Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Minden, ami profiboksz!
admin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 823
CsatlakozottCOLON 2006-08-26 09:27:12
Tartózkodási helyCOLON Győr
CONTACTCOLON

Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: admin »

Chacon gyerek is csak ember?! Jó nagy pofával ;D  
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: WNB »

(nem csak) Jolly,<br><br>Én nem tudom, hogy konkrétan minek kapcsán hangzott el az idézett mondat (Misitől), de nem is ezt szántam a lényegnek, természetesen! (nehogy félreérts véletlenül!) - az asztal felénk eső végén egyébként sem mindig lehetett pontosan követni mindent, ami a ti végeteken szó szerint elhangzott :) - ti még a főmeccs közben is vehemensen elemeztetek - amikor mi csak "csendben és okosan" figyeltük a kivetítőt. ;) :) Pl. a felvetett Chacon-Nagy visszavágóról szóló diskurzust én egyáltalán nem is hallottam!!! :) :) - pedig csak egy rövid időre voltam távol - a kicsi helyiségbe menet/jövet.<br><br>[Más - általános, de személyes: én (most mélyebb indoklás nélkül kimondva) általában szeretem azokat az embereket, akik nem mindig tudnak uralkodni az érzelmeiken, ilyenkor akár azt is kockáztatva, hogy később majd sajátmaguknak is be kell látni, hülyeséget mondtak, gondoltak - "egész véletlenül" én is ilyen vagyok - de ez már talán kiderült.] <br><br>Misi humorát (megint leírom: önirónia) én az első perctől fogva értem (vagy inkább jobb szó az 'érzem') - ehhez tképp nem kell személyes kontaktus sem - ráadásul ezt érezni nem is érdem, hanem csak állapot, vagy sorscsapás. Erről írtam már sokszor korábban is, és ezért vagyok kezdettől "őszinte híve".<br><br>Most megpróbálok mondani egy bonyolult körmondatot - olyan "ami a '100 híres idézet'-ből hely hiányában kimaradt" stílusban: "csak az önirónia tudja folyamatosan megvédeni az embert attól, hogy bármikor is már épp nagyobbnak gondolja magát annál, mint ami még elfogadható útközben, hogy valóban nagynak tartsák mások".<br><br>[Persze lehet, hogy  az érintett (Misi) vonadkodna komolyan venn ezt a körülményes mondatot - de ez egyrészt a végeredmény szempontjából éppenhogy lényegtelen, másrészt pont így is lenne rendjén: az önirónia sose koszorúzza a saját emléktábláját.]<br><br>[Alberto_11, igen jól érted...]<br><br>A jelenlévők: JollyDee, Sasi, Boniek(?) & Co. (Mrs. Boniek?), a tornádó-team kemény magja - ha jól sejtem Jolly baráti invitálására (V.L. - azaz Mr.Kisugárzás (aki teheti, ne mulassza el megismerni); a szélcsendes, de vidám tornádó maga és Thomas(?), a pincérek rémálma? :), aki szintén "le mano de dios"-addict és Chacon-szurkoló volt amúgy :)) + jómagam, mint utolsó (kicsit meg is szeppent) érkező - aki még soha senki említettel nem találkoztam személyesen korábban. Volt még valaki, aki viszont nem ült az asztalnál, de nézte a meccset, és a WC-ben, ahogy épp egymást váltottuk, tőlem, a teljesen kezdő újonctól kérdezte meg, hogy szerintem Misi zokon venné-e, ha autogramot kérne tőle. [Kérdezte tőlem, aki kb. egy fél órával azelőtt mutatkoztam be kézfogással mindenkinek először (hm, ez érdekes jelenet is lehetett, pl. a tornádó-teamnek - de jobb híján elkerülhetetlen), Jollyt épp a vacsorája első felvonásában zavarva meg. amiért utólag is külön elnézést kérek]. Én mindenesetre bennfentesnek látszó magabiztossággal  nyugtattam meg, hogy szerintem Misi ezt nem venné zokon, nem az a típus (vagy vmi ilyesmi). [Persze nem is vette zokon amúgy, később.]<br><br>A est vicce (Jolly tolmácsolásában, engedelmével idézve, kb.): "Ki a legjelentősebb európai cirkálósúlyú bunyós? Imrich Parlagi." [a súlycirkálás királya]<br><br>Nagyon köszönöm az estét minden jelenlévőnek (még az ismeretlennek is, a WC-ben :)).
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Re: Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Jol ertettem en hgy ott volt a Misi veletek?????<br>
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: WNB »

