Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Minden, ami profiboksz!
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

Holyfield, Lee Haney által készített edzésprogramja a következő oldalon elolvasható:<br><br>http://www.sportsci.org/news/news9709/hatfield.html
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=rabbi link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#6 date=01/07/03 ť 17:20:52]Csepi!<br> Ez egy nagyon kényes kérdés amit feszegettek! De csak  akkor ha egész a végéig eljutunk! Így viszont ki kell majd mondani egy-két fájó tényt! Addig is.. <br>Ki a jó edző? <br>1) Aki a 12 éves gyerekből "csinál" bokszolót?<br><br>2) Aki a "kész" bokszolóból bajnokot?<br>3) Aki ezeket összegyűjti és nagy bajnokot, "farag" belőlük?<br>akinek, a már "nagybajnok" van a kezében visszamutogat...."kid van neked?" a másik! "Kit neveltél te?"<br>Ki a jobb edző? <br>. <br>Aki vidéken, távol a "Tűztől" heti 3 alkalommal edzi a kölköket, akihez betér tíz gyerek és ebből kettő bajnok lesz?<br> vagy Bp-en fényes csodapalotában heti 5x! akihez betér száz gyerek, és öt lesz bajnok!<br>Csepi??<br> [/quote]<br>Rabbi<br>Amit leírtál, az már régóta téma a sport világában.<br>Ha figyelmesen elolvasod az én írásomat, akkor észre kell vedd, hogy én ppal egyetlen kérdésére próbáltam válaszolni. Következő volt a kérdés: "Miért vannak egyes sztáredzőknek nagyobb számban sikeres tanítványai?" <br>Következő volt a válaszom: "Erre több magyarázat is van. Az egyik, hogy a tehetséges versenyzők, előbb-utóbb a központ felé orientálódnak. Oda, ahol nagyobb a mozgás, több a pénz. Természetesen a sikeresebb edzők is itt vannak, tehát a jó versenyző és a jó edző hamar egymásra talál. A tehetségeket, midnenképp összepárosítják a legjobb edzőkkel, mert így lehet kihozni a legjobbat, az arra hivatottakból."<br>Szerintem ez hiteles válasz volt.<br>Mindig is az az edző az elismertebb, akinek a keze alatt elérte a sikereket a versenzyő. A nevelőedzőt is megemlítik, de semmi több. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy a nevelőedző is kihozná a legjobbat a neveltjéből.<br>Szerintem ez minden sportágban így van. Ez ellen nem lehet semmit tenni.<br>Tehát nem értem a nevem utáni kérdőjelet. Amit leírtam, azt még mindig tartom.<br>
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Nagypapi!<br><br>Holnap szolok apamnak, nehany napon belul meglesz!<br><br>A
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Versenyzok felkeszitese szerintem tobb fazisban tortenik. Szerintem kulon kell valsztani az amator es a profi okolvivast, bar szerintem mindkettonel a felkeszites szakaszokbol all.<br><br><br>1. Eronlet es fizikai felkeszites fazisa.<br>2. Gyorsasag & technika fejlesztese<br>3. sparring & taktika fejlesztese, felkeszules az adott merkozesre (versenyre).<br><br>Minden egyes fazis mashogy nez ki amatoroknel ill. profiknal, pl. amatoroknel az 1. fazis az un. alapozas a szezon elejen van 1-1.5 honapig is eltarthat. Profiknal mind a 3 fazis egyuttveve tart atlagban 6 hetig (cimmerkozes eseten).<br><br>Biztos vagyok benne hogy mondjuk Pist sokkal tobbet tudna nekunk errol meselni. <br><br>Pisti!<br><br>Mekerhetnek, ha van idod irnal nehany sort a tapasztalataidrol?<br><br>A.
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

