Profik es amatőrök

Minden, ami profiboksz!
csexo
Újonc
HozzászólásokCOLON 26
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 22:52:12

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: csexo »

[quote author=kozi link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#2 date=01/07/03 ť 09:36:23]Csexo<br><br>Olyan aki Aliennél közelebbröl járatos nem sok van.<br><br>Kozi[/quote]<br>Na akkor nem kellett messzire mennem. ;)<br><br>Alien<br>Nem emlékeztem rá a neveddel kapcsolatban. Arra emlékeztem, hogy indult néhány kazetta kb. 2 éve a te neveddel fémjelezve
coccodee
Bajnok
HozzászólásokCOLON 438
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:28:18
Tartózkodási helyCOLON MARGHITA,ROMANIA

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: coccodee »

UDV.MINDENKINEK<br>En 12 evet bokszoltam es a fejvedot mindig is utaltam mint a sz*rt (edzeseken nem volt kotelezo). Eloszor is azert mert akar hogy teszik fel a fejvedot,a meccs kozben a dulakodasokban elmozdul es mindig meg kell igazitani,ami elegge zavaro lehet.Masodszor azert mert sokkal "jobban" megy az izzadsag a szemedben mint nelkule(ez is zavaro 8)).Harmadszor,azert mert szerintem fejvejdovel elonyosebb helyzetben van az a versenyzo aki inkabb tehnikas mint kemeny.A fejvedo nem ved meg az allcsucsra helyezett utesektol,de azt nagyon nehez elkapni,mert dupla mozgasu felulet(a test + a fej mozgas),viszont a kemeny de nem annyira pontos utesektol sokat ved(homlok,halantek,ful stb.)<br>Szerintem aki nincsen felkeszulve arra hogy egy box meccs alatt felrepedhet a szeme vagy verezhet az orra az inkabb sakkozzon.
rabbi
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2002-12-14 12:55:53

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: rabbi »

[quote author=csexo link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#1 date=01/06/03 ť 22:29:28]Alien<br><br>Egy pontos ütéstől valóban nem véd -de nem is kell!-, mert az áll szabadon van. Inkább az összefejelésnél lehet védelmi szerepe. Van itt a fórumon néhány ember, aki közelről járatos a sportágban. Ők biztosan meg tudnák mondani.[/quote]<br> <br>Sziasztok!<br><br>Én azon a véleményen vagyok, hogy igazából nincs semmi IGAZI, MEGCÁFOLHATATLAN racionalitás, vagy logika a fejvédő használata ellen vagy mellett! A következőkben látom az ellentmondást:<br>Ha a versenyző védelme a cél, akkor miért nem használják a profi mélyütésvédőt az amatőrök?<br><br>A profik miért nem használnak, vagy a szervezeteik miért nem kötelezik a profikat a fejvédő használatára? (ugyanis egy összefejeléses  sérülés a meccs korai szakaszában beszüntethetődhet! Deák-Rubin csak a példa kedvéért ;)) Ez ugye, usd milliók elvesztését erdményezheti mindenfél számára. S mivelhogy profikról van szó ez nem igazán elképzelhető!<br><br>Van egy alaptézis! A ringbíró véd meg mindentől! A jó bíró már a mérkőzés elején szól a fejelésnél, a mélyütésnél, könyöklésnél... stb! Persze a véletlen esetek ellen nincs védőeszköz!  
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: kozi »

Csexo<br><br>Olyan aki Aliennél közelebbröl járatos nem sok van.<br><br>Kozi
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
csexo
Újonc
HozzászólásokCOLON 26
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 22:52:12

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: csexo »

Alien<br><br>Egy pontos ütéstől valóban nem véd -de nem is kell!-, mert az áll szabadon van. Inkább az összefejelésnél lehet védelmi szerepe. Van itt a fórumon néhány ember, aki közelről járatos a sportágban. Ők biztosan meg tudnák mondani.
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Alien »

Sziasztok!<br><br>Ahoz, hogy az ökölvívás olimpiai szám maradhasson és ne süllyedjen, tünjün el. Ne túrják ki olyan sportágak mint pl a baseball és a surf. A sportág "nagykutyái" kénytelenek olyan kompromisszumokba belemenni mint a menetidõ változtatás és a fejvédõ viselése.... ami egyébként semmit sem véd egy erõs, pontos ütés ellen...  
Fight....
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Csepi »