Harrison kb. olyan volt, mint a híres NDK levehető ajtós robotgép (vagy az mosógép volt?) - made in scotland változatban. Végig ő diktálta a tempót - nem feltétlenül nagy fantáziával, de monoton határozottsággal és hatékonyan. (Szembetűnő volt amúgy Harrison méretbeli fölénye is, és itt nem elsősorban a magasságára gondolok - érdekes lett volna tudni, hogy hány kiló lett volna a mérlegen ringbelépéskor - persze Chaconhoz képest mindenki relatíve nagynak tűnhet.) A meccs utáni nyilatkozatban a skót nem látszott fáradtabbnak, mintha mindösszesen csak futott volna egy kis háztömböt. Ezzel szemben Chacon lassan de biztosan fogyott el a végére - bár néha összekapta magát (biztosan nem tettek jót neki a korábbi könnyűsúlyú kalandok). A  fáradtságát leginkább az árulta el minden kétséget kizáróan, hogy elkezdett kicsúszkálni alóla a lába - egyszer padlót is fogott így a vége felé (és akkor sem látszott  túl fittnek, amikor végül felállt belőle).<br><br>Mindemellet Chacon egyáltalán nem bokszolt rosszul - sőt. Védekezni nagyon tud - a kötélnél (ahol nagyon sokszor megfordult) rendre még fáradtan is olyan elhajlássorozatokat produkált, amik szinte már a néhai ellenfelet (Koko) idézték (és ezt nem viccnek szánom, és nem is PR-túlzás talán) - de az amúgy tényleg meggyőző művészi hatásért sajnos itt most nem járt külön pont. Úgy tűnt, hogy Chacon beleragadt és belefáradt a defenzívába - Harrison mindig csak jött előre, nem csinált semmi különöset vagy látványosat - egyszerűen ott volt mindig, ahol Chaconnak már épp kellemetlen volt - a nagy ütés meg nem jött, talán mert nem tudott jönni - Harrisont jól kiokították (lásd a Maloney interjút alább).<br><br>A pontozás teljesen korrekt volt - Chacon tényleg csak kb. 3 menetet tudott nyerni - ráadásul elszórva (2, 7, 11). Chacon is ünnepelte egy kicsit magát a végén, de látszott rajta is, hogy csak a rutin viszi még tovább.<br><br>---------------------<br>A tippjátékban a következő tippet adtam le  (bár erre prof.dr. az egyetlen még élő tanú):<br><br>"423: Chacon WI (a szívemre is hallgatok - Harrison WP <br>helyett)"<br><br>Újra beigazolódott, hogy a tippjáték kegyetlen világában a legkisebb mértékű szentimentalizmus is halálos - ha rossz érzéseket nyom el (pedig most a Chacon WI tényleg nem volt merő szentimentalizmus). (Talán az volt a baj, hogy a Champsban nem hallatszott a 'la mano de dios", ha az volt egyáltalán a zene. :( :) :) )<br><br>--------------------<br>A közvetítésre összegyűlt társaság szűk volt, de bensőséges. Nekem ez a találkozás mindenkivel az első volt - amit ugye a reklám szerint az ember soha nem felejt el. (A debreceni szakértő kommentátort most még véletlenül sem tudtam volna elvéteni, mert karnyújtásnyira szemben ült velem - kicsit álmosan, de humorát nem veszítve. Egy hangzavarban elsikkadt megjegyzése - amikor a szakértelem épp tetőfokra hágni látszott egy fontos részletkérdést illetően: "most akkor én hogy is kerülhettem ide?" - vagy vmi ilyesmi. önirónia - forever.)<br><br>A este idézete (V.L., Mr. Kisugárzás - jogdíj: egy szemüveg-csavar):<br><br>(Harrisonról) ...színtelen, szagtalan - de halálos.<br>
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: menyus »

Nem gondoltam volna, hogy  Harrison "megcsinálja" Chacónt, őszintén szólva nagyon drukkoltam az agentínnak... :'(
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: WNB »

