Profik es amatőrök

Minden, ami profiboksz!
Pasu
Kihívó
HozzászólásokCOLON 166
CsatlakozottCOLON 2002-10-28 09:32:18

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Pasu »

Mi a baj a fejvédővel?<br><br>Én még a profiknál is bevezetném, ha rajtam múlna...<br>
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=Boxfun link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#2 date=01/03/03 ť 03:26:10]Sziasztok!<br><br>Regota szeretnem mar megkerdezni a velemenyeteket a kovetkezorol. Amennyire tudom, van egy olyan szabaly, hogy az az okolvivo, aki mar vivott legalabb egy profi merkozest, mar soha tobbe nem bokszolhat amatorkent. Remelem jol tudom ezt. Szoval ha ez igaz, akkor engem nagyon erdekelne valami. Sokszor gondolkodtam, mar azon, hogy miert van ez igy. <br>[/quote]<br>Boxfun<br>Ez a bizonyos szabály elég képlékeny, tehát nem biztos, hogy van egyértelmű válasz rá.<br>Sok példa van a visszatérésre, profiból az amatőrök közé. Valamikor úgy volt, ha a profi mérkőzések száma nem haladta meg az ötöt, és negatív volt a rekord, akkor az adott ország  amatőr szövetsége visszaminősíthette amatőrnek a profi versenyzőt.<br>A nemzetközi szövetség már másképp kezeli ezt, erre jó példa a budapesti amatőr VB, amikor a döntőben legyőzött Savon, utólag kapta meg az aranyérmet, mert ellenfeléről kiderült, hogy már volt profi meccse.<br>A 3X3 perc időszakban még sokkal közelebb volt az amatőr és a profibox egymáshoz. Szerintem szándékosan távolítják el egymástól a két szövetséget, vagyis teszik élvezhetetlenebbé a nézők számára az amatőr boxot.<br>Itt felsorolnék néhány példát: A fejvédő bevezetése - a pontozógép bevezetése - a kétperces menetek - a 15 pontos különbségnél technikai ko - és ami  valóban szándékos rombolásnak mondható, a szupernehézsúly megszüntetése (szerencsére ezt már visszavonták).<br>Az indok a következő volt: Az olimpiákat egyre nehezebb megrendezni, a létszám miatt, ezért csökkenteni kell résztvevők számát. Az ökölvívók egy súlycsoport megszüntetésével járultak volna, vagy járulnak hozzá.<br>El nem tudom képzelni, hogy kinek lehetett az az agyalágyult ötlete, hogy a legnagyobbakat leveszi a listáról. 95 kg lett a legfelső súlyhatár. Szerencsére néhány hónap után visszavonták ezt az elb.....tt szabályt. Az biztos, hogy hamar megnőne a létszám a profi nehézsúlyban. Lehet, hogy ez van a háttérben?<br>Nekem ekkor vált világossá, hogy itt csakis szándékos rombolásról lehet szó.<br>Ehhez még hozzátenném, hogy a idei, vagyis most már tavalyi országos bajnokságon, a szupernehézsúlyban voltak a legtöbben, 16-an, 48 kg-ban pedig mindössze 3-an.<br>Na mindegy, nem fejtegetem tovább, ezt a rejtélyt, fejtse meg más.<br>
rabbi
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2002-12-14 12:55:53

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: rabbi »

Jolly!<br>2001-ben nem Kurtucz volt a bajnok, hanem Kiss Zoltán! Ő is elég "csúnyán" verte a most sztárolt amatőr nehézsúlyut!  
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Profik es amatőrök

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

Sziasztok!<br><br>Regota szeretnem mar megkerdezni a velemenyeteket a kovetkezorol. Amennyire tudom, van egy olyan szabaly, hogy az az okolvivo, aki mar vivott legalabb egy profi merkozest, mar soha tobbe nem bokszolhat amatorkent. Remelem jol tudom ezt. Szoval ha ez igaz, akkor engem nagyon erdekelne valami. Sokszor gondolkodtam, mar azon, hogy miert van ez igy. <br>Ket dologra tudok gondolni:<br><br>1. Egyszeruen ez egy szabaly, igy akarjak szetvalasztani a sportnak ket erosen kulonvalaszthato mufajat.<br><br>2. Egyszeruen " feltik" az amatoroket egy profi versenyzotol. ( ami furcsa, mert egy meccs utan meg nem lehet valakinek akkora tapasztalata, hogy egyszeruen legazoljon egy jo amatort. Arrol nem is szolva, hogy sok profinak nincs is amator multja Pl: Mcline)<br><br>Mi az igazsag itt? De e kerdes mellett van egy masik is. Talan fontosabb. Hogyan szerepelnenek vajon a verbeli profik az amator ringben? Mindig is szerettem volna latni pl egy T. Stevenson - Tyson meccset amator szabalyok kozott.<br>De rengeteg szerintem jo pelda lenne. Szoval a nagy kerdes: Hogy szerepelnenek a profik az amator ringben?
BUTTON_POST_REPLY