Ki tudna esetleg....

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: donvito »

Ecs: őszinte részvét! >:(<br>Most nem tehetsz semmit. Az AUDI csak akkor fog kártalanítani, vagy esetleg autót cserélni, ha az autó hosszútávon használhatatlanná válik. A baj az, hogy nekik a hosszútávú az legalább egy fél év. Ajánlom keressél fel egy ügyvédet (Autóklub?) és/vagy a fogyasztóvédelmet.<br> <br>Más.<br>A szerelőmet két autó eteti, ruházza, tartja életben: az én Q4-esem és egy tag A8-asa :). Az én autóm ugye olasz, tehát a szerviz számára természetes közeg (már számomra is), azonban eddig nem okozott 70eFt-nál nagyobb számlát (de a ribanc havonta, kéthavonta mindig meglep valamivel :-/). Ellenben az A8-as tulajnak volt már 300eFt-os kiadása is. Képzeljétek el, mit kérne egy szakszerviz! <br>És akkor még nem beszéltünk Mercedes és Porsche kálváriákról! <br>Szóval: nincs garancia (de olaszt ne vegyél ;D)!<br><br><br>vito
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: miszter »

Tök új Audi A8? Gut! És Oroszban vetted? Nem lehet, hogy a németek így állnak bosszút az orosz vásárlókon? <br><br>Szal, azt monnyák, hogy bizonyos helyeken ilyenkor kezüket lábukat törik, ha a 10 ezerből egy hibás autót eladják, és nem győzik kárpótólni az ügyfelet, nehogy rossz hírét keltse a gyárnak, ami mint tudjuk a mai netes világban komoly károkat is okozhat. Kíváncsi vagyok, hogy az Audi most melyik oldal cég arculatát veszi fel, a magyar matáv, " dögöljön az ügyfél ahol van", stílusát, vagy az általad említett Volvo gyár korrekt magatartását, hájszen valós probléma esetén egy nagyértékű batmobilnál nem szabadna szőrözniük, nyomniuk kéne egy új mobilt a te neveddel gravírozott aranylapocskával.  :)
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Nem rohadt le a kocsi egyszer se. Elhoztam a vámból a 30 km-re lévõ nagykövire, másnap kb ugyanoda vissza a forgalmit és rendszámot csináltatni, majd onnan az audi szalonba nullszervizre. Ez a 3 részlet, és összesen cirka 100 km lehet az út. Városi forgalomban, de nem dugóban. Elõször egyátalán nem mûködött se légkondi, se mûszerfal (pl sebességmérõ se, ugye), gondoltam biztos még nincs beállitva a komputer, azt olyan fejlett hogy anélkül már nem is megy. Aztán kb 10 km után érdekesnek tûnt hogy a szemerkélõ esõben a piros lámpánál állva gõzölög el az esõ a motorházról. Nem sokkal késõbb hirtelen beindult a légkondi meg a mutatók, de pár perc után megállt megint, és a mutatók fent maradtak ott ahol éppen álltak. Utána vettem észre hogy a hõmérõ 130 fokon állt a maximumon, de amúgy a cucc nem forrt fel, de ekkor már zuhogott az esõ, és rohadtul gõzölt, de csak kívülrõl az esõvíz. 30 km után tûzforró volt a motorház.<br>Amúgy tuti új autót kérek, meg két repjegyet haza, mert gondolom a csereautóval nem mehetek ki oroszból, meg valami extra cuccot. Egy ismerõsömnek pár éve a Volvo kifelejtette az anyósülés légzsákját, és már azért új kocsit kapott 1000 dollár extra cuccal.<br>Ja és amúgy szarul is ment a kocsi, kb suzuki érzésem volt, szal ha tud olyat csinálni hogy csökkentett teljesitmény, akkor biztos az volt. Tövig nem mertem neki nyomni hogy mi is a helyzet.<br>Szal holnap reggel lesz a nagy birkó hogy mit is kezdenek a helyzettel.<br><br>Miskolci: 76-os inkább már csak vidéken van, de a 91 tulajdonképp a szokásos átlagbenzin. Igazából a zsir új kocsikon kivül minden nyugati autóba is azt tankolnak. Szerintem olmozott is a nyál, simán. 95-ös városban mindenhol van, vidéken nem annyira, 98 kevés helyen. Gázolaj abszolut nem divat, kisebb kutaknál nincs is, inkább csak ahol teherautók is be tudnak állni. 110-150 forint literje a benzineknek. Kielégítõ válasz?  ;)
В Советском Союзе нет секса, только любов!
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: WNB »