Alberto_11:<br><br>Engem érdekel. :)
Öregember nem gyorsvonat.
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Sama!<br><br>Lee Haney -konyveben benne van a Evander Holyfield edzesprogramja teljen kireszletezve. <br> Sajnos a konyv otthon van Magyarorszagon igy az egesz edzestervre nem emlekszem pontosan csak nagyjabol.<br> <br>-Eloszor is 2 nap edzes 1 nap szunet beosztassal dolgoztak.  <br>-Tobbnyire sulyzokkal dolgoztak, de azert voltak gepes gyakorlatok is pl. lehuzas, vagy evezes.<br>-kis sulyokkal dolgoztak<br>-nagy szeriakat csinaltak a szeriak szama nem volt nagy, max 4x. <br>-Ismetlesek szama altalaban 15<br>-a sulyokat robbanasszeruen nyomtak ki lehetoleg minnel gyorsabban. <br>-sok lazito gyakorlatot, nyujtast vegeztek.<br><br>Fel evig edzettek egyutt az eredmeny hihetetlen volt, Holy felment a nehezsulyba, iszonyatosan megerosodott ugy hogy kozben megtartotta gyorsasagat. Nehany menet alatt kiutotte Buster Douglast aki korabban legyozte Mike Tysont. <br><br>Ha valakit nagyon erdekel a pontos edzesterv akkor megkerem apamat faxolja el nekem es akkor leirom.
siraly007
Reménység
HozzászólásokCOLON 85
CsatlakozottCOLON 2002-11-29 14:42:46
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: siraly007 »

Szerintem sok olyan edző van,aki meg tudja tanítani ütni és védekezni a bokszolót.Igazán attól lesz jó egy edző,ha képes felkészíteni őt bármilyen ellenfélre.Fontos,hogy képes legyen úgy tekintélyt kiharcolni magával és a boksszal szemben a sportolóban,hogy továbbra is teljes legyen az összhang közöttük.Ismerje a lehetséges ellenfeleket és fel tudja ellene készíteni tanítványát.
Sirály, az új 007-es ügynök!
Kupec

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Kupec »

<br><br>Meg egy komplett es ertelmes valaszt nem olvastam eddig  >:( pedig engem is komolyan erdekelne  8)
rabbi
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2002-12-14 12:55:53

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: rabbi »

Csepi!<br> Ez egy nagyon kényes kérdés amit feszegettek! De csak  akkor ha egész a végéig eljutunk! Így viszont ki kell majd mondani egy-két fájó tényt! Addig is.. <br>Ki a jó edző? <br>1) Aki a 12 éves gyerekből "csinál" bokszolót?<br><br>2) Aki a "kész" bokszolóból bajnokot?<br>3) Aki ezeket összegyűjti és nagy bajnokot, "farag" belőlük?<br>akinek, a már "nagybajnok" van a kezében visszamutogat...."kid van neked?" a másik! "Kit neveltél te?"<br>Ki a jobb edző? <br>. <br>Aki vidéken, távol a "Tűztől" heti 3 alkalommal edzi a kölköket, akihez betér tíz gyerek és ebből kettő bajnok lesz?<br> vagy Bp-en fényes csodapalotában heti 5x! akihez betér száz gyerek, és öt lesz bajnok!<br>Csepi??<br>
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

