Tattoo

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

Nonfikat csinálok a legtöbbet. Próbálom változatosan csinálni, mindig kicsit másképp, főleg mert rengetegszer kérik ugyanazt, a fene se tudja miért. <br><br>Ha nem full feketére kell varrni, akkor az árnyékolásban, és a kontúrtörésben lehet sokat variálni, mégha az ábra "sláger-ábra" is. <br><br>(A sláger ábra az, amit nemzetiségtől, évszámtól, nemtől, és kortól függetlenül mindig kérnek valamiféle fura oknál fogva. Vannak ábráim, kb 5-10 db, amiket így többszázszor megcsináltam már. Bejönnek, és a többezer ábra közül mégis azt választják).<br><br>Konkrétan Gigert nálam még nem nagyon kértek. A Balaton ebben a tekintetben egy lepattant hely. Hasonló dolgokat már rengetegszer, pl Allient, ami ugye Giger, de azokat videóról csináltam. Végül is ugyanaz.<br><br>Szóval a tetováló nem azt csinálja sohasem amit tudna, hanem amit kérnek, és megfizetnek. Én nagyon ritkán csinálhatok olyat, ami nekem is tetszene. Olyan vagyok majdnem mint egy rossz prosti...ritkán élvezem a dolgot.. ;D<br>De amikor érdekesség van, akkor örülök mint a kutyáim a csontnak. Csóválom a farkam.. ;D
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=supras link=board=offtopic;num=1130431073;start=75#85 date=11/07/05 ť 15:12:21]...te hogy állsz gigerrel? Pöcsölős meló bizonyos munkáit feltetoválni nem?[/quote]<br><br>Giger a vásznon:<br><br>Kép<br><br>Giger a bőrön:<br><br>Kép
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: supras »

nonfit nem unalmas tetoválni? te hogy állsz gigerrel? Pöcsölős meló bizonyos munkáit feltetoválni nem?
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

Ez az.  :) <br>Frazetta egy képregényrajzoló arc, aki qva jó képeket csinál. <br>Szerencsére már néhány festményét volt szerencsém megcsinálni bőrre..<br>Ha valaki az ő munkáiból választ képet a tetoválásának, akkor az már 1 fél siker.<br><br>Egyébiránt az összes, de a legtöbb ilyen fantasy festő fotókról dolgozik, és modelleket alkalmaznak a képekhez. Ez persze nem csökkenti az értéküket, mindössze egy technológia az időmegtakarításra.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
oyabun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 235
CsatlakozottCOLON 2005-07-06 20:15:29

Sorayama, Frazetta

Hozzászólás Szerző: oyabun »

"A Föld IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk rá!
Sose vitatkozz idiótákkal, lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal!"
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