[quote author=Erwin link=board=offtopic;num=1087198060;start=15#26 date=08/03/06 ť 20:12:18]...De ezt pl. egy teljesen új audi esetében nem ajánlom, és szerintem nem is sikerülne kivitelezni, annyira le van burkolva a motortér.[/quote]<br>Ez jó mondat lett... ;)<br><br>Ööö...egy teljesen új audi esetén én sem ajánlanám...bár a motortér burkoltsága egy ügyeskezű magyar buherátor számára nem lehet eleve elháríthatatlan akadály...gondolj bele, mondjuk kék ledek valahogy a hűtőventi mögé applikálva (ez már-már tiszta stroboszkóp fíling), és akkor kapcsolhatnád be (akár vezeték nélküli távirányítással is - egy tesco gazdaságos távirányítós autóból alakítgatva), amikor csak akarod...<br><br>(Chuck Norris összetenné a két kezét, ha egyszer ilyennel hajthatna át a Chuck Norris hídon...)<br>
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=WNB link=board=offtopic;num=1087198060;start=15#23 date=08/03/06 ť 19:17:09]<br>A hűtőventillátort természetesen már elektromotor hajtja - de normális esetben a hűtőventillátorra csak akkor lehet szükség, ha jó kis melegben dugóban araszol az ember, egyébként a menetszél elég szokott lenni, hogy a hűtőn átfolyó közeget visszahűtse.[/quote]<br><br>Én pontosan így jártam múlt héten, csak van egy apró különbség Ecshez képest... Nekem egy 17 éves Lada Szamarám van ;). Egyébként én is a ventillátorra gondoltam, nem tudom, miért szivattyút írtam. Egyértelmű, hogy a vízszivattyú mechanikusan működik (szamara esetében ékszíj köti össze a motorral, illetve a generátorral).<br>Az én öreg roncsomnál az a szitu, hogy csak akkor kapcsol csak be a ventillátor, ha eléri a hűtővíz a kritikusnak számító hőmérsékletet. Viszont ez sajnos nagyon durva melegben nem elég, ráadásul a termosztát a szamarákon csak nagyon kicsit nyit ki, és ez is problémát okoz. <br>Én ezt úgy oldottam egy, hogy egy darab vezetékkel összekötöttem direktbe a ventillátor saruit, és így mikor ráadtam a gyújtást, már indult is a hűtés. De ezt pl. egy teljesen új audi esetében nem ajánlom, és szerintem nem is sikerülne kivitelezni, annyira le van burkolva a motortér.
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: WNB »

Most akkor ezt te látod a "szigorúan csak logikus történések" feliratú kristálygömbben?... :)<br><br>(Mondjuk ha 2x úgy rohadt le, hogy lehűlve aztán még teljesen jól újra tudott indulni még, akkor maga az elektromos hiba is hőérzékeny lehetett...egy ilyet megtalálni viszont nem feltétlenül egyszerű - kivéve persze Romeknak :) -, a szerelő gyerekek nem pöcsölnek ilyesmivel, pláne 0km-esen, "kicserélik az elektronikát" csomagban, bármit is jelentsen ez...)<br>
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Szerintem meg akart tenni egy 100 km-es utat és kétszer megállt a kocsi, ezért 3 részlet.<br>(:D)
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: WNB »

