infokért keresd Öcsi bácsit.<br><br>pisti
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

Van valamilyen szó, amivel az interneten rá lehet erre az ütés-erő mérő eszközre keresni?
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Alien »

Sziasztok!<br><br>Mivel a témában érintve vagyok(leszek)...Ha túl leszek a vizsgáimon, akkor az itt megemlítettekre  én is reagálok bôvebben....<br>Addig is...<br><br>Az ütésmérô eszköz: <br>Egy hagyományos tömés? ,alakú de külömbözô speciális érzékelôkkel ellátott  zsákról van szó. A felfüggesztése is  megegyezik. Ellentétben a "vásári-mutatványos" ütôerômérôkkel itt az ütés mennyiségét és dinamikáját is lehet mérni....Tehát  nem csak arra kíváncsiak ,hogy  "egy" ütésed mekkora erej? hanem ,hogy  képes vagy e több meneten keresztül (ez a lényeg )ugyanazt az értéket produkálnod...Ha csak maszatolsz  vagy kamu ütéseket ütsz azokat a  m?szer nem fogadja el....Szóval ez egy állóképesség mérô m?szer is egyben......Érdekes az is, hogy a közhidedelemmel ellentétben nem az "egy nagy" ütések a legerôsebbek hanem a kombinációk második,harmadik ütései.......<br>
Fight....
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Sama »

ppal szerintem a megfelelo idegi allapot elerese es fenntartasa minden harcmuveszet alapja, ezert nagyon sok fele keppen lehet javitani rajta, ahany stilus szinte annyi modszer :)<br>De szerintem a legjobb a "kuzdeni kuzdeni kuzdeni" edzesmodszer :)
If you don´t want pain
You don´t understand
atya
Super Champ
HozzászólásokCOLON 668
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 15:18:56
CONTACTCOLON

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: atya »

[quote author=ppal link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#3 date=01/08/03 ť 14:50:37]Megkockáztatom, hogy az idegi állapot az ütésállóságot legjobban befolyásoló tényezők egyike.[/quote]<br>Ebben szerintem is lehet  vmi  :)
Ezt csak a google miatt:
www.szoftverek.hu
www.telefonok.hu
Csab
Újonc
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 08:42:51

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Csab »

[quote author=atesz link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#0 date=01/08/03 ť 14:02:02]<br><br><br><br>Az ütőerő-mérő gép engem is érdekel. Szerintem kell lennie, hiszen Marciano ütőerejét is lemérték, az 50-es években. Akkor most ne lenne?<br><br>.[/quote]<br><br>Pár éve az abádszalóki és a siofoki strandon láttam ütőerő-mérő játékgépeket. Egy szivacsos ütőfelületet kellett megütni, ami hátracsapódott. Kg-ban kiírt valami eredményt. Azt nem tudom hogy mennyire hiteles ez, de vannak ilyen gépek
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: paja »

KOZI<br><br>Az már szanaszét van ütve,máskülönben elég késdobáló egy hely  ;D
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: kozi »

Ütéserö-mérö:<br>A Nyugati aluljáróban van egy ilyen:)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

Az agresszivitás és magabiztos fellépés az egyik legfontosabb tényező véleményem szerint az ökölvívásban. Megkockáztatom, hogy az idegi állapot az ütésállóságot legjobban befolyásoló tényezők egyike.<br><br>Lehet ezt valamilyen módszerrel tréningezni? Hallott valaki már ilyesmiről?<br><br>Az ütéserő-mérő téma már nekem is piszkálja a csőröm. Golyo esetleg Pisti, írnátok erről valamit? Esetleg valaki Kótai Misi környezetéből? Sasi, JollyDee?
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

[quote author=Sama link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#18 date=01/07/03 ť 13:52:14]Hogy a fenebe csinaljak a csunya nagy bokszolok, hogy ki vannak gyurva, mint ... nagyon, es megis lazak, gyorsak, konnyedek??? Milyen szeriaszam vagy mi az, ami ezt lehetove teszi? Keves ismetles, sok ismetles, lassu gyakorlatok,...?[/quote]<br><br>Nem a szériaszámon meg súlyokon múlik. Egy a lényeg: folyamatosan lazítani és nyújtani kell, edzés közben is. Máskülönben leragadnak, megkötnek az izmok, és olyan leszel, mint egy rozsdás ólajtó.<br><br>Az ütőerő-mérő gép engem is érdekel. Szerintem kell lennie, hiszen Marciano ütőerejét is lemérték, az 50-es években. Akkor most ne lenne?<br><br>De erről Golyo vagy Kokó tudna többet mondani.
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=rabbi link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#0 date=01/08/03 ť 09:08:41]Csepi!<br><br> A két kérdőjel csak az volt, hogy várom a válaszod!<br>Írtam választ, de letöröltem mert hosszú és eléggé értelmetlen volt. Inkább könyvet írok ebből a témakörből. :D[/quote]<br>Ok. Értem.<br>
rabbi
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2002-12-14 12:55:53

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: rabbi »

Csepi!<br><br> A két kérdőjel csak az volt, hogy várom a válaszod!<br>Írtam választ, de letöröltem mert hosszú és eléggé értelmetlen volt. Inkább könyvet írok ebből a témakörből. :D
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Sama »

Alberto_11, ppal koszi!<br>
If you don´t want pain
You don´t understand
BUTTON_POST_REPLY