Rabbi<br><br>Köszönöm a részletes értelmezést. A hasonlat az autókkal nagyon tetszik. Ezt még Julis néni is megérti.
rabbi
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2002-12-14 12:55:53

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: rabbi »

Csepi! <br>Amikor azt írom hogy "a nem befutott profi? ökölvívók nevében...stb. Itt arra gondoltam, hogy néhányan azt hiszik, azt hisszük , hogy jó menedzseléssel, mondjuk XY milyen jó helyen lenne. <br>Engedj meg egy bugyuta példát.  <br>Ha  bejáratos Ferrarit vezetsz az autópályán? be válallsz egy előzést mondjuk egy Mercedes E 200-as ellenében? Én igen mert bízom az autómban! <br>Mi a helyzet, ha egy Opel Vectrával vagy? Végül is egy jó kocsi! Megelőzöd a Ladát, még a Corsát is! Sok Ladát, sok Corsát, de nem biztos hogy egy másik Vectrát. Tehát nem is mész bele semmilyen rizikós előzésbe. Csak abba, amiből sejted, vagy tudod hogy jól jössz ki. Ha így csinálod, akkor a baráti köröd azt hiszi te vagy a legjobb gk. vezető, tiéd a leggyorsabb autó! De a hozzáértők citrom díjjal jutalmaznak! ( Bognár, Kalocsai. sajna)<br>Már megint hosszú lett! Bocs! Főleg a példáért!<br> <br><br>   <br>
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=rabbi link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#0 date=01/04/03 ť 18:07:22]<br>Az amit Te leírtál, és amit Csepi vélhetően sérelmez a >nem nagy karriert befutott profi?ökölvívók< nevében  az a "sablonpálya"!<br>[/quote]<br>Rabbi<br>Ezt a mondatot nem egészen értem. Fogalmazz egyszerűbben, érthetőbben.
rabbi
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2002-12-14 12:55:53

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: rabbi »

Golyó!<br>Valószínűleg nem helyesen fogalmaztam, hogy elérthetted a Csepinek írott válaszomat. Tökéletesen egy hullámhosszon vagyunk!<br>Az amit Te leírtál, és amit Csepi vélhetően sérelmez a >nem nagy karriert befutott profi?ökölvívók< nevében  az a "sablonpálya"!<br>Ez így működik! Persze vannak rendhagyó esetek is. ( mondjuk éppen ODH)<br>De ha ezt a kérdést feszegetjük, akkor feltétlenül fől kell osztani a bokszvilágot, Amerikára, Nagy-Brittániára és Európára.<br>Nem így gondolod?
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=rabbi link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#1 date=01/04/03 ť 15:33:14]Csepi!<br>Ezt azért vitatnám, hogy ez ilyen egyszerű lenne. Az általad említett két bokszoló Amerikában "gyűjtötte" be első három vereségét ha jól tudom. Ha végig ott bokszoltak volna akkor is úgyan ott lennének nagy valószínüséggel mint most, csak az amerikai "piacon". Bocsánat, de Ők itt is csak középszerűek. <br>A jó ökölvívó mindenhol jó! Csak abból lehet SZTÁR, és csak azt építik fel, aki arra érdemes. A Klicskóékat is csak most vette be a csapatba az HBO. Bizonyítottak az útolsó három meccsen.<br>Még csak egy adat, amire kíváncsi lennék. <br>Hány JÓ bokszoló "termelődött" a volt szovjet- köztársaságokban? Százalékban kifejezve, ebből hány van az elitben?<br>Ez a kérdés vonatkozik a kubaiakra is!<br>Végül: a mesterségesen ( ha érted mire gondolok?) felépített KITŰNŐ bokszolók előbb-utóbb elbuknak. Ez törvényszerű!<br>Ebben sajnos nekünk Magyaroknak is van tapasztalatunk.[/quote]<br><br>Én csak arra akartam kilyukadni, hogy a veretlenség, nagyrészt nem a versenyzőtől függ, hanem attól, hogy milyen ellenfelekkel teszik össze, és a nézők, meg a bírák melyik oldalon állnak.<br>Delahoya esete példa lehetne az Európai menedzserek számára. Őt még csak pozitív rekordú versenyővel hozták össze. Soha nem alázták meg azzal menedzserei, hogy klasszisokkal gyengébb ellenfelet hoztak  neki.
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Rabbi<br><br>Azért ennyire nem egyszerű a dolog. Arra gondolsz, hogy aki igazán jó bunyós, annak mindegy, hogy milyen ellenfelekkel dobják be, mert úgyis győzni fog? Szerintem nem veszed figyelembe, hogy a rutin és a mentális tényezők mennyit számítanak. Vegyünk egy jó bunyóst, egy ígéretes tehetséget, dobjuk be egy tapasztalt profi ellen, aki ugyan nem a közvetlen elit, de jó bunyós. Ha valami nagyon nagy csoda nem történik, az előbbi ki fog kapni. Nézd meg Maurice Harrist. Erről szól az egész karrierje.
rabbi
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2002-12-14 12:55:53