Fura dolgok ezek. Néha nem is tudom mit mondjak. Ott van pl. Angelina Jollie. Nagyon gáz varrásai vannak, holott nem a pénzen múllik. <br>Vagy Beckham. A hátán az a kép egy fos. Egyszer jöttek, hogy csináljam meg azt ugyanolyanra. <br><br>Itthon nálunk nincs akkora igény a varrásra mint kinnt. Dániában pl. 3-6 hónapig egy profi szalon tele van előjegyzésekkel. Csak úgy bemenni varratni ezekhez nem lehet. Várni kell. Holott semmi extra nincs a munkájukban. Sőt,,,<br>Amikor odamentem, mindenki azt mondta, hogy nem lesz egy szabad percem sem, mert annyi munkám lesz, hogy nem fogom győzni. A vége az lett, hogy nem engedtek szalont nyitni, nem kaptam meg az engedélyeket, de mégcsak egy szaros munkavállalóit sem. Ilyen az EU. Ez persze mellékes.<br><br>Nyugaton komoly összegeket szánnak a tetoválásokra, és olyan sok komoly, igényes munkát csináltatnak meg, hogy öröm nézni. Láttam pl. egy újságban egy fürt szőlőt, és azt hittem meghalok, annyira jól meg volt csinálva! A vízcseppek, a fények, egyszerűen tökéletes volt! Nagyszerű!!<br>Vagy egy másik, egy tábla félig kibontott csoki, ahol a sztaniolpappírból előbújó, egy harapásnyommal díszített tábla csoki volt valakire felvarrva...<br>Szenzációs!!<br><br>Itthon meg...<br><br>A kis szarok, nonfiguratívok, lehetőleg ne legyen nagy, és teljesen fekete..Nagyon ritka a komolyabb megrendelés.<br><br>Itthon nincsen ennek kultúrája. <br><br>Annyira jó lenne portrékat csinálni bokszolókról, konkrét történelmi személyekről, de sajnos tíz év alatt mindössze pár alkalommal kértek tőlem ilyesmit. <br><br>Ez még itt nem a tetoválás kánaánja.<br><br>Kint vannak faszik, akik ráállnak egyfajta stílusra, és csak azt nyomják, semmi mást, és folyton vannak munkáik. Van aki csak az oldscool-t tudja, van aki tribálban utazik, van aki motorblokkokat tetovál egyfolytában, és így tovább. <br><br>Egyébként szomorú, de tény, némely nyugati sztártetoválót, vagy inkább így fogalmazva: nemzetközileg ismert tetoválót a magyarok porig aláznának. Az ismertség nem minden.<br><br>Amerikában vannak szalonok, akikhez csak sztárok járnak, színészek, zenészek, vagy ismert arcok. Több ezer dollár ott egy tetoválás. Vannak arcok, akiknél 200-500 dolcsi az órabér. És mindezért nem tudnak pluszt nyújtani. Átlagosan jók, vagy még az se. Axl Rose tetoválásai semmilyenek. <br>Ez olyasmi, hogy amiután betéved az első sztár, a hely felkapott lesz, és indul a hamis illúzió. <br><br>Persze ez nem minden esetben igaz. Robert Hernandez pl. évekre elő van jegyezve munkával, és mindig csak komoly, nagyméretű tetoválásokat vállal. Nála nem lehet badarságokkal jelentkezni. Csak saját tervezéseket hajlandó megcsinálni, és minden egyes ötletére tolonganak a népek, hogy őrájuk tegye fel elsőnek.  :D
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: supras »

Megnéztem tényleg akadnak közöttük szép munkák :D<br><br>Van egy faszi, Cartoon a neve ő főleg zenészeket tetovál kint amerikában.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=supras link=board=offtopic;num=1130431073;start=75#79 date=11/06/05 ť 13:19:23]Csak mert ugye itthon Borist tartják többniyre a legjobbnak. Nekem mondta a tetoválóm hogy mikor kint volt az expon meglepődött eleve a hatalmas soron Boris standjánál de leginkább azon hogy túristák fényképezkedtek vele mint valami filmsztárral.[/quote]<br><br>Igen, ő nagyon jó, vitán felül. Annak idején ő elkezdett kijárni expókra, és küldözött képet a nyugati újságoknak, és azok meg is jelentették a munkáit. Itthon nem volt még újság, /ami meg most van, az egy vicc/, és idehaza is ismert lett, mert mindenki a külföldi újságokat vette. <br><br>No persze nem lett volna ez az egész, ha nem lenne nagyon profi.  <br><br>Rajta kívül vannak még idehaza nagyon profik mint ő, kevésbé ismertek.<br><br>Tudod, ez pont olyan, mint maga a művésznév választása. Boris, Boris Valejjo után. <br>Boris Valajjo a világ egyik legismertebb fantasy festője, aki iskolát alapított a festészetével. Semmi újjat nem csinált, csak misztikus lényeket kezdett festeni, a misztikus hősök és hősnők mellé. <br>A sima szemlélő számára, és a profikéra is, a képei hibátlanok,,bizonyos szinten. <br><br>Ami mégsem jó bennük, azt nem lehet hibának venni. <br>A beállításai pozörszerűek, műviek, és élettelenek. <br>De ő ilyen megközelítésben akarta csinálni őket. <br><br>Boris Valejjón kívül iszonyat sok fantasy festő mozog azon a színvonalon, de őket nem ismeri az átlag ember. Az én kedvencem pl. egy Noriyoshi Ohrai nevű pali, meg egy Don Troiani nevű másik. De írhatnám Frank Frazettát, vagy Sorayamát is. Több százat ismerek.<br><br>A világon egyébként az egyik legismertebb tetováló Robert Hernandez. Keress a nevére a neten.<br><br>Az ilyen paliknak az élete az expókra mászkálás, és ezért nemzetközi ismertségre tettek szert. Persze van bennük valami, ami alapján megérdemelten ismertek. <br><br>
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: supras »