Erwin...<br><br>A hűtővíz keringetést az autókban jellemzően a motor főtengelyéről szíjjal-lánccal hajtott mechanikus szivattyú szokta végezni...ami érzéketlen az elektronika hibáira. A termosztát (ami a hűtő hűtőkörébe engedi a vizet, ha az elér egy bizonyos hőfokot) sem elektronika által van vezérelve (~asszem bimetál - két fém eltérő hőtágulása mozgatja a szelepet).<br><br>A hűtőventillátort természetesen már elektromotor hajtja - de normális esetben a hűtőventillátorra csak akkor lehet szükség, ha jó kis melegben dugóban araszol az ember, egyébként a menetszél elég szokott lenni, hogy a hűtőn átfolyó közeget visszahűtse.<br><br>Olajszivattyú...olajkeringetés...itt is inkább mechanikus szivattyút alkalmaznak, amit szintén a motor maga hajt járás közben...tehát tképp az olajkenés sem szokott megszűnni elektromos hiba hatására.<br><br>Ecs...<br><br>Nem részletezted, hogy a hiba pontosan hogyan jelentkezett, amikor jelentkezett...egyszercsak nem indult a zsír új gép?...vagy és ezt így hogy?...ha a 100 km megtétele közben végig teljes elektromos halál lett volna, akkor egy mai autó meg is szokott állni az ilyesmitől...de ha még megy is valahogy, akkor is hibát jelez, nem hajlandó teljes kapacitással üzemelni, csak csökkentett motorteljesítménnyel...ilyesmik.<br><br>Mindentől függetlenül a helyes taktika teljesen vakra, látatlanban is mindenképpen az, hogy anyátlan árvaként sírsz az új gépért...<br><br>Az eddigi infók alapján szerintem nem nagyon lehet ennél lényegesen okosabbat mondani...ha nem hőgutában dugóban araszolva meg tudtál tenni folyamatosan 100km-t 3 részletben (nem nagyon gyanús körülmények közt), akkor olyan 51-49, hogy a motort nem érte közben olyasmi, ami maradandó...de lehet, hogy 49-51 :)...ha dugóban araszoltál, és mondjuk nem tudott volna menni a hűtőventillátor, pedig már kellett volna neki, az teljesen más eset lenne.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=ecstasy999 link=board=offtopic;num=1087198060;start=15#18 date=08/03/06 ť 12:51:01]Lenne kérdésem olyanhoz aki ért valamennyire a kocsikhoz.<br><br>Most vettem audi a4-est, meghozták, nekem kellett vámelőjegyzésbe rakatnom és onnan még leviaszozva elvinni a szalonba nullszervizre. Kiderült, hogy a kocsi elektronikája teljesen szar, ki kell cserélni de az is lehet hogy egy tök új kocsit gyártanak nekem. Addig csereautót kapok mivel lejárt a 3 hónapos szállítási határidő. Szerintem a motor hűtése se működött, mentem vele kb 100 km-t 3 részletben (közben teljesen ki tudott hűlni). Tud-e ez olyan kárt okozni a motorban ami esetleg később gondot okozhat, szóval ugassak-e hogy nekem mindenképpen új autó kell, vagy elfogadjam ha csak az elektronikáját cserélik ki?<br><br>Mindenesetre most először akartam német kocsit venni, de ha ez igy megy tovább akkor utoljára fogok.[/quote]<br><br>Én azt tanácsolom nagyon jó szívvel, hogy próbáld kihajtani az új kocsit. Ha felforrt a hűtővíz (így érted, hogy nem működött a kocsi hűtése?), és ráadásul mondjuk többször is, az okozhat gondokat később gazdagon (valószínű, hogy ez már az elektronika hibája miatt volt. nem volt pl. hűtővíz keringetés, mert nem működött a szivattyú. persze ez csak tipp. lehet, hogy teljesen más a gond). Ha ez még megismétlődik, és mondjuk kicsit későn veszed észre, akkor annyi a motornak. Egy zsír új kocsinál egyből ilyen gond, pfff... Ott valami nagy gáz van.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

GAZ-31105-t kellett volna az akkora mint 1 hadihajó. 8)<br>Mér még oroszországba van 91-es meg 76 benzin?
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

De tudod mi a legjobb?<br>Hogy eredetileg orosz autót akartam venni, vagy egy GAZ-31105 Volgát, vagy UAZ Patriotot, ezek egyátalán nem kaphatóak és nem is láthatóak Magyarországon, de mindkettõ hatalmas nagy és elég zorallul néz ki szerintem. Meg elmennek akár 76-os nyállal is, de 91-esnél jobb végképp nem kell bele. De lebeszéltek, merthogy az orosz minõség... erre kapok egy selejtes szar bezuzandó audit.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: edge »