A másolás szerintem sem megy természetesen, és világos hogy mindenkinél van egy személyes adalék, de ezen kívül vannak olyan módszerek, amelyeket minden esetben alkalmazhatnak. Melyek ezek, és milyen hatékonyak?<br><br>Gondolok itt pl. a medicin labda dobásra, amely a (zsákoláson) kívül a legjobban tudja az izmokat a végső fékezési fázis teljes beiktatása nélkül megmozgatni.<br><br>Az ökölvívás esetében fontos, hogy az izomzat és idegrendszer automatikus védekezési mechanizmusát a lehető legjobban -az ésszerűség határain belül- ki lehessen kapcsolni. Konkrétan arra a jelenségre gondolok, amelyik az ütés kivitelezésének pontos vagy hasonló ívén végrehajtott erősítő és gyorsító edzési elemek gyakorlása közben alakul ki, azaz a teljes ízületi kinyújtás előtt az agy fékezni kezdi a mozdulatot, hogy az ín és ízületi sérüléseket elkerülje.<br><br>Ez egy "hozzászokást" eredményez, amely csökkent(het)i az (át)ütőerőt.<br><br>Speciális gyakorlat lehet például a nyaki izmok erősítése fejhámmal, amely (elméletileg) segíthet az ütésállóság fejlesztésében, de akár az említett favágás is.<br><br>Érdekes lenne egy kísérlet, amely a különböző edzési módszerek által felkészített alanyokon végzett mérések alapján képes lenne egy alap receptet adni.<br><br>Pl. ilyesmire gondolok:<br><br>Kontrollcsoporttal elvégzett 8 hetes felmérés igazolta, hogy az ütőerő favágással, nehéz medicin labda napi 10*40-es sorozatú dobálásával, a váll elülső deltaizmának egykezes súlyzóval történő erősítésével növelhető.<br><br>Ilyen kutatások vannak? Mert, ha nincsenek, akkor csak arra lehet hagyatkozni, hogy Erős Jani ez edzőm azt mondta, hogy ha naponta húszszor hirtelen pofonütök valakit, akkor gyorsan megtanulok remekül szaladni  ;D<br><br>Az ütéserőt mérő szerkezet engem is tényleg érdekelne, létezik ilyen? Golyo, te talán többet tudsz erről.
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=ppal link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#0 date=01/07/03 ť 14:40:16]Csepi!<br><br>Az rendben van, hogy a jó edző és jó bokszoló "összeér", de miért jó egy edző? Véges elemszámú gyakorlat van, amit kombinálgatni kell. Ha egyszer valakinek bejön egy tuti módszer, akkor könnyen lehetne másolni, pedig nem :)[/quote]<br>Az alapokat lehet másolni, és minden kezdőnél lehet alkalmazni., és meg is lehet tanúlni tanítani.<br>Nem sokan tudnak összhangba kerülni a versenyzőkkel. Nem mindenkivel egyformán kell bánni, nem mindenkinek ugyanazt kell tanítani.<br>Ha Hammed edzője betartotta volna klasszikus ökölvívás tanítási módszereit, és nem hagyta volna érvényesülni Hammed egyéniségét, akkor biztos nem érte volna el, amit elért.<br>Az a véleményem, hogy sok tehetség el lett herdálva, edzői hozzánemértés, vagy eedzői melléfogás miatt.<br>A jó edzőnek nagyon sok mindent tudnia kell. Ha nem tud együtt lenni lelkileg a versenyzővel, akkor nem hozza ki belőle a maximumot.<br>Az sem biztos, hogy egy jó edző, minden jó versenyzőnek megfelelne.<br>Tehát az a véleményem, hogy a másolás lehetőségét el kell vetni.<br>
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

Csepi!<br><br>Az rendben van, hogy a jó edző és jó bokszoló "összeér", de miért jó egy edző? Véges elemszámú gyakorlat van, amit kombinálgatni kell. Ha egyszer valakinek bejön egy tuti módszer, akkor könnyen lehetne másolni, pedig nem :)
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

Nem láttam még soha hasonlót (persze a Rocky IV midig kivétel :) ), pedig nem hiszem, hogy nehéz lenne összerakni egy ilyesmit. Szivaccsal és bőrrel bevont ütőfa + teleszkópos munkahenger + rugó + mutatóval ellátott osztott skálás kijelző + barkácsolási hajlam + ....<br><br>Úgy belejöttem, hogy a következő 10 percem rászánom, és hegesztek kettőt  ;D ;D
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: paja »