Csak mert ugye itthon Borist tartják többniyre a legjobbnak. Nekem mondta a tetoválóm hogy mikor kint volt az expon meglepődött eleve a hatalmas soron Boris standjánál de leginkább azon hogy túristák fényképezkedtek vele mint valami filmsztárral.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

Én nem hiszek a nagy nevekben nagyon régóta. <br>Van egy élvonal a vérprofikból, és vannak akik csinálják, és van a maradék, az amatőrök.<br><br>Ne higgye senki azt, hogy azért, mert van egy oklevél, meg egy serleg a falon, attól biztosan jó kezekbe kerül. A nagy lótörököt!<br><br>Az ismertség ebben a világban ugyanolyan, mint a zenében. Akiket a rádióból hallasz, az egy réteg. Profizenészekkel pedig tele van a világ.<br><br>Van egy mondás féleség. Hollywoodban 2 millió hivatásos színész él. Ebből kb.1000 ismert az egész világon. A többiek semmivel sem rosszabbak, de az élbolyban ennyi a hely.<br><br>Visszatérve a tetoválásra, itthon nagyon komoly tetoválók vannak. <br>A magyarok ebben is világszinvonalúak. Mint mindenben.<br><br>Ez viszont nem futóverseny, ahol egy ember lehet csak első. Ilyen itt nincs, csak annak, aki nem ért hozzá.<br><br>A képzőművészet nagyon szubjektív dolog, mindenkinek más jön le beleőle. <br><br>Én személyesen ismerem a legtöbb tetoválót, hiszen nagyon kevés emberről van szó. <br>Egy biztos. Az egész világon is csak pár ezer ember van, aki profin tud tetoválni. A tetoválás csúcsa a realista portré, és a képzelet korlátait döntögető fantasy világ. <br>Van olyan, aki hitelesen tud visszaadni bizonyos dolgokat, de ötlettelen, belsővilág nélküli, és nem képes saját formákat, képeket alkotni, ha meg igen, akkor azok esetlegesek és gyengék.<br><br>Teljesen mindegy, hogy ismerem-e az illetőt, gyakorlatilag pár munkájáról el tudom dönteni, hogy ő mire képes. <br>Én személy szerint elismerek bárkit, aki az élbolyba tartozik, függetlenül attól, hogy szinpatikus az arc, vagy nem. Van olyan kölök, akit pl. nem kedvelek, alig ismerem, vagy egyáltalán nem, viszont a munkái jók. Én sohasem az embert nézem először, hanem a munkáit.<br>
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: supras »