Igaz. Az SN-profile ezt írja:<br><br>Further enhancing Sports Network's reputation as the No.1 in boxing, manager Frank Maloney joined Warren in September 2000, bringing together over 50<br>years of boxing knowledge and experience.<br><br>("Egyezzünk ki döntetlenben.";))<br><br>###<br>Az alaptémába vág viszont a friss interjú Maloneyval a meccsről:<br><br>http://frankwarren.tv/fw/news/101602_ma ... port.shtml<br><br>Maloney Harrisonról:<br><br>"Perhaps his only problem is his aggressive nature - he likes to get involved, and will sometimes risk taking a shot instead of stepping back and assessing the situation. That will be dangerous against Chacon, as we saw in his fight against Istavan Kovacs just how devastating he can be."<br><br>Érzik a veszélyt - és (legalább) megpróbálnak tenni ellene. (Ez még mindig jobb, mintha nem sejtenének semmit - mint anno jún-16-án.) Lehet, hogy mégis pontozás lesz?
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Under the guidance of Frank Maloney, Harrison began his professional career with Panix, but followed Maloney to Sports Network in the latter half of 2001.<br><br>E szerint Maloney kiszállt a Panixból és átment Warrenhez társnak a Sport Networkbe. Érdekes fejlemény. Ezért látni annyiszor mostanában őt a Hatton gálákon :)
"Mindenki a napra tör..."
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: WNB »

Holly, kicsit felizzottál (jól érzem?) - pedig nem állt szándékomban "ellentmondani". :-[ :)<br><br>Csak újra megjegyzem: úgy tűnik, Scott Harrison managere Frank Maloney - mindentől függetlenül és minden ellenére.<br><br>http://frankwarren.tv/fw/boxers/harrison/ (De nem csak itt olvasható.)<br><br>[A boxrecet illetően ez a szabályt erősítő kivétel.]<br>
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Re: Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Ott lennek en is.....de sajnos 1200 km valaszt el minket.<br><br>A mecshez visszaterve, Chacon ki fogja utni Harisont. <br>En Chacont nagyon jonak tartom, mar a rutinja is megvan ahhoz hogy a legjobbak ellen is nyerjen. Harison szerintem rutintalan, inkabb reklamnak koszonheti hirnevet. <br>
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Ami a Boxrecen van nem mindig fedi a valóságot. Szerintem harrison menedzsere és promotere is Warren. Harrison mindig a Sport Network gáláin lép fel. Ez pedig Warren promoteri cége. Azon kívül Harrison nagyon nyomják a szigetországban. Jelenleg ő és Alex Arthur a legreményteljesebb brit bokszoló az alacsonyabb súlycsoportokban.<br><br>Ezen kívül Maloney és Warren nem a legjobb barátok, mint ahogyan általában az egy országban lévő promoteri cégek mindig rivalizálnak egymással.<br><br>lásd. Universum vs Sauerland, DKP vs Top Rank vagy akár a Félix Promotion és a Polish sem szokott közös gálákat nyomni (régebben egyszer csináltak egy ilyet még az első magyar Kótai gálán).<br><br>Ugyanez a helyzett a nagy angol promoterekkel is. Maloney, Warren, Barry Hearn és Colin McMillan. Mindegyiknek megvana  asaját üzelet és ritkán társulnak egymással.
"Mindenki a napra tör..."
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: WNB »

Holly,<br><br>Nem lehet, hogy Warren mindkettőjüknek csak a promotere? (mindig ő a nevető harmadik)<br><br>Scott Harrison managere Frank Maloney.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

WNB<br><br>Azért Chacon és Harrison Warrenhez kötödő viszonya teljesen más. Harrisonnak a menedzsere is, nemcsak a promotere, azaz a nem vagyoni jellegű dolgait is ő intézi. Chaconnak pedig csak az európai meccseinél müködik közre mint promoter, azaz mérkőzésszervező. Warren Harrisonnak fog drukkolni és nemcsak azért mert mindketten az Egyesült Királyság állampolgárai.
"Mindenki a napra tör..."
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Chacon vs Harrison - közös meccsnézéssel?!

Hozzászólás Szerző: WNB »

Itt egyedül Frank Warren nem bukhat nagyot - Chacon is az ő bokszolója. <br><br>http://frankwarren.tv/fw/boxers/ful_list.shtml<br><br>Sőt még Harrison utolsó ellenfele, a korábbi meccsidőpontra Chacon helyett beugró Victor Santiago is az övé (bár azt nem tudom kivel mikor szerződött).<br><br>Edzőtermi gálák. ;)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
BUTTON_POST_REPLY