[quote author=ppal link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#2 date=01/07/03 ť 13:19:23]Az az igazi  ;D ;D<br><br>De valaminek csak kell lenni. Esetleg Józsi bácsi odaáll és benyomnak neki egyet, aztán 2 hónap edzés után<br><br>[/quote]<br><br>A legtöbb plazaban van az 1ütés 100Ft nevezetű "gép" aminek a zseton bedobása után leugrik egy kis zsákja,és amekkorát tudsz beleüthetsz.Persze kamu az egész,mert a 40kilós ürgének is óriási ütőerőt ír ki ;D<br>Van aki nekifutásból,van aki két kézzel csépeli :D<br>Egyébként egy rendes,hiteles(mármint ha létezik ilyen)ütőerő-mérő gép engem is érdekelne... 8)<br>
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=ppal link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#2 date=01/07/03 ť 11:45:29]<br>- miért vannak egyes sztáredzőknek nagyobb számban sikeres tanítványai?<br>[/quote]<br>Erre több magyarázat is van. Az egyik, hogy a tehetséges versenyzők, előbb-utóbb a központ felé orientálódnak. Oda, ahol nagyobb a mozgás, több a pénz. Természetesen a sikeresebb edzők is itt vannak, tehát a jó versenyző és a jó edző hamar egymásra talál.<br>Az pedig szintén természetes, hogy a tehetségeket, minenképp összepárosítják a legjobb edzőkkel, mert így lehet kihozni a legjobbat az arra hivatottakból.
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Sama »

Ezel a kerdessel kapcsolatban en a sulyzos edzesre lennek kivancsi... Hogy a fenebe csinaljak a csunya nagy bokszolok, hogy ki vannak gyurva, mint ... nagyon, es megis lazak, gyorsak, konnyedek??? Milyen szeriaszam vagy mi az, ami ezt lehetove teszi? Keves ismetles, sok ismetles, lassu gyakorlatok,...?<br><br>Koszi az otleteket:<br>                              Sama
If you don´t want pain
You don´t understand
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

Az az igazi  ;D ;D<br><br>De valaminek csak kell lenni. Esetleg Józsi bácsi odaáll és benyomnak neki egyet, aztán 2 hónap edzés után(miután Józsibá kijött a kórházból :) ) ezt megismétlik, és ha J. bá azt monnya<br><br>"Hű a q*va életbe ez nagyobb vót mint a múltkor", és csendesen agonizálva kimúlik, akkor értékes volt az elmúlt két hónapban bevezetett -a szakmában csak "zsíroskenyér és málnaszörpös Jäger :D "-ként ismert- edzésmódszer.<br><br>Sajnos ennek a módszernek a hátránya, hogy a helyi lapokban megjelenő "Punch Measure Manager Assistant munkatársat keresünk" hirdetésre, a jelentkezők száma egyre láthatóbban fog konvergálni az x tengelyhez (grafikusan ábrázolva) :)
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: paja »

[quote author=ppal link=board=profiboksz;num=1041936329;start=0#0 date=01/07/03 ť 11:45:29]<br><br>- létezik valamilyen ütőerő mérésére alkalmas készülék?<br><br>.<br>.<br>stb.<br><br>[/quote]<br><br><br>A Rocky 4-et tudom ajánlani tanulmányfilmnek ;D
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

Edzésmódszerek és ezek alkalmazása

Hozzászólás Szerző: ppal »

Régóta hiányolom, hogy nem írtunk soha az ökölvívás régi, mai és jövőbeli edzésmódszereiről.<br><br>Engem érdekelnének a véleményeitek, tapasztalatotok a felkészítések alatt alkalmazott gyakorlatok, speciális ütőerő és gyorsaságnövelő technikák és hasonlók tekintetében .<br><br>Pl.<br><br>- létezik valamilyen ütőerő mérésére alkalmas készülék?<br>- az ütőerő tekintetében milyen izmok játszanak főszerepet (váll, mellizom, tricepsz)?<br>- milyen gyakorlatok növelik az ütőerőt (pl. favágás ld. Papp Laci bácsi :) )<br>- milyen speciális gyakorlatok segítenek a gyorsaság növelésében?<br>- objektív módszer létezik-e a gyorsaság mérésére?<br>- milyen eltérések vannak a különböző híres edzők felkészítési technikájában?<br>- miért vannak egyes sztáredzőknek nagyobb számban sikeres tanítványai (kiválasztás, jobb edzésmódszerek, lélektani előny) ?<br>- az általunk ismert ökölvívóknak milyen edzésmódszerek lennének/lettek volna szerintetek a legcélravezetőbbek (pl. Koko, Madár, Misi), hol lehetne változtatni, mit kéne javítani?<br>.<br>.<br>.<br>stb.<br><br>
BUTTON_POST_REPLY