[quote author=ecstasy999 link=board=offtopic;num=1087198060;start=15#18 date=08/03/06 » 12:51:01]Mindenesetre most elõször akartam német kocsit venni, de ha ez igy megy tovább akkor utoljára fogok.[/quote]<br><br>ecs<br><br>Segíteni ugyan nem tudok, de ezzel a mondattal elástad magad Ádinál az biztos :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Lenne kérdésem olyanhoz aki ért valamennyire a kocsikhoz.<br><br>Most vettem audi a4-est, meghozták, nekem kellett vámelõjegyzésbe rakatnom és onnan még leviaszozva elvinni a szalonba nullszervizre. Kiderült, hogy a kocsi elektronikája teljesen szar, ki kell cserélni de az is lehet hogy egy tök új kocsit gyártanak nekem. Addig csereautót kapok mivel lejárt a 3 hónapos szállítási határidõ. Szerintem a motor hûtése se mûködött, mentem vele kb 100 km-t 3 részletben (közben teljesen ki tudott hûlni). Tud-e ez olyan kárt okozni a motorban ami esetleg késõbb gondot okozhat, szóval ugassak-e hogy nekem mindenképpen új autó kell, vagy elfogadjam ha csak az elektronikáját cserélik ki?<br><br>Mindenesetre most elõször akartam német kocsit venni, de ha ez igy megy tovább akkor utoljára fogok.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
BoxBoszorka
Super Champ
HozzászólásokCOLON 536
CsatlakozottCOLON 2006-06-15 03:28:00

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: BoxBoszorka »

[quote author=Cikador link=board=offtopic;num=1087198060;start=0#14 date=07/28/06 ť 12:14:20]Sziasztok! <br><br>Meg tudná mondani vki, mi a neve annak a küzdősportnak, amely a test érzékeny pontjait megnyomva, dörzsölve, megütve védekezik a támadások ellen?[/quote]<br><br>Kedves Cikador!<br><br>Sajnos nem tudom eldönteni, hogy az akupunktúrára, masszázsra vagy szúnyoglecsapásra gondolsz-e.<br><br><br>Kedves Edgegod!<br><br>:) A pettinges tipp király.  ;)
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: Justin »

[quote author=Edgegod link=board=offtopic;num=1087198060;start=15#15 date=07/28/06 ť 18:32:43]Petting ?  :)[/quote]<br><br> ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: edge »

Petting ?  :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Cikador
Újonc
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2006-07-27 11:35:56

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: Cikador »

Sziasztok! <br><br>Meg tudná mondani vki, mi a neve annak a küzdősportnak, amely a test érzékeny pontjait megnyomva, dörzsölve, megütve védekezik a támadások ellen?
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=kozi link=board=offtopic;num=1087198060;start=0#12 date=07/12/06 ť 18:47:44]ott van a végén, hogy a "Reloaded team" csinálta a crack-et. Bennük meg lehet bizni minden munkájuk profi :). Egy crack vagy reloaded könyvtárba lesz egy exe azzal felülirod az eredetit miután felinstalláltad és menni fog.[/quote]<br><br>Köszönöm szépen, Kozi mester!!  ;)  Már alig várom, hogy játszhassak vele.<br><br>85%
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: kozi »

ott van a végén, hogy a "Reloaded team" csinálta a crack-et. Bennük meg lehet bizni minden munkájuk profi :). Egy crack vagy reloaded könyvtárba lesz egy exe azzal felülirod az eredetit miután felinstalláltad és menni fog.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Ki tudna esetleg....

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=leone510 link=board=offtopic;num=1087198060;start=0#10 date=07/12/06 ť 17:27:16]<br><br>Amiket torrentre feltesznek azokhoz mindig van "patch", mert anélkül meg se nyikkanna.<br>Ha nincs, itt találsz mindenhez:<br><br>http://www.gamecopyworld.com/[/quote]<br><br><br>Ú, köszi! Mint látod, nem vagyok egy számítástechnikai zseni...  ;)  Leragadtam valahol annak idején a rar és zip csomagolás szintjén, az ennél komolyabb dolgok már elgondolkodtatnak!  ;D<br><br>59%
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_POST_REPLY