Vietta, meg mindenki. Szerintetetek ki a legnagyobb név itthon?<br><br>
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Sorrrrrry!  :-[ <br>Az a hozzászólásod kimaradt az életemből, val. azért, mert nemsokkal utána volt egy másik hosszabb hozzászólásod és így nem vettem észre az előzőt.. <br><br>De azért kösz a kiegészítést!
Bosco
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=Tyll Vietta link=board=offtopic;num=1130431073;start=60#66 date=11/05/05 ť 08:20:40]Az árakat méretre és óradíjjra számolják. Nyugaton 150 eurótól lehet profi varrást venni. Én Dániában és Flensburgban néztem körül amikor tavaly ősszel oda akartam költözni. <br><br>Mi itthon ennek feléért-harmadáért dolgozunk, attól függően, hogy mennyi a tű költsége, kapszulák darabszáma, festékek száma, mennyiből kell keverni, és mekkora területről van szó, szines e vagy nem, mennyi idő elkészíteni.<br><br>A médium méretek egy, vagy néhány óra alatt megvannak, a profi varrások viszont több alkalmas kemény csaták, amikor ameddig az illető bírja, addig nyomjuk.<br><br>Vannak standart árak, de általában ez tényleg sokszor szimpátia függő, és megbeszélés kérdése /is lehet szerintem mindenhol/. Amikor valaki értékesebb ötlettel jön elő, azokat mindenhol megbecsülik.<br>[/quote]<br><br>Elvileg itt írtam már az árakról, de ha valamit még pontosítsak, akkor majszójjá.. :D<br><br>Azé megpróbálom mégjobban leírni.<br><br>Nincs két egyforma ábra, /kivétel, ha ketten ugyanazt akarják ugyanúgy/, és így minden ábrát beárazni lehetetlen,,hiszen több millió lehetőségre nincs mód. Gyakorlatilag végtelen számú árat kellene kitalálni.<br><br>Az van, hogy amikor a vendég rábökött az ábrára, a szalonok tarifája szerint megindul a számolás. Vannak konkrét tarifák mindenhol. Kiszámolják, hogy a tetoválónak mennyi idő elkészíteni a varrást, /óradíj/, és az mellé veszik azt, hogy mekkora lesz a tetoválás, /méret díj.<br>Kiszámolják, hogy mennyi tű fog elfogyni, mennyi kapszula, és mennyi festéket használnak fel, illetve mennyiből kevernek.<br><br>Ezek mellé még beszámolhatják azt is, hogy aki készíti, mennyire profi, mennyire értékes a munkája.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Vietta,<br><br>kösz a részletes ismertetést, remek volt! <br>Nekem még korábban az ármeghatározással kapcsolatban volt egy kérdésem, ami publikus belőle azt elmondhatnád. Természetesen nem az érdekel, hogy mennyit keresel ezzel  :D, inkább az hogy mennyire kötött ez a dolog, van-e valami "szabálya" vagy ránéztek a műre és a ráfordított munka alapján (időt és nehézséget egyaránt figyelembe véve) "kútfőből" mondtok egy árat?
Bosco
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

4. rész. A befejezés, és utókezelés.<br><br>Amikor elkészül a mű, legyen az bármi, készüljön bárhol, megfelelő útókezelést igényel. Olyasmi ez, mint egy új autó bejáratása. Operációk után is van egy bizonyos időtartam, ameddig nem lehet erőlteni a sérült részt.<br><br>A tetoválás befejeztével megfelelő módon le kell kötni azt. Egyáltalán nem mindegy, hogy mivel, és hogyan kötik le, és meddig. Nekem tíz évembe tellett amig kisakkoztam egy eljárást, amely segítségével egyénenként változóan 3-7 nap alatt sebmentesen gyógyul le a varrás, és nem lesz semennyi kijövő festék. <br>A gyógyulás során még a következő napokon is távozik a sérült pólusokon váladék, vérsavó, ami gyakorlatilag a bőr víztartalma, kevés vérrel. <br><br>Itt megjegyzem, a tetoválás során nem úgy folyik a vér, ahogy azt többen feltételezik, hanem nagyjából úgy, ahogy terheléskor a veríték kigyöngyözik a homlokra, vagy bárhová. Ilyen apró, lassan kövéredő vízcseppek kiülnek a tetoválásra, és nagyon lassan odaszáradnak. <br>Ez a kigyönygyöző véres váladék lesz megszáradt állapotában a varr, amely felelős milliónyi hibásan meggyógyult tetoválásért.<br>Nekünk az a célunk, hogy ez a dolog ne száradhasson rá a tetoválásra, és ezek mellet ne ragadjon bele a sebbe semmi olyan, aminek nem kéne. <br><br>Régebben sok gond volt abból, hogy a friss tetoválással az illető éjszaka belealudt a lepedőbe, szöszös ágytakaróba, és másnap jött vissza egy felismerhetetlen dologgal a vállán, amiből lógtak kifelé a varrba ragadt ágytakaró szöszök.<br><br>A kötés időtartama és anyaga mellett nagyon fontos, hogy mivel kezeljük a sérült bőrfelületet. <br><br>A tetoválás során szinte lesúrlódik, leég a felhám, és ez gyakorlatilag egy felületi sérülés. Nem szabad akármivel kezelni. <br><br>Nyilt sérülésbe csak meghatározott összetételű, arra kifejleszett anyagot szabad juttani, és csak az előírt ideig, és mennyiségben. <br><br>Nem jók tehát a kölünböző háztartási krémek, olajak!!<br><br>A megfelelő krém mellett nagyon fontos, hogy meddig nem érheti víz a tetoválást, mert ha mégis az illető fürdeni megy egy friss varrással, akkor azt kockáztatja, hogy a felázott sérülésből a varral együtt kiáztatja a festéket is, és megúsztatja a kontúr vonalakat, és azok elvesztik az eredeti vonalvastagságukat, az egész dolog egy megúszott paca lesz.<br>Nagyjából egy hétig kell kezelni a varrást, és ha jó helyre kerül az illető, akkor ott kap megfelelő útókezelő szettet, megfelelő kezelési leírással, és így az szépen meggyógyúl mindenki örömére.<br><br>Itt egyenlőre véget ér a leírás. Az anyagokat, és különböző mószereket nem írom le, hiszen ezek "üzleti tiktok". Olyasmik, mint a bűvésztrükkök. Vannak publikus részek, és nem azok. <br>Ettől függetlenül bármit kérdezne bárki, ha tudok, válaszolok rá, hiszen ez e leírása a tetoválásnak mikorméretű. <br>Évekig lehetne írni a különböző eljárásokról, stíluskülönbségekről, megoldásokról.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: supras »

A szwkrényben pihen évek óta:) cska megtetszett.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

A rohamsisak a kép jobb oldalán a gyűjteményed része, vagy a ruházatodé?  ;D
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: supras »

Nekem a karom belső részén van e a gonosz angyal, ennek a szárnyai érnek bele a koponyába<br>Kép<br><br>Sajnos a képek nem a legjobbak mert telefonnal csináltam őket hogy ne kelljen méreteznem.<br><br>Ez meg egy barátom tetoválása ugyanannál a tetkósnál csináltatta<br>Kép<br><br>Majd csinálok bátyám tetkójáról is képeket meg úgy a mieinkről egy csokrot normális géppel hogy lássátok pontosan hogy néznek ki. Ezeknél sokat ront a minősége a képnek.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=supras link=board=offtopic;num=1130431073;start=60#68 date=11/05/05 ť 15:13:00]Én általában másfél két órát ülök a tetkósomnál és nem vettem észre hogy 15 perc iután nem érzem :) inkább azt hogy vannak részek ahol nem gáz az egész. Nekem most csináljuk a hátamat és megyünk le a derekamra most meg majd körbe a hasamra hát a bordáknál elég atom az tuti ;) Én egyébként mostanra azt mondom hogy a kontúrozás sokkal szarabb mint a szinezés de sokak szerint ez pont fordítva van.[/quote]<br><br><br>Igen, van úgy, hogy végig igen komoly megterhelést jelent a testnek a varrás, és ebben néha vannak kevésbé rossz pillanatok. <br>A hát és a derék, a nyak, a kar belső része, comb belső részek, és többi másik érzékeny test tájék nagyobb fájdalommal jár, mint pl. a sima felkar rész, ahová a legtöbben varratnak. <br><br>Minden elismerésem azoké, akik ezekre a helyekre bevállalják a dolgot, hiszen mindennap látom, hogy mit kell kibírni ehhez, és ez mindennél keményebb.<br>
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tattoo

Hozzászólás Szerző: supras »

Én általában másfél két órát ülök a tetkósomnál és nem vettem észre hogy 15 perc iután nem érzem :) inkább azt hogy vannak részek ahol nem gáz az egész. Nekem most csináljuk a hátamat és megyünk le a derekamra most meg majd körbe a hasamra hát a bordáknál elég atom az tuti ;) Én egyébként mostanra azt mondom hogy a kontúrozás sokkal szarabb mint a szinezés de sokak szerint ez pont fordítva van.
BUTTON_POST_REPLY