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: rabbi »

Csepi!<br>Ezt azért vitatnám, hogy ez ilyen egyszerű lenne. Az általad említett két bokszoló Amerikában "gyűjtötte" be első három vereségét ha jól tudom. Ha végig ott bokszoltak volna akkor is úgyan ott lennének nagy valószínüséggel mint most, csak az amerikai "piacon". Bocsánat, de Ők itt is csak középszerűek. <br>A jó ökölvívó mindenhol jó! Csak abból lehet SZTÁR, és csak azt építik fel, aki arra érdemes. A Klicskóékat is csak most vette be a csapatba az HBO. Bizonyítottak az útolsó három meccsen.<br>Még csak egy adat, amire kíváncsi lennék. <br>Hány JÓ bokszoló "termelődött" a volt szovjet- köztársaságokban? Százalékban kifejezve, ebből hány van az elitben?<br>Ez a kérdés vonatkozik a kubaiakra is!<br>Végül: a mesterségesen ( ha érted mire gondolok?) felépített KITŰNŐ bokszolók előbb-utóbb elbuknak. Ez törvényszerű!<br>Ebben sajnos nekünk Magyaroknak is van tapasztalatunk.
rabbi
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2002-12-14 12:55:53

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: rabbi »

[quote author=Csepi link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#3 date=01/03/03 ť 19:11:35]<br>Matolcsi és Komjáthi esete a legjobb példa arra, hogy mennyire függ az ellenfélválogatástól egy-egy karrier.<br>Azok a profimeccsek teljesen valódiak voltak, mindössze annyi történt, hogy nem gyenge ellenfeleket kaptak, hanem jókat, de hát sokan vannak ezzel így.<br>A második időszakban már nekik hoztak ellenfeleket, és lám, egyből jöttek a győzelmek.<br>Ha valaki jó "alapanyag" és rendesen menedzselik, akkor el fog érni valamit.<br>Alex esete tényleg fantasztikus. Egyszerűen lemosta a mezőnyt. Az országos bajnokságon, a négy mérkőzéséből csak egy ment végig. Ettől függetlenül, ebből nem lehet levonni a következtetéseket a profi és az amatőr bunyó közti tudásbeli különbségre. Erre gyorsan mondok egy ellenpéldát.<br>Az előbb említett két fiú, Matolcsi és Komjáthi, az amatőrök között nem nyert bajnokságot, de a profik között sorban nyerik a meccseket. Sok hasonló példát lehetne még mondani erre.<br>Nem akarom bántani Matolcsit, mert tényleg kemény bunyós, és fantasztikus volt, amit trabant ellen alakított, de azt ismerjök el, hogy, hogy a profik között könyebb dolga van, mint amatőrben volt.[/quote]<br>
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=mazurszki link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#0 date=01/04/03 ť 01:17:20]Olykor azért a fejvédő sem segít. Néhány éve például a debreceni Bocskai-emlékversenyen Pata Gvaszalija úgy kiütötte fejvédőn keresztül Matolcsit, hogy ő gyakorlatilag kómában került kórházba. Már az is meglepő volt, hogy talpra tudott állni, az pedig, hogy ezek után még bokszolt-bokszol is, nos, az szenzációs[/quote]<br>A fejvédő igazából csak a repedések esélyét csökkenti. A kiütési pontokat, a halántékon kívül, nem védi.<br>Sok kézsérüléstől mentette viszont már meg, a homlokon találó boxolókat.
csexo
Újonc
HozzászólásokCOLON 26
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 22:52:12

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: csexo »

A fejvédőről:<br>Tényleg csökkenti látványosságot a használata. Pár hete volt az amatőr bajnokság és ott rengetgszer lehetett látni, hogy a versenyzők odanyúlnak megigazítani az elmozdult fejvédőt. Ilyenkor persze egy pillanatra laáll a meccs. A "mélypont" az volt, mikor eltört egy fejvédő, ezért újat kellett feladni a versenyzőre: elősször hosszasan állítgatták a megfelelő fejméretre, majd a megkötése ment nehezen. A művelet legalább 5 percig tartott. A leállások -gondolom én- kellemetlenek mindkét versenyzőnek, mert kizökkennek és a kényszerpihenő közben esetleg jobban ézékelik a lámpalázat.<br>Ezzel együtt kétségtelenül szükséges felszerelés az amatőr boxban.
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=JollyDee link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#5 date=01/03/03 ť 09:53:41]<br>Boxfun<br><br>A kérdésedre a válasz: Úgy ahogy az egy hónapja itthon magyarországon az amatôr bajnokság döntôjében megtörtént.<br>A 7! azaz HÉT profi mérkôzéssel a háta mögött lévô Alex Kosztopulosz tette, ugyanis kiütötte az elôzô évi nehézsúlyú magyar bajnokot.<br><br>És akkor arról nem is beszélek, hogy Matolcsi és Komjáthi mennyi támadást kapott azért, mert jó pár évvel ezelôtt egy szélhámos becspta ôket és volt 3-3 profi meccsük amerikában. Utána még mindketten indultak amatôrben, és magyarázkodniuk kellett, hogy az nem is volt igazi profi meccs etc...etc.[/quote]<br>Matolcsi és Komjáthi esete a legjobb példa arra, hogy mennyire függ az ellenfélválogatástól egy-egy karrier.<br>Azok a profimeccsek teljesen valódiak voltak, mindössze annyi történt, hogy nem gyenge ellenfeleket kaptak, hanem jókat, de hát sokan vannak ezzel így.<br>A második időszakban már nekik hoztak ellenfeleket, és lám, egyből jöttek a győzelmek.<br>Ha valaki jó "alapanyag" és rendesen menedzselik, akkor el fog érni valamit.<br>Alex esete tényleg fantasztikus. Egyszerűen lemosta a mezőnyt. Az országos bajnokságon, a négy mérkőzéséből csak egy ment végig. Ettől függetlenül, ebből nem lehet levonni a következtetéseket a profi és az amatőr bunyó közti tudásbeli különbségre. Erre gyorsan mondok egy ellenpéldát.<br>Az előbb említett két fiú, Matolcsi és Komjáthi, az amatőrök között nem nyert bajnokságot, de a profik között sorban nyerik a meccseket. Sok hasonló példát lehetne még mondani erre.<br>Nem akarom bántani Matolcsit, mert tényleg kemény bunyós, és fantasztikus volt, amit trabant ellen alakított, de azt ismerjök el, hogy, hogy a profik között könyebb dolga van, mint amatőrben volt.
Pasu
Kihívó
HozzászólásokCOLON 166
CsatlakozottCOLON 2002-10-28 09:32:18

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Pasu »

[quote author=Csepi link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#0 date=01/03/03 ť 14:33:46]<br><br>Szerintem csökkenti a nézők létszámát. Ez pedig elég komoly indok, a mai anyagias világban.[/quote]<br><br>Viszont egy csomó felesleges sérülés elkerülhető lenne a használatával...<br><br>Egyébként pedig igazad van. Az ember akkor szembesül ilyesmivel mikor elmegy egy boxgálára, és a körülötte lévőknek teljesen mindegy, hogy KI, a lényeg, hogy valaki FEKÜDJÖN.<br>
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Profik es amatorok

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=Pasu link=board=profiboksz;num=1041560770;start=0#0 date=01/03/03 ť 14:11:24]Mi a baj a fejvédővel?<br><br>Én még a profiknál is bevezetném, ha rajtam múlna...<br>[/quote]<br><br>Szerintem csökkenti a nézők létszámát. Ez pedig elég komoly indok, a mai anyagias világban.
BUTTON_POST